Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 600 LM pomoc oko masine

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

:sampion:nadam se da necu poneti tu laskavu titulu. Srecko cije majstorije pratim naravno, je ipak Premier liga sto se  toga tice. 

Za ovih par godina promenio sam tri jako lepa I dobra motora pa je I potpuno logicno da  se prelazak ponovo na ovu matoru ragu poredeci je sa njima moze nazvati mazohizam. Meni  je ovo ipak jedini nacin da ostanem na dva tocka jer sam prodajom poslednjeg sve finansije usmerio na neku drugu stranu.

Promenio član malitomic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Idemo dalje hronoloski..

Motor je dosao kod mene u garazu gde sam se  potrudio da izvadim agregat, jer cu verujem lakse sa njim u rukama moci da skocim po strucnu pomoc ako bude potrebe, a bice..

U planu je da masinu ofarbam pa je I to jedan of razloga

IMG_20181201_202344.jpg

IMG_20181202_110440.jpg

IMG_20181202_114751.jpg

IMG_20181202_150629.jpg

IMG_20181202_150321.jpg

IMG_20181202_151907.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nakon toga masina zavrsava u mom neposrednom komsiluku u radionici kod Milosa Kanja gde smo je zajedno otvorili I konstatovali uzrok kvara..

Tada mi postaje jasno da ce za kvalitetnu popravku biti potrebno naci I drugu glavu jer su na ovoj I ventili pokrivljeni a od davnina vuce problem loseg srednjeg lezaja bregaste. Tu potvrdu dobijam I kod Buce Djekica na masindkoj obradi. Takodje tad saznajem I da je cilindar izuzetno Los, damse honovanjem ne moze popraviti stvar I da se mora busiti na sledecu specijalu. Wiseco klip zatecen u motoru, koji je u dobrom stanju, morace biti zamenjen drugim veceg precnika, jbg.

IMG_20181211_161206.jpg

IMG_20181211_161338.jpg

IMG_20181211_161253.jpg

IMG_20181202_172620.jpg

IMG_20181211_161121.jpg

IMG_20181211_184333.jpg

IMG_20181211_184405.jpg

IMG_20181211_161138.jpg

IMG_20181210_182922.jpg

IMG_20181202_172800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Срећно, Томо, веруј ми, требаће ти...

 

Глава за овај модел, колико ја знам је мисаона именица, надај се да грешим.

 

Што се тиче цилиндра, сигурно може да се хилзнује, тако ћеш сачувати клипана који је како кажеш добар.

 

Јављај шта и како иде даље...

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vracam se kuci ko' popisan, tako se kaze, jel da:jee1:

Salim se, bio sam potpuno spreman na sve sto sam video I nicim nisam iznenadjen. Moglo je eventualno da prodje bez zamene klipa ali sta je tu je. Riseve na cilindru smo jos onomad videli I kod Bokilica Ali je motor I tako isao jako dobro I trosio vrlo malo ulja, tipa 300 ml na 1000km. Sad kad je opet na stolu uradice se kako treba.

Sreca u nesreci je da je ostali deo motora nevezan za agregat ostao u gotovo nepromenjenom stanju, sto ce reci vise nego korektnom, ako ne I odlicnom. Da nije tako kako je, ne bi on stvarno nista vredeo, te ga ne bih ni uzimao svakako

IMG_20181211_174635.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, iksel je napisao:

Срећно, Томо, веруј ми, требаће ти...

 

Глава за овај модел, колико ја знам је мисаона именица, надај се да грешим.

 

Што се тиче цилиндра, сигурно може да се хилзнује, тако ћеш сачувати клипана који је како кажеш добар.

 

Јављај шта и како иде даље...

 

Поздрав!

Hvala na podrsci. Delove sam nabavio, makar veci deo njih. Ostali su klip I lanac da se kupe I moze see poceti sa sklapanjem. Lamele za koje sam mislio da su lose su se posle merenja pokazale kao prilicno dobre, pa cu videti da li ce se menjati.

Inace ostale delove Sam nasao ovde kod nas, u Kragujevcu, kod tipa koji radi sa moto delovima. I'ma cak nekoliko komada rasturenih pa sam I mogao da biram. Uzeo sam glavu sa petim ventilom koji je dekompresioni. I'ma ga tvoj RM I ostali R/XR modeli jedino ga moj LM u originalu nema.

Dosta sam pre kupovine citao razlikama izmedju modela I dosao do saznanja da su su glave, bregaste I uopste ovi delovi koji meni trebaju medjusobno kompatibilni us eventualno male prepravke. To se mom slucaju odnosi na to da ako bas zelim da koristim I taj mali dekompresioni ventil moram do njega sprovesti sajlu sa rucice na volanu.

U toj mojoj edukaciji saznajem da bitnih razlika ipak Ima, ali se ticu donjeg dela motora. Naime, tvoj RM, moj LM I tamo neciji XR600 imaju promer I hod klipa 97x80mm, dok ostali XL600 R modeli imaju 100x75mm. To znaci da su razlike u klipu, cilindru,radilici, te se tu Mora veoma voditi racuna start se radi.

Slika na zalost nemam jer sam sve delove odneo na masinku obradu da se pregledaju I uslajfuju ventili, stave gumice,a sve opet uhvatise praznici pa nikako da stignu.

Nisam jedino zadovoljan jednim klizacem lanca koji Sam kupio, ali sam I njega nasao kod jednog entuzijaste poput mene koji pored motora koji sredjuje ama I jos jedan kao donatora delova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 8 minuta, perlx je napisao:

Lep rad, pratim temu, srecno komsija :takoje::Mina:

Hvala, hvala. Grmece ova Honda Avalskim putem jos godinama siguran sam:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hvala, hvala. Grmece ova Honda Avalskim putem jos godinama siguran sam:takoje:
Uvek su mi zanimljive ove teme, kako bih voleo da imam garažu pa da stalno nešto prčkam, popravljam, kvarim i nerviram se, pa onda opet radujem....
Fali mi tako ponekad neka igraonica...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i
Pre 13 sati, malitomic je napisao:

I'ma ga tvoj RM I ostali R/XR modeli jedino ga moj LM u originalu nema

Није тачно, наше машине (LM и RM) су потпуно исте! Добро провери да ли одговара! LM само има додатну везу са декомпресором на корману, значи сајла и качење је је другачије само другачије, глава је иста.

 

Послаћу ти 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja znam sigurno da glava od LM pase na R, jer sam na bivsem motoru menjao komplet glavu. Razlika je samo u velicini pečurke ventila, na R je veca ako se ne varam ili mozda obrnuto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 24 minuta, iksel je napisao:

Није тачно, наше машине (LM и RM) су потпуно исте! Добро провери да ли одговара! LM само има додатну везу са декомпресором на корману, значи сајла и качење је је другачије само другачије, глава је иста.

 

Послаћу ти 

Eto vidis, onda je stvarno greska. Znam da si pominjao ranije da je razlika izmedju njih u dekompresoru pa sam to usvojio tako kako jesam. Verovatno onda I xr 600 I'ma istu takvu glavu.

Kako god glava je kupljena, pritom je sve lepo pregledano I uporedjivano sa mojom I nije bilo razlika bitnih za funkcionisanje. Jos je dna razlika u toj glavi koju sam kupio je nepostojanje odlivka srednjeg lezaja bregaste u poklopcu glave. Prilicno sam siguran da je to glava of xl600r, Ali kao sto rekoh medjusobno su kompatibilne.

Internet je poznat po tome da moze da see pokupi losa informacija, Evo onda ovom konverzacijom dolazimo do prave nadam se:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 4 sati, aca-pn je napisao:

Ja znam sigurno da glava od LM pase na R, jer sam na bivsem motoru menjao komplet glavu. Razlika je samo u velicini pečurke ventila, na R je veca ako se ne varam ili mozda obrnuto. 

Eto slazu se kockice. Ove cemo ici samo suprotnim putem, glavu od xl600r stavljam na Lm-a:). U njoj ce se okretati bregasta koja je u njoj vec Isla, klackace se klackalice takodje iz te nove glave. Nece tu biti problema:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i
Pre 23 sati, malitomic je napisao:

Inace ostale delove Sam nasao ovde kod nas, u Kragujevcu, kod tipa koji radi sa moto delovima. I'ma cak nekoliko komada rasturenih pa sam I mogao da biram.

Dobrodosao bi neki kontakt coveka u Kragujevcu, ko zna... mozda zatreba neki delic za mog Frenkija. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, crnisin je napisao:

Dobrodosao bi neki kontakt coveka u Kragujevcu, ko zna... mozda zatreba neki delic za mog Frenkija. Unapred hvala.

061 8099982 Ris, ima oglase I na KP

Joooj sad vidim Scrambler, jel si secnuo tvog, znam da se prodavao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Rezervoar je od Honde CB 250, 350-360. Masinu sam ofarbao Motipovom termo bojom mada je dobra i Hoby termo boja za tu temperaturu. Ceo stos je da se boja zapece, tada postaje postojana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 9 sati, crnisin je napisao:

Rezervoar je od Honde CB 250, 350-360. Masinu sam ofarbao Motipovom termo bojom mada je dobra i Hoby termo boja za tu temperaturu. Ceo stos je da se boja zapece, tada postaje postojana.

Super. Imam vec jednu bocu termo motipa ali sve nesto obigravam i odlazem da se dohvatim posla. Uskoro cu da nosim cilindar da se razbusi pa cu da izmolim da mi sve ispeskiraju lepo. Treba li neki prajmer da ide na go aluminijum? Trebao bi i on da bude termootporan, zar ne. I ja cu da je farbam u crno jer su nova glava i poklopac fabricki crni, a lepse mi je vala.

Inace jako mi se svidja tvoja prerada bas zato sto nije bilo secenja. Cela sasija i ogibljenje su ostali fabricki dge si uz relativno malo imena dobio super cool izgled. 

Ako si otpisao stare delove, a verujem da nisi jer mogu lako da se vrate, zainteresovan sam za sediste jer ovo moje ubi  posle duze voznje. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeo sam klincima Pw-a nedavno ali nije imao celu termo grupu. Cilindar, klip i glava stigose sa Alija a auspuh sam preradio od nekog pocket bajka, prigusivac Technigas od skutera. Sad radi samo suska, nece komsije vise da me biju:tras2:

To su neki poslici koje koje otkacinjem pre nego sto se dohvatim Honde

IMG-8d64c8503582d5567f11731fd3def09e-V.jpg

IMG-da0cccd0a2a20e4fd71c7b3125661d96-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i
On 14.1.2019. at 6:56, malitomic je napisao:

Ako si otpisao stare delove, a verujem da nisi jer mogu lako da se vrate, zainteresovan sam za sediste jer ovo moje ubi  posle duze voznje. Pozdrav

Nisam otpisao delove, mozda zatrebaju za tehnicki :grr: Prajmer ne treba za termo boju, samo kad prvi put upalis makinu neka radi 10-ak minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ma da ofarbao sam bez prajmera, nisam smeo da rizikujem da se nesto desi pa da sve upropastim. Radio sam ranije grane auspuha tom bojom I bilo je super. Prajmer cu na donji deo motora jer se on nece peskirati. Ne sme majstor, kaze boji se peska da ne napravi sranje.

Glavu I poklopac sam doneo ogoljene I ispeskirane da ih ofarbam pa vracam na obradu I pakovanje

IMG_20190115_164348.jpg

IMG_20190115_164510.jpg

IMG_20190115_164247.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja