Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2014

  

33 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju / Junu 2014 god ?

    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 24.05. - 31.05.2014
    • 31.05. - 07.06.2014
    • 07.06. - 14.06.2014
    • 14.06. - 21.06.2014


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Kazi mi jel se ovo sve organizuje sa voznjom na iznajmljenim mopedima ili se vozimo mi iz srbistana do tamo ?

Posto imam dobar motor i dovoljno sam mlad da mi nije tesko da se odvezem do tamo ja bi isao svojim prevozom, a matorci neka idu avionom :D

Naravno bilo bi dobro sto pre definisati datum zbog posla, a i zena mi se poradja u junu.

Zainteresovan sam za ovu turu i iskusno vozacko drustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Kazi mi jel se ovo sve organizuje sa voznjom na iznajmljenim mopedima ili se vozimo mi iz srbistana do tamo ?

Posto imam dobar motor i dovoljno sam mlad da mi nije tesko da se odvezem do tamo ja bi isao svojim prevozom, a matorci neka idu avionom :D

Naravno bilo bi dobro sto pre definisati datum zbog posla, a i zena mi se poradja u junu.

Zainteresovan sam za ovu turu i iskusno vozacko drustvo.

 

Kako ko hoće, odnosno kako se dogovorimo.

 

Takođe - "dovoljno sam mlad da mi nije tesko da se odvezem do tamo", čak mi je i gre'ota da samo preletim taj put koji je predivan za motor, koju god rutu da odabereš - a koji odavno planiram da izvezem, ali on zahteva par dana u svakom pravcu, plus nedelju tamo, što je meni teško da odvojim zbog posla...

 

Ostaje da planiram i pratim, naravno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Milane - majstore, svaka čast na trudu, profesionalizmu i rezultatima koje nam prikazuješ 0takoje.gif

 

Sve "sažvakano", "upakovano" - nemački precizno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Kazi mi jel se ovo sve organizuje sa voznjom na iznajmljenim mopedima ili se vozimo mi iz srbistana do tamo ?

Posto imam dobar motor i dovoljno sam mlad da mi nije tesko da se odvezem do tamo ja bi isao svojim prevozom, a matorci neka idu avionom :D

Naravno bilo bi dobro sto pre definisati datum zbog posla, a i zena mi se poradja u junu.

Zainteresovan sam za ovu turu i iskusno vozacko drustvo.

 

 

Sve je ovo sada prvo sakupljanje informacija !

 

Naravno da svako moze da odluci sam da li ce doci svojim motorom, ali racunaj na sledece:

Treba ti 3-4 dana vise vremena u dolasku i isto toliko u povratku. ( 2000 km + 2000 km )

Treba ti minimum 4 prenocista dodatno + gorivo za 4000 km dodatno + drumarine kroz Srbiju, Hrvatsku, Sloveniju, Italiju, Francuski i nazad. Nisam siguran da je to financijski povoljnije, no to svako mora sam da odluci.

 

Finalni dogovor o destinaciji i terminu pada kao svake godine krajem Decembra 2013 u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Ok hvala za info. Ne radi se o finansijama nikako. Za ovaj put treba imati para pa treba. Meni je veci gust da putujem motorom nego avionom. Naravno ovo je apsolutno individualno, a moje pitanje se odnosi na organizaciju. Naravno ako ima jos ljudi koji hoce da voze do tamo mozemo se dogovoriti oko zajednicke voznje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav svima,

Prosle nedelje sam bio nekoliko dana u Nemackoj i normalno proveo dva divna dana sa Milanom i Tanjom.

U ta dva dana me je Milan vodio putevima i predelima po kojima on vozi motor.Ja iskreno nikad nisam Nemacku doziveo na taj nacin.Uvek kad odem gore to je auto put i pun gas jer ti stalno fali jos jedan dan da bi sve zavrsio.Ovaj put sam odvojio dva dana i sa savrsenim vodicem doziveo Nemacku na jedan prelep nacin.Jedina mana je bila sto smo sve te puteve i predele obisli sa kolima ,a ne motorom.

Sta je pisac ovim hteo reci?

NEMACKA IMA VRHUNSKE PUTEVE I PREDELE ZA VOZNJU .Ne samo da su putevi i predeli vrhunski ,nego na raspolaganju imate i mnostvo sadrzaja pored puta.(bajkerski restorani i kafici,kulturne znamenitosti,razni dogadjaji i desavanja itd).

Ne treba da pominjem da se Milan na ovim putevima snalazi kao mi u svom dvoristu.

A ruta i puteva ima u nedogled.

 

Sto se mene i Ljilje tice mi Boze Zdravlja mozemo na obe pomenute destinacije ali mislim da treba razmisliti i o Nemackoj,zbog vise razloga.

 

Nadam se da nisam nista poremetio i da me niko nece pogresno razumeti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pozdrav svima,

Prosle nedelje sam bio nekoliko dana u Nemackoj i normalno proveo dva divna dana sa Milanom i Tanjom.

U ta dva dana me je Milan vodio putevima i predelima po kojima on vozi motor.Ja iskreno nikad nisam Nemacku doziveo na taj nacin.Uvek kad odem gore to je auto put i pun gas jer ti stalno fali jos jedan dan da bi sve zavrsio.Ovaj put sam odvojio dva dana i sa savrsenim vodicem doziveo Nemacku na jedan prelep nacin.Jedina mana je bila sto smo sve te puteve i predele obisli sa kolima ,a ne motorom.

Sta je pisac ovim hteo reci?

NEMACKA IMA VRHUNSKE PUTEVE I PREDELE ZA VOZNJU .Ne samo da su putevi i predeli vrhunski ,nego na raspolaganju imate i mnostvo sadrzaja pored puta.(bajkerski restorani i kafici,kulturne znamenitosti,razni dogadjaji i desavanja itd).

Ne treba da pominjem da se Milan na ovim putevima snalazi kao mi u svom dvoristu.

A ruta i puteva ima u nedogled.

 

Sto se mene i Ljilje tice mi Boze Zdravlja mozemo na obe pomenute destinacije ali mislim da treba razmisliti i o Nemackoj,zbog vise razloga.

 

Nadam se da nisam nista poremetio i da me niko nece pogresno razumeti.

 

Pozdrav

 

 

Nemacka nam ne bezi nikuda, to mozemo da izorganizujemo uvek. Video si sta sve moze da se vidi za 1 dan, da nepricam sta tek moze da se organizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Ajde ovaj Grebic :nanana:, meni je dozvoljena upotreba tog nadimka kada sam usvojeni i ja takav, sto se krece tom reklamiranom lepotom bez motora, mislim rece mi neko sto mu pocinje prezime na B a zavrsava na OJOVIC ;) da prodade motor, ali ti milance me iznenadjujes :zvizduk:. Čuj, autom... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ajde ovaj Grebic :nanana:, meni je dozvoljena upotreba tog nadimka kada sam usvojeni i ja takav, sto se krece tom reklamiranom lepotom bez motora, ali ti milance me iznenadjujes :zvizduk:. Čuj, autom... :jok:

 

 

Bilo je 3 BMW - Motora na raspolaganju ! Tura je bila sastavljena, oprema spremna ! Ali su bila i 4 vozaca, tako da je pala odluka da idemo kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ajde ovaj Grebic :nanana:, meni je dozvoljena upotreba tog nadimka kada sam usvojeni i ja takav, sto se krece tom reklamiranom lepotom bez motora, mislim rece mi neko sto mu pocinje prezime na B a zavrsava na OJOVIC ;) da prodade motor, ali ti milance me iznenadjujes :zvizduk:. Čuj, autom... :jok:

 

Druze pazi kako se ponasas da ti ne bi oduzeli titulu (Grebic) :aha: pa da ne bude posle da nas :care: da ti je vratimo.

 

Salim se naravno.Tek pre neki dan sam stigao da pregledam sve sto si pisao sa tvog putovanja i mogu ti reci samo jedno:

Ne broje se lepe reci nego lepa dela ,a ti ih sigurno imas iza sebe.

Svaka cast druze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Verovatno vas je vodio na Eifel, između Kelne i Ahena :) pa kod persijanca u fc moto :D

 

Nemačka / Austrija su super za vožnju, ali sve je više zabranjenih predela gde bajkeri ne mogu da voze,...........i posebna ograničenja za bajjkere............

 

Ali da se vratimo na temu............ja sam jedan od onih koji bi došao svojim motorom :D

 

Pratim :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Slede informacije o kombinaciji Avionom do Barcelone:

 

Danas su konacno pustene informacije jeftinih Avio-Kompanija do Barcelone za letnju sezonu 2014, koji su bili potrebni radi kalkulacije cena.

 

Da bi sve uskladili po zelji, preuzimanje motora u Petak oko 18:00 h i vracanje istog, 7 dana kasnije oko 18:00 h, a pored toga uskladili i let do Barcelone i nazad do Beograda, do danas je bilo samo skupih kombinacija kompanija Swissair + Alitalia koji bi kostali izmedju 230,00 € do cak 280,00 € po osobi za povratnu kartu.

 

Pored skupih Avio-troskova imali bi i hendikep da dolazimo i odlazimo u totalno neodgovarajuce vreme za primo-predaju motora, tako ba bi u nekim slucajevima morali cak u Cetvrtak da dodjemo, odnosno u Subotu da se vratimo, sto produzava putovanje i skupa prenocista u Barceloni za minimum 2 dodatna nocenja.

 

Nasao sam za sada idealnu kombinaciju sto se tice preuzimanja motora u 18:00 h i vracanje istog 7 dana kasnije u 18:00 h, a da zbog kasnih letova nemoramo da bukiramo dodatna prenocista.

 

 

Avio-kombinacija, malo egzoticna, ali zato ne moze povoljnije. Vremenski se takodje uklapamo 100 %:

 

 

Polazak Petak 13.06.2014 / Zagreb !!! 13:35 h - Barcelona 15:55 h / Cena po osobi je 54,99 € + troskovi prtljaga ( ca. 12,00 € za kofer do 23 kg ) http://www.vueling.com

 

Povratak Petak 20.06.2014 / Barcelona 21:50 h - Beograd !!! 00:20 h / Cena po osobi 49,99 € + troskovi prtljaga ( ca. 12,00 € za kofer do 23 kg )

http://www.vueling.com

 

Mnogi se sigurno pitaju, zasto " Start " iz Zagreba ???

 

To je jedina moguca kombinacija ustede dodatnih prenocista u Barceloni !

Za oko 20-25 € po osobi ima mini-bus koji vozi svakog dana iz Beograda do Zagreba.

 

 

Posto imamo sve potrebne informacije o cenama za Spaniju i Francusku, mozemo da racunamo.

 

Cene koje navodim su po osobi !

 

- Let do Barcelone i nazad do Beograda sa prevozom do Zagreba oko 150,00 €

- Prvo prenociste u Barceloni u Petak uvece oko 50,00 €

- U Francuskoj oko 60,00 - 80,00 € za 4 nocenja, bez hrane ovde: http://www.lesgrangesdeleo.fr/?lang=en

- U Spaniji oko 64,00 € za 2 nocenja sa doruckom ovde:

 

 

- Iznajmljivanje Motora 600,00 € - 700,00 € za 7 dana ( ne po osobi ) ovde: http://www.imtbike.com/

 

 

Okvirna cena za 2 osobe na jednom iznajmljenom motoru, sa avio kartama, smestajem, bez hrane i goriva: oko 1300 € (za 2 osobe)

Okvirna cena za 1 osobu na iznajmljenom motoru, sa avio kartama, smestajem, bez hrane i goriva : oko 950 €

 

To bi bio predlog za Spanske i Francuske Pirineje.

 

Ko je zainteresovan za ovu kombinaciju ?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Ja sam se u toku glasanja izjasnio za Sardiniju ali sad kad razmislim i ovo je dobitna kombinacija...

Jedno praktično pitanje: do kada bi morala da se da prva lova odnsno potvrdi 100% učešće u akciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ja sam se u toku glasanja izjasnio za Sardiniju ali sad kad razmislim i ovo je dobitna kombinacija...

Jedno praktično pitanje: do kada bi morala da se da prva lova odnsno potvrdi 100% učešće u akciji?

 

 

Ako padne odluka za " Pirineje ", postavicu informacije gde da se uplate akontacije.

 

1. Avio let svako sam bukira, sto pre to niza cena....

 

2. IMT-Bike u Barceloni avansna uplata od svakog licno na njihov racun. Moram ponovo da napomenem da je za knjizenje ove opcije potrebna kreditna kartica sa dovoljno pokrica za kauciju u slucaju havarije motora od 2000,00 € depozita, dnosno VIP osiguranje koje kosta dodatnih 140 € za 7 dana i smanjuje licno ucesce u slucaju havarije na 350.00 € depozita.

 

3. Za sva prenocista postavljam informaciju i brojeve racuna od hotela, odnosno bungalova, gde ce na ime nase grupe moci svako ko sa nama putuje da uplati licno akontaciju, za sebe odnosno svog saputnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Danas pocinjem da sakupljam informacije o Sardiniji.

 

A sa ovim rezultatom se " Svabe " vracaju kuci posle 7 dana voznje po Sardiniji:

 

Sportsmart_VR_SAR_3945km_800x533.jpg

 

Sportsmart_HR_SAR_3157km_640x853.jpg

 

Alghero-Bosa-Asphalt.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Evo i nekoliko mogucih ruta po Sardiniji, bacite pogled na snimke, mislim da se isplati....... :moto3:

 

19.03.2013

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja