Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala Niske. Valjda nece nesto po zlu da krene pa da mi poremeti trenutni elan. Jos stosta ce imati da se radi na njemu ali to su vise kkozmeticki zahvati. Recimo bocne plastike su u veoma losem stanju, jedan drzac sedista da se sredi i da se celo presvuce. Videcu ustvari tek kad pocnem da ga vozim kako to ide..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Spremam se za paljenje sad za vikend nadam se. Uzeo sam ulje, neko Elf 10/40 jeftino, bice dobro za par stotina km do zamene posle razrade. Setih se sad na kraju da mi je prethodni vlasnik rekao da su karburatori cureli na dihtung gumicama na loncicima pa sam porucio set za reparaciju 

s-l1000.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

This item is made with High quality materials. All made in Taiwan.   Honda XL600/R Right & Left Side Carburetor Carb Repair Rebuild Kit   This is for both the right, and left side carburetors of the...

 

DOK TO STIGNE PREKO POLA SVETA VEC SAM NESTO IMPROVIZOVAO U VEZI NJIH PA CU DA VIDIM DA LI CE DA RADI. Nasao sam O ring koji obimom odgovara obimu kanala na loncetu i samo sam ga malo prilepio super lepkom da stoji na mestu. Privremeno resenjedok ne stignu novi jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da mi ne bi bilo previse dosadno uzeh da promenim ulje u viljuskama.:na_glavi:

Zadovoljan izgledom stapova koji su bez riseva i korozije istacem ulje koje je takodje u dobrom stanju. Umeo sam do sad da zateknem i potpuno crno ulje i nejednake nivoe u stapovima ali ovde je sve poprilicno uredno. Ulje zelenkasto, mutnjikavo ali ipak sa malo taloga na dnu posuda u koje je istoceno. Pravo vreme za zamenu reklo bi se. Semerinzi i uljni i prasinari su Nok, japanski iz prve ugradnje moguce,  te odlucujem da tu nista ne diram jer super izgledaju i ne cure.

Prostudiram pomalo manual pre svakog posla kog se dohvatim i tu opet zateknem neka neslaganja. Na slici gde je viljuska rastavljena na sastavne delove vidim da se izmedju gornjeg cepa i opruge nalazi spacer od jedno 5cm. Kod mene njega nema vec je sama opruga za toliko duza. Sve vreme citam manual od Rm-a ali on se od Lm-a razlikuje i po 15l manjem rezervoaru pa pretpostavljam da je ova stavljena radi vece nosivosti. 

img_20190327_174857.jpg

img_20190327_181342.jpg

img_20190328_185524.jpg

img_20190328_185824.jpg

img_20190328_190637.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, iksel je napisao:

Ajде више, ево сунца...

Odoh da donesem tocak sa novom gumom od Milosa. Ne verujem da cu moci da se obuzdam da ga ne provozam(ako upali):jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Upalio motooor:sampion:. Ostao sam opet nocas do ponoci u garazi da bih jos jednom sve prekontrolisao za danasnje paljenje. Dosta vremena mi oduzese prednja kljesta koja sam skinuo sa viljuski pre neki dan. Ne toliko ona koliko ozracivanje sistema jer se sve bilo suvo posle rasklapanja i ciscenja. Xl je po mnogo cemu poznat ali takodje i po losim kocnicama. Vidim da je gornja pumpa menjana i stavljena je od neke modernije Honde,pa se zato i odlucih da i kljesta dovedem u red. 

Da se vratim na pocetak, dakle motor je upalio, sve je super. Izkurblao sam ga 20-30 puta dok nije pljucnuo ulje gore na glavi. Tu mi je laknulo i bio je signal da mogu da palim. Upalio je iz 3-4 verglanja, ostavio ga par ninuta da radi tako pa ga ugasio da odahne malo. Obukao se i izasao da ga provozam. Laganica radi a ipak ima hladjenje. Napravih 2 puta po 15 km i mislim da je dovoljno za danas. Utisak je odlican, veoma sam ponosan sto sam ovo izgurao do kraja. Bilo bi veliko razocerenje da nesto ne valja. Nema lupanja ni zvukova iz glave, masina samo uji (jel se tako kaze)? Lagano ga vozim a jedan cilindar je nervozan na malom gasu pa cu neki sud da dam kad sve malo legne i kad ga raspalim kako treba. Karbovi ne cure i koliko se namucih danas sa stavljanjem ne razmisljam da ih skidam i kad stigne set za reparaciju. Toliko za sad, sutra planiram voznju naravno, zasluzio sam:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 I tako.. vozim se intenzivno. Bio juce na Kosmaju, danas tu po okolini ukupno do sad oko 150 km prednjenih. Mazim ga i osluskujem, za sad je sve ok. :takoje:

Poceli su i prvi problemi:) crkla se kilometraza danas . Na pinjonu postoji nekakav jezicak a sa druge strane na sajli su usice. To udje jedno u drugo i vrti kilometrazu. Ovde je jezicak slomljen i njegov patrljak mora bas idealno da stoji u sajli da bi je pokretao. Moracu da vidim kako to da resim, nece biti lako.

Ne svidja mi se kako radi menjac, malo je grub, da li je do ulja videcu kad ga zamenim. 

Poredeci ga sa mojim prethodnim motorom, Transalpom 650, ovaj je cista sirovina. Na njemu nema sanse da zadremas, tu je uvek neka akcija, saltanje, vibracije, zvuk.. ludilo. Bas zato je veoma zabavan za voznju i dosta laksi od TA.

Stavismo danas i zadnju gumu pa sam ga malo neplanirano vozio po nekom tucaniku par km. Lepo to ide,nemam zamerki

img_20190401_180530.jpg

img_20190331_122501.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala Niske. 

U potrazi za pinjonom naidjem na jednu super stvar, hladnjak ulja. Mnogi po americi a i po svetu stavljajju to na svoje Xl/Xr-ove za cepanje po vrelim predelima.

Ova je bas bio na Xl-u i ima sva creva i prakticno se samo zasrafi na uljne vodove. Porucen je i stize za koji dan, montaza predvidjena prilikom promene ulja sto znaci uskoro. Moracu verovatno nekakav drzac/stitnik da napravim za njega ali eto meni slatkih muka:jee1:

IMG-35f6974be494ea72f462b445540a2677-V.jpg

IMG-1ab6cb36e9c4f423fbf01996fd9324ed-V.jpg

IMG-709bb1ec2d3e77b6a4645f8494dc5f20-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sve je to lipo i krasno.
Meni nedostaje njegova crvena mašina pa ti sad......


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pala je danas jos jedna lepa voznja, 200/250 km otprilike, 5 sati voznje bez prestanka uz dve pis pauze. Ne znam koliko sam tacno presao jer jbn kilometraza ne radi i dalje. Provalio sam da sam prilikom skidanja viljuski nedavno lose postavio sajlu i ponadao se da ce vracanjem u dobar polozaj da proradi. Nista od toga. Sad se oseti da se sajla vrti u buziru ali nema nista na satu, izgleda da je gore ispala. 

Stigao mi je drugi pinjon ali nisam smeo da ga stavim da ga ova drljava sajla ne polomi. Njega stavljam samo na novu sajlu koju cu kupiti. Stigao mi je taj hladnjak ulja, videcu sta cu sa njim, dobro bi bilo to staviti.

Sad sam vec na oko 450 km predjenih i blizi se zamena ulja. Istice mi i rega sutra pa cu videti kad cu ponovo na njega da sedam.

Razrada je rekao bih vec pri kraju. Danas sam malo islazio iz zone 3000rpm gde u 4.i 5.brzini ima vecih vibracija. Saltao negde na 3200/3500 i to mu bas prija. Pred kraj u povratku sam ga vozio skoro pa normalno kao i inace. Raduje me osecaj na novim gumama, Heidenau K60 je u pitanju, jer nisam do sad vozio toliko izrazene krampone. Super idu, bucnije jesu verovatno ali ja to ne registrujem od buke auspuha i vetra. Lepo leze po asfaltu i nemam strah od njih po krivinama. To je to ukratko, kad bude novosti javljam:takoje:

img_20190407_153649.jpg

img_20190406_152408.jpg

img_20190406_152433.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Cao drustvo, evo me opet posle male pauze. Motor je registrovan i vozi se pomalo koliko vreme dozvoljava. Presao sam oko 800 km i vreme je za zamenu ulja.  Stavio sam pinjon i kilometraza opet radi. Bio sam bez nje dobrih 500 km pa je ova cifra gore pausalna. Kako god vreme je za zamenu.

Odlucio sam se za Motul 3000 20w50. Dobra iskustva imam sa njim bas na ovom motoru dok je ranije bio kod mene. 5100 mi se nikako nije pokazao na mnogim motorima i njega sam izbacio iz razmatranja.

To je to.. za ovu zamenu ulja sam vezao jos neke radnje koje su vecim delom zavrsene, a to je postavljanje uljnog hladnjaka i crash bara koji ce sve to da stiti i da nosi maglenke:). Hladnjak je montiran i testiran, super radi i nigde ne curi. Njime se dobila veca kolicina ulja u opticaju i mogucnost da se dodatno hladi sto je ovim motorima itekako potrebno.Cras bar je pripeckan  da se dobije oblik i ostalo mi je da ga skroz izvarim i na nekim mestima dodatno ojacam. 

img_20190517_181349.jpg

img_20190517_181724.jpg

img_20190517_181415.jpg

img_20190517_233750.jpg

img_20190517_234056.jpg

img_20190518_112912.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kao sto se vidi sa slika gore uljni filter je pun djubreta koje je nakupio za ovaj period.  To sam video tak kad sam razgrnuo izmedju papirnih rebara i pogotovo kad sam ceo komad izvadio.

Na ovim slikama vidi se taj uljni hladnjak, to je neki Lockhart, americki, i oni ga dosta stavljaju na Harleye.

Vidi se kako je postavljen na vod koji vrelo ulje koje je proslo kroz motor vraca rashladjeno u rezervoar u ramu, odakle ga ovaj opet povlaci u motor.

img_20190517_203712.jpg

img_20190517_192527.jpg

img_20190517_221835.jpg

img_20190517_185853.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nastavak vezan za crash bar uskoro..

Idemo dalje. Za ovu radnju bio je potreban jedan cras bar donator(Triumph Tiger 800) i malo majstorisanja u vidu secenja, varenja i brusenja. Secnuo sam njegove originalne drzace i na osnovu zavario meni odgovarajuce.

Greota, reci ce mnogi, ali sta je tu je, nesto mora i da se zrtvuje.

IMG_0009.jpg

img_20190421_124147.jpg

img_20190421_134530.jpg

img_20190421_150505.jpg

img_20190421_195727.jpg

img_20190421_193438.jpg

img_20190516_204928.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeo sam crash barove sa plastifikacije i pohitao da ih montiram. Oni ce kao sto rekoh da nose i maglenke pa sam i njih postavio. U pitanju su Bmw-ove Hella led lampe. Exstra sijaju i jedan je od delova opreme koji samo selim sa motora na motor. Ovo im je cetvrti po redu:jee1:.

img_20190525_164601.jpg

img_20190525_164317.jpg

img_20190525_191507.jpg

img_20190525_191529.jpg

img_20190525_164623.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zamenih i leve prekidaca jer mi neki dugmici nisu radili kako treba. Spremio sam i desne nove, ali tu imam neki problem sa kontakt bravom pa ne diram nista do ne budem  potpuno siguran sta ne valja.

Stavih potom i 12v uticnicu sa voltmetrom koji je na moju srecu pokazao odlicno punjenje i rad reglera.

Webp.net-compress-image (1).jpg

img_20190525_123421.jpg

img_20190525_125529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, drumskalisica je napisao:

Gde si prikačio uljne vodove na mašinu ?  

Lale ne znam kako je na Dominatoru ali pretpostavljam da je slicno ako ne i isto. Evo ovde na slici je originalna cev levo i ova sa hladnjakom pored nje. To je uljni vod koji vrelo ulje koje je proslo kroz masinu, rashladjeno, vraca gore u rezervoar na ramu. Donje kacenje je ispod  limene zastite motora a ovo drugo sa donje strane rezervoara ulja na ramu

img_20190517_192527.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jeste lepo, al da je skupo - skupo je . Ja sam već razmišljao o dodatnom hladnjaku za ulje, samo su moja razmišljanja išla u pravcu hladnjaka za ulje od Dijane - Spačeka, jer sam ih već ugrađivao na nekoliko motora. Zgodni su jer su mali, a bilo ih je na auto otpadima ( doduše, sad ih je verovatno teško naći ) . Ovaj amerski vidim ima i model sa termostatom, a ima i model sa ručnim otvaranjem - zatvaranjem, tako da se i po tom pitanju može nešto uraditi .  Hvala za info u svakom slučaju .

 

 

hladnjak-ulja-citroen-2cv-spacek-dijana-ami-slika-77766498.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ima ih i na Aliju za neke dosta manje pare. Ja sam na ovaj nabasao slucajno trazeci pinjon, a i vidim da je bio na xl-ovoj instalaciji pa praktino i nisam mozgao sta cu i kako, 'plug and play' sto se kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo me posle nekog vremena:moto2: vozim se poprilicno, bili na Tari na X Crossu. Gledali malo poslednje trendove u enduro segmentu. Vidim da je 2t zastupljen 95% ako ne i vise, evropski proizvodjaci prednjace.

Mislio sam da je hard enduro sport rezervisan za mlade ljude, atlete, ali medju njima videh i podosta vremesnih i boga mi dvojicu, trojicu sa debelo preko 100kg. Sta li oni tamo rade i dalje mi nije jasno:stabre:. I tako...  

IMG_20190616_133259.jpg

IMG_20190615_084428.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pred put sam resio da sredim karburatore, odnosno da izmenjam dizne i igle i ostale stvarcice sa novim delovima kupljenim u setu za reparaciju. Jos jednom sam sve oprao u UZ kadici sve uspesno sastavio i vratio nazad na motor. U setu su dosle i glavne i ler dizna vece od moje na motoru, igle na siberima mi deluju isto bar na oko.  Od sklapanja motora do sad nisam nista cackao sem jedne provere ventila. Sad posle vise od 1500km predjenih i verujem dobre razrade, mogu da cacnem malo i karburator.

Poredeci sa stanjem pre reparacije motor sad mnogo bolje pali, sad trazi sauh i na njega reaguje bas kako treba. To je zasluga vece ler dizne rekao bih. Stara#48, nova#58. Na otvaranju gasa je bio dobar a sad je jos bolji, muci me jedino rezim rada pre nego sto se otvore oba sibera, znaci kada se tek dodaje gas. Tu se drasticna razlika javila bas na Tari. U vecernjim voznjama kada je dosta hladnije motor je radio super a pri dnevnim paklenim vrucinama hoce da stucne pri pustanju gasa. Rekao bih da jos uvek ima manjak goriva. Izgleda da oni 2x32mm usisi na glavi traze jos bogatiju smesu. Vece dizne nemam jedino sto mogu je da iglu na siberu popnem gore.

Strasno je tesko skinuti karburatore jer moraju silezdijski da se cupaju napolje. Ne volim nikakav posao u tom fazonu pa mi se to i ne radi opet radi jedne recke na siberu. Ako neko ima predlog neka kaze.

Na poslednjoj slici su svecice, leva vozena po Tari 500 km, desna pre toga oko 1000

 

img_20190601_115838.jpg

img_20190601_122708.jpg

img_20190601_132444.jpg

img_20190601_120532.jpg

img_20190601_123814.jpg

img_20190601_123623.jpg

img_20190617_101410.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja bih rekao da ti je smeša bogatija, ako po hladnom vremenu ide bolje. Vazduh je gušći i više kiseonika ulazi u cilindar, pa je smeša siromašnija uveče.

Ne znam, možda lupam...

 

pre 16 minuta, malitomic je napisao:

hoce da stucne pri pustanju gasa

Misliš dodavanju gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja