Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Krenem danas jos jednom sve da ispregledam pre nego sto dignem ruke od popravke. Prekontrolisem selne na karbovima, nivo na levom-glavnom karburatoru 4-5mm ispod spoja lonceta sa telom,drugi dobar. Svecica cista kao da nije ni radila. Ajde reko da proverim kabal od svecice mada sam ga novog stavio. Fabricki je kabal zaliven u bobinu i ka se menja isece se stari pa se na patrljak koji s ostavi nastavi novi. Skidam izolir ali mi kabal pod rukom nesto mlitavo deluje. Kako je moguce razmisljam,bio je zalemljen jedno 2 cm. Skinem izolir kad on se drzi na jednoj licni. Izgleda da sam ga mnogo zasekao slkalperom kad sam skidao izolaciju pa se i od vibracija dodatno iskidao. Ostaje da odradim to ovih dana svakako pazljivije i da se nadam da je to bio uzrok problema sa stucanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

uzeo sam nsr-ku 75 ccm i spao mi je lanac.bio je labav al dog sam ga doterao do kuce pred samu kucu je ispao.ovo mi je prvi motor posle skutera pa se ne razumem.Dali je to lanac samo od menjaca ili i od motora,da se slucajno nije nesto zeznulo u motoru ili da ne brinem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

... Ajde reko da proverim kabal od svecice mada sam ga novog stavio. Fabricki je kabal zaliven u bobinu i ka se menja isece se stari pa se na patrljak koji s ostavi nastavi novi. Skidam izolir ali mi kabal pod rukom nesto mlitavo deluje. Kako je moguce razmisljam,bio je zalemljen jedno 2 cm. Skinem izolir kad on se drzi na jednoj licni. Izgleda da sam ga mnogo zasekao slkalperom kad sam skidao izolaciju pa se i od vibracija dodatno iskidao. Ostaje da odradim to ovih dana svakako pazljivije i da se nadam da je to bio uzrok problema sa stucanjem.

 

И ја сам заменио кабл свећице, разлока се то после 30-ак година 1lol.gif На бобини очистиш све оне патрљке од старог кабла, ја сам се јебавао скоро сат времена. Кад очистиш остаће ти једна као игла у средишту која има навој на коју ћеш да буквално урежеш нови кабл. Никакво спајање каблова или лемљење није потребно. Изсиликонишеш кад га добро уврнеш и са друге стране туриш оно за свећицу, па пробај...

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ma vec sam ga zalemio i izolirao dobro ali nisam gA posteno testirao. Par krugova po ulici i to je sve. Sigurno je taj prekinuti kabal imao uticaja. Sad motor jos mirnije radi, stucnuo je jednom dvaput aži je bio potluno hladan. Ima i dalje malu zadrsku kad se doda gas pa onda krene ko lud. Primecujem i da mi ostaje u obrtajima kad otpustim gas a prilicno sam siguran da sajla ne glavi. Kad sam vec kod nje na motoru imam samo jednu sajlu,mada vidim da je predvidjeno da ima dve. Cemu ta druga sluzi. Opruga na karbu vraca onu okruglu polugu u prvobitni polozaj i to kod mene radi sasvim dobro. Videh na nekom klipu da na XL-r prvo krece jedan siber na karbu da otvara pa tek od pola krece drugi. Kod mene to nije tako vec oba istovremeno idu gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96361-honda-xl-600-lm-pomoc-oko-masine/page__view__findpost__p__1630740

 

Види овај горе пост и слику, пише лепо да треба зазор између оних осенчених делова треба да буде 0,5-1мм.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

 

Ima li neko tacne Mere sajle za Gas Honda XL600 84? Drugaru pukla sajla pa ne moze nigde da nadje pa resio je da napravi kod jednog coveka ali mu trebaju mere. Ako neko ima neka mi posalje u inboh pozeljno i slike sajle hvala vam drugari pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne mogu mnogo da ti pomognem. Od tvog drugara je sajla verovatno ne originalna pa pravljenje nove po njoj opet ne bi bilo dobro. Njegov XL iz 84-te je verovatno neki R model i razlikuje se od LM-a kog ja imam. Moj ima dve sajle za gas koje rade i kad vuces i kad otpustas gas.Probaj da saznas tacan model tog motora pa ce se vec neko javiti za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Predjoh do sada oko 1500 km i motor sasvim lepo sluzi i radi i veoma malo trosi. Proradio je kako treba tek kad sam filter vazduha nauljio za njega proposanim sae 90 uljem.

Primecujem u poslednje vreme kakp sam intenzivnije poceo da ga vozim da zvece.ventili. Kad kazem zvwece ne mislim na cukanje kad su rastelovani, vec onaj zvuk kao kod Yuga kad je rastelovano paljenje i los benzin.

Nisam se do sada susreo sa ovim zvukom na motoru pa me to malo i brine. Zvuk se javlja kad je masina bas opterecena pri preticanju i na velikim uzbrdicama. Planiram ovih dana stelovanje ventila pa se nadam da ce i to da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Prestelovao ventile,medjutim ventili se cuju i dalje. Svecica prilicno bela ali imam osecaj da ako zavrnem malo vazduh na dizni da ce se rastelovati i nece raditi kao sad.

Ima li neko ideju sta da mu radim(probacu naravno ovo sa vazduhom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne verujem da je do lanca jer je do nov stavljen proletos kad sam radio masinu. Ovo je bas onaj zvuk kad se cuju ventili zbog loseg goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav, imam isto hondu xl 600lm motor pali lepo ali ne drz bas lepo ler gas cas je jac cas slabi ne torsi ulje, ne dimi, ali kad mu naglo dam gas kao da ga nesto gusi nzm u cemu je problem??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

pozdrav, imam isto hondu xl 600lm motor pali lepo ali ne drz bas lepo ler gas cas je jac cas slabi ne torsi ulje, ne dimi, ali kad mu naglo dam gas kao da ga nesto gusi nzm u cemu je problem??

Probaj da operes filter vazduha a onda ga naulji sa sae 90 uljem, proveri zatim svecicu ona ce ti reci kakvo je sagorevanje. U zavisnosti od toga probaj da dodas ili zatvoris dotok vazduha na karburatoru. To sve mozes sam uz minimum alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ne verujem da je do lanca jer je do nov stavljen proletos kad sam radio masinu. Ovo je bas onaj zvuk kad se cuju ventili zbog loseg goriva.

To sto opisujes je verovatno kliktanje zbog ili preranog paljenja ili siromasne smese gorivo/vazduh , ako ti je sveca bas bela onda je verovatno ovo drugo , probaj da podignes nivo goriva. Nego kazes da se tebi oba karba otvaraju skoro istovremeno , drugi treba da kasni za prvim da bi dobro radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

То што се чује је лежај радилице, нема везе са горивом, једноставно се разлока кошуља лежаја па се тако чује. Тек кад отвориш декл квачила видећеш да се и кошуља лежаја радилице окреће... Тако мени годинама па ради и иде... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne verujem da je do lanca jer je do nov stavljen proletos kad sam radio masinu. Ovo je bas onaj zvuk kad se cuju ventili zbog loseg goriva.

To sto opisujes je verovatno kliktanje zbog ili preranog paljenja ili siromasne smese gorivo/vazduh , ako ti je sveca bas bela onda je verovatno ovo drugo , probaj da podignes nivo goriva. Nego kazes da se tebi oba karba otvaraju skoro istovremeno , drugi treba da kasni za prvim da bi dobro radio.

Slozio bih se sa tobom jer i ja mislim da

je losa smesa u pitanju. Oko karbova sam jedino cackao nivoe i doterao ih kako treba. Svecica je bela ali kad zavrnem vazduh na karbu ne radi kako treba. Siberi idu istovremeno stim da je levi otvoreniji par mm od desnog i koliko vidim tako i mora da radi. Morace motor kod pravog majstora definitivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ne verujem da je do lanca jer je do nov stavljen proletos kad sam radio masinu. Ovo je bas onaj zvuk kad se cuju ventili zbog loseg goriva.

To sto opisujes je verovatno kliktanje zbog ili preranog paljenja ili siromasne smese gorivo/vazduh , ako ti je sveca bas bela onda je verovatno ovo drugo , probaj da podignes nivo goriva. Nego kazes da se tebi oba karba otvaraju skoro istovremeno , drugi treba da kasni za prvim da bi dobro radio.

Slozio bih se sa tobom jer i ja mislim da

je losa smesa u pitanju. Oko karbova sam jedino cackao nivoe i doterao ih kako treba. Svecica je bela ali kad zavrnem vazduh na karbu ne radi kako treba. Siberi idu istovremeno stim da je levi otvoreniji par mm od desnog i koliko vidim tako i mora da radi. Morace motor kod pravog majstora definitivno

 

ne zavrces vazduh..i tu se pravi greska ...zavrces gorivo na te srafice sto cackas :) tuda ide benzin a ne vazduh... zato je mozda bela svecica,osirumasujes svecicu ..uzimas mu benzin iz smese,a treba da dodas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Boki ima jedan jedini sraf na karbu zar nije taj za vazduh

 

nije....odvi ga,na kraj krajeva,skines karb i ispratis kuda ide taj kanal i sve ce ti biti jasno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Neda mi djavo mira. Rasturio danas karburatore, oprao lepo nitrom, procackao dizne i ja kraju izzduvao kompresorom. Prilikom sastavljanja primetim da je mala membrana, bocno sto stoji na karbu na jednom delu porozna i providi se na svetlosti. Obustavio sam dalje sklapanje dok ne uradim novu, nego se pitam cemu ona sluzi. Vidim da je u dodiru sa gorivom i dali je moguce da mi ona pravi probleme a u vesi su sa siromasnom smesom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Лер гас мембрана. У преводу неће моћи да ради на леру...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja