Jump to content

Moto Zajednica

Fazer 600 2003 god

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav drugari, evo imam neki zez i nikako da saznam gde je problem.

 

Naime, kad se okrene kljuc i da se kontakt, popale se sve lampice kontrole na tabli i ugase, ostane da sija samo zeleno N.

Pomerim volan par puta, nestane kontakt i nema sansi da se vrati, jednostavno, nema struje. Ja mrdam one kablove, volan, dodje.

 

Dok je dat kontakt (dakle popalile se lampice i pogasile, samo sija zeleno N), upalim svetla i u tom trenutku se cuje, jedno 1 sekundu traje taj zvuk, onako kao kad je slab akumulator ili kad je klema lose namestena: trrrrrr, lapmice se u tom trenutku, nekad, ne uvek, na delic sekunde ugase i opet upale sve i osane da sija samo N. Ugasim svetla, pa ponovo upalim, tada je sve normalno, ne cuje se ono trrrrr ni zatrepere lampe.

 

 

Sledeci slucaj: (dok se kontakt nije gubio) dam kontakt, crveno dugme na desnoj strani prebacim na ON pre nogo sto treba da zaverglam i u tom trenutku se cuje ono trrrrrr oko 1 sekundu i posle toga palim.

 

Jos jedan slucaj: posle toga, upalim motor, zagrevam ga, sednem da vozim, kad posle 100m upali lampicu za ulje. Ja se sledi, stadoh, ugasi i ostavio da odstoji da proverim nivo ulja, iako sam proverio vec svako jutro (da slucajno karburatori ne propuste ulje u karter) i sve je kako treba.

Dakle, proverim ulje, sve je ok.

Upalim motor i nstavim dalje i nije se vise upalilo crveno svetlo za ulje. To mi se dogodilo 2x. Ulje na nivou kako treba

 

I jos nesto, dok se greje motor, kad ga upalim, pre voznje. primetim da mu lampica za rezervu goriva, narandzasta, slabo sija pa kako se motor greje, tj duze radi, ona sve jace i posle jako sija.

 

Sinoc ja da upalim motor, nema kontakt. Sat vremena sam drndao kablove pod sedistem, osigurace i nista. Ja jutros, kisa, otvaraj sediste, pa sve detaljno gledam, drmam kablove, nista. Ja poce da drmam volan, istovremeno pipajuci kablove oko brave, i u tom trenutku na sekund se pojavise lampice i ugasise. Nastavio ja istu terapiju, kad posle nekog vremena, proradi kontakt.

 

I tada se desava ovo sto sam gore napisao...cim upalim svetla dok je dat kontakt, cuje se trrrrr sekundu 2 i posle je sve ok, ugasim svetla pa upalim ne cuje se trrrr.

 

 

Da li iko ima predstavu sta moze biti. Pogledao sam akumulator, vidim da nije onaj olovni vec onaj gel akumualtor cini mi se....

 

Hvala na savetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Očigledno da te zeza kontakt brava ili možda konektor koji ide na bravu. Treba sve da se otvori i pregledaju kontakti i premeri napon koji dolazi i koji odlazi od brave.

 

Ono "trrrrrr" ti je zvuk el. pumpe za gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

iz KGa sam, provericu akumulator.

 

Definitivno sam sada opet probao: dam kontakt, cuje se pumpa, lampice se popale, ugase, upalim svetlo, pogasi se sve na tren, kao a izgubi struju, dakle nestane kilometraza sa displeja i opet se popale sve lampice kao kada prvi put upalim kontakt.

 

Pokusacu da promenim akumulator i da proverim sve..hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Imao sam slican problem na TCat-u.

Na autoputu mi se ugasi motor iz cista mira i samo vergla, nece da sasatavi, pa onda upali i opet posle 2km ugasi se. Odem do majstora i ispostavi se da su popustili srafovi koji drze kontakt bravu i od vibracija deo kontakata u bravi gubi kontakt. Dotegao srafove i sve lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Pregledaj sve kotakte(dzekove) i ocisti pocev od klema pa na dalje, bos brava i posle nje, posebno obrati paznju na crvene kablove i mase. . . Crkavanje akumulatora ne bi imalo veze sa pomeranjem volana i kablova. Malo strpljenja i resices problem. Povremeno na motoru treba pregledati sve kontakte, poprskati sa WD 40, ili jos bolje sa sprejom WD CONTACTOR koji cisti i ujedno stiti kontakte. Posebno obratiti paznju na crvenu zicu koja se dzekuje u regler, jer usled loseg kontakta dolazi do varnicenja i propadanja reglera! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

e drugari motor mi stigao sam servisa, izgleda neki relej bio u pitanju, kad ga ostavis po kontaktom, iako ga nema, on dobije kontakt posle nekog vremena.

 

to je za sad, valjda sredjeno, kazem valjda jer sam vozio samo jedan dan i to od servisa do kuce pa ne mogu da proverim.

 

E jedino je ostala jedna sitnica koja me nervira a to je:

 

kazaljka za gorivo mi kad upalim motor na nuli, tj pokazuje da skoro nema goriva a jako narandzasto sija lampica. Iako ima pola rezervorara.

 

Kako motor vozim i kako dize obrtaje tako se lagano gasi lampica za gorivo i skala ode tamo ge treba. Kako usporim i stanem, posle kraceg vremena, skala opet pada dole i lampa se pali ,prvo slabo pa sve jace. I tako opet krenem, lampica se gasi, skala ode gore itd

 

Kaze mi covek u servisu a je probao skalu, direktrno je spoji, ona ode u vrh, i kaze ona radi ali nema jos prestavu sta bi moglo biti.

 

Da li neko ima ideju?

 

A da, i jos nesto je ostalo: ugasen motor, dajem kontakt, pale se sve lampice, gase, palim poziciju - ok, palim oborena svetla, lampice se opet sve popale i ugase, ugasim svetla, palim opet i saa se lampice ne pale i gase. Dakle samo prvi put se to desi kad palim svetla i to samo ka ne radi motor. Ka radi to se ne desava?

 

Hvala jos jednom unapred. Inace sve je od instalacije pregleano i sredjeno sto je bilo sumnjivo, bar tako u servisu mi covek rekao i verujem mu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ако ти овако ради мотор који је тек дошао са сервиса :staa:1hmm.gif, мој савет т је да промениш сервисера!!! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da ti treba pomac dobrog moto elektricara. Tebi u principu nije resen problem, ako jeste to je neka improvizacija (prevezivanje) ili je motor sam nesto prespojio u instalaciji. Nema zezanja sa strujom, pogotovo kod motora sa el. ubrizgavanjem. Ipak potrazi pomoc strucnog lica, pa makar isao u ovlasceni servis. Sve je jeftinije u odnosu na ono sto moze da se desi ! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

ok, a preporuka za dobrog elektricara? U Kg to niko ne radi lepo, koliko ja znam

 

ps. ovo je karburatorac, nema direktno

 

ps2. sad videh na sajtu da je Spale iz BG ovlasceni servis Yamahe, kod njega sam isao zadnji put pre 13 godina, da li imate neka iskustva sa njim u zadnje vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja