Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

treba mi savjet oko potroshnje i karburatora RD04 750

ako neko zna oko toga moze li da mi se javi na pm ili na mail shajo@t-com.me

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

da li je iko od vas rijeshio problem unutrashnje gume, tj da li moze nekako da se stavi tubeles?

 

ako ne moze, od kojeg motora pashu tubeles felme koje su istog prechnika kao na africi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

da li je iko od vas rijeshio problem unutrashnje gume, tj da li moze nekako da se stavi tubeles?

 

ako ne moze, od kojeg motora pashu tubeles felme koje su istog prechnika kao na africi

 

Ovo je Alpinin sistem da pretvoris postojece tockove sa unutrasnjom gumom u tubeless gume.

http://www.alpinaraggi.it/eng/kit.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

AT ili TA i ako moze mala pomoc.

Odmah da kazem da mi je AT iz nekog cudnog razloga u srcu odavno iako nisam seo na nju u zivotu (malo su me jos i naprzili tekstovi na BJB forum...).Od motora sam vozio tomos automatik moj,tomos 'kozu' nesto malo teneru i pomalo tengai, beverly ,pozajmljene...davno.Dilema zadnjih godinu dana je bila dal kupiti skuter 250-500 tipa beverly ili nesto slicno zbog gradske voznje i prakticnosti ili odma uleteti i ostvariti decacki san -AT (TA).

Nakon sto sam zamalo odlucio da to ipak bude nesrecni skuter (yamaha x-city) malo sam seo,popio par ljutih i dosao do zakljucka da to nije za mene,nikad necu biti srecan na tome kao sto mislim da cu biti na AT (kao sto rekoh nisam seo na nju ali imam iskustva sa pomenutim endurima) a takodje planiram i malo duze ture po 500 tinak kilometara u jednom pravcu.E taman resih,skupih kintu (zena ne zna ali naslucuje...to ce biti prica za sebe..a bojler,novi dusek...),kad ono nema neki izbor ovde kod nas.Kontaktirao sam Jocu afrikanca u vezi jedne njegove 1994 RD07 i resio da pogledam ali jos nisam.Medjutim,sto bi rekli 'ne lezi vraze' danas otvorim halo oglase a tamo jedna 1997. na Bg table i jedna na CG 1998. i jedan TA tek uvezen,mladji koju godinu.E sad nastade dilema.Ovu 1997.sam video danas na kratko,ne izgleda lose mada bi morao da podjem sa nekim ko se malo razume.Citao sam one lalajkove postove o kupovini pol. afrike ali nisam ja bas vican tim stvarima,nesto ce da mi promakne garant.Doticna AT je na BG table,malo izgrebani rol barovi,obojena plastika ispod sedista(crna original obojena u boje prednjeg dela-zbog estetike ?!),60000 na cajgeru,ne izgleda, lose trazi 4300 ali...Iako je nebrojeno puta diskutovano na BJB da li afrike vrede tih para javila mi se ipak sumnja.Nije to mala para,nov skuter za tu kintu...ili noviji TA za malo vise...Ovu drugu na CG table nisam gledao,mladja je godinu,manje ruku promenila ali cifra je 4000 + 5% carina +18% porez + 150 jevreja registracija,malo previse.Mozda bi i nategao ako stvarno vredi mada nemam zivce da se cimam sa papirologijom narocito iz cg.

TransAlp uvezen danas,na slikama deluje ok,oko 25000km ako se dobro secam 2001. god cini mi se ali to opet izadje 5000+.

Sad ako moze bilo kakva sugestija,pomoc,u igri je Jocina 94 (videh na forumu da i tu moze da bude zezanja oko registracije) za 3650,nadam se ispod toga, i ova 1997 za 4300.pa sad ako ima jos neka nek se javi.

Razlike izmedju AT i TA uglavnom znam jedino sto mi se jako svidjaju afrikina 2 fara i onaj board comp,Ta izgleda malo ogoljeno.

Znaci bilo kakva pomoc je dobrodosla,sugestija,preporuka...malo sam se naplasio kad videh koliko para treba da dam ipak za 12 -15 godina staru masinu.Mozda bi isao i na starije tu negde do 1994. za manje para ako je cvrsta preporuka u pitanju.Ispod toga ne bih,iako sam visok 191 RD03 je mnogo matoro a i teze za po gradu,eventualno rd04.

 

Izvinjavam se ako je tema offtopic ovde,premestite je slobodno i ako sam malo bio konfuzan i presirok jbga,dobra kajsija tastovacha...

 

Hvala i pozdrav kolege afrikanci (kolko sutra ili prekosutra nadam se)

Znaci preporuka bi znacila mnogo vise od procene mehanicara za 15 minuta.

 

 

Report this post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

ja imam pozitivno iskustvo sa tim vizirom, imam transalp-a kao THELORD-oc, koji je potpuno drugačiji.

Odeš lepo kod njega i biraš šta hoćeš

 

Na koji broj se moze dobiti osoba koja pravi te vizire, ja bih sebi jedan visi, za duze voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Danas kad sam se vracao iz Umaga naterao sam Afriku da trosi preko 8 litara benzina. Nisam spustao ispod 140 a islo je i do 170. Bio sam sam na motoru sa bisagama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Danas kad sam se vracao iz Umaga naterao sam Afriku da trosi preko 8 litara benzina. Nisam spustao ispod 140 a islo je i do 170. Bio sam sam na motoru sa bisagama.

 

Da nisi kojim slucajem prolazio 11.5. kroz Banjaluku oko 12-14h sa saputnikom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Vidjeo sam i ja 11og parkirane motore kod hotela VIDOVIC, V-STROM, Ducati 900 ss, Honda vfr, Kawasaki z 750 i jos neka Honda cbr. Svi PANCEVACKE registracije. Ja taman u skolu krenuo i stanem obigravati oko njih, reko ne bi li gdje nasao nalepnicu BJB da pitam da mi neko da krug  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Na poslu sam nocas pa slike ubacujem sutra!!!

Africa nikako nije na prodaju vec moj stari VFR 750!!!! ;)

I to stoji vec par meseci, ali eto prevideo sam, ja procitao samo africa twin naprodaju :)

Kaci slike, pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ki nova bre. Jako lepo izgleda, kakvi su ti utisci posle KLE-a?

Ma veruj da je ovo fenomenalan motor, sto ga vise vozim sve sam zaljubljeniji u njega. Udobnost, zastita od vetra, voznja sa suvozacem, lakoca kojom se ova naprava vozi i po asvaltu i van njega.... i sve ono dobro sto je napisano o ovom motoru je bas tacno!!!! Free i ja sa AFRICAMA i jos dva prijatelja ( od kojih je jedan Free- ov otac) sa KLE-ima smo pre par dana malo divljali po Medvedniku ( teren koji bas i ne prilici toliko velikom motoru kao sto je Africa) i ja sam odusevljen kako se ova velika naprava lako vozi po makadamu i kojom brzinom!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Jel ovo glancanje kod Free-a u dvoristu  ;D

Pozdravi ga !

Ja sam od njega kupio ovu moju Kawu, kad god sam u Valjevu svratim do njega .

Jedino sto je promenio tabor, iz coperasa preso u endurase  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja