Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ja udje u ovaj hram o Africi a nisam izuo cipele  :D:).Sorry. 

Stanem na semaforu i ne spuštam noge na zemlju i stojim tako

Posto tek mislim da ucim da vozim motor - prvo moras ovo da me naucis!  :D

 

Kakav tekst sa pocetka posta!!!!!

Iz ovog zakljucujem da postoje samo dve vrste motora "Africa " a ostalo je "nijeAfrica".

Samo odlikasi voze Africu.  Ocu i ja jednu!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja udje u ovaj hram o Africi a nisam izuo cipele   :D:).Sorry. 

Stanem na semaforu i ne spuštam noge na zemlju i stojim tako

Posto tek mislim da ucim da vozim motor - prvo moras ovo da me naucis!  :D

 

Kakav tekst sa pocetka posta!!!!!

Iz ovog zakljucujem da postoje samo dve vrste motora "Africa " a ostalo je "nijeAfrica".

Samo odlikasi voze Africu.   Ocu i ja jednu!

Mudro zboris mladicu ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jedno pitanje:  koje su prednosti Afrike u odnosu na Transalpa?

 

Pitanje si trebao obrnuto da postaviš!!  ::)  ::)

 

Biciklista, ne pripadaš sekti, stoga ti nije zabranjeno da simpatizuješ istu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

http://xrv.org.uk/media/fuelpumpXRV750.pdf

 

Kako popraviti pumpu za benzin...

 

Lepo objasnjenje ali ne tako dobro resenje kao nova pumpa i to provereno

dobra i gle cuda jeftina.Siguran sam da se vredi snaci da kome ovo treba i

stigne do kuce.Inace ja vozim istu . ;)

PN 40105

http://www.aircraftspruce.com/catalog/eppages/facetpumps.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

 

TA mi je u brzim krivinama odavao nekako nesigurnost na upravljacu, dok Afrika za razliku od njega ide kao po sinama.

 

 

Hehe, zveknule ti opruge u vilama, ili ulje, il ležaj dobio lufta, il si imao druge gume il drugi pritisak u njima, il si se sad izveštio po zavojima pa ti se čini :):):)

 

Generalno oba motora su izbalansirana do bola, Africa pogotovu. Stanem na semaforu i ne spuštam noge na zemlju i stojim tako  ;D ;D ;D

 

To je zato sto ni ne mozes da spustis noge na zemlju, ko ja na Teneri....

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitam ovu temu od početka i taman oko pete strane pomislim da postavim novu temu "Subjektivne razlike između Africe i Transalpa", kad vidim da ljudi lepo objasniše...

 

Može još malo iskustava, ne biH škodilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

 

TA mi je u brzim krivinama odavao nekako nesigurnost na upravljacu, dok Afrika za razliku od njega ide kao po sinama.

 

 

Hehe, zveknule ti opruge u vilama, ili ulje, il ležaj dobio lufta, il si imao druge gume il drugi pritisak u njima, il si se sad izveštio po zavojima pa ti se čini :):):)

 

Generalno oba motora su izbalansirana do bola, Africa pogotovu. Stanem na semaforu i ne spuštam noge na zemlju i stojim tako  ;D ;D ;D

 

To je zato sto ni ne mozes da spustis noge na zemlju, ko ja na Teneri....

 

;D ;D ;D

 

 

 

 

 

Nema noge šta da traže na zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A Dominator?

 

Kak'i je taj? ;D

 

Otvori novu temu...

 

A motor je bicikla sa malim tankom, solidan agregat sa ponekom sitnom manom, i izuzetno jeftin preko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vraćao se juče iz Vrnjačke banje, pa prvi put prošao putem preko Gruže za  Kg i u Balosavi svratio u 3t-Racing, imaju nekog Dominatora iz '88 godine za 2200 E, malo su ga preterali sa cifrom, izgleda...

 

Izgleda ništa od motorina ove sezone, ostajem na drugarovom F650 CS i mom skuteru do iduće godine.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vraćao se juče iz Vrnjačke banje, pa prvi put prošao putem preko Gruže za  Kg i u Balosavi svratio u 3t-Racing, imaju nekog Dominatora iz '88 godine za 2200 E, malo su ga preterali sa cifrom, izgleda...

 

Izgleda ništa od motorina ove sezone, ostajem na drugarovom F650 CS i mom skuteru do iduće godine.... >:(

 

 

 

 

 

 

Malo jesu to vredi plafon 1800 evara i to ako je u odlicnom stanju.Inace Dominator je odlican motor pravi enduro laksi od AT i TA upravljiviji u svakodnevnoj voznji i sto je vrlo bitno ( ako te to zanima) neuporedivo bolji za off-road,steta sto se vise ne proizvodi.Sadasnji tkz enduro motori su ustvari listom postali putni motori a ko hoce u off -road ostaje mu samo ciste hard varijante od 400 -450 ccm, sa kojima je opet mucenje voziti se autoputem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Vraćao se juče iz Vrnjačke banje, pa prvi put prošao putem preko Gruže za  Kg i u Balosavi svratio u 3t-Racing, imaju nekog Dominatora iz '88 godine za 2200 E, malo su ga preterali sa cifrom, izgleda...

 

Izgleda ništa od motorina ove sezone, ostajem na drugarovom F650 CS i mom skuteru do iduće godine.... >:(

 

 

 

 

 

 

Malo jesu to vredi plafon 1800 evara i to ako je u odlicnom stanju.Inace Dominator je odlican motor pravi enduro laksi od AT i TA upravljiviji u svakodnevnoj voznji i sto je vrlo bitno ( ako te to zanima) neuporedivo bolji za off-road,steta sto se vise ne proizvodi.Sadasnji tkz enduro motori su ustvari listom postali putni motori a ko hoce u off -road ostaje mu samo ciste hard varijante od 400 -450 ccm, sa kojima je opet mucenje voziti se autoputem.

 

 

To nije motor za offroad ni u kojoj varijanti, pogotovo sa njegovim plastikama i oklopom, dakle nove koncepcije su orjentisane skroz ka putnim motorima i jasno je povučena linija izmedju offroada i putnih sprava što je u neku ruku ok. Za pravi offroad se ipak zna šta se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vraćao se juče iz Vrnjačke banje, pa prvi put prošao putem preko Gruže za  Kg i u Balosavi svratio u 3t-Racing, imaju nekog Dominatora iz '88 godine za 2200 E, malo su ga preterali sa cifrom, izgleda...

 

Izgleda ništa od motorina ove sezone, ostajem na drugarovom F650 CS i mom skuteru do iduće godine.... >:(

 

 

 

 

 

 

:o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao i u životu ništa nije savršeno...Kad se usklade želje, mogućnosti i kad se lepo sedne i razmisli za šta će motor prvenstveno da služi, brzo se dođe do odgovora...naročito za nas "malo" starije koji smo se i izJurcali i izOffroud-ovali u životu ;D pa biramo neku "zlatnu sredinu"..malo ovoga, malo onoga...a to teško da jedan motorin može da pruži.

 

Pouzdanost, kvalitet, dugotrajnost, tehnička jednostavnost, solidna brzina, mogućnost "silaska s' asfalta...očigledno neki umereni enduro.

 

P.S. Ako nekoga u životu ne podnosim, to je Lalajko, samo mi je zagorčao život kada vidim putpise po Srbiji, a mene tamo nema.... ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vraćao se juče iz Vrnjačke banje, pa prvi put prošao putem preko Gruže za  Kg i u Balosavi svratio u 3t-Racing, imaju nekog Dominatora iz '88 godine za 2200 E, malo su ga preterali sa cifrom, izgleda...

 

Izgleda ništa od motorina ove sezone, ostajem na drugarovom F650 CS i mom skuteru do iduće godine.... >:(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja nisam ni napisao da je Dominator off-road motor vec da je neuporedivo bolji od AT i TA prvenstveno zato sto je laksi manji samim tim okretniji.Ne pricam napamet vec sam taj motor vozio i ovo je moje neko licmno iskustvo.Izlazio sam sa njim po takvim kamenjarima da je to cudo.Normalno ne trenba ovo bukvalno shvattiti pa oplesti sa Dominatorom niz planinu kroz siblje ali neki umereni off stavrno moze da se izveze bez ikakvih problema.Sta je umereni off videli smo na putuvanju BJB kroz frusku goru gde su ljudi na tezi nacin saznali da Afrika nije predvidjena za po sumama i gorama vec samo za puteve ma kakvi oni bili.

 

 

 

 

 

Malo jesu to vredi plafon 1800 evara i to ako je u odlicnom stanju.Inace Dominator je odlican motor pravi enduro laksi od AT i TA upravljiviji u svakodnevnoj voznji i sto je vrlo bitno ( ako te to zanima) neuporedivo bolji za off-road,steta sto se vise ne proizvodi.Sadasnji tkz enduro motori su ustvari listom postali putni motori a ko hoce u off -road ostaje mu samo ciste hard varijante od 400 -450 ccm, sa kojima je opet mucenje voziti se autoputem.

 

 

To nije motor za offroad ni u kojoj varijanti, pogotovo sa njegovim plastikama i oklopom, dakle nove koncepcije su orjentisane skroz ka putnim motorima i jasno je povučena linija izmedju offroada i putnih sprava što je u neku ruku ok. Za pravi offroad se ipak zna šta se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kao i u životu ništa nije savršeno...Kad se usklade želje, mogućnosti i kad se lepo sedne i razmisli za šta će motor prvenstveno da služi, brzo se dođe do odgovora...naročito za nas "malo" starije koji smo se i izJurcali i izOffroud-ovali u životu ;D pa biramo neku "zlatnu sredinu"..malo ovoga, malo onoga...a to teško da jedan motorin može da pruži.

 

Pouzdanost, kvalitet, dugotrajnost, tehnička jednostavnost, solidna brzina, mogućnost "silaska s' asfalta...očigledno neki umereni enduro.

 

P.S. Ako nekoga u životu ne podnosim, to je Lalajko, samo mi je zagorčao život kada vidim putpise po Srbiji, a mene tamo nema.... ;D ;D ;D

 

 

Možda će mi se neki smejati, ali naj ozbiljnije planiram da pored sve furde koju imam, kupim i yamahu virago 250, da se nadje u garaži eto tako, stavim ženu i do grada, ili kad sam pijan ne moram da se verem na afriku pa kad padnem to izgleda kao sa terase drugog sprata, a glupa konstrukcija čopera uopšte te ne tera da zavrćeš gas, čak naprotiv - vetar u kosi, goli u sedlu, itd...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Možda će mi se neki smejati, ali naj ozbiljnije planiram da pored sve furde koju imam, kupim i yamahu virago 250, da se nadje u garaži eto tako, stavim ženu i do grada, ili kad sam pijan ne moram da se verem na afriku pa kad padnem to izgleda kao sa terase drugog sprata, a glupa konstrukcija čopera uopšte te ne tera da zavrćeš gas, čak naprotiv - vetar u kosi, goli u sedlu, itd...  ;)

 

hihihi !!! ja sam zato kupio K !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

malo sam zakasnio, tek pre 3 dana sam se ukljucio na ovaj forum.

tek (ili vec) 3 sezone vozim Africu i to kao 1. motor, na njemu sam i ucio i polagao za A.

 

p.s. Najzli, tekst je vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lepo al u tom slucaju zaboravi na topcase ;)

 

hehe pa uz male modifikacije, moze da se postavi i ovde resetka za koju montiras recimo Givi plocu za topcase. Sem toga, sto se kapaciteta tice, razmisljam se da umesto topcase-a nosim onu nepromocivu Louis torbu koju bi tregerima vezao za motor. Veca je od bilo kog kofera. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

hehe pa uz male modifikacije, moze da se postavi i ovde resetka za koju montiras recimo Givi plocu za topcase. Sem toga, sto se kapaciteta tice, razmisljam se da umesto topcase-a nosim onu nepromocivu Louis torbu koju bi tregerima vezao za motor. Veca je od bilo kog kofera. :)

 

zar te niko nije ucio da lopovi vole platno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja