Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2014

  

33 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju / Junu 2014 god ?

    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 24.05. - 31.05.2014
    • 31.05. - 07.06.2014
    • 07.06. - 14.06.2014
    • 14.06. - 21.06.2014


Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

Hvala na pozivu Milane.

 

Ako budu Pirineji i budem u prilici da idem, ja sigurno idem avionom + rentam motor.

 

I inače grupa je takvog tipa - više je tu važno uživanje i druženje, kako sam do sada video, nego neka hard core vožnja (do tamo i nazad).

 

Za Sardiniju ja verovatno nisam zainteresovan (preskupo je, a meni lično nije izazovno toliko), ali gde god bude grupa išla znam da će hotel biti super! Nisam još glasao, glasaću kada budem znao da li sam u prilici da idem.

 

Pozdrav celom društvu! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Hvala na pozivu Milane.

 

Ako budu Pirineji i budem u prilici da idem, ja sigurno idem avionom + rentam motor.

 

I inače grupa je takvog tipa - više je tu važno uživanje i druženje, kako sam do sada video, nego neka hard core vožnja (do tamo i nazad).

 

Za Sardiniju ja verovatno nisam zainteresovan (preskupo je, a meni lično nije izazovno toliko), ali gde god bude grupa išla znam da će hotel biti super! Nisam još glasao, glasaću kada budem znao da li sam u prilici da idem.

 

Pozdrav celom društvu! :zdravo:

 

 

Stanimire,

 

Cena za Sardiniju ce biti sigurno dosta niza nego za Pirineje zato sto u kalkulaciju Pirineja ulaze dva bitana faktora a to su rent motora i avio karte.

 

Za hotele bilo u Spaniji bilo na Sardiniji uklapamo se sigurno u onaj budzet od 50,00 € sa klopom dnevno po osobi.

 

Sto se tice terena za voznju po Sardiniji, ni Dolomiti im nisu ravni. U centralnom delu Sardinije ima puteva gde ne mozes da drzis volan 2 sekunde uspravno !

 

Zelim ti i dalje uspesan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Dobar si prodavac, što jes' jes'... :takoje:

 

Na Sardiniji mislio sam na "vanpansionsku potrošnju", da ne kažem pivo od 10eur... ;) Pitanje je takođe ima li terene za 6x500km vožnje, a da nisu magistralni putevi. Ako kažeš da ima, onda je to druga priča...

 

Hvala na lepim željama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Dobar si prodavac, što jes' jes'... :takoje:

 

Na Sardiniji mislio sam na "vanpansionsku potrošnju", da ne kažem pivo od 10eur... ;) Pitanje je takođe ima li terene za 6x500km vožnje, a da nisu magistralni putevi. Ako kažeš da ima, onda je to druga priča...

 

Hvala na lepim željama!

 

 

Tereni ce biti za potpuno zadovoljstvo absolutno svih ucesnika, to mogu da garantujem, bilo da se odlucimo za Pirineje ili Sardiniju.

 

Sto se tice cena pica u prva 2 predlozena hotela na Sardiniji, tu smo na sigurnoj strani, jer normalno pice koje se konzumira tokom vecere a cak i vino, uslo je vec u pausalnu cenu ponude smestaja za polu pansion :zvizduk:, jedino se placa konzumirano pice posle vecere, kao i zestoka pica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

E da, bez imenjaka Unasa - nigde!

 

A i koja bobina extra isto nije na odmet. :P

 

Ja sam se toliko straha na'vatao sa tim bobinama, da do skora nisam sedao na motor bez rezerve (2 originalne) u koferu. 1neznam.gif

 

Posle 10 - ak hiljada Km, ipak sam ih, doduše sa zebnjom 1lud.gif, ostavio kod kuće.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Možda ne bi bilo loše da uvedemo još jedno glasanje: da ne vodimo Unasa na sledeću avanturu.

Na prethodnom se pokazao kao veoma koristan(zna Nemački),a sada kada idemo u bilo kom od navedenih pravaca nije nam potreban.

 

Da ne ide UNAS!

1. Sasha P

2.

:lol::lol::lol:

 

:stabre2: Vidi, vidi, ove mlade iz Munzea... Cim ih nesto naucis, uobraze se, a u stvari su jos uvek :P:

saravanav89-1791882.jpg

 

Secam se da je Unas pre 2 godine vozio svoj GS650 na jednoj turi sa prosecnom potrosnjom od 3,3 lit./100 km, mozda mu je zato crkla i bobina :lol:

:zbunjen: Nije nikakva "bombina" crkla... taj problem je imao Pustolov ove godine.

 

A i koja bobina extra isto nije na odmet. :P

Neko nosi bobine, a neko :

mtapAhPTwzcJe7yj_ZKopjA.jpg

:nanana::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ADACplus je isto kao što je kod nas AMMS super članstvo............

 

Isplati se rentiranje, ali samo u slučaju da je učešće 350eur.............

 

Na sajtu piše da ukoliko nema nov GS, da če u tom slučaju biti ponuđen GS od prošle godine.............nigde nema detalja da menjaju motore na 6 meseci..............iako to na zapadu skoro svaka rent-a-car agencija praktikuje..............

 

Mada ne sumnjam da su motori u dobrom stanju i održavani..............

 

Vezano za detalje oko putovanja, nekome je skuplje, nekome ne, zavisi šta planiraš, nekome je mnogo 1000km, nekome je malo 20000km.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Na sajtu piše da ukoliko nema nov GS, da če u tom slučaju biti ponuđen GS od prošle godine.............nigde nema detalja da menjaju motore na 6 meseci..............iako to na zapadu skoro svaka rent-a-car agencija praktikuje..............

 

Pise da flotu menjaju na godinu dana.

S obzirom da su se novi modeli pojavili u prodaji krajem 2012. i pocetkom 2013. verovatno nisu ni mogli odjednom da izvrse zamenu svih "starijih" modela. U maju 2014. ce situacija vec biti drugacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Vezano za detalje oko putovanja, nekome je skuplje, nekome ne, zavisi šta planiraš, nekome je mnogo 1000km, nekome je malo 20000km.............

 

Upravo tako. Milan organizuje ovo putovanje i perfekcionista je sto se toga tice. Napisao je da ce detalje objaviti posle konkretnih razgovora/pregovora sa IMTB-om i to ce biti varijanta za Pirineje. .

Hajde da pustimo coveka da vidi sta se maksimalno povoljno moze izvuci, pa cemo da analiziramo u sitna crevca. A onda... ko voli, nek izvoli.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Unasa za predsednika!!! 1nanana.gif

:lol:

Polako, polako...

Neko prica, a neko odavno udario "predsednickim" putem :P:

 

p.s. na slici: Omladinac Mimi kao polaznik cuvene politicke skole

post-14056-0-74169700-1380623293_thumb.jpg

Promenio član unas
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Unasa za predsednika!!! 1nanana.gif

:lol:

Polako, polako...

Neko prica, a neko odavno udario "predsednickim" putem :P:

 

p.s. na slici: Omladinac Mimi kao polaznik cuvene politicke skole

 

Unas u kontra smeni 1lol.gif (sa drugom u magarecoj klupi 1jee1.gif)

 

The Kehlsteinhaus (Eagle's Nest)

Orlovo gnezdo Adolfa Hitlera

954610_455500371208459_1080184217_n.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Unasa za predsednika!!! 1nanana.gif

:lol:

Polako, polako...

Neko prica, a neko odavno udario "predsednickim" putem :P:

 

p.s. na slici: Omladinac Mimi kao polaznik cuvene politicke skole

Unas u kontra smeni :lol: (sa drugom u magarecoj klupi 1jee1.gif)

 

The Kehlsteinhaus (Eagle's Nest)

Orlovo gnezdo Adolfa Hitlera

 

:lol::takoje::lol: Bas su razlicite skole.

 

 

p.s. potrosih sve plusice za danas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Stigo je upravo odgovor od IMT-Bikes koji vam prenosim u potpunosti:

 

Hello Milan!

 

Thanks for your last!

 

We have been studying your proposal and we would like to inform you that May and June is our extra high season specially in Barcelona.

 

At this time of the year we don’t normally offer special prices, but, as you’re a repeated client and you’re coming with 12 bikes we can offer you either a 10% discount off of the rental price (excluding VIP insurances and GPS rentals) or a free 1200 GS for you.

 

This offer is available for bookings until the end of this year and with a minimum of 12 bikes.

 

Milan, let me know if you have any other question,

 

 

 

Awaiting yours,

 

Best Regards,

 

 

 

 

Posto ne vidim razlog zasto bi samo ja profitirao iz ove price, naravno da cu i ja da platim svoj motor, kao i svi ostali, iako mi ga nude gratis ;). Mnogo dobri bre ljudi ovi Spanci :takoje:

 

Znaci to bi bilo 10 % popusta za sve nas !!! Umesto gratis motora za mene !!!

 

 

UNAS, ti kao potencialni presednik, mogao bi da prevedes ovo :oda2:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

UNAS, ti kao potencialni presednik, mogao bi da prevedes ovo :oda2:

 

Neka se potrude malo... kako ce inace da se snadju u belom svetu.

 

p.s. neka hvala... za ovaj plemeniti gest si TI zasluzio da budes dozivotni predsednik!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Posto je se pojavilo pitanje, da su ove dve destinacije mozda preskupe, zbog najma motora, avio karti ili mozda kombinacije sa trajektom do Sardinije, ja bi predlozio jos 2 ili 3 druge destinacije koje su definitivno financiski povoljnije nego Pirineji i Sardinija.

 

Do 10.11.2013 skupljam sve potrebne informacije sto se tice troskova i aranzmana za Sardiniju i Pirineje.

 

Ako se ispostavi da su ove dve kombinacije za vecinu iz bilo kojih razloga neprihvatljive, postavljam dodatne potencialne ciljeve.

 

Finalni dogovor treba da padne krajem decembra 2013 u Beogradu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Evo male informacije za sve one koji sumnjaju da su Spanski i Francuski Pirineji preskupi:

 

 

Cena u Francuskom delu Pirineja izlazi u ovom smestaju bez klope 15,00 € - 20,00 € po osobi i danu....

 

Tu bi mogli da se zadrzimo 4 nocenja, Koordinati : 42°46'21.01"N 1°40'21.73"E

 

http://www.lesgrangesdeleo.fr/?lang=en

 

 

U ovom hotelu sa 5 zvezdica bi imali 2 nocenja po ceni od 32,00 € po osobi i danu sa doruckom.

 

 

 

Veceru mozemo da dogovorimo ovde za oko 10,00 - 13,00 € po osobi ( za grupu sigurno popust )

 

http://www.restaurantecasacoronel.es/

 

 

Ostale informacije slede........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Evo i unutrasnjeg rasporeda objekata.

 

Ako odlucimo da ostanemo ovde 7 dana, cena pada cak na 12,50 € po osobi i danu, u kuci sa 3 spavace sobe ( 6 osoba ), odnosno na 15,00 € po osobi i danu u kuci sa 2 spavace sobe ( 4 osobe )

 

Evo unutrasnji raspored:

 

etage_50e_--ae11f.jpg

 

 

 

 

rdc_50e_--2-6a9b6.jpg

 

sejourlogement4-1e128.jpg

 

sdbt3-80bdb.jpg

 

chambret3-3d9f6.jpg

 

ensemble2-2-30cf6.jpg

 

dsc02573_1_-53e0e.jpg

 

ete2-c22d9.jpg

 

dsc02590_1_-aa3a3.jpg

 

Evo kako google zna to sve lepo da prevede :lol:

 

За једну ноћ ( ван сезоне ) или једну недељу , " Лес Грангес Де Лео " нуди алл инцлусиве стопа : укључујући грејање , неограничен дрва за дрва , ЛЦД дигитални земаљски / сателитска телевизија, неограничен Ви-Фи интернет приступ, итд

 

Многи бесплатне услуге ће вам омогућити да у потпуности искористе предности боравка :персонализоване добродошлице , цисцење , обезбеђивање постељину , прибор за чишћење , итд

 

А већ наредне зиме , моћи ћете да имате доручак у нашем новом поздравном шале .

 

Зими:

 

На лицу места:

-Трансфер ће вас безбедно Беилле висоравни .

 

У лето :

 

У селу Астон (500 метара ) :

- Отворени базен греје са спасилац ( плаћени улаз )

 

На кампу ( 200 метара ) :

- Планина изнајмљивање бицикла

- Тенис и одбојку

- Дечији клуб

- Вечера странке

- Активности које нуди специјализованих услуга ( кајак кану , пењање , параглајдинг, бициклизам , планинарење , итд )

 

Током целе године :

 

У суседном селу Лес Цабаннес ( 2 км ) :

- Продавнице , пекара , месо тржиште

- Продавница локалних производа

- Бар и ресторани

- Доктор и апотека

- Дувана продавница и киоска

- Тржиште сваке недеље ујутру

- Пошта

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Posle Toskane, Garda jezera i Alpendorfa, doslo je vreme da planiramo sledecu " Avanturu ".

 

Ovaj put sam postavio samo dve destinacije, kako bi nam odluka lakse pala.

 

Neko ce mozda da se pita zasto vec krajem Septembra 2013. god. postavljam temu za Maj-Juni 2014. god.

To radim uglavnom iz razloga knjizenja nekih opcija koje su u Oktobru i Novembru 2013. god. mnogo povoljnije, nego da se ceka iduca godina

 

Kao sto mozete u glasanju da vidite, stoje nam sledeci termini na raspolaganju:

 

 

1. 24.05. - 31.05.2014

2. 31.05. - 07.06.2014

3. 07.06. - 14.06.2014

4. 14.06. - 21.06.2014

 

 

1. Spanski i Francuski Pirineji

 

Teritorija Pirineja se razvija od Andore do Pamblone.

Posto su Pirineji dosta juznije, ne vidim nikakav problem koriscenja svih prevoja u Maju i Junu mesecu u tom regionu. Nazalost je i najduza destinacija od Beograda, tako da morate minimum da racunate 3-4 dana u dolazku i povratku. Ako bude velikog interesovanja za ovu destinaciju, postoji mogucnost putovanja bez svog licnog motora za slican iznos novca !!! ali o tome kasnije.......

 

 

 

 

 

 

2. Sardinija

 

Sardinija je poznata kao naj omiljenija destinacija za motoriste u Evropi. Ima dosta brdsko- planinskih regiona i fantasticne puteve za voznju. Do Sardinije se dolazi za oko 2 dana voznje od Beograda, uz obaveznu upotrebu trajekta.

 

 

 

 

 

 

Maksimalni broj ucesnika za ovo putovanje je 20 osoba, iz organizacionih razloga.

 

Sledecih dana postavljam sve informacije koje su vezane za ova dva cilja, tako da imamo vremena da razmislimo sta nam naj vise odgovara.

 

Zainteresovani koji su 100 % odlucni da ucestvuju u Avanturi 2014 i kojima odgovaraju sve destinacije i svi navedeni termini, mogu vec sada zvanicno da se upisu u listu:

 

1. Milan K1200R

2. Tanja R1200GS

3. Milos

4. Ljilja

 

 

 

 

Dalje informacije slede.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja