Jump to content

Moto Zajednica

Enduro, Adventure, Cross - oprema za pocetnike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Ja licno ne volim taj tip gladijatora jer je neudoban i nema zastitu za laktove. Cista plastika samo leti oko tebe i smeta.

Meni je legao ovaj fox kada je vrucina ne nosim dres i to je to. Nazad se ova kornjaca skida veoma lako ako neko nosi ranac kao ja.

 

http://static.jensonusa.com/images/Color-Image/Zoom/2/G00004X0.jpg

 

Stitnike za kolena pod obavezno. Ja sam imao u pantalonama one sundjeraste ali mi nista nisu pomogli kada sam pao na trci u Loznici pa sam sjebao meniskus.Njih uzmi sa zglobom i probaj pre kupovine neki modeli su prilicno neudobni. Od cizmi ako imas love uzmi Sidi ili Alpinestars, te jeftine cizme ne mogu da izguraju ni jednu sezonu klizaju se strasno pustaju vodu i neudobne su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Štitnike za kolena i laktove imam, a da rade posao sam se nažalost uverio i to na asfaltu. Uz čizmu, kontam da je dovoljno zaštite za nogu, za ono što ja vozim, a to znači mnogo manje verovatnoće da se povredim od vas koji vozite profesionalno trke, trenirate, mnogo više idete u krajnost od nas rekreativaca koji to radimo samo onda kada moramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Na ozboljnim hard enduro trkama po inostranstvu, velika vecina nosi tu plastiku. Izgleda da im je to najbolji kompromis komfora i zastite.

Ja nosim Dainese gladijator sa odlicnom zastitiom, ali je pokretljivost i ventiliranje katasrofa. Odlican je za reli fazon, ali za sumu nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nosim kineski gladijator i osim odlične luftirancije (već sa 5 na sat dovoljno vazduha prostruji da te ohladi), testirao sam na Glinari leđni deo i desni lakat i odlično je odradilo posao, ništa nisam osetio protiv tvrde zemlje u obliku kolotraga. Grudni deo je već druga priča, jer je iz dva dela, spojenih cibzarom.

U svakom slučaju treba biti svestan da mnogo više boli kad se padne na off-u nego na asvaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kada su kineski gladijatori u pitanju, ja sam imao jedan koji nisam obukao ni 3 puta, pa sam ga poklonio drugaru, koji ga je pocepao i bacio. Najveći mi je problem bio što sam ja dosta mršav, pa kada ga obučem, iako je moja veličina, stalno mi se pomera, pogotovu deo oko laktova, jer jedino tu nije imao trakice za podešavanje. Većinu vožnje provedem u nameštanju štitnika, pogotovu kad negde uletim u ''nebrano grožđe'' malo većom brzinom, pa moram svaki deo tela da uključim u manevar, tada se sve pomeri sa svog mesta, da moram da stanem i sredim sve. Takođe, štitnik za grudi je bio štitnik samo na papiru, kornjača takođe ništa specijalno, bukvalno imitacija, a ja se najviše plašim povreda grudnog koša i kičmenog stuba. Posle sam ga i dao, a kupio posebno štitnike za laktove i kolena, koji su takođe od tvrde plastike, koje sam u prvoj vožnji isprobao tako što sam po kiši i maloj brzini skliznuo sa puta i u pokušaju da obuzdam motor, zabijem točak u kanal sa zemljom gde motor ostane da stoji uspravno, a ja preletim i dočekam se na laktove i kolena. Prošli smo bez ogrebotine i ja i motor, a štitinici iako kineski, odradili posao uz par ogrebotina. 

 

Ja bi onaj plastikaner nosio preko odeće, tako da bih bar malo ublažio moju ''vitku'' liniju. A i on ima trakice koje približavaju jako puno prednji i zadnji deo, tako da omoguće i nama motkama da ga nosimo, a da ne mrda puno. Dosta je lak, propusnost vazduha je takođe velika i ne ograničava kretanje. 

 

Što se tiče padova u off-u i na asfaltu, sve zavisi o kakvim padovima pričamo, ali ako uzmemo u obzir brzinu kojom se vozi off, a kojom asfalt, onda bih pre rekao da su ozbiljniji padovi na asfaltu. U off-u mi najviše stradaju noge i cevanice od kamenja, granja koje se podiže i raznih rupa, vododerina, šiblja... Tako da su mi čizme prva sledeća investicija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja moj gladijator nosim intenzivno pune dve godine, svaki dan iznad 10 C. Uglavnom preko majice, kad je hladnije, preko duksa. Ispod te temperature oblačim jaknu sa protektorima. I nije se još isteglio. Mršav sam kao i ti.

Pod padom off vs asvalt sam mislio pri istoj brzini kretanja. Pad pri 50 na off-u gotovo redovno završava lomon neke koskice a na asvaltu isklizaš i otreseš prašinu (figurativno).

A pošto ne preskačem balvane i ne zalećem se pun gas u blato, najmanje me brine udarac u grudi prilikom pada. Više me brani od granja pored 'puta'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Uzeh skoro ove čizme, za početak sam zadovoljan, membrana ne pušta vodu koja prska prolazeći kroz bare i potoke, a nisam imao problema ni po kiši. Nisam stajao u vodi. Izuzetno čvrste ali opet neočekivano udobne. Vreme će pokazati, za sada obećavaju i zadovoljan sam. Ako nekome znači, nosim 46, a pašu mi broj veće.  :takoje:

 

 

big_451892TERRAIN%20TX%20WHITE.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Super su cizme! Jako puno ih vidjam na ljudima po stranim forumima i imaju reci hvale....

Ja sam jako dugo gledao sta da kupim od zastite na radu, citao forume, iskustva..isao po prodavnicama i pipkao i uporedjivao..za oko mi je zapala protektor kosulja od Fox-a, medjutim strasno sam se razocarao kada sam video te krute plastike, nacin izrade, savove...a cena mu je 140 evra. Ta ista kosulja-kopija kosta 45 evra sa Americkog ebaya sa besplatnom dostavom...evo imam je vec vise od godinu dana, mogu reci da sam zadovoljan...

Sada sam uzeo stitnike za kolena od Leata, dual axis, svaka preporuka od mene...zaista super u svakom pogledu a pogotovu udobnosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Malo da se manekenišemo pred Rašku. :) Od svega ovoga najviše sam zadovoljan rukavicama, za 18€ koliko koštaju daju mnoooogo. Thor Spectrum su u pitanju...

e437bf62824808ef6e5e1f0543780ed5.jpg

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja