Jump to content

Moto Zajednica

Registracija na sestomesecno nivou

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a koji su to neuporedivo veći i ozbiljni problemi, a da nisu vezani za jučerašnju današnju i sutrašnju svakodnevnicu, ajde i preksutrašnju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Naravno da uvek postoje neuporedivo veći i ozbiljniji problemi, ali da li ih mi mozemo resiti i da li zbog toga treba od svega "sporednog" da se odustane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

to je ona stara priča, "svi ćete zauvek živeti srećno u raju, samo prvo treba da umrete" , jer eto ima prečih stvari od kamička u cipeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bez obzira što se svi obrušiste na mene i dalje (iz ličnog iskustva) odgovorno tvrdim da je cela rasprava i prepiska u ovoj temi "mlaćenje prazne slame "!

Slične teme i inicijative su već mnogo puta započete (i na ovom forumu) i od toga nije bilo ništa.

A da ne bih možda u daljim komentarima od nekih olako bio "Klasifikovan" kao bezmudić i p...., samo da napomenem:

Izlazio sam ja na ulice i nosio transparente kada drugi nisu smeli ni kroz prozor da provire. Bio sam uvek među prvima, a često i prvi (i jedini) "demonstrant"! Nisam pisao po forumima i nisam pozivao nikog nego sam svoje dupe stavljao na žar.

Stavljao sam ja glavu tamo gde drugi nisu smeli ni prst da promole.

Uostalom i desetog maja ove godine (kada sam u Beogradu doživeo udes motorom) krenuo sam iz Niša upravo na demonstracije. Gde ste toga dana bili vi koji me kritikujete i prozivate?

A kako sam prošao u životu zbog svojih postupaka (i kako prolazim) znaju oni koji me lično poznaju.

Dakle moj savet glasi:

Ako neko smatra da nešto treba da se uradi neka to i uradi i neka ne očekuje da će to neko drugi da radi za njega. A ukoliko vam se još neko pridruži dobro je, ali teeeeško da od toga nešto bude. Svi su jaki ispred tastature i ekrana (ili kada se nađu u masi), međutim kad treba nešto konkretno da se odradi, pod svojim imenom i prezimenom niko se ne javlja.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ja sam registrovao Hondu u Mostaru na pola godine. Reg za godinu 480 maraka, a za pola sam platio 360 maraka. 1nanana.gif Čim istekne reg moraju se table vratiti, pa na proljece ponovo... 1neznam.gif

Bolje je registovati cijelu godinu. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

kanda bolje jok! da ne bude ko u Bosni, za godinu dana malo skuplje nego za pola. a onda mora da vratiš tablice, pa verovatno novi izdaci. nego nama treba da se ukinu sve takse i da ostane samo osiguranje, koliko je npr. trenutno sada i da fiksira. i eventualno nove tablice i saobraćajna. i normalno da se uvede jedna tablica za jedno vozilo koja će da ga prati od prve registracije pa do otpada. da nas evropa stvarno želi, mogla bi da uslovi ove naše na tako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

zika56................prijatelju respekt prema svemu sto si napisao definitivno se slazem sa tobom mada nisam iskren da budem imao zivaca i volje sve to srociti kao i ti ,,,,,

 

Al brate moj mora se bar ako nista drugo malo probuditi svest kod mladje generacije ako nista bar kroz forum.....ipak oni cine ovde bar na forumu vecinu .....nase vreme je relativno proslo njima ostaje da se nose sa drzavom koja je takva kakva je i da traze svoje pravo pa makar krenuli aj da kazem od ovih sitnica :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ama budimo ljudi iako smo Srbi. Nek nam drzava omoguci da biramo barem. Ne treba da placamo reg cele godine, kad se motor vozi pola godine, cast izuzetcima. Ziko, u potpunosti razumem sta hoces da kazes, ima jos dosta ljudi koji su bili u tvojoj situaciji, ali treba da barem pokusamo. Ali kad kazem pokusamo, da stvarno pokusamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja se slazem sa Zika56 ali takodje mislim da nije nemoguce da od drzave dobijemo ovo samo zato sto vec to postoji u zemljama EU. Ne znam samo da li je to moguce nekim podzakonskim aktom, ako treba ovaj novi ZOBS da menjaju onda od toga stvarno nema nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

U koliko sami ne budemo verovali da nesto mozemo da promenimo, naravno od bilo cega sto pokrenemo necemo uraditi nista, od najbanalnijih stvari do nekih mnogo vecih... Hebo me pas sto sam i postavio ovu temu, kad su sve misevi ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantno je da ljudi na vlasti, bez obzira koje su politicke orijentacije, od stranih zakona na koje smo u neku ruku vec i primorani (da menjamo svoje), uvek prenesu ono sto je dobro za sistem i drzavu, a onaj deo koji stiti drugu stranu uvek je nekako zapostavljen.

Da malo kuckam, posto je vreme takvo da o drugim stvarima ni ne razmisljam, napisacu vam u par redova kako to recimo funkcionise u Italiji. Na stranu cene, koje su zaista nenormalne, princip je skroz ok.

Elem.

Motor (ili auto, ili sta vec) se registruje JEDNOM ZA VAZDA. Od pocetka, pa do kraja svog "zivota" ima JEDNU tablicu i JEDNU saobracajnu dozvolu (u koju se samo upisuju podaci eventualnog novog vlasnika). Prenos vlasnistva se naravno placa, ali se placa i godisnja taksa na posedovanje doticnog vozila. Tu je vazna starost, koliko je jako, koliko zagadjuje i koje je kategorije naravno. Za moj Suzuki 600ccm sa motorom koji je Euro3 i star 7 godina osnovna taksa je 98evra. To se placa vozio, nevozio. To je tvoje i za to placas porez. Mozes da neplatis ako odjavis tablicu, ali je ponovno prijavljivanje malo veca zajebancija...ali ne i neizvodljivo.

E sad dolazimo do onog najinteresantnijeg, a to je osiguranje. Ono zaista moze da se plati onoliko koliko hoces, ali se obicno isplati platiti punu cenu pa ga stopirati kad se nevozis. Ja cu uskoro da stopiram ovo moje i preneti ga u TRECU godinu. Bitno je samo aktivirati ga u roku od godinu dana, pa makar i na jedan dan, pa ponovo stopirati...ako neces da se vozis. KOliko ono kosta je ves druga prica. U mom slucaju nekih 400evra, dok je za novopecene vozace to sada prilican problem, jer cifre neretko prelaze i 1000arku.

Tehnicki se NE RADI u prve cetiri godine, nakon kupovine novog vozila, a zatim se radi JEDNOM u DVE godine.

Princip je zaista ok, ali su osiguravajuca drustva prilicno pohlepna i to najvise otezava, ekonomski, celu pricu. Lepo je sto su dozvolili ovaj sistem, ali postoji naravno i jadac. U slucaju da zaboravis da aktiviras ili zaboravis da obnovis ili pak kako je neko rekao trazis da ti vrate lovu za ono sto nisi koristio...vracas se na pocetak karijere (u pitanju je bonus-malus sistem, koji ce i kod nas uskoro biti u funkciji, a i bio je nekada davno). TO znaci da ti se brisu svi dotadasnji popusti na godine staza i koriscenje osiguranja bez odstete,bez sudara (svake godine za dobro ponasanje, snizava se cena a povecava premija).

Kako god da se okrenes kazu, dupe je uvek pozadi, pa "neki" uvek moraju da sebi osiguraju dobitak. Neko vise, neko manje...ali raja je uglavnom uvek na pogresnom kraju stapa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Interesantno je da ljudi na vlasti, bez obzira koje su politicke orijentacije, od stranih zakona na koje smo u neku ruku vec i primorani (da menjamo svoje), uvek prenesu ono sto je dobro za sistem i drzavu, a onaj deo koji stiti drugu stranu uvek je nekako zapostavljen.

Da malo kuckam, posto je vreme takvo da o drugim stvarima ni ne razmisljam, napisacu vam u par redova kako to recimo funkcionise u Italiji. Na stranu cene, koje su zaista nenormalne, princip je skroz ok.

Elem.

Motor (ili auto, ili sta vec) se registruje JEDNOM ZA VAZDA. Od pocetka, pa do kraja svog "zivota" ima JEDNU tablicu i JEDNU saobracajnu dozvolu (u koju se samo upisuju podaci eventualnog novog vlasnika). Prenos vlasnistva se naravno placa, ali se placa i godisnja taksa na posedovanje doticnog vozila. Tu je vazna starost, koliko je jako, koliko zagadjuje i koje je kategorije naravno. Za moj Suzuki 600ccm sa motorom koji je Euro3 i star 7 godina osnovna taksa je 98evra. To se placa vozio, nevozio. To je tvoje i za to placas porez. Mozes da neplatis ako odjavis tablicu, ali je ponovno prijavljivanje malo veca zajebancija...ali ne i neizvodljivo.

E sad dolazimo do onog najinteresantnijeg, a to je osiguranje. Ono zaista moze da se plati onoliko koliko hoces, ali se obicno isplati platiti punu cenu pa ga stopirati kad se nevozis. Ja cu uskoro da stopiram ovo moje i preneti ga u TRECU godinu. Bitno je samo aktivirati ga u roku od godinu dana, pa makar i na jedan dan, pa ponovo stopirati...ako neces da se vozis. KOliko ono kosta je ves druga prica. U mom slucaju nekih 400 evra, dok je za novopecene vozace to sada prilican problem, jer cifre neretko prelaze i 1000arku.

Tehnicki se NE RADI u prve cetiri godine, nakon kupovine novog vozila, a zatim se radi JEDNOM u DVE godine.

Princip je zaista ok, ali su osiguravajuca drustva prilicno pohlepna i to najvise otezava, ekonomski, celu pricu. Lepo je sto su dozvolili ovaj sistem, ali postoji naravno i jadac. U slucaju da zaboravis da aktiviras ili zaboravis da obnovis ili pak kako je neko rekao trazis da ti vrate lovu za ono sto nisi koristio...vracas se na pocetak karijere (u pitanju je bonus-malus sistem, koji ce i kod nas uskoro biti u funkciji, a i bio je nekada davno). TO znaci da ti se brisu svi dotadasnji popusti na godine staza i koriscenje osiguranja bez odstete,bez sudara (svake godine za dobro ponasanje, snizava se cena a povecava premija).

Kako god da se okrenes kazu, dupe je uvek pozadi, pa "neki" uvek moraju da sebi osiguraju dobitak. Neko vise, neko manje...ali raja je uglavnom uvek na pogresnom kraju stapa.

Jel nakon ovog objašnjenja ima još onih koji bi da se registracija motora kod nas izjednači sa onim kako je to u "Normalnom svetu ""?

Stotinak evra taksa (vozio ili ne vozio) i 400-1000 evrića osiguranje (za motor od 600 kubika).

To mu dođe odprilike 5-10 puta skuplje nego što je kod nas trenutno. Iz ovog razloga bih zamolio da se po ovom pitanju ne čačka mečka previše, a ako neko baš hoće, neka ide u italiju pa neka tamo registruje motor pod ovako povoljnim uslovima:-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ne računajući socijalu, verovatno je kao i kod nas inače ne bi bilo za poređenje, mislim koliko je nam u stvari dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kolika je prosecna plata u Italiji i kolika je kod nas?

 

kakve to veze ima sa registracijom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ima veze sa poredjenjem cena

 

aha, super.....pa uporedi i cenu piva, cigara,hleba, struje,vode,.....jer to se sve plača od plate zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja cu vam reci, a vi ako hocete (ne)verujte. Kvalifikovani radnik (obicno mehanicar), znaci kako se to kod nas kaze 4 stepen obrazovanja, nema neto platu vecu od 1200 evra. MInimalna nacionalna penzija, koju uziva veliki broj gradjana zbog (ne)obrazovanja ili rada u poljoprivredi je 427 evra.

Za drzavu gde je litar corbe 1,8 evra, pakla cigareta skoro 5, kilo leba (ne vekna) preko 2 evra i tako dalje...to su smesne zarade.

Da sada ne ulazimo u detalje, ovde je neko hteo da registruje svoj motor samo 6 meseci i pita se zasto ova druga prica...kada bude dovoljno velika masa potencijalnih klijenata to ce se i desiti. Deluje da ima puno motora, ali je njihov broj u Srbiji (ekonomski) smesan za gladne osiguravace.

Za poredjenje, opet Italija...ko o cemu baba o ustipcima, al te brojke znam pa zato i pricam. Tamo ima oko 65 miliona stanovnika, a na tu brojku ima jedan auto na dva coveka (oko 32 miliona) i preko 6 MILIONA registrovanih motocikala.

Kada u Srbiji bude bilo registrovanih, pa da budemo dasni 500000, mozda se to i dogodi. MIslim da nismo dosli ni do 50 soma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

´Pazi šta poželiš,možda se i ostvari ´ -kaže stara Sicilijanska poslovica.Kod nas bi ovakav način registracije bio potpuni promašaj.Plaćali bi 70-85% pune cene za 6 meseci.Klima nam je takva da-kako pobogu utvrditi koji bi to meseci bili?Prošle godine je za vožnju bio ok i novembar...maj ove godine kišovit ko jesen...itd...Mislim da bi dobili jako malo,a izgubili mnogo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Primer 1: 70% od 17.000 RSD je 11.900 RSD. To znaci da ce svake sezone da mi ostane 5 soma u dzepu, sto znaci dodam jos malo i odradim servis, kupim druge rukavice, odem na kurve, sipam 30l goriva, itd

 

Primer broj 2: 70% od 10.000 RSD je 7000 RSD. To znaci da ce svake sezone da mi ostane 3 soma u dzepu, sto znaci da se vracamo na primer broj 1 sta se sve moze uraditi, samo treba dodati malo vise novca za nesto, a za nesto ne. Uzgred u tom slucaju ti vise para ostane ako vozis noviji ili jaci motor ili i jedno i drugo, sto dalje implicira da morate da menjate motore za skuplje :jee:. Sta cemo sa motorima gde je registracija 25000 RSD.

 

Primer 3: 70% od 25000 RSD je 17500. To znaci da ce svake sezone da mi ostane 7.5 soma u dzepu.

 

Kome su ove cifre male, ja cu da mu ostavim svoj ziro-racun da mi SVAKE GODINE uplati recimo neku sredinu, 5 soma.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja