Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Aco javi se pa probaj da nam obrazložiš, da vidimo u čemu je caka jer nismo samo Jager,Aca i ja U pitanju!

Matijak a da nije obrnuto kojim slučajem, da su kasnije rešili taj problem, sa RD 07!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ja koliko sam skapirao problem je resen tek na RD07A

 

Starting problems

 

Africa Twin riders often report problems while starting their bike after a longer time of standing around (three days and more). Several attempts have to be taken to start the engine.

 

Beginning with the 97 model Honda seems to have found a solution for that and it is easy to implement even on older Africa Twins (tested on RD03, RD04, RD07).

 

evo link sa kompletnim uputstvom

 

http://www.atic.org/faq/ventilation.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Pre svega, izvinjavam se ako sam dao pogresan savet, ali (za vise od 3 godine na RD03) ja nisam imao problema sa nedostatkom goriva posle vise dana ili nedelja stajanja i nepaljenja. Koliko znam, to je problem RD07. Sad, ja sam imao shvajcarski model i mozda ima razlike u odnosu na standardnu RD03, pa zato nisam imao problema...

 

Uvek sam sipao samo bezolovni benzin.

 

Problemi sa paljenjem koje sam imao sa RD03 su bili skopcani sa nastelovanoscu karburatora i temperaturom napolju. Primetio sam da afrika jedva upali po hladnijem vremenu. Sto je hladnije to teze upali i dodje do onih 2000-2500 rpm, koliko vec treba da okrece kada je saug povucen do kraja. Tako sam vozio godinu dana.

 

...Onda sam jedne godine rasturio karburator, radi ciscenja (i da vidim sta ima unutra). Kad sam ga ponovo sklopio i vratio na motor (bez stelovanja kod majstora, nego po instrukcijama za ,,grubo'' stelovanje po service manual-u) problem sa otezanim paljenjem kada je hladnije je nestao i godinu dana sam se vozio bez ikakvih problema, dok sledece godine ponovo nisam pozeleo da rasklopim i ocistim karburator i pogodite - problem u paljenju pri hladnijem vremenu se vratio. Naravno, tu sam dosao da su jedan plus jedan jednako dva, upalio sam motor i pomocu srafova za ler gas i srafa za podesavanje (kome se pristupa odozgo, kroz kuciste dovoda vazduha) podesio karburator da lepo radi i po hladnom vremenu. Nisam primetio razlike u potrosnji.

 

Mozda je to u pitanju?

 

Naravno, pre modifikovanja originalne fabricke inspalacije, pre svega treba otici kod pravog majstora, da odradi ciscenje, stelovanje i sinhronizaciju kako treba. Ja sam to uradio kod Bokilica i posle njegovog stelovanja afrika je radila i zvucala kao nikad pre toga. Mislim - dobro.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

razlika u karbovima za svajcarsko trziste i za ostatak sveta je u tome sto na svajcarcima ne mozes da stelujes pilot smesu, mislim da je sve ostalo isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

razlika u karbovima za svajcarsko trziste i za ostatak sveta je u tome sto na svajcarcima ne mozes da stelujes pilot smesu, mislim da je sve ostalo isto

 

Naravno da može da se šteluje pilot, samo su oni predvideli da se to radi specijalnim Honda ključem. A ako želiš da ne kupiš specijalan alat, onda špicanglama odvrneš pilot, zarežeš bonsekom po sredini glave i dobiješ mogućnost štelovanja običnim pljosnatim šrafcigerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

razlika u karbovima za svajcarsko trziste i za ostatak sveta je u tome sto na svajcarcima ne mozes da stelujes pilot smesu, mislim da je sve ostalo isto

 

Naravno da može da se šteluje pilot, samo su oni predvideli da se to radi specijalnim Honda ključem. A ako želiš da ne kupiš specijalan alat, onda špicanglama odvrneš pilot, zarežeš bonsekom po sredini glave i dobiješ mogućnost štelovanja običnim pljosnatim šrafcigerom.

pokusavali da nadjemo sraf 2 sata i nismo ga nasli, a u knjizi se nigde ne spominje model za svajcarsku, a tamo gde su oni napisali da stoji, nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Evo ga, slika je sa leve strane motora. Moj model je za CH trziste, te sam uradio pomenutu modifikaciju.

 

TNJSV_slikay.jpg

 

A evo slike iz manuala.

 

gxEgO_detalj.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Evo ga, slika je sa leve strane motora. Moj model je za CH trziste, te sam uradio pomenutu modifikaciju.

 

kG8ix_slikay.jpg

 

A evo slike iz manuala.

 

kSBP7_detalj.jpg

 

o tome se radi, tog srafa nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aco javi se pa probaj da nam obrazložiš, da vidimo u čemu je caka jer nismo samo Jager,Aca i ja U pitanju!

Matijak a da nije obrnuto kojim slučajem, da su kasnije rešili taj problem, sa RD 07!?!

Taj problem postoji kod svih afrika do modela RD07A kako je meni poznato. Ne bih da se ubedjujem ni sa kim, uglavnom ja sam taj problem imao i resio ga prevezivanjem creva kao u linku koji je ostavio Aleksandra. Od tada vise nikad nisam imao problem sa paljenjem posle duzeg nepaljenja motora. Ko veruje neka preveze creva, ko ne veruje, neka vergla i dalje :) Uostalom cela prepravka kosta manje od jednog pica u kaficu i manje od sat vremena rada, pa vi procenite da li vam se isplati da pokusate ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kakva koicindencija...

Danas, ja sa plavušom, 80-60-80, goli na plaži, sami, ma da ne prićam previše...nikad lepše!!!  Dobro, nije bilo baš tako ali malte ne, isto jer sam posle tri i po meseca seo i provozao, prvi put od nesreće, moju Afriku!!!

Najveći biser, što mi usput, kada sam krenuo na Ušće, svira tip na nekoj Hondi i pokazuje mi da stanem. Kad ono, tip koji mi je pomagao da me nosilima unesu u kola Hitne pomoći, Peđa Zemun sa BJBa...prepoznao me po kacigi!. Normalno, zajedno na pivce, na Ušće!

Tamo stara ekipa Afrikanaca (joj Bokliću i Teneraši gde ste bili dotle) ali i jedna nova cufa...možete zamisliti ko!?! Upravo onaj koji se zalaže da nam reg i osig. bude 100x skuplje---BGD Fantom!

 

Joooj zaista predivan osečaj ponovo zajahati Kontinenti ploviti...a dan ko stvoren za sex sa motorom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

RD07A nema problema sa dugim stajanjem. Ja moju parkirao, jos krajem novembra, otisao na put i ostavio je ko siroce ispred zgrade... Vrnuo se pre koji dan, kljuc u bravicu, stiso crveno dugmence, i vrmmmmmmmmmmmmmmmm....... A bila na onolikom minusu ;D  honda je to, pa jos afrika ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

03 je umela da zeza posle malo duzeg stajanja, skoro nikad ne upali na prvu - drugu.

Sa 07 za sada nemam tih problema, valjda zato sto je lepša.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Evo mene trojka zeza i videćemo sada kada u pon. sredim karbove i stavim novi filter za vazduh, da i svečice...pa ako i tada se bude jogunila onda idemo na premošćavanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

I da dodam, ostavio bih ga do proleća pa bih ga tek onda servisirao ali muka me naterala da ga osposobim jer 4 jan. imam polaganje vožnje a ko će mi dati svoj motor da na njemu polažem, ko!?! A gde je da mi treba par dana da sa ovakvom nogom uvežbam osmicu!

Pa zar mislite da sam lud da se na, - beskonačno zajebavam sa mrcinom od preko dvesta kila! Prosto obožavam ;D

 

 

Zemunac nema razloga za paniku. Pa Afrika ti je idealan motor za osmicu i polaganje.

 

Upravljas sa njom ko sa pony biciklom a izgleda kao kamion. Nema sumnje ima da ostavis  zesci utisak na komisiju   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

2006. polagao sam na Africi, i na srecu,  polozio iz prve. Vezbao sam nekoliko dana osmicu, i nije nimalo lako, lomio sam rucice za kvacilo i kocnicu i gulio laktove...  ali to je bez ikakvog prethodnog iskustva sa motorima.

 

par momaka na maxi skuterima je polozilo 10 puta lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma neki inat proradio u meni...

Kao prvo, ako sa njom ne mogu da uradim osmicu onda  ni ne trebam da je vozim a drugo baš kada se pojavim pred pubom sa njom, imaću veću prođu ako imam grešku! Bitno je posle, kada se izađe sa poligona!!

 

Vidim napon na akumulatoru je 12.96v...kada ga upalim ali bez potrošača, padne na nekih 12.76 a kada mu dam 3000 obrtaja, 13.79...što po meni govori da regler puni!

Gledam, ovi kineski punjači za mobilne u sebi imaju samo trafo i grecov spoj, ev. ako neki ima elektrolit.

Razmišljam kada bih akumulator stavio na ispravljač, onaj mali, na:  3, ...4.5, ...6,...9...12v,  od 350ma, možda bi ga napunio za dan i po, dva ako ima 10-15Ah, ko zna!?!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja