Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1190 Adventure 2014 sa Bosch MSC sistemom

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ne ospori niko činjenicu da je ABS spasio živote. Ja bih lično voleo da ga ima na mom motoru, ali ga nemam. Poenta je da za tih 15000+€ nesme da se desi ni najmanja greška, koja će motor ostaviti van finkcije. U principu, prve serije novih motora su uvek lošije, nego serije kasnije, pa mislim da će sigurno KTM rešiti ove probleme. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: KTM 1190ADV ,Ducati Multistrada1200S

Pozdrav dečki,pošto sam nov na forumu i sa Slovenije baš ne pišem u pravopisu,stoga se ispričavam unaprijed1oda.gif

Vozim KTM 1190 ADV saq novim sistemom MSC i moram da kažem da je to korak u pravo smijer,sa njim sam u prošli godini preputovao 15 kkm i motor je delovao ko singerica bez ikakvih problema. Sve šta je bilo je bilo u elektronici,a to samo male sitnice zbog kojih sam se uvjek vratio doma. Tester mu je rješio sve probleme i sve besplatno u garancijski rok,kojeg su podaljšali sa dve na 3 godine. I kad smo že pri novom MSC sistemu,pa morasm da kažem da me je več jedan put riješio žestoke situacije,i to je meni dovoljno da mu dam + 0namigivanje.gif

 

Evo još slike mog motora,i ako vas šta interesuje ,slobodno pitajte,pozdrav.

 

DSC04896.JPG

 

DSC04899.JPG

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: KTM 1190ADV ,Ducati Multistrada1200S

Prvo je razlika u samoj kvaliteti izgradnje motocikla,KTM je stvarno perfektno izrađen do malih detajla,a MTS ima neke greške kao da so morali na brzinu nešto uraditi ako me razumješ.

Onda menjač je kod KTM krači i endururanje je lakše. Primjer : MTS dse vozi 50kmh u 2 prestavi ako želiš u 3 ide ali je kao da če se ugušiti 1oda.gif

MTS ima slabije lampe,veču potrošnju goriva i armatura je za mene nepregledljiva.

KTM agregat je meni bolji jer radi kultivirano ako pustiš elektroniku upaljeno,ako ne to je stroj koji radi udovice 0namigivanje.gif

A šta da kažem na Mts sedim kao kralj i motor ima ljepi dizajn a veliku porabu ako ga ubijaš. Servisi so skupi pa i djelovi dodatne opreme. KTM sam opremio u potpunosti sa svim originalnim i after market proizvodima za nekdje 22k€ a za te pare dobijaš samo golu MTS ,malo karikiram ali tamo negdje. Neznam šta da ti još kažem,pitaj i odgovoriš ču .....

Ako bi imao na izbiru KTM i MTS odlučio bi se za KTM!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1891 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Da imam ovakav ktm u garazi osecao bih se kao da imam ferari od pola miliona eura. Cak mislim i bolje ali najozbiljnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prvo je razlika u samoj kvaliteti izgradnje motocikla,KTM je stvarno perfektno izrađen do malih detajla,a MTS ima neke greške kao da so morali na brzinu nešto uraditi ako me razumješ.

Onda menjač je kod KTM krači i endururanje je lakše. Primjer : MTS dse vozi 50kmh u 2 prestavi ako želiš u 3 ide ali je kao da če se ugušiti 1oda.gif

MTS ima slabije lampe,veču potrošnju goriva i armatura je za mene nepregledljiva.

KTM agregat je meni bolji jer radi kultivirano ako pustiš elektroniku upaljeno,ako ne to je stroj koji radi udovice 0namigivanje.gif

A šta da kažem na Mts sedim kao kralj i motor ima ljepi dizajn a veliku porabu ako ga ubijaš. Servisi so skupi pa i djelovi dodatne opreme. KTM sam opremio u potpunosti sa svim originalnim i after market proizvodima za nekdje 22k€ a za te pare dobijaš samo golu MTS ,malo karikiram ali tamo negdje. Neznam šta da ti još kažem,pitaj i odgovoriš ču .....

Ako bi imao na izbiru KTM i MTS odlučio bi se za KTM!

 

Zahvaljujem najljepse na detaljnom odgovoru. :takoje:

 

 

...

Ako bi imao na izbiru KTM i MTS odlučio bi se za KTM!

 

Cak i ako nikada ne silazis sa asfalta i elektronika je gotovo stalno u "sport mode"-tetu?

 

Hocu reci, sta ako mi je samo asfalt na umu?

 

KTM je svakako interesantan, a cijenom kolje za 2 koplja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: KTM 1190ADV ,Ducati Multistrada1200S

Prvo je razlika u samoj kvaliteti izgradnje motocikla,KTM je stvarno perfektno izrađen do malih detajla,a MTS ima neke greške kao da so morali na brzinu nešto uraditi ako me razumješ.

Onda menjač je kod KTM krači i endururanje je lakše. Primjer : MTS dse vozi 50kmh u 2 prestavi ako želiš u 3 ide ali je kao da če se ugušiti 1oda.gif

MTS ima slabije lampe,veču potrošnju goriva i armatura je za mene nepregledljiva.

KTM agregat je meni bolji jer radi kultivirano ako pustiš elektroniku upaljeno,ako ne to je stroj koji radi udovice 0namigivanje.gif

A šta da kažem na Mts sedim kao kralj i motor ima ljepi dizajn a veliku porabu ako ga ubijaš. Servisi so skupi pa i djelovi dodatne opreme. KTM sam opremio u potpunosti sa svim originalnim i after market proizvodima za nekdje 22k€ a za te pare dobijaš samo golu MTS ,malo karikiram ali tamo negdje. Neznam šta da ti još kažem,pitaj i odgovoriš ču .....

Ako bi imao na izbiru KTM i MTS odlučio bi se za KTM!

 

Zahvaljujem najljepse na detaljnom odgovoru. :takoje:

 

 

...

Ako bi imao na izbiru KTM i MTS odlučio bi se za KTM!

 

Cak i ako nikada ne silazis sa asfalta i elektronika je gotovo stalno u "sport mode"-tetu?

 

Hocu reci, sta ako mi je samo asfalt na umu?

 

KTM je svakako interesantan, a cijenom kolje za 2 koplja.

Ne kada potujem imam elektroniku u Rain mode ,a kada idem sa dečkima malo da se opustimo ,e tada imam u Sport mode!

Samo za informaciju,po AC sam ga naturirao do 275kmh pa da vam kažem ,luda endura a možete mi vjerovati da sam jih imao puno ali stvarno to je to za mene.

Ja baš nisam neki off road igač,da makedam i tako slično a što je zahtevnije ne,radije sam na savaltu ,tamo se ponašam kao domače1hej.gif

Ako ti je samo asvalt na umu i MTS ti je dobra varianta,jer ja MTS ne smatram nekom endurom ,to je poprilično supermoto motor više nego enduro.

Cjena ,da preskupi so ti motori ali nešto je na tome tradicionalnom izreku.....malo para,malo muzike i obratno. Evo što se mene tiče,ja nemam djece,nemam velike kuče i vikenda na moru a imam motore i to od malih nogu naprijed,to mi je život,u tom uživam i za to radim cjele dane ,samo da sednem gore ja sam drugi čovjek....sretan,slobodan.....2oda2.gif

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja