Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Prethodni vlasnik, onaj na koga se jos vodi motor, ima ceo agregat i povoljno bi ga dao. Tako da ne moras da se patis oko te :zvizduk:

 

Da nije to Zloća?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Prethodni vlasnik, onaj na koga se jos vodi motor, ima ceo agregat i povoljno bi ga dao. Tako da ne moras da se patis oko te :zvizduk:

 

Da nije to Zloća?

Bas taj, mada se sada predstavlja kao "Dobrica" :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

DA,da Nesa Zloca je prvi vlasnik. Cuo sam da ima ceo agregat ali da nije od LM-a nego od R-a i da ima neke razlike oko glave, tako da sam tu soluciju drzao samo ako je u ovome nesto polupano unutra sto na srecu nije slucaj. Nisam se jos video sa covekom a moracu zbog prenosa pa cu detaljnije porazgovarati u vezi motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stigla glava konacno od majstor Proke iz ZR. Ovih dana ce biti sklapanje pa da priupitam na koliko kila se steze ista. Ne mogu da nadjem valjan manual za ovaj model, pa ako neko ima neka salje.

Jos jedno pitanje. Novi lanac bregaste koji sam dobio ima spojnicu pa me interesuje na koji nacin je zanitovati u nedostatku alata predvidjenog za to.(cekic-kirner)ili nesto drugo, hvala na odgovorima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Upaljen motor danas, odlicno radi, ide kao lud :moto3: Propale su mu gume ublazivaci na zadnjem tocku pa malo cima na kreni-stani i ne radi obrtaljka pa smo ler nastelovali na 'uvo'. ostaje to da se sredi i par sitnica i da se ceka prolece i gass.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Овде можеш да нађеш делове за Хонду па нек ти неко добаци.

 

Ево гумица:

http://www.hondaxl.de/shop/XL-600-RM/XL-600-RM-Fahrwerksteile/Lastenwechselgummis-1069.html

 

А ево ти и мануала, додуше за RM-a али нема разлике што се тиче агрегата (сем у боји и мануалног декомпресора). Срећно!!!

HONDA XL600 Rm.rar 66.2 MB

 

https://mega.co.nz/#...sa4pAHncp5maH0g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Upaljen motor danas, odlicno radi, ide kao lud :moto3: Propale su mu gume ublazivaci na zadnjem tocku pa malo cima na kreni-stani i ne radi obrtaljka pa smo ler nastelovali na 'uvo'. ostaje to da se sredi i par sitnica i da se ceka prolece i gass.

 

Što se tiče guma u zadnjem točku,uzmi kaiš od beregaste,recimo od golfa dizela jel je širok,i naseci odgovarajuće dužine,pa sa tim popuni luft,za prvu ruku će poslužiti.

 

Mirko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

XL- hvala za manual, za stezanje glave koristio sam se podacima za xl 600r ciji sam manual nasao a to je 3,6 kg za glavne stafove,a i mislim da je isto za celu familiju xl motora.

Gumice sam nasao na ebay-u za 20 i kusur evra, dok dodju ovde bice oko 35 sto i nije malo,. pa sam se i ponadao da ih neko ima ovde da ne placam postarinu maltene koliko i one vrede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Raskupusao danas satove i nasao odlemljenu zicu na stampanoj ploci obrtaljke tako da ce to sutra biti sredjeno.

Vozio sam se malo juce. Imao sam muke dok upali,slabo vergla, spojim preko kablova i samo malo bolje. Izgleda da je anlaser rikavela. Karbovi prelivaju. Motor odlicno ide na turi ali na malom'svaler'gasu se buni i trazi nizu brzinu. Verujem da ce sve doci na mesto kad se motor malo uvoza i kad se usteluju karbovi. Njih nisam dirao jer oko njih neznam nista a i prioritet je bio da se motor napravi da radi. Videh na njima samo jedan sraf za stelovanje, zar ne bi trebalo da ima bar 2-3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Motor od kad sam upalio vozio sam 10-ak puta kratko, sveukupno oko 2-3sata voznje. Poslednjih nekoliko paljenja primecujem plavi dim od ulja kad upali i dok je hladan, a kasnije kad se ugreje ga nema. Kad je radjena masina stavljene su nove gumice iz kompleta dihtunga(kineski)pretpostavljam. Kakve su sanse da su one propale tako brzo pod pretpostavkom da nisu karike jer bi onda dimio i dok je vruc. Nista necu dirati dok cestito ne istestiram kad pocnem normalno da ga vozim. Dakle, ako i kad dodje ponovo do menjanja gumica mogu li se one zameniti bez skidanja cele glave ,pozdrav.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

... Dakle, ako i kad dodje ponovo do menjanja gumica mogu li se one zameniti bez skidanja cele glave ,pozdrav.-

Mogu da se promene bez sidanja glave ( samo da klip stoji u GMT i da se napravi alat za sabijanje ventila na neskinutoj glavi ( objasnice ti neki auto mehanicar kako se to radi na automobilima )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Veljo hvala, pretpostavljao sam da mora klip da ih drzi da ne odu dole, samo smisliti kako da se nategnu opruge i oslobode osiguraci. Videcemo jos, mozda sve to legne kako treba.

Boki nije vadjen klip iz cilindra a ventili su kroz vodjice bas lepo-tesno prolazil pa ni majstor sto je radio glavu nije imao nikakvih primedbi na njih.

Dok je glava bila skinuta spustio sam klip skroz dole i odozgo u cižindar nalio naftu i za nekih 8-9 sati je popio oko 5mm tecnosti kroz karike stl je bar po meni znak da one dobro drze. Inace motor bas dobro ide,ne gubi snagu i ne purnja na visokim obrtajima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mozda ti je pri ugradnji spao elasticni prsten koji drzi gumicu i onda ona spadne. Ako su vodjice lose tj ako izmedju ventila i vodjice ima zazora, onda dzaba nove gumice. Mogu se zameniti bez skidanja glave, ali ako nemas iskustva ne preporucujem da to radis sam. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Boki nov je dihtung stavljen svakako. Ko ce ga znati mozda je i ranije dimila,moracu s proleca vise da je vozim pa da vidim sta i kako. Prosto mi je namoguce da su gumice propale tako brzo pa kakav god da je kvalitet.

Mikamoto-licno sam gledao vodjice odnosno gurao ventil kroz njih i bas je tesno prolazio. Tek se malo pod prstima osetk da radi u njoj. Valjda bi mi i ovaj majstor sto je radio glavu rekao da nesto ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

XL- hvala za manual, za stezanje glave koristio sam se podacima za xl 600r ciji sam manual nasao a to je 3,6 kg za glavne stafove,a i mislim da je isto za celu familiju xl motora.

Gumice sam nasao na ebay-u za 20 i kusur evra, dok dodju ovde bice oko 35 sto i nije malo,. pa sam se i ponadao da ih neko ima ovde da ne placam postarinu maltene koliko i one vrede

Христос се роди пријатељу!

 

Главу си претегао, као што видим џаба сам ти слао мануал... Иначе су им глава слаба тачка, најбоља варијанта је НЕ одврћи гас док се не загреје уље (мериш руком на поклопцу филтера уља)

 

post-1512-0-65841400-1389098166_thumb.png

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vaistinu se rodi prijatelju

Naravno da nisi dzabe slao manual jer sad imam sve sto mi treba kad zatreba. Vec sam bio sklopio motor kad si ga ti poslao a i ne vidim neki problem ako je malo stegnutija glava a mozda i gresim. Znam da su im glave u problemu i svakako ga lepo zagrejem pre kretanja na voznju.

 

o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ajde malo da obnovim temu. Uradio sam servis anlasera i sad vitla ko lud i pali na prvi zub. Reim da skinem karburatore i probam da namestim nivoe jer me prelivanje muci od kad sam ga sklopio. Uz uputstva sa foruma,providna crevca i bocu od infuzije, mic po mic dodjem do nivoa od +2 na jednom i -2mm na drugom karbu(mera mi je bila spoj lonceta sa telom).Vratim sve nazad, provozam se kratko, motor ide mozda za nijansu slabije mada ga nisam previse gasirao. Vise ne brboce na otpustanju gasa i najvaznije ne lreliva. Ok, ja zadovoljan. Kasnije posle par dana rekoh da sredim filter vazduha. Izvadim , proverim vizuelno, sve ok. Sundjer zdrav, masnjikav, nije ni mnogo prljav bio kad sam ga oprao. Osusim, nauljim opet,izgnjecim dobro i vratim nazad. Medjutim, krenem da se vozim i to nije to ni iz bliza. Motor ima prekide u celom rezimu rada, stuca... Dodao sam mu vazduh na karbu ali i dalje nije idealno, stucka ali manje.

Pretpostavljam da je problem u tom filteru koji sam zadnji radio. Mozda sam ga preuljio pa je sad zagusen. Da probam da ga operem ponovo ali da ga ne uljim vise jer je i posle prvog pranja ostao masnjikav a ja ga dodatno nauljio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Čime si ga nauljio ? Dal neko obično ulje il ulje baš predviđeno za filter i da li si posle pranja ostavio sunđer da se dobro osuši ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nauljio sam ga sa sae 30, odpriike pola rakijske casice. Na kutiji filtera pise da se ulji sa sae 90 pa mi je ovo redje izgledalo kao ok varijanta posto 90 nemam. Sundjer se posle pranja susio nekoliko dana tako da je sigurno suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne vredi, ne mogu da resim problem. Ponovo sam oprao filter i ovaj put ga naprskao WD-om, i nista,opet stuca. Promenio svecicu bila bela skroz, opet isto i sa novom. Kabal svece takodje nov stavljen. Sumljao sam i na fals vazduh oko flansi karburatora i prskao dezodoransom okolo ali nista. Probacu da nadjem SAE 80-90 gear oil kao sto pise na airboxu pa da nauljim filter. Sad je smesa na oko 2,5 kruga i nije lose samo sto ima knedlu na oko 3200rpm i kad je proguta id ko lud.

Nesto mi se javlja da ce morati kod doktora da ide:-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bela svećica ukazuje na prerano paljenje, a može biti i posna smeša ( možda je neko pre čačkao karburator pa izmešaoi dizne ). Ja imam takav filter na mom Suzukiju i uljim ga nekim plavim retkim uljem - drugar imaq krosa pa je nabavio to ulje baš za tu namenu , pa koristim to njegovo kad mi treba .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ne vredi, ne mogu da resim problem. Ponovo sam oprao filter i ovaj put ga naprskao WD-om, i nista,opet stuca. Promenio svecicu bila bela skroz, opet isto i sa novom. Kabal svece takodje nov stavljen. Sumljao sam i na fals vazduh oko flansi karburatora i prskao dezodoransom okolo ali nista. Probacu da nadjem SAE 80-90 gear oil kao sto pise na airboxu pa da nauljim filter. Sad je smesa na oko 2,5 kruga i nije lose samo sto ima knedlu na oko 3200rpm i kad je proguta id ko lud.

Nesto mi se javlja da ce morati kod doktora da ide:-(

 

Oво ми делује као да те онај други карб зеза. Треба да видиш кад почиње он да се отвара, има један лим који преко полуге у одређеном тренутку почиње да отвара други карб, и подложан је штеловању.

post-1512-0-75493700-1398840734_thumb.png

Први служи за лер-гас и има у себи мембрану за лер-ваздух. Мож' бити да и он зеза. А мож' бити и струја?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kad sam skidao karburatore da namestim nivoe goriva nisam gore nista dirao jer je motor dobro isao samo sto je prelivao. Gledao sam malo te poluge koje vezuju karbove i tu sam video da su malo razlokane i da se drugi siber sa vrlo malo kasnjenja otvara za prvim. Onaj prvi primarni je uvek 5-6mm otvoren i koliko sam shvatio siberi se mehanicki podizu preko sajle gasa i nema vakum membrane nigde.

Najvise sumjljam na fals vazduh jer hoce ponekad da kaslje i ka airboxu. Imao sam ranije Pegasa 650 kod koga je bio problem sa fals vazdzhom ali je to opet bižo veoma drasticno. On je stucao, pucao i kasljao na sve strane i bilo je nemoguce voziti ga. Ovaj opet lepo lali, ima lep ler, lepo i glatko ide na malim obrtajima koliko to moze 1 cilindar, tek kad dodje na oko 3k rpm mqlo stucne, proguta knedlu i nastavi dalje. Tek kad se vozi na konstantnom gasu onda stucanje hoce da se ponavlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja