Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ja se izvinjavam, napisao sam centar s a mislio sam na deltu na Novom Beogradu.

Centar s sam zvao i rekao sta mi treba, neka devojka je uzela broj mobilnog i broj sasije i rekla da ce se javiti za 10 minuta i nije se javila do dana danashnjeg (3 meseca ravno) pa sam onda zvao Deltu ista procedura, samo sto sam sa njima zavrshio sta mi treba za 5 min, chak ti posalju na mail sliku dela, kataloski broj dela i cenu da bi se potvrdilo da je to taj deo koji treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Izvinjavam se sto sam uzeo sliku od prethodnog vlasnika, nisam stigao da je slikam danas...

Evo, to je makinica... slikam ovih dana vise slicica, pa stavljam... Nadam se da nije velika slika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Pozdrav svim afrikancima ... Bio sam u dilemi da li da kupim africu ili neki drugi noviji motor , ali posle (dole ) najzlijeve predivne price i opisa afrike iz dubine duse i srca , doneo sam odluku i uskoro se pridruzujem svima vama vlasnicima AFRICE... Stize iz ch na carinu u toku nedelje rd07 1997 ... jedva cekam!!!

joca leskovac

p.s. hvala najzli

 

Ovo sam rekao, iza toga stojim i tvrdim da je istina. Posedovao sam RD03 i doživeo da mi Nataša skoro kroz suze kaže: "Prodao si našu Afriku..."<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">"Postoji nešto lično u predstavljanjima motocikala. Uglavnom to je posledica što tekstove pišu dve ruke i jedna glava, pa nema mesta za mnogo oprečnih mišljenja. Dakle, u predstavljanjima je poruka jasna, ne može se motocikl karakterisati kao loš a dobar, ili srednje odličan... Predstavljanje je krajnje subjektivan pokušaj da objektivizujemo naše utiske. Iz tog razloga, pokušaću da obavim neformalni razgovor a auditorijumom na temu vudu magije, crnog kontitenta, divljine, slobode, pustinje... Afrike... Pokušaću da vam stvorim sliku u glavi, koju ja imam kada pomislim na Afriku.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Moj prvi suret sa Afrikom je bio dok sam bio osnovac. Putovao sam u Alžir, gde sam proveo ukupno 12 meseci svog života. Afrika je za mene, vetar u licu, dugački francuski hlebovi, prašina i nemirno more. Peščane plaže koje se prostižu nedogled, Arapi koji žvaću duvan, limenke svežeg narandžinog soka i velike ribe na roštiljima. Dečački san, sam u Alžiru, ćale radi po ceo dan, a ja slobodan da istražujem ogromne mrave, paukove, retke travke i sunce koje pritiska. Ja ne znam gde se taj osećaj Afrike pretočio u ljubav prema određenom motociklu, ali samim pogledom na to graciozno telo shvatam da je to ono što ja želim, da je to miris pustinje preslikan u utisak snage, more koje je talasima vajalo vizir, krik nepregledne stepe koji raširenim rukama dozvoljava da široko uhvatiš korman, viši od vrhova Kilimandžara, glasniji od Viktorijinijih vodopada, snažan kao Nil, a izmišljen da prevari svoje ime, da prevaziđe i sušu i vodu i mrak i sunce... Torzoa širokog kao u žirafe, oklopljenog stomaka kao u nosoroga, panter u skoku, režući kao puma tera vas da zažmurite i pomislite: Da, to je to... Afrika u svom surovom izdanju, Afrika kakvu poznaju samo oni koji su nekada u njoj bili žedni, koji shvataju nemilosrdnost crnog kontitenta, opasnost kojom odiše... Ne zamerite vlasnici Bandita, Nindži i ostalih pojava koje se mogu kopirati, napraviti i preraditi... Ali Honda XRV, Africa Twin, je jedini motor koji će osećaj peska među zubima, suvih usana i vrućine na butinama usaditi u sećanje kao nešto najlepše što je moglo da Vam se desi. <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Honda XRV Africa Twin<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Honda kao kvalitet, XRV ili X kao Extreme, R kao Reliability, V kao Victory (Kako bi inače karakterisali V motor?) Africa kao objašnjenje odozgo i Twin, kao V2 makina. Aj neka neko poželi još nešto! Položaj vozača taman takav da možeš da gledaš u nogice curice koja sedi u autobusu do prozora, pod suknjicu curice koja se saginje da izvadi kolače iz rerne pred otvorenim prozorom prvog sprata. Ne ti nisi vozač Afrike, ti si džin koji je došao sa neke druge planete, ti si gospodar pustinje, ti si amfibija, tobom plaše decu kada nisu dobra, ti si rika lavova u centru grada, ti si kontitent na putu. Ti ne voziš motor, ti jašeš divljinu, tebe ne zanima kubikaža, snaga, obrtni momenat, ti ne znaš za brzinu svetlosti, svetlost usporava pred tobom. Tvoji kramponi nagrizaju asvalt, tvoja cisterna drži pola Malawi jezera, težak si kao Madagaskar, tvojim venama teče voda sa Tanjganjika obala. Ispod grube spoljašnosti još grublja unutrašnjost, mišićavo telo sa venama koje pokazuju sklad bez viškova, bez nepotrebnih detalja. Želite lepotu? Gledajte filmove. Želite suštinu, divljinu, znoj i stvaran život, vozite Africu Twin!<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Ima tri ventila po cilindru! Koga boli kurac za to??? Africa Twin je iznad performansi, neuporedivi spartanac, gladijator, odgovor na životno pitanje, egzistencija, kap vode u pustinji, vetar na mirnom moru, adrenalin u živom blatu, moć sunca, voodoo magija... XRV je brisanje granica, širenje puteva na šume, jezera, planine, sneg i vatru, to je oslobađajući krik na rođenju, poslednja želja zarobljenog čoveka u ogradama modernog društva, mašta ukotvljenog broda, sećanje zaboravljenoh junaka. Mitološko biće, Androkleov lav, snaga Samsona, Kiklopov nemir, Persefonino kajanje, Torov bes, Perunova milost, Herkulova nervoza... Africa twin je... legenda.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Cope, Lalajko i ostali, zavidim Vam, zavidim na svakom trenutku provedenom na Africi, zavidim Vam na svakom sekundu u sedlu, na svakom kilometru. Zavidim vam na slobodi, na snazi... Svaka čast... <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Afriko, vratiću ti se, jednom.. obećavam."<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Izvor www.bjbikers.com ;D<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Africu treba osetiti. Uspomene ostaju zauvek.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">najzlinog<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Hvala na lepim zeljama..:-))

 

Jel' to bivša Mazakova, bivša Busmanova ?

 

Ja ne znam stvarno, to su me pitali jos neki momci... Prethodni vlasnik je GISHONI. A kaze da ju je pre godinu i po kupio u NS..

Mada bih i ja voleo da znam sve detalje. Verovatno lljudi koji su duze na forumu kao i ti Jasminko, znaju dosta motora, pa ako neko zna istoriju, rad bih bio da je cujem..

Dobio bocne kofere i fabricki izduv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako je kupljena u Novom Sadu onda ta ima drugačiji "rodoslov" :) .

 

Lepa kombinacija boja. Dobar motor. Koferi, izduv. Za sada onaj fabrički čuvaj i pusti ovaj neka gruva.

I uživaj.

Sretno još jednom !

 

P.S. Ako te ne mrzi pusti mi na PP ( ili ovde) cenu. Čisto da sam u toku jer planiram i ja sebi da ponovo kupim jednu Afriku :ljubav: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Hvala na lepim zeljama..:-))

 

Jel' to bivša Mazakova, bivša Busmanova ?

Mislim da je Blonda otišla u Suboticu i ako se dobro secam price ceka facelifting od karbona. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako da bog, jednog dana će to biti četvrta RD07 ili ukupno šesta ( imao sam dve RD03).

Meni i dalje nema lepšeg i boljeg motora. A sad sam i omatorio pa mi ni snage na njoj više ne nedostaje.

Sve više mi je potaman :)

Rado bih je sad i jednu RD03, ali kad bih našao baš dobru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Evo ga jedno - GIVI PLOCA

 

i drugo - CHOKE LEVER

 

A mozhesh da naruchish i u centru s.

 

 

ma ok to od preko, hvala :) nego reko, ako neko ima polovno i u lokalu :)

 

poshtarina iz cmsnl do srbije je oko 35€, poruchivao sam pre godinu dana neke stvari...

 

a trion ima givi takodje.. nego mi se ne daje 50€ za tu plochu jer stalno ima polovnih na oglasima za 20...

Pa za plocu mozda i nadjesh polovnu a za ovu rucicu tesko, ja sam trazio mikroprekidac za prednju kocnicu koji pali stopaljku i nigde nisam uspeo da nadjem, na kraju sam otvorio i ochistio i on za sada radi a novi cu da porucim u centru s, kostace nesto do 1500din i ne placash postarinu, kapiram da nije vishe ni ova tvoja ruchica jer koliko sam gledao cene su im kao i po stranim sajtovima a stigne za max 15 dana.

 

 

taj prekidach sam ja za transalpa, pre nekoliko godina, uzeo u louis-u za 10€ :)

 

a saug zalepih nekim fensi lepkom, izgleda da drzhi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ccc, ocu ja takvu potroshnju! :D mora neshto da su sredili u tim RD07A, ove moje RD07 nikada nisu toliko malo troshile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Meni u gradu trosi 6.7l a na otvorenom nikad nije palo ispod 6 (pod otvorenim ne smatram auto put), rezim voznje od 4-6k obrtaja, rd07a je u pitanju. Inache nikakvu razliku u potroshnji nisam primetio kada je hladno ili kada je toplo a generalno uvek malo ugrejem motor na leru, kada je hladno malo vishe, kada je toplo malo manje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Rd07a ima nesto drugačije karburatore od rd 07.

Na otvorenom putu(pri tom mislim na magistralne puteve, od preko 45000km na africi mislim da imam manje od 200 km auto puta..:) najčešće je trošila u proseku 4,7-4,8 L redje 5,5, 6l se ne sećam da je ikad potrošila na otvorenom bez obzira na prtljag i suvozača, vožnja otprilike takva da se grupa kreće nekih 10 % brže od većine učesnika u saobraćaju( što znači 70% vremena 70-100kmh sa jako retkim i kratkim izletima preko 120-140kmh). Na poslednjem putu na Alpe rd07 je palila rezervu 20-30 km ranije nego rd07a. Postoji mogućnost da nisu isto naštelovani i da je stil vožnje drugačiji ali to je neko moje iskustvo što se tiče potrošnje na otvorenom.. Grad je priča za sebe..jednom sam merio, uhvatio prosek od 9 L i više ne kontrolišem!!:))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Kad smo vec kod ADVridera, ako nekom trebaju kopije origigi plastika za RD07a, radi ih momak iz Moskve, set 350$, a moze se kupiti svaka pojedinacno.

 

Link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja