Jump to content

Moto Zajednica

Slovenija

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Preskočio si Mangart na tvojoj mapi.

Evo variante sa alpskim destinacijama i šopingom u Filahu....... Kranjska Gora, Vršič, Trenta, Bovec, Mangartsko sedlo, Predil, Tarvisio, Villach (Louis), Korensko sedlo, -> Bohinj

 

 

https://goo.gl/maps/aBCDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Može i tako ali sam je gledao da mi dnevne ture budu 200 do maksimalno 250 kilometara.Hoću malo i da uživam sve preko toga je puno vožnje na uštrb obilazaka pogotovo po takvim krajevima gde bi hteo stati kod svake krivine da vidiš nešto lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Šta raditi kada u terminu kad imate planiran put od 5 dana kolko vi imate ne raspolaganju po prognozi stalno kišno vreme.Da li odložiti put ili ići pa kisnuti svaki dan.Ajde ono dva dana od pet al ovo zaređalo baš svaki dan,Plan je 15 il 16 jun

 

http://www.accuweath...-weather/297278

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Do 15 juna prognoza ce se promeniti nekoliko puta.

 

Inace, idem na put kad sam zacrtao bez obzira na prognozu (naravno, ako nisu elementarne nepogode i neka katastrofa). Dobre cizme, kisno odelo, iskuliras na gasu, oprezno, i to je to. Na (skoro) svakom putu na kom sam bio su me hvatali pljuskovi, cesto i visednevna kisa, ne bih dozvolio da me to spreci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, posto ti vec dugooo planiras da odes u tu SLO, ja mislim da ti jos jednom razmislis o svemu. A, sta jos ako te uhvati kisa??? Mozda ipak da ti odlozis za sledecu godinu. Nije SLO bas blizu ;):moto3::D

Salim se malo :D Ja sam u SLO bar jednom u dva meseca, obisao sam bukvalno sve delove od Lendave do Kopra i od Jesenica do Brezica. Isao sam na dosta granicnih prelaza sa SLO. Mozda jedina zamlja gde bih se odmah preselio, al ODMAH! Prelepa zemlja, sa prelepim predelima, putevima, jakooo puno zanimljivih stvari za obilazak. Gde god da odes u SLO, neces pogresiti, pa cak i da lutas putevima, uvek ima nesto lepo da se vidi. A sto se tice vremena, nemoj da se sekiras, vreme se cesto menja, tako da budi spreman i nekad na kisu. A nismo od secera ;) Dobra oprema i gasss. Ako bilo sta mogu da ti pomognem, slobodno me kontaktiraj. Srecno i lep provod :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nije da se ja bojim kise.pokiso sam na svakom putovanju jednom dvaput u pet dana.Ali ovo bas smor ako treba svaki dan da pokisnem nesto mi se bas ne mili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Tema jeste stara i u njoj nije odavno pisano ali ja upravo u njoj nadje ono što me zanima pa bih zamolio nekoga od drugara iz Slovenije da mi sastavi rutu.

 

April mesec je u pitanju, smeštaj već rezervisan, ŽIROVNICA, i plaćen tako da mi je preostalo samo da odbrojavam dane.

 

Putujem sam kolima, žena ostaje da čuva kuću tako da mi ni vremenske prilike nisu od nekog preteranog značaja. Jedino ako ne zaveje do kolena ali valjda neće.

 

Taj dan kilometraža neka bude nekih 300+ km da bi sve laganeze video i fotkao. 

 

Što bi neko rekao muzeji mi nisu sfera interesovanja, klopa i kafenisanje takodje. Akcenat je na peglanju krivina i uživanju u prirodnim lepotama.

 

Dakle, polazak iz Žirovnice u jednu kružnu vožnju. SLO - I - SLO ... 

 

U postovima iznad kolega je spomenuo Passo di Predil i jezero pa bih voleo da to bude deo rute.

 

Ostala mesta ću copy/paste iz predhodnih predloga pa šta od toga može da se ukomponuje sa Passo di Predil i jednu kružnu vožnju. 

 

Imam još 2 manje bitna pitanja ali to bi kasnije da ne smaram odjedared. HVALA ...

 

copy/paste

...

Evo, spremio sam ovaj predlog, sličan je tvojim, jedino što je malo produžen na italijansku stranu, ali ne mnogo duboko.

 

 

1. deo

https://goo.gl/maps/k2goi

 

 

- Srednja vas v Bohinju (baza)

 

- Bohinjska Bistrica (najveće naselje u Bohinju)

 

- Soriška planina, Litostrojska koča cca 1100 nmv (skijalište, može odmor, cigareta pivo!!)

 

- Petrovo Brdo (planinski dom, vlasnik velkam bajkers) odavde do Mosta na Soči put je dosta uzak, možda i oštećen, vozite oprezno

 

- Most na Soči - primetite neobičnu zelenu boju,...

 

- dolina reke Soče, Tolmin

 

- Kobarid (veoma poznat muzej I. svetskog rata) Na području reke Soče bilo je 12 ofanziva soške fronte između Italije i Avstro-Ugarske, palo je milijon žrtava. O tome je pisao tada prisutni Ernest Hemingway u svom romanu Zbogom oružje.

 

- Žaga (u selu skrenite levo prema graničnom prelazu sa Italijom)

 

- Učja (granični prelaz, lep put i krivine za uživanje)

 

- stižete u dolinu Resia (slo-Rezija), nalazi se na zapadnoj strani gore Kanin, koja se granići sa Slovenijom i poznata je po najviše ležećem skijalištu kod nas. Tu žive malobrojni ljudi, koji su po jeziku, kojeg govore veoma specifični. Nije italijanski, nije furlanski (Udine), ima mnogo slovenačkih reči, koje su dosta nerazumljive i za nas.

 

- posle krajeva Resiutta i Chiusaforte skrenite desno preko mosta u pravcu skijaškog centra Sella Nevea.

 

 

2.deo

https://goo.gl/maps/5hWXA

 

- odande produžite u mesto Tarvisio (slo-Trbiž). U centru je pijac sa tekstilom i lederom, vredi videti, a za cenu i kvalitet ne odgovaram. Iz Tarvisia skrenite prema Sloveniji.

 

- Laghi di Fusine ili Fužinska jezera, priroda ko iz priče, iznad njih je 2679 m visok Mangart i Mangartsko sedlo, na kojeg ćete se takođe popeti u jednoj od vaših tura.

 

- Kranjska Gora (popularan ski centar)

 

- Jesenice (jedna od najvećih železara iz vremena SFRJot)

 

- Žirovnica, gostiona "Trebušnik" - sa glavnog puta skrenite levo i desno preko pruge u selo, tu vam preporućujem da klopate, tipična nacionalna kuhinja, obilne porcije, povoljne cene.

 

- povratak preko Bleda u Bohinj

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Ti se samo drži planova koje si našao na forumu,pa če biti sve u redu.

Meni je to što sam pročitao vrlo neobično i potpuno drugčije nego što se obično provoza za dan ili dva na toj teritoriji.

Još da malo pitaš kojeg domačina za savjet,evo ti pobede.

 

LP iz Ljubljane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala ti na odgovoru, bitno je da si imao dobru volju a sve ostalo je manje bitno.

 

Iščitao sam većinu putopisa i nekako sam sklopi svoju rutu. Rekoh da me uglavnom zanima avanturisanje i da je akcenat na vožnji i prirodi a takvih slika je malo u putopisima, uglavnom je selfiranje, šta se jelo i pilo ...

 

Prošle godine su mi pojedinci sa foruma sastavili rutu za Tatre i sve je bilo ok.

Fotografija5895.jpg

...

Fotografija5906.jpg

...

Fotografija5928.jpgpicture hosting for forums

...

Sledeće godine, tj u aprilu mesecu planiram da obrtaljku malog abarta teram u crveno po nekim pasovima i krivudavim džadama kao što su bile ove na Tatrama ...

Fotografija5888.jpg

...

Fotografija5889.jpg

...

Kafu bih voleo da popijem na nekom ovakvom mestu, nešto slično ovoj rečici koja je granica izmedju slovačke i poljske ...

Fotografija5923.jpgpichost

...

Fotografija5919.jpg

...

Fotografija5926.jpg

...

Da jedem, iz konzerve naravno, bih na nekov ovakvom mestu al da ima pogled kao što je ovaj sa TF ...

Fotografija3765.jpg

...

Fotografija3763.jpgimg post

...

Može i ovako, kao što sam u Albaniji ...

Fotografija2075.jpg

...

Fotografija2077.jpgupload image free

...

Fotografija2078.jpgimage post

...

I tako drugari bajkeri, BLA BLA truć truć ... I mi, pojedini, kavezari imamo herca da stisnemo gass i odvozamo se dalje od 3 ulice od mesta stanovanja ...

 

Pa da skratim priču, dosta je bilo uvoda.

 

Ja sklopi rutu ovako ...

 

Žirovnica - Kranjska Gora ... Planica, izvor Save.

 

Kranjska Gora - Wurzenpass ... ovde sam hteo da posetim bunkermuseum ali izgugla da se otvara tek 8og maja.

 

Wurzenpass - Arnoldstein - Tarvisio - Passo di Predil ... Lago del predil 

 

Passo di Predil - Bovec - Trenta - Vršic - Kranjska Gora - Žirovnica. Ende ...

 

Ako podjem ranom zorom planiram da sve to odvozam natenane. Jedino me kopka dal je sve prohodno u to doba godine pa ako neko ima neki savet neka puca.

 

Dobrodošla je i neka dopuna/izmena/sugestija.

 

Druže damjandugi, obzirom da si iz Ljubljane onda bi mogao da daš predlog za vožnju od Varaždina do Žirovnice.

Kuda proći i šta videti.

 

A druga molba je za drugu rutu, kad podjem domu svome.

Dakle pravac Žirovnica - Ljubljana - Murska Sobota - madjarska granica ... dalje znam.

Šta gde kako ... 

 

HVALA ... :BJB-love2: ... 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Samo jedan predlog. Od Žirovnice do Kranjske gore ideš kroz Jesenice. Dosadno, i jedno 12, 13 semafora jedan iza drugog.

Predlog....(jeste da izgubiš jedno 15 minuta).....iz Žirovnice do Bleda, onda prema Pokljuki (sve obeleženo na putokazima) i onda u dolinu Radovna. Super put, dosta prazan...na put Žirovnica - Kranjska gora prikljušiš se opet u kraju Mojstrana, 9 km pre K. gore. Put je broj 907.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Predlog:Varaždin-Trakoščan-grad sa okolinom,-Rogatec-muzej na otvorenom,-Olimje-pivovara,čokoladnica,grad,-Kumrovec-drug Tito,-Kostanjevica na Krki-Slovenska Venezia,-izvor reke Krka,-Cerknica jezero,-trkača staza preko Rakitna,-Ljubljana,-Zbilje jezero,-Strmol grad,-Brdo grad(Karađorđevići),-Bled jezero,-Vrba poet Prešeren,-Žirovnica  ( 8sati-400 km, )

A možeš sve ovo od Ljubljane pa dalje preskočit i ič direkto na autoput i običi na povratku.

(vinjeta 7 dana 7,5 eur-motor,auto 15 eur)

Izbaci ono šta te ne zanima ili potraži nešto us put što te zanima.

 

Povratak.

Bit češ umoran verovatno zato:Onaj gore predlog ili od Ljubljane do Blagovica autoptem,dalje regionalnim putem preko Trojane-poznate krafne,Vransko moto muzej,pa nazad na auto put,Ptuj-grad,-Lendava Vinarium najvišji toranj u SLO vide se 4 države odjednom-Slo,A,H,HR.cestom M70,pa cestom E71 prema Srbiji.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Alal vam qre na savetima, dobio sam predloge i savete kakve sam baš i želeo da čujem. HVALA još jednom.

 

Tedy, 4 dana je odvojeno samo za vožnju tako da tih 15 minuta duže vožnje mogu da budu samo dobitak a nikako gubitak. Slažem se sa tvojim predlogom i uvek sam birao sporedne ali lepše puteve za vožnju u odnosu na one glavne.

 

Okvirno. moja četvorodnevna vožnja će biti ovakva ... možda i ja ovim piskaranjem nekome pomognem u planiranju.

 

Polazak iz Beograda je odmah po završetku radnog vremena.

 

Hvatam pravac BAČKA PALANKA a onda sledi noćna vožnja VUKOVAR - OSIJEK - VARAŽDIN .

 

1, DAN ... Jutro planiram da dočekam na HR-SLO granici a onda odvozam 1, predlog do Žirovnice koji mi je predložio damjandugi. Tih 400 km se taman uklapa da u smeštaj stignem predveče.

 

2,DAN ... Wurzenpass - Predil - Vršic ... sve ono što sam detaljno opisao u predhodnom piskaranju.

 

3, DAN ... Polazak kada se naspavam i napustim smeštaj tako da neću biti umoran pa hvatam pravac ka SLO-H granici rutom koju mi je predložio damjandugi. Planiram da zanoćim u Madjarskoj. Gde, nemam pojma. Verovatno tamo gde me uhvati mrak.

 

4, DAN ... Predpostavljam da će to biti negde oko Balatona ali ne planiram da pravim krug oko jezera jer sam ga skoro odvozao namenski.

Fotografija5112.jpg

...

Fotografija5129.jpgupload images no registration

...

Fotografija5163.jpg

...

Fotografija5162.jpg

...

Fotografija5164.jpgimage post

...

Za taj dan je planirana samo vožnja bez nekih posebnih i većih stajanki i pauziranja jer sutradan se ide na arbajt pa nema kašnjenja na isti ...

 

Orijentaciona kilometraža kruga je nešto ispod 2000 km bez metra autobana, ali pošto budžet dozvoljava max 2000 onda se nešto posebno i ne trudim da precizno izračunam.

 

Generalno, sve sam isplanirao i sad mi preostaje da samo detaljno usavršim gradivo preko zime. 

 

Sačekaću da prodju novogodišnji praznici a onda će sve biti lakše jel vreme radi za mene.

 

Hvala još jedared, možda se i ja usudim da izadjem na crtu forumskim putopiscima jel bih i ja imao što pametno da prozborim mada neću da se puno kavezarim po dvotočkaškom forumu pa me to jedino sputava u toj nameri.

 

Svi mi kojima benzin struji venama imamo neku bolest, moja je ta da volim da putujem starim ali očuvanim kolima.

images-copy.jpg

...

images.jpg

...

Pozdrav pa se gledamo negde na drumu, dal na 2 ili 4 točka manje je bitno ...

 

Samo polako i pun gasss :BJB-love2: :BJB-love2: :BJB-love2: 

 

Fotografija4695.jpg

...

Fotografija4697.jpg

...

Fotografija4725.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja