Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kasno rboban u temu stize, ali za masinsku obradu treba uzeti obavezno podatak proizvodjaca klipa, najbolje znaju koliki je koeficijent sirenja materijala koji su upotrebili za klip....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Tako je, ali mi jednostavno taj podatak nismo mogli da nadjemo jer ga nigde ni nema. Ni na kutiji klipa ni na sajtu proizvodjaca. Kao sto sam bio pomenuo Wiseco taj podatak jako lepo stavlja na kutiji klipa. To mi je I sam majstor rekao jer je neposredno pre mene razbusivao jedan Xl600r gde je isao taj klip. Kao sto I pomenuh kod Wiseca je taj zazor veci skoro pa duplo, jer je tehnologija izrade drugacija, sta ja znam. Taj je kovan a ovi obicni su valjda samo liveni,tako nesto.

Kako god mi smo se.primorani dohvatili podatka iz manuala koji kaze piston to cylinder clirence 0.01-0.04 mm. On je ovaj razbusio na 0.02. Meni je kao laiku to izuzetno tesno I morace razrada da bude po propisu.

Sta kaze praksa kako razraditi motor na po njega naj bezbolniji nacin? Koje ulje(ja bih neko redje), ipak cu ga to prvo vreme dok razrada traje voziti po relativno hladnijem vremenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i
Pre 2 sati, malitomic je napisao:

Sta kaze praksa kako razraditi motor na po njega naj bezbolniji nacin? Koje ulje(ja bih neko redje), ipak cu ga to prvo vreme dok razrada traje voziti po relativno hladnijem vremenu

Само полако, до сад си ишао све школски, не развлачи га преко 4к обртаја првих 100-200км, мислим да је то довољно, можда која стотина више. Након тога ОБАВЕЗНО нова промена уља и филтера и то је то.

 

Са овим клипаном и новом ламелом ћеш имати хх година стварно нову икселку, спремну за сваку авантуру! Са срећом!!!

 

ПС ДАЈ ФОТКЕ!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne vredi, ne mogu da postavim slike direktno na forum kao do sad. Pokusavam nekako preko onih sajtova koji ljudi koriste kad valjda potrose Mb, ali meni to ne ide. Komp nisam upalio godinama i sve radim preko tableta pa je mozda i do toga,jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Mislim da sam ukapirao zasto slike nece da idu PREVELIKE SU.

Ovu sam jednu sam nekako uspeo da kompresujem, ni sam ne znam kako.

Nju bih nazvao "pronadji uljeza", hm. Ostro oko posmatraca na ovoj malenoj slicici primetice da nesto ne valja. Da, to je oprugica kvacila, druga po redu sa desne strane. Kraca jedno 3mm. Ocigledno greskom zavrsila u pakovanju sa ove tri dobre. Sta je tu je, vratio sam moje stare koje su u odlicnom stanju, jednake duzine i nisu sabijene.

Ovo je tek prva slika kuju sam uspeo da uredim, a kako koja bude spremna bice i opis vezan za nju. Za sad toliko.

Ps. Evo jos jedne:jee1:

IMG-226e5f9a0008c91eb16f607a8c5060b2-V.jpg

IMG-162713063dc380fbd21efdbbbea47775-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Eto kad me krenulo onda i da zavrsim. 

Lamele sam potopio u ulje da malo odstoje i napiju se. Poredjane sa limenim frikcionim plocama kao sendvic kad se pravi. Na kraju stavljen i nov druk lezaj. To je to

IMG-80c9a2e4e0035a8a585ccf676a7b4537-V.jpg

IMG-ffe3ce5a8b975b1eca4a48a1596512fa-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Gde sam ono stao, zaboravih?. A da, sklopljena masinaaa:sampion:

Pokupljeni svi delovi i ovo sto sam sam do sad radio i pravac u radionicu kod Milosa Kanja. Zajednickim snagama ga sklopismo lagano

img_20190310_134218.jpg

img_20190310_194044.jpg

img_20190313_182325.jpg

img_20190313_171513.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne vredi ne ide mi ovo sa ubacivaljem slika nikako. Sve trikove koje sam uspeo da upotrebim do sad vise ne funkcionisu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...osim da slike postaviš na neki externi sajt a ovde postuješ samo linkove do njih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 19 minuta, Arakis je napisao:

...osim da slike postaviš na neki externi sajt a ovde postuješ samo linkove do njih.

 

 

Hvala sto si se javio. Video sam da ljudi koji znaju kako, resavaju taj problem vrlo lako, ali meni nije islo. Probao sam. Kucni PC mi je u maleru i sve radim sa tableta prilicno ogranicenih mogucnosti. Nadao sam se da za ovako prostu stvar necu morati da upisujem kurs iz informatike ali  izgleda da mi ne gine:)

Ako ste vi kao mederatori u mogucnosti da pustite dodatne Mb bio bih veoma zahvalan. Tehnika mi je kao sto rekoh na klimavim nogama, a dok ja to opravim i naucim kako da postavlam slike na drugi nacin, mnogo ce vode Dunavom proci:BJB-love1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Izgleda da je kolega @Pablo resio stvar:jee1:. Blagodarim. Sad uz ton bice i poneka slika.

Kao sto rekoh sa svim delovima zavrsavam u moto servisu u komsiluku, udaljenu od mene nekih 80-koraka(ne racunam svracanje u prodavnicu koja je usput, po pivo:P).

I tako.. krcka moment kljuc sve prsti, svi delovi spremni, srafovi oprani, navoji ocisceni.. milina. Sagradismo mi to motorce ko da je torta na sprat, milina za gledati. Vratismo ga na kraju kod mene. Tu ga opet ja preuzimam da ga vratim u ram i sve ispovezujem. Ici cu opet u komiluk da cacnem karburatore, da stavim nove guuuume i tako

img_20190313_191741.jpg

img_20190313_184014.jpg

img_20190313_185624.jpg

img_20190313_201238.jpg

img_20190313_204654.jpg

img_20190313_211027.jpg

img_20190313_211006.jpg

img_20190313_210959.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zakljucicu ovaj deo storije kratkim izvestajem o delovima koji su ugradjeni

Kupljeni polovni

- glava sa ventilima i bregastom, poklopac glave sa klackalicama, klizaci lanca, spaner lanca

Novi delovi

- lanac razvoda, klip sa karikama, garnitura dihtunga(org.Honda) sem jednog(Athena),lezajevi bregaste i druk lezaj Koyo, semerinzi 5-6 komada, set kvacila(lamele i ploce)

Ostali troskovi

-materijal za farbanje agregata

-masinska obrada

To je ono sto u svesci stoji. Potkrao se jos koji sitan trosak sigurno, ali nije bitan u celoj prici. Moram uzeti akumulator i ulje i paljenje moze da pocne

img_20190303_125856.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, perlx je napisao:

Odlicno uradjeno a uz to i dobro izgleda :takoje:

Hvala, hvala. Stvarno super izgleda, ova obrusena rebarca na glavi i cilindu mu extra stoje. Tako je u stvari i u originalu, mada retko koji nije farban  a da mu je to izvuceno estetike radi. Ta mi zajebancija pre neko vece uze 2 sata, ali nije mi tesko palo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeh pre neki dan da operem usisnu flansu karburatora pre nego sto je zasrafim na glavu, zagledam je malo, daleko bolje izgleda nego stara, svezija i nije ispucala. Ali nije samo to, jos nesto mi privuce paznju te uzeh u ruku i staru pa ih poredim. I da, nesto sto do sad prvi put vidim a to je da je novoj veci precnik usisnog grla ka glavi. Ka karburatoru je isti. Setim se da kad smo onomad kod Bokilica nasli da je bregasta imala bregove po 3mm krace a i dizne u karburatoru manje. Rekao bih da je stari crveni motor bio fabricki sa manjom snagom. Verujem da ce sad prodisati kako treba, mada secam se da je i onda isla kao zmaj!

Znaci crvena(stara) glava i isisna flansa-precnik usisa 28mm

Crna(nova) glava i usisna flansa-precnik usisa 32mm

img_20190317_180003.jpg

img_20190317_180009.jpg

img_20190317_180330.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zezao sam se sinoc do ponoci u garazi. Ubacio sam motor u ram, to je proslo super, mnogo lakse nego sto sam mislio buduci da sam sam sve radio. Pokusao sam ne razmisljajuci da ga ubacim sa leve strane ali nije bas islo pa sam ga sa desne bucnuo lagano. Zastitio prethodno ram da se ni on ni motor eventualno ne izgule i sve je proslo uz minimalno stete. Samo sam ga okacio na dva drzaca a resto cu danas.

Kupio sam i nov aku, Varta!? Vidim lose kritike, valjda se nisam zjbo:lol2:

img_20190319_223842.jpg

IMG-27f86198c0376c29c29c79c100a8985b-V.jpg

img_20190319_155902.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Свака ти част, удахнуо си нов живот сада већ олдтајмеру... Нек те служи у здрављу и весељу, пуно сигурних км да пређете заједно, и ти си заслужио оваквом рестаурацијом!!!

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, iksel je napisao:

Свака ти част, удахнуо си нов живот сада већ олдтајмеру... Нек те служи у здрављу и весељу, пуно сигурних км да пређете заједно, и ти си заслужио оваквом рестаурацијом!!!

:takoje:

Hvala drug, tebe se uvek setim kad se dohvatim manuala sto si mi ga pozajmio. Tako je bilo i sinoc:jee1:. Celoj toj zajebanciji do ponoci prethodilo je visesatno rvanje sa oprugom spanera lanca, hm. 

Naime, uzmem ja pomenuti manual da vidim koji su zazori za stelku ventila. Pogledom predjem preko stranice gde je prikazan spaner sa oprugom na njemu. Kad se nisam slogirao:gaa:. Ovom mom, sad vec ugradjenom vrh oprugice kojom se ona odupire i samim tim nateze spaner, nije iste duzine kao taj na slici. To u meni budi sumnju i brigu, da to moze da nekako spadne i raspanuje lanac i da opet ode sve u pm. Neda mi djavo mira i uzimam i skidam poklopac glave i vadim spaner napolje. Zakrivio sam taj patrljak kljestima pa je sad i prividno dobio na duzini. Fakat je da je moj iz nekog razloga par mm kraci. Pretpostavljam da ga je neko secnuo jer je veoma zajebano da se postavi u svoje leziste. Ustvari vrlo jednostavno, uz pomoc plasticne vezice kojom se napne taj patrljak za telo spanera, te se potom stavi u svoje leziste i presece vezica i oslobodjena opruga napne spaner. Glavnom svi koji voze te motore znaju za foru i nije problem. Problem je kao u mom slucaju kad patrljak od opruge nema dovoljnu duzinu i stalno vezica spada sa njega. E tu sam gubio vreme i zivce. Na kraju je sama opruga ni sam ne znam kako ckljocnula na svoje mesto

img_20190319_183056.jpg

img_20190319_183116.jpg

img_20190319_183045.jpg

img_20190319_183543.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uvek sam se pitao cemu ova rupa na glavi sluzi?? Na staroj crvenoj nicemu. Odgovor sam dobio tek sa novom glavom, i rupa se zove "komora dekompresionog ventila". Tu onaj mali 5. ventil, njegovim aktiviranjem preko rucice na volanu pusti kompresiju da bi se motor ugasio i ublazio udar na frajlauf ili ako kojim slucajem zakaze primarni . Prilikom kurblanja automatski se preko sajle nateze jedna polugica koja aktivira izduvni ventil i tako asistira kod paljenja. Kod LM-a odnosno crvene glave, na tu polugicu deluje i rucica dekomresora na volanu tako da sam to resenje i ja primenio i 5.ventil necu koristiti.

img_20190321_163406_1HgOM7.jpg

 

img_20190321_163439.jpg

img_20190321_163737.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Svaki deo pre nego sto stavim lepo ocistim, tako bi i sa prednjim lancanikom. Medjutim umesto da ga vratim jer je u super stanju ja ga zamenim novim i to originalnim. Taj novi ima izlivenu od gume nekakvu potporu za lanac pa to valjda manje bruji i vibrira, sta znam.

img_20190321_182221.jpg

img_20190321_182252.jpg

IMG_20190321_183229.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Danas je Hondica protegla noge posle duze vremena mirovanja. Iz garaze, izasla je ispred garaze. Stidljivo tek malo da se slika i pokaze nove gume koje cemo montirati uskoro:takoje:

Nije paljena jos, treba uraditi servis karburatora a to cu kod Milosa. 

img_20190324_112658.jpg

img_20190324_143905.jpg

IMG_20190324_143802.jpg

img_20190324_155212.jpg

img_20190322_154335.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja