Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uradio sam sinoc afriku.Nov regler,upaljac za cigare,nightbrakeri.Nasao sam i one "fabricke" prikljucke za H4,pa sam uradio sa njima :)

 

A sta kaze vlasnik?? Mada, sad cigare moze da pali i na faru... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

[quote author=Lalajko link=topic=14140.msg334898#msg334898 date=1223628444

 

A sta kaze vlasnik?? Mada, sad cigare moze da pali i na faru... :)

 

 

AHAHAHAHAHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Evo i sretnog vlasnika!

Komentar: od ovoga može da se rikne. ;D

Preuzeo sam je pre oko dva sata pa sam se u NS vraćao po mraku, tako da sam svetla isprobao u potpunosti. Primetio sam da nesmetam svim vozilima, koja se kreću ispred mene. Nisam smetao: kamionima, autobusima i još po nekima a ostalima se providi ćela kad stanem iza njih! To sija kao ludo, visoka svetla skoro da nisam ni koristio jer to je prosto nepristojno!

Za regler nemam komentara, primetio sam samo da mi akumulator više ne kuva, a idealno je funkcionisao kao kuvalo za kafu.

A upaljač...proverio sam sa GPS-om...šteka kao lud.

Šta još da kažem, svima toplo preporučujem da posete majstor Jošku, ponove svoj motor, obraduju svoje oči noću i iznenade ponekog u autu ispred sebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Primecujem da se na temu ugradnje Night Braker sijalica provlaci ideja o tome

da svojim intenzitetom "mogu" da smetaju ostalim ucesnicima u saobracaju.

Radi se samo o tome da svako ko ima takav utisak treba da nasteluje far-ove

koji su inace i pre ugradnje pomenutih sijalica bili rastelovani. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

E sad da informacija o popravci moje kamile nebude ne potpuna, joska i mcm-racing su radili na preklop i mcm-racing tim je na makini odradio potpuni servis kao i popravku makine(o ovome ne mogu da detaljišem jerbo nisam stručan, koliko sam shvatio klipovi nisu bili dobro uzubljeni), štelovanje karburatora itd. Uglavnom kamila je na probnom stolu(valjda se i to tako zove), nakon sređivanja, pokazala odlične rezultate a na putu je pokušala da me skine sa sebe. Sad vuče kao pomanitala.

Šta da vam rečem o mcm-racing timu, ljudi su maksimalno korektno odradio posao, a verujte mi neću preterati ni ako vam kažem da su odradili i više od toga.

Pa eto ja sam imao sreće i našao sam prijatelje kojima bez rezerve mogu da poverim svoju kamilu.

Još jednom fala Saletu i Danijelu(mcm-racing timu) i Joški!

 

Zadovoljni vlasnik, Markus tj. makins

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Primecujem da se na temu ugradnje Night Braker sijalica provlaci ideja o tome...

 

Nisi u potpunosti upravu(nadam se da ovo nezvuči previše grubo) :) mislio sam na moj slučaj.

Moja svetla ne smetaju vozačima iz suprotnog smera. Bar se niko od njih nije bunio, a i po položaju(ocrtavanju ispred mene) mojih svetala kontam da im ne smetam. Moja svetla smetaju samo vozačima koji voze ispred mene u istom smeru i to je najizraženije kad naprimer stanem na semaforu. I sam znaš koliko je afrika visoka i gde se farovi nalaze u odnosu na šoferku auta ispred, e sad još kad im kroz istu šoferku ulete dva reflektora, u kabini im sija kao da je dan. Bukvalno u autu ispred sebe vidim svaki detalj.

Naravno nakon sugestije nekih vozača ispred mene, kroz glavu mi prođe Lalajkov tekst o istim sijalicama i od tada sam se trudio da ne vozim i ne stajem direktno iza automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Primecujem da se na temu ugradnje Night Braker sijalica provlaci ideja o tome...

 

Nisi u potpunosti upravu(nadam se da ovo nezvuči previše grubo) :) mislio sam na moj slučaj.

Moja svetla ne smetaju vozačima iz suprotnog smera. Bar se niko od njih nije bunio, a i po položaju(ocrtavanju ispred mene) mojih svetala kontam da im ne smetam. Moja svetla smetaju samo vozačima koji voze ispred mene u istom smeru i to je najizraženije kad naprimer stanem na semaforu. I sam znaš koliko je afrika visoka i gde se farovi nalaze u odnosu na šoferku auta ispred, e sad još kad im kroz istu šoferku ulete dva reflektora, u kabini im sija kao da je dan. Bukvalno u autu ispred sebe vidim svaki detalj.

Naravno nakon sugestije nekih vozača ispred mene, kroz glavu mi prođe Lalajkov tekst o istim sijalicama i od tada sam se trudio da ne vozim i ne stajem direktno iza automobila.

Ja sam samo uopstio stvar i ne misleci na tvoj slucaj u kome ne postoji problem , osim sto verovatno

vozeci nocu po gradu i zbog inteziteta saobracaja moras na semaforima da se zalepis autu na metar

gde im logicno osvetljavas kabine . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovaj snimak je napravljen samo na svetlosti mojih farova :)

 

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5633&g2_serialNumber=1&g2_GALLERYSID=d703645a5482e1ebf64f8960370e517b

 

A posto postoji opasnost da negoga spalim, da li neko ima dijagram, crtez, bilo sta, kako se podesavaju Afrikina svetla? Ono sa zidom, koliko rastojanje, kolika visina, bla-bla...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Juce montirao kod Ribolovca u Negotinu Night Breaker sijalice. Razlika je i vise nego primetna. Ostaje mi jos da ugradim relej za kratko svetlo i blic ni meni vise nece biti potreban nocu pored Afrike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Trebali ste releje odmah da ugradite.

 

Nema bojazni jer Acina RD 04 vec nosi H4 koje su iste snage kao i Night Braker . ;)

Ima relej za dugo a kratko cemo na prolece da obezbedimo cisto onako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

tesko,,africa ima nedostatak konjica,,,,,,,,,,,,i nekako slabasna,,nestabilna,,,,,,,,,,

 

Velika je razlika izmedju RD04 i 07 što se tiče položaja za vožnju i snage. Niža je par cm i jača par ks što se znatno oseti na asfaltnoj vožnji, malo je niže težište itd.... Snaga motora se odredjue shodno njegovoj primeni te je rasterećenje namerno uradjeno na  konto potrošnje goriva i dugotrajnosti agregata. Nikakav nije problem da se stavi kit od 800 ccm i nabrije motor na 80-90 ks, ali da li će tadaa biti primeren za daleke puteve kada nam potrošnja igra  izuzetno važnu ulogu?

Evo ja sam se vratio u pubertet i pazario CR250 koji ima više konja od afrike, vozi se ko BMX, pa opet ne mogu da tvrdim da  AT nije najbolji motor na svetu.

 

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Boki, onih par poruka o odnosu Afrike i Tenere sam prebacio u ovu temu pa mozes tamo da nastavis diskusiju koja je tvoje vidjenje odnosa ta dva motora. Ova tema sluzi prvenstveno vlasnicima Afrike kao mesto za resavanje problema i razmenu iskustava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

ocu da odradim afriku ovako

 

1670284.jpg

 

i trebaju mi neke malko bolje slike. vjerovatno ce biti air brash, a mozda budu i tapete, vidjecemo.

 

ako neko ima naljepnice od repsol rd04 molio bih da mi posalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Gledam ovu gornju sliku Afrike i razmisljam da li da nakacim onaj mali pleksiglas na vetrobran, da li ce sta pomoci da me vetar ne ubi u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gledam ovu gornju sliku Afrike i razmisljam da li da nakacim onaj mali pleksiglas na vetrobran, da li ce sta pomoci da me vetar ne ubi u glavu.

 

Predpostavljam da imas poviseni Givi vizir na svom motoru. Meni se cini da je on previse slab za dodatni vizir-spojler. Ja nameravam da kod Ivana napravim vizir od dva dela (materijal koji on koristi je jaci od materijala za Givi vizire), nesto slicno kao MRA Touring vizir, sa mogucnoscu podesavanja visine.

 

Kad vec pomenuh MRA, imate u T3 Racingu pomenuti Touring vizir za modele RD04-07. Shejtan ga ima na svojoj Africi i ja nameravam taj da iskopiram za RD03.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Dobio sam od Ivana CD sa njegovim radovima , mada nema nista specijalno za Afriku. Ova ideja ti nije losa pa bi voleo da i ja uradim takav samo mi posalji neku sliku ako imas. Ovo je moj vetrovran, original je.

post-4634-1287901002773_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moguce da na ovaj vizir mozes da postavis dodatni, fabricki je jaci od Givijevog koji se uvija. Inace, evo kako izgleda MRA Touring Vario (kako je pravi naziv):

 

mra_xrv750_96_32279.jpgA9N9A_mistlamp21gp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Moguce da na ovaj vizir mozes da postavis dodatni, fabricki je jaci od Givijevog koji se uvija. Inace, evo kako izgleda MRA Touring Vario (kako je pravi naziv):

 

Ovaj vizir se vise ne proizvodi >:( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja