Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2014

  

33 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju / Junu 2014 god ?

    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 24.05. - 31.05.2014
    • 31.05. - 07.06.2014
    • 07.06. - 14.06.2014
    • 14.06. - 21.06.2014


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Posle Toskane, Garda jezera i Alpendorfa, doslo je vreme da planiramo sledecu " Avanturu ".

 

Ovaj put sam postavio samo dve destinacije, kako bi nam odluka lakse pala.

 

Neko ce mozda da se pita zasto vec krajem Septembra 2013. god. postavljam temu za Maj-Juni 2014. god.

To radim uglavnom iz razloga knjizenja nekih opcija koje su u Oktobru i Novembru 2013. god. mnogo povoljnije, nego da se ceka iduca godina

 

Kao sto mozete u glasanju da vidite, stoje nam sledeci termini na raspolaganju:

 

 

1. 24.05. - 31.05.2014

2. 31.05. - 07.06.2014

3. 07.06. - 14.06.2014

4. 14.06. - 21.06.2014

 

 

1. Spanski i Francuski Pirineji

 

Teritorija Pirineja se razvija od Andore do Pamblone.

Posto su Pirineji dosta juznije, ne vidim nikakav problem koriscenja svih prevoja u Maju i Junu mesecu u tom regionu. Nazalost je i najduza destinacija od Beograda, tako da morate minimum da racunate 3-4 dana u dolazku i povratku. Ako bude velikog interesovanja za ovu destinaciju, postoji mogucnost putovanja bez svog licnog motora za slican iznos novca !!! ali o tome kasnije.......

 

 

 

 

 

 

2. Sardinija

 

Sardinija je poznata kao naj omiljenija destinacija za motoriste u Evropi. Ima dosta brdsko- planinskih regiona i fantasticne puteve za voznju. Do Sardinije se dolazi za oko 2 dana voznje od Beograda, uz obaveznu upotrebu trajekta.

 

 

 

 

 

 

Maksimalni broj ucesnika za ovo putovanje je 20 osoba, iz organizacionih razloga.

 

Sledecih dana postavljam sve informacije koje su vezane za ova dva cilja, tako da imamo vremena da razmislimo sta nam naj vise odgovara.

 

Zainteresovani koji su 100 % odlucni da ucestvuju u Avanturi 2014 i kojima odgovaraju sve destinacije i svi navedeni termini, mogu vec sada zvanicno da se upisu u listu:

 

1. Milan K1200R

2. Tanja R1200GS

 

 

 

Dalje informacije slede.........

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

1. Milan K1200R

2. Tanja R1200GS

3. Sasha P

 

Ja glasao za Sardiniju.

 

Iskreno,sviđaju mi se obe opcije,ali ova mi je draža.

 

Možda ne bi bilo loše da uvedemo još jedno glasanje: da ne vodimo Unasa na sledeću avanturu.

Na prethodnom se pokazao kao veoma koristan(zna Nemački),a sada kada idemo u bilo kom od navedenih pravaca nije nam potreban.

 

Da ne ide UNAS!

 

1. Sasha P

2.

 

:lol::lol::lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ma ići ćeš ti na kraju....svaka godina do sada je bila skoro džabe,pa i ova neće biti izutetak. ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Kako nam je bilo na prosle tri avanture, mozedte da procitate ovde:

 

 

Toskana 2011 : http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64752-super-extra-toscana-2011/

 

Garda jezero 2012 : http://forum.bjbikers.com/index.php?//topic/81175-lago-di-garda-i-dolomiti-2012/

 

Alpendorf 2013 : http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/93207-avantura-2013-austrija/

 

 

Avantura se nastavlja........ :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ovde mozete da vidite informacije o Pirinejima, koje sam vec 4 puta obisao uzduz i popreko, tako da ce vam mozda olaksati izbor izmedju Sardinije i Pirineja. :takoje:

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/74359-pirineji-2009-01102011/

 

 

Informacije o Sardiniji slede......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Pirineji,

 

što se datuma tiče opcije 2 ili 3 mislim da najviše odgavara nama iz SRB :zdravo:

 

 

 

 

Jel ovo avantura ili idete u komšiluk :D Sardinija je "iza ćoška" :D Šta je to za vas HTR momke :D

 

 

 

P.S. Ovi renta-a-bike španci nisu čuli za nešto drugo osim BMW :) Nego bitnije pitanje, koliko je učešće u slučaju oštećenja? Verovatno su vas uputili ili ste pitali kada ste poptisali ugovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Opa pocelo je .....0namigivanje.gif

Ja sam glasao za Pirineje, nekako mi se cine mnogo zanimljiviji od Sardinije.1moto3.gif

Sto se tice termina, to je kraj maja , tj od 24.maja.

 

Sto se tice Unasa bez njega nikuda. Trebalo je da ga vidite u Rumuniji.

Respect.1aha.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Još nisam siguran, da bih se stavio na listu, ali rado - vrlo verovatno.

 

Glasao za Sardiniju.

 

Prosto je neverovatno koliko je opcija za stići do tamo. Skelom preko Jadrana, na kojoj se spava, put se skraćuje na skromnih oko 1500 Km. Opcija bezbroj , i za luku na našoj, i za luku na italijanskoj strani, pa Italija se severa na jug.... Do luke nešto preko Bosne, nazad može preko Grčke i Albanije.....

 

Priloženi video baš obećava.

 

Datum je manje bitan - na jugu je toplije, ali je bitno da se vreme zakuca što pre, zbog planiranja obaveza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ovde mozete da vidite informacije o Pirinejima, koje sam vec 4 puta obisao uzduz i popreko, tako da ce vam mozda olaksati izbor izmedju Sardinije i Pirineja. :takoje:

 

 

http://forum.bjbiker...-2009-01102011/

 

 

Informacije o Sardiniji slede......

 

Odlican putopis , nisam ga ranije video .

 

Koliko mogu da ukapiram , putovali ste u septembru , mi smo isli na Pireneje dva puta ,

 

prvi put u maju , pa smo se okrenuli par kilometara pre vrha Aubisqe prelaza , sneg od pola metra

 

tada nam nije bio ni plan da obidemo nesto drugo , isli smo na Moto GP , kraj maja ,

 

ali nam se toliko svidalo da smo malo kasnije iste godine presli Pireneje uzduz preko vecine prelaza

 

 

NEMA ABSOLUTNO NIKAKVE SANSE da bar prva dva termina najvisi prelazi ne budu pod snegom

 

obicno su otvoreni tek pocetkom juna , sve zavisi od kolicine snega ne samo na putu , nego i iznad puta ( lavine ... )

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odlicne destinacije...uzevsi u obzir "avanture" od prethodnih godina, bez ikakvih rezervi verujem da ce i ova biti na nivou prethodnih ako ne i bolja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

U oba regiona krajem Maja / pocetkom Juna ima toliko dobrih mogucnosti za voznju da ladno mozemo da se vozimo 14 dana i da nam ne bude dosadno. Ako stvarno neki prevoj preko 2.300 m u Pirinejima je jos blokiran, imamo alternativa skoro neogranicenih, pogotovo na juznoj spanskoj strani.

 

Cinjenica je, za bilo koji region od ova da se odlucimo, imacemo prazne ulice bez turista i najbolju mogucu cenu smestaja, zato sto hotele kontaktiram direknto i trazim grupnu cenu. Tako smo ove i prosle godine boravili po hotelima koji traze oko 90-100 € po osobi i danu sa klopom, a mi smo to dobili za 50,00 € po osobi i danu. Grupa je velika sila, glupi bi bili ako to ne bi iskoristili maksimalno u nasu korist.

 

To naravno vazi i za eventualno rentiranje motora u Barceloni.

Iducih dana cu ih kontaktirati, pa ce mo videti koliko im znaci da iznajme oko 10 - 12 motora od jednom za 7 dana

 

Poduzecu sve mere da maksimalno spustim cene za prenocista i rentiranje motora.

 

Kao mnogo stvari u zivotu, sigurno ce biti i trosak putovanja relevantan za koju ce mo se destinaciju odluciti.

 

Za pocetak okvirno mogu da vam saopstim sledece:

 

 

1 . Sardinija

 

Beograd - Sardinija = 1.300 km

Sardinija - Beograd = 1.300 km

4 dana na putu do Sardinije i nazad

7 dana na Sardiniji po oko 300 - 350 km dnevno = 2.500 km

Ukupno oko 5000 km na svom motoru

Troskovi prenocista do Sardinije i nazad

Troskovi drumarine do Sardinije i nazad

Troskovi trajekta

Cena goriva na Sardiniji oko 1,80 € / lit.

Hotelski troskovi na Sardiniji

Naravno da moze da se kombinuje nesto i sa trajektom od Italije - Hrvatske i obratno....

Hotelski smestaj po osobi sa hranom nebi trebao da predje onih cuvenih 50,00 € po osobi i danu, kao predhodnih godina

 

 

2. Pirineji

 

Beograd - Barcelona = 1.988 km za one koje hoce svojim motorom da putuju

Barcelona - Beograd = 1.988 km za one koji hoce svojim motorom da putuju

Oko 6 prenocista na relaciji Beograd-Barcelona-Beograd

7 dana u Pirinejima po oko 300 - 350 km dnevno = 2.500 km

Ukupno oko 6500 km na svom motoru

Troskovi prenocista do Barcelone i nazad

Troskovi drumarine do Barcelone i nazad

Hotelski troskovi u Pirinejima

 

 

Pirineji - alternativa / Rent a Bike u Barceloni

 

Beograd - Barcelona - Beograd avionom / Iz Temisvara moze za sitnu lovu !!! Cekamo novi red letenja koji se objavljuje 01.10.2013

Rentiranje motora na 7 dana u Barceloni od 504.00 € za 7 dana bez ogranicenja predjenih kilometara

Hotelski smestaj 7 dana u Pirinejima

Gorivo u Spaniji oko 1,40 € / lit.

Drumarina u ovom slucaju nema

Nema ni troska trajekta

Ne haba se svoj motor, ni svoje gume za relaciju od oko 6.500 km ! Na toj relaciji me kosta set guma oko 260,00 € !!!

Rezernvni motor u slucaju kvara ili havarije od strane Rent-a-Bike u roku od 24 sata.

 

Informacije o ceni zeljenog motora mozete da nadjete ovde:

 

http://www.imtbike.com/

 

Kada saberete sve torskove sa svojim motorom do Barcelone i nazad do Beograda, plus sve drumarine, gorivo i sva potrebna prenocista sa hranom, videcete da vam je ova kombinacija rentiranja motora + avio karta daleko jeftinija nego svojim motorom do Barcelone i nazad.

 

Sledecih dana ce mo malo detaljnije da se pobrinemo oko svih ovih troskova, kako bi dobili jednu transparentnu sliku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Koje "uslove" mora da ispunjava potencijalni ucesnik?

 

 

1. Preko 10.000 km iskustva na motoru, radi licne sigurnosti.....

2. slobodno vreme

3. volja

4. novac

5. kreditna kartica sa dovoljno pokrica u slucaju rentiranja motora u Barceloni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pirineji,

 

što se datuma tiče opcije 2 ili 3 mislim da najviše odgavara nama iz SRB :zdravo:

 

 

 

 

Jel ovo avantura ili idete u komšiluk :D Sardinija je "iza ćoška" :D Šta je to za vas HTR momke :D

 

 

 

P.S. Ovi renta-a-bike španci nisu čuli za nešto drugo osim BMW :) Nego bitnije pitanje, koliko je učešće u slučaju oštećenja? Verovatno su vas uputili ili ste pitali kada ste poptisali ugovor.

 

 

 

Marko, pitao si za osiguranje i ucesce pri rentiranju u slucaju stete.

Situacija je sledeca:

 

Ostaje riziko od 2.000 € u slucaju stete na motoru izazvane licnom krivicom.

Ovaj riziko moze da se minimira na 350,00 € ako se uplati "VIP" osiguranje koje kosta pausalno 140,00 € za 7 dana.

Za rentiranje je potrebna kreditna kartica sa dovoljnim pokricem.

 

Mislim da je cak i ova varijanta povoljnija, nego steta na svom motoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Bitna informacija ako rentirate,...........u ovoj ceni od 742,-eur za GS1200 (tj. bilo koj motor) uračunat je kasko, ali je učešće 2000,- eur za štetu, manju ili veću...........

 

Postoji i VIP kasko, učešće 350,- eur i dnevno košta 20eur..........

 

Pošto ste imali jedan pad prošle godine, koj je koliko sam pročitao dobro prošao, treba imati ovo u vidu........

 

Po mom mišljenju najbolje je svojim motorom, uzmeš AMSS osiguranje za Evropu, košta 2000 dinara godišnje i ne razmišljaš..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Pirineji,

 

što se datuma tiče opcije 2 ili 3 mislim da najviše odgavara nama iz SRB :zdravo:

 

 

 

 

Jel ovo avantura ili idete u komšiluk :D Sardinija je "iza ćoška" :D Šta je to za vas HTR momke :D

 

 

 

P.S. Ovi renta-a-bike španci nisu čuli za nešto drugo osim BMW :) Nego bitnije pitanje, koliko je učešće u slučaju oštećenja? Verovatno su vas uputili ili ste pitali kada ste poptisali ugovor.

 

 

 

Marko, pitao si za osiguranje i ucesce pri rentiranju u slucaju stete.

Situacija je sledeca:

 

Ostaje riziko od 2.000 € u slucaju stete na motoru izazvane licnom krivicom.

Ovaj riziko moze da se minimira na 350,00 € ako se uplati "VIP" osiguranje koje kosta pausalno 140,00 € za 7 dana.

Za rentiranje je potrebna kreditna kartica sa dovoljnim pokricem.

 

Mislim da je cak i ova varijanta povoljnija, nego steta na svom motoru.

 

Video sam, ali ako je šteta manja, a osiguranje traži da učestvuješ sa punim iznosom onda nastaje problematika............ovo VIP osiguranje je možda dobro rešenje...........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

@ Marko 011

 

Vodicu pregovore sa IMT-Bike, pa ce mo videti sta nude za vecu grupu, sto se tice cene vozila i dodatnih troskova !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

2 Hotela na Sardiniji u mestu Arbatax koji dolaze u blizi obzir, nalaze se na istocnoj obali prema Italiji i na fantasticnom su polozaju za ture, a ima cak i mora...... ;)

 

 

Ne brinite se za cene, cene idu dole !!!!

 

 

http://www.hotelclubsaraceno.com/

 

 

http://www.hotellabitta.it/en

 

 

 

1 Hotel koji je obavezan u Spaniji, mesto Boltana:

 

 

www.monasteriodeboltana.es

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

*Po mom mišljenju najbolje je svojim motorom, uzmeš AMSS osiguranje za Evropu, košta 2000 dinara godišnje i ne razmišljaš.............. * :zvizduk:

Ima puno sitnih klauzola u tom *nasem* osiguranju, nije bas tako sjajno, da * ne mislis *,prevoz tvog motora u slucaju stete samo do najblizeg servisa do 40tak kilometara ostalo sve ti placas.

Ali je dobro sto se ima popust za grcki trajekt za italiju 30 posto sa gold karticom ams osiguranja , pa se stedi na trajektu kes,bio i proverio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

*Po mom mišljenju najbolje je svojim motorom, uzmeš AMSS osiguranje za Evropu, košta 2000 dinara godišnje i ne razmišljaš.............. * :zvizduk:

Ima puno sitnih klauzola u tom *nasem* osiguranju, nije bas tako sjajno, da * ne mislis *,prevoz tvog motora u slucaju stete samo do najblizeg servisa do 40tak kilometara ostalo sve ti placas.

Ali je dobro sto se ima popust za grcki trajekt za italiju 30 posto sa gold karticom ams osiguranja , pa se stedi na trajektu kes,bio i proverio.

 

U slučaju udesa i ako motor nije u voznom stanju ne prevoze ga do prvog servisera da ga popraviš............već ide na adresu prebivališta........lupam, malo ti se iskrivi viljuška i motor nije bezbedan za vožnju............

 

Kvar kada je u pitanju šlepaju do prvog zvaničnog servisera.............nebitno jel 40km ili 4000km, samo da je na području Evrope.........a odklonu kvara kao i ruke sam plaćaš............ukoliko je veći kvar i nemaš dovoljno para za popravku, oni daju kredit do 1000 eur...........

 

Ali varijanta da se plati 140eur i da se učestvuje sa 350 eur ukoliko se nešto desi je po meni ok..........na 2000eur te samo čekaju za neku glupost............

 

I za plaćanje, mislim da sve ide preko kreditne kartice. Kolega će to da potvrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Da, placanje najma motora, kao i kaucija ide iskljucivo preko kreditne kartice.

 

Ipak mislim da je fer ponuda sa strane IMT-Bikes. Morate da gledate ovo malo i iz pogleda firme IMT-Bikes.

 

Oni ti daju naprimer R1200GS LC novi sa vodenim hladjenjem. Maksimalna starost motora kod njih je 6 meseci !!!

( od pre 3 meseca imaju samo vodenjake u najmu, znaci R1200GS LC !!! )

 

Motor kosta oko 17.000 €.

 

Primer: Iznajmis R1200GS LC i vozis, u nekoj krivini ulje na putu i izletis iz krivine i naneses motoru stetu za 7.000 €.

Ako imas " VIP " osiguranje koje kosta 20 € po danu dodatno, tebe na kraju jos ceka da platis 350,00 € za tu stetu i to je sve.

 

Koliko bi te kostalo da na svom motoru imas takvu stetu ????

Sigurno ne onih 2.000 DIN godisnje takse AMSS, nego jos i trosak cele popravke na svom motoru, koju moras da platis iz svog dzepa !

 

Veoma bitno je i sledece:

 

Dolazis na svom Motoru do Spanije, vozikas se, sve super, sve ok.

Zbog nekog tehnickog kvara nemozes da nastavis putovanje na turi, a kamoli da se motor vrati iz sopstvene snage kuci.

Problemi nastaju. Gde je sledeci servis ? ko ce da me slepa do servisa ? posto je slepanje ? posto je popravka ? da li imam dovoljno novca kod sebe za tu popravku ? jel mogu uposte da nocim u bukiranom i placenom hotelu zato sto je servis 200 km udaljen ?

 

Iz ovakvih razloga je rentiranje motora idealna stvar. Zna se od pocetka koliko i sta.

U slucaju kvara na iznajmljenom motoru ti dobijas novi motor u roku od 24 sata !!!

 

Jos kada uzmes u obzir da ti do Pirineja na svom motoru treba sledeca investicija, stvar je totalno jasna:

 

4000 km do Pirineja i nazad = oko 500,00 € za gorivo i vozis se dosadnim autoputom !!!

Putarina na toj relaciji = 150,00 €

oko 6 prenocista = 240,00 €

gume za 4000 km = 100,00 €

Hrana za 6 dana na putu = 120 €

 

Ukupan trosak do Pirineja i nazad sa svojim motorom = oko 1.100 € !!!

Naravno da mozes nesto da ustedis, ali samo na hrani i prenocistu.

 

A racunica za rentiranje izgleda ovako:

 

Avio karta Temisvar - Barcelona - Temisvar oko 150,00 €

BMW GS650 ili 700 = 602,00 €

VIP osiguranje = 140,00 €

 

Ukupan trosak rentiranja i povratne avio karte = 892,00 €, pa i ako uzmes novi R1200GS / LC cena ide gore za 140,00 € = 1.032,00 €

 

Sada ja ulazim u igru i pokusavam ovaj trosak kod IMT-Bike da smanjim maksimalno za nasu grupu, pa ako nam samo spuste cenu za ovaj VIP trosak od 140,00 €, daleko je povoljnije nego da se mucis 3 dana do Pirineja i startujes umoran na turu, a ceka te i povratak od 2000 km !!!

 

Razmislite o ovoj kombinaciji, mislim da uopste nije glupa, a pogotovo testirate motore najnovije generacije na oko 2500 km i minimalnom potrosnjom goriva ! :takoje:

 

Secam se da je Unas pre 2 godine vozio svoj GS650 na jednoj turi sa prosecnom potrosnjom od 3,3 lit./100 km, mozda mu je zato crkla i bobina :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja