Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Pozdrav bajkeri Afrikanci imam problem u agregatu,tacnije od skoro se pajavio cudan zvuk u agregatu..

Sa leve stane agregata i to u prednjem delu donje strane pocelo je nekakvo cakcanje i to bukvalno cak cak cak...kad se malo doda gas cakcanje se ubrzava do 2000 obrtaja posle se vise i ne cuje zbog rada agregata pri stiskanju kvacila ne reagurje... kad se ubaci u brzinu  isto je..kad se zagreje isto se cuje cak malo glasnije....u voznji se motor normalno ponasa.Upitanju je model RDO4 92 god...ima preko 70 000 na satu..

Ako je neko imao iste simtome neka mi da savet sta je u pitanju da vidim sta cu dalje jer me je ovako strah da ne ispadne nesto tragicno po agreg...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hmmm... ako se cuje ispod cilindara moze biti opasno, da ne slutim na najgore. Pozovi nekog majstora da poslusa agregat i da mu izmeri pritisak ulja. Pre te provere ja ne bi vozio motor da sam na tvom mestu.

 

Ako se cuje iznad cilindara u glavi, nije nista opasno i mozes motor slobodno da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Tesko je pametovati ovako preko PC. Moze lako doktorskim slusalicama da se utvrdi odakle zvuk dolazi. Moze biti vodena pumpa ili sto moj drugar kaze benzinska punpa. I to se lako utvrdi slusalicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Juce sam definitivno istestirao novi vario vetrobran, provozao sam se 200 km.  Razlika je ogromna u odnosu na stari, sto znaci pun pogodak. Takodje sam prvi put stavio novu kacigu HJC FG 14, i sa njom sam jako zadovoljan. Lezi za okruglu glavu, ventilacija je super jedini nedostatak je sustanje sto i nije neki problem, mada je juce otkidao vetar pa je mozda i zbog toga. Prva voznja ove godine, mnogo lep osecaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Evo idealnog resenja kako da se resimo onih ogromnih prednjih zmigavaca.

 

Mravac brate, pa ovo lepo izgleda al nije funkcionalno nikako ;)

Bolje da su ove nase kamile "klempave" sa ovim zmigavcima, barem se lepo vidi kad skreces ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

MRA Touring vizir sam imao i na Super Tenere, pa sam pošto mi se svideo, odlučio da nabavim vizir i za Afriku RD04. Ovog puta, izabrao sam Vario Touring model.

 

XwtXu_dscf0004resize.jpg

 

Kako stoji na Africi, vidite i sami. Što se mene tiče, zatamnjen vizir mi se baš uklapa sa mojim crnim Kontinentom :)

 

7aAyO_dscf0001resize.jpg

 

MRA Vario Touring je nešto viši u odnosu na fabrički vizir (450 naspram 415mm) ali je drugačijeg oblika. Fabrički se sužava sa bokova prema vrhu, dok kod MRA to nije slučaj - čime se obezbeđuje bolja zaštita od vetra. Ipak, nisu samo visina i oblik vizira presudni, tu je i ono što daje "Vario" u Vario Touring:

 

WnL1m_dscf0006resize.jpg

 

AYW4s_dscf0007resize.jpg

 

IMPm0_dscf0008resize.jpg

 

Naravno, pravi smisao ove kupovine nije da nalickam Afriku, već da poboljšam zaštitu od vetra. Danas sam prešao oko 200 km, i mogu vam reći da sam izuzetno zadovoljan. Vario krilce se može podešavati u nekoliko koraka. Meni odgovara najviši položaj. Krilce ne ide samo prosto na gore, već mu se pomeranjem po koracima menja i ugao, usmerava vazduh i vrtloženje preko kacige vozača.

U kompletu se dobija i keder koji se opciono može postaviti na ivice vizira, čisto estetike radi.

 

Rekoh sebi, kad Shejtan to ima... što ne bih i ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

  Pozdrav

Hteo bi da odradim udobnije i vise sediste, al bi sacuvao ovo fabricko, te sam hteo da vas pitam : Jel ima neko ideju gde bi mogao da nadjem po mogucstvu izrabljeno sediste za RD 07?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Razgledam na moto-berzi neke afrike i naisao sam na par 91-92 godiste da kostaju izmedju 2200-2500. Jel to realna cena tj. jel moze da se nadje u dobrom stanju, bez ulaganja za te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Razgledam na moto-berzi neke afrike i naisao sam na par 91-92 godiste da kostaju izmedju 2200-2500. Jel to realna cena tj. jel moze da se nadje u dobrom stanju, bez ulaganja za te pare?

 

Bez ulaganja nema sanse za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Razgledam na moto-berzi neke afrike i naisao sam na par 91-92 godiste da kostaju izmedju 2200-2500. Jel to realna cena tj. jel moze da se nadje u dobrom stanju, bez ulaganja za te pare?

 

Bez tockova mozda ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

  Pozdrav

Hteo bi da odradim udobnije i vise sediste, al bi sacuvao ovo fabricko, te sam hteo da vas pitam : Jel ima neko ideju gde bi mogao da nadjem po mogucstvu izrabljeno sediste za RD 07?

...neki madjari rade sjedista za africu jakooo dobro za 100E cini mi se. Naprave cijelo novo, staro ti ostaje. Ako ima zainteresiranih mogu se raspitati o kontaktima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Pozdrav svim Afrikancima.Interesuje me na koliko km se menja lanac u motoru,za model rd 07,tj pre koliko ne bih trebao da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

sve je to lepo ali kako to naručiti

Sta ce tebi, tvoje sjediste je lijepo!

...za one koji ipak trebaju:

Mobil: 06-20-988-7628

 

E-mail: info@motorkarpit.hu

 

 

 

SKYPE: Motorkarpit

 

Bili su ti Madjari prosle godine na Africa susretu u Hrvatskoj. Decki prave sjedala po narudjbi i po kilazi. Nije ista spuzva za vozaca od 70kg i od 120kg. Modeli su cini mi se kopija Bagstera. Ne prepravljaju sjedista vec prave nova!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Možda mi nekada zatreba sedište , ako pređem na Afriku. ;D ;D ;D ;D

Nikad se ne zna.

Jel govore oni srpski , kako da se sporazumemo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Možda mi nekada zatreba sedište , ako pređem na Afriku. ;D ;D ;D ;D

Nikad se ne zna.

Jel govore oni srpski , kako da se sporazumemo?

 

Mislim da je netko spominjao da pricaju njemacki, nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Juce sam cuo interesantnu pricu od drugara koji radi u Rafineriji nafte Pancevo. Pitao sam ga za razlike izmedju olovnog i bezolovnog benzina posto on radi u labaratoriji. Kaze mi da razlike ne postoje u kvalitetu i oktanskoj vrednosti ALI olovni benzin ima prirodnu oktansku vrednost a bezolovnom povecavaju sa butanom. To je interesantno nama RD 04 koji imamo problem sa oduskom na karburatoru i nama benzin brzo izvetri i to zbog butana u bezolovnom benzinu. Sipanjem olovnog smanjicemo drasticno problem isparenja narocito na visim temperaturama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Juce sam cuo interesantnu pricu od drugara koji radi u Rafineriji nafte Pancevo. Pitao sam ga za razlike izmedju olovnog i bezolovnog benzina posto on radi u labaratoriji. Kaze mi da razlike ne postoje u kvalitetu i oktanskoj vrednosti ALI olovni benzin ima prirodnu oktansku vrednost a bezolovnom povecavaju sa butanom. To je interesantno nama RD 04 koji imamo problem sa oduskom na karburatoru i nama benzin brzo izvetri i to zbog butana u bezolovnom benzinu. Sipanjem olovnog smanjicemo drasticno problem isparenja narocito na visim temperaturama.

 

Ne razumem se mnogo u hemiju, ali ja sipam oduvek samo olovni, i benzin ispari posle 5-6 dana. Ipak, ne verujem da ima mnogo razlike u brzini isparavanja olovnog i bezolovnog... Jedino resenje je prevezivanje creva za odusak, kako bi se resio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja