Jump to content

Moto Zajednica

biti ili ne biti Jawa cz 250 enduro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

" pa motor je prodat za 300e slabo se ukljucujem na forum iz razloga sto ima ovih mlatikurcina ko ovaj Aca-pn decko se razume u motore ko Marica u kriv kurac .Misli ako zajasla dr koji je naveo da ima da zna sve.Stariji bajkeri znaju da taj motor ne kosta busan kurac ! I on ce mi drzi predavanje? Zato cu se sa apetitom isclaniti iz foruma i radicu ono sto volim punih 435 godina ? A TO JE DA VOZIM MOTOR I BAJKUJEM poz pravim bajkerima a ne deci sarlatanima "

 

Hahahaa, bravo Rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Bravo Rade i ako te neznam 100 % si u pravu . Ne pricam ovo za Acu , nemoj covek pogresno da shvati nego mi je pun kurac svakakvih koji nista ne rade po ceo dan i samo pisu koje kakve budalavstine . Covek potrazi pomoc u vezi necega ( majstora i slicno ) i jave se oni koji blage veze nemaju ni na koju se stranu sraf odsrafljuje .

 

Treba malo administratori da proprede ovaj forum .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Pa jbg, ovde nas ima od 10 pa do 110 godina, različitih shvatanja, kako lokalnih tako i globalnih, tako da povremeno pisanje gluposti i ne treba da čudi. Ja se na primer držim svojim zanimanja i odlazim na teme gde se skupljaju ljudi sličnih interesovanja. I tu stvarno retko ima gluposti. Međutim kada ljubitelj sportskih motora i na primer skutera, vršlja po delu foruma gde su oldtajmeri, čoperi sl. onda i bivaju napisane te gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

dali se upustati u tu pricu ili odustati ima liko sta od delova na prodaju proizveden 1976 tip 988 imam papire stanje sadasnje je ova slika

 

I , sta se desilo sa ovim motorom ?

 

pa motor je prodat za 300e slabo se ukljucujem na forum iz razloga sto ima ovih mlatikurcina ko ovaj Aca-pn decko se razume u motore ko Marica u kriv kurac .Misli ako zajasla dr koji je naveo da ima da zna sve.Stariji bajkeri znaju da taj motor ne kosta busan kurac ! I on ce mi drzi predavanje? Zato cu se sa apetitom isclaniti iz foruma i radicu ono sto volim punih 435 godina ? A TO JE DA VOZIM MOTOR I BAJKUJEM poz pravim bajkerima a ne deci sarlatanima

Cika bajkeru nemoj da se ljutis, nisam mislio nista lose i izvinjavam ti se ako sam ti povredio osecanja. Kad sam pogledao sliku rekao sam ti ono sto bi rekao i rodjenom bratu, ne trebas da mi zameras sto mi se misljenje razlikuje od tvog. Nisam video da sam ti igde drzao predavanje, pitao si, ja sam ti kratko odgovorio, e sad sto ti se ne svidja sta si procitao druga je stvar.

 

Naveo si da si stariji, a ja postujem starije, zato si dobio ovako kulturan odgovor inace bi drugim tonom razgovarali

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Касно сам приметио ову тему а пошто је мотор продат беспредметно је сад било шта писати.

Покретач теме ништа није написао у каквом је стању мотор, да ли пали и ради или је можда зарибао? Од тога би зависили и даљи кораци. На слици коју је поставио, онако споља гледано, овом мотору треба добро фарбање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tomos 15 SL

Za jako malo para si dao zver,ja sam mladji ali iz price sam cuo za tu CZ,cak je i moj cale imao i ludirao se nekad u svoje vreme,on je '57 generacija,ali sta je tu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Lako je posle bitke biti general,:neznam:,al da ti kazem imao sam istu takvu i menjao je za FIAT 850 sport coupe,i jos sam i doplatio.:stabre:.doduse davno je bilo[1991],ali ie se jos uvek rado secam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Pamtim te CZ-tke,,,zvali smo ih jednostavno Endura,mislim da je bila 1978 godina,bio sam decak i secam se da je moj bliski rodjak kupio jednu Enduro 175 u prodavnici "Balkanija",koja se nalazila preko puta crkve Aleksandar Nevski na Dorcolu.Bila je prica da su te masine bile namenjene americkom trzistu,ali su vracene zbog nekakvih fabrickih gresaka na struji,i slucajno su dospele u tadasnju SFRJ.Razgrabljene su odmah,175-tice su bile jeftinije od Tomosa elektronika 90,i za to vreme su izgledale odlicno,imale su jako lep zvuk i bile su zivahne.Boje su bile dvobojne, zelena svetla sa zelenom tamnom za 175,i neka dvobojna narandzasta za 250.Skoro svi vlasnici su ofarbali svoje motore ,da bi izgledom licili na Jamahe i ostale poznate marke.Inace,ona prodavnica "Balkanija" nije imala skoro nijedan rezervni deo za njih,cak ni sajle,samo tri jet kacige u izlogu,i par prospekta. 0a-smiley.gif Ti motori su bili jako popularni u to vreme,cak su ih uspesno preuredjivali za drumske trke u klasi do 175,i imali su solidne rezultate.Ne znam da li znate da su takodje fabricke CZ-tke bile nekoliko puta prvaci sveta u moto krosu,krajem 60-tih i ranih 70-tih god u klasi do 250 cc.U svakom slucaju,bili su to motori vredni paznje,prve ozbiljnije uvozne enduro masine za to vreme u nas,rado se secam njih i njihovog zvuka.2Ljubav.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja