Jump to content

Moto Zajednica

Saveti: Sigurna vožnja motocikla po kiši

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ljudi da li neko ima neki savet kako pobediti kapljice kise na viziru, kada brisnem rukavicom samo razmazem jos vise, spominje se wd40, jel stvarno pomaze pri odbijanju vode? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ljudi da li neko ima neki savet kako pobediti kapljice kise na viziru, kada brisnem rukavicom samo razmazem jos vise, spominje se wd40, jel stvarno pomaze pri odbijanju vode? :)

 

Digni vizir i vozi sporije! Danas sam po ovom kijametu morao po brdima da vozim 20-ak km, kroz bujice i blatuštinu, probao da spustim vizir al jok - mokar i sa spoljašnje i sa unutrašnje strane. Nikad nisam vozi po ovakvom potopu i ozgo i ozdo. Inače kad je normalna kiša pri malo bržoj vožnji nekako otiču kapljice na stranu pa se i vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ma volim ja da teram po kijametu, al jedino to sa vizirom mi smeta, ako ga otvorim upada mi sve u oci, pa me zasvrbi nos od kapljica, a plus mi kaplje odozgo sa vizira. WD40 da ne prskam? Ja reko da namazem sapunom otkud znam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam zaglavio jedan dan na Alpima u Sloveniji i od jutra do uvece nas pratila kisa. Sto kaze kolega, pocetak kise je najgori, kad voda spere prasinu sa asfalta, gume drze odlicno.

za 1.maj sam bio na Durmitoru, u povratku nas kisa pratila od pre Zlatibora do Beograda. Nije problem voziti po kisi, jedino sto je bilo malo zima, i nisam imao navlake za rukavice i cizme, pa je to bilo mokro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Mene je uhvatio pljusak ludilo jedom prilikom od primicanja kanjonu Morace pa sve do mora. A na sve to kasnimo na trajekt Bar - Bari. Kisa pada ludilo, mi u kanjonu a trajekt nece da ceka nas sigurno. Pao je dogovor samo lagano i u granicama bezbednosti. Svi smo imali dobre kombinezone i cizme pa smo bili suvi. Ali je mucenje bas, put ocajan, gust saobracaj, poceli odroni...

Nema mudrosti tu u voznji. Samo lagano, bez zurbe, nema krivinarenja odnosno obaranja i teras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja svake godine odvozam koju hiljadu km po kiši... I moram priznati, samo u situacijama kada prelazim preko horizontalne siglanizacije ili preko tramvajskih šina imam naročitu dozu "poštovanja", gde se bukvalno mili po putu.

U svim ostalim situacijama se ne ponašam gotovo nikako drugačije nego u redovnoj vožnji.

 

Doduše, generalno ne divljam u vožnji i insistiram na dobrim gumama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

bogami se ja juche poshteno okupah :lol:

danas che biti repete :D

 

signalizacija, tj bilo kakva boja na putu je katastrofalno klizava i po suvom a po mokrom da ne pricham..

 

mozhe lepo da se vozi ako nema puno vode na ulici. ako imate moguchnost upalite sva 4 migavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ljudi da li neko ima neki savet kako pobediti kapljice kise na viziru, kada brisnem rukavicom samo razmazem jos vise, spominje se wd40, jel stvarno pomaze pri odbijanju vode? :)

 

Dzoni , potrazi ovo , mala navlaka za prst na rukavici , kao brisac na autu , i ne treba ti nista drugo :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MOTORCYCLE-HELMET-VISOR-WIPER-BLADE-RAIN-SPRAY-MOTORBIKE-GLOVE-FINGER-WIPE-AWAY-/400422955828

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Dzoni , potrazi ovo , mala navlaka za prst na rukavici , kao brisac na autu , i ne treba ti nista drugo :

http://www.ebay.co.uk/itm/MOTORCYCLE-HELMET-VISOR-WIPER-BLADE-RAIN-SPRAY-MOTORBIKE-GLOVE-FINGER-WIPE-AWAY-/400422955828

 

Ja imao par, ali zagubio, a tako mi je trebao juče taj mali brisač za na prst. :) odlična stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Japanski policajci na mokroj podlozi:

 

 

Meni je impresivnije kako znaju kuda moraju proci u svom tom ludilu od cunjeva.

 

Pa verovatno koriste navigaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Imaju rol-barove i napred i nazad, a ABS im radi non-stop. Koliko im blinka lampica ABS-a, pregorece im instalacija... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nista se ne razumem u ove kosmicke tehnike kocenja po kisi, kad je mokro vozim kao po jajima (i inace ne divljam mnogo) pa nisam imao losih iskustava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, cezarpa je napisao:

Po kisi vozim auto.

Kad pođeš motorom na put obezbediš i kombi kao pratnju, pa kad krene kiša strpaš motor u kombi i piči dalje.

Zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja