Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Za Africu je putna brzina bez opterecenja i samim tim  uvecane potrosnje oko 5.000 o/m, pa kolko mu izadje u km/h.

 

Po GPS-u to je oko 100kmh. Mada ja autoputem idem 120-140kmh. Preko toga zaista ne voli :)

 

Kod mene je 5.000 o/m negde  oko 110 km/h, i tad joj je mnogo lepo!  ;D

 

JOOOOSSSKAAAAAAAAAA! ;D  Kako si sta radis  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Evo, prepravio sam neku Excel tabelu u kojoj se mogu podesavati svi parametri za merenje teorisjke brzine RD04. Jedini problem je kod precnika zadnjeg tocka (zajedno sa gumom, npr 130/80), pa ako  je nekome pri ruci metar i motor, neka posalje vrednost.Ja sam, probe radi, stavio 60.

 

http://rapidshare.com/files/151974692/HondaRD04gearing.xls.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pozeljno bi bilo kupiti prikljucak za H4 sijalicu, mada je kod mene Joska stvar izveo bez toga sasvim lepo. Sve ostalo Joska ima kod sebe i kum mora kod njega da ide :) Dve Nightbreaker sijalice su 1100 dinara. Releji su oko 100 dinara komad.

 

Detalje ce ako treba objasniti Joska.

 

Samo da kazem i da Osram deklrarise radni vek Nightbreakera na 50% standardne sijalice. Ali prema onome sto daju, milsim da vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Idem danas u NS po jos jedan komplet sijalica i releja za jos jednu afriku,pa cu da vidim ima li  da se kupi taj prikljucak za sijalicu,da bude original.Do sada jos nisam uspeo da ih nadjem nigde.

A objasnjenje sta i kako i nije tako jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ima u AP Sportu, mozda kosta 90ak dinara, a mozda ima i u radnji koja drzi Hella program na Tosinom Bunaru (zove se BM Bozic ili tako nesto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma nije problem kupiti u radnji nego je problem kvalitet. Za ove buksne ne znam, znam za relej za auto. Prvi fabricki ugradjen je trajao 20 god. i onda crkne. Promenio sam 2 kineska "bosh"-a u roku od 2 meseca koja sam kupio nove u radnji. Onda me posavetuje auto elektricar, odem na otpad, skinem relej sa starog pasata i evo ga jos uvek radi vec 2 god. i ne verujem da ce brzo da crkne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Mozda ja onda imam srece,jer se jos nijedan nije pokvario,a ugradio sam ih dosta.I kod mene na motoru su ti releji iz radnje,a ove godine su bili ukljuceni podosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Evo ja sam juce testirao Afriku do NS-a. Ja vozim, ortatj pozadi, moja kilaza 93 + -, njegova 92 + -, jos neke stvarcice u kofercetu, nista kabasto... Nismo spustali ispod 120, na 140 ok, preko se vec malo muci... jedino sto se potrosnja osetno poveca, ali bas!

 

A koliko je to 'ali bas', izrazeno brojem ?

 

 

Pa pazi ovako, kad sam krenuo, sip'o sam za 1000 dindzi i ruta je bila samo BG Zarkovo, pumpa - NS centar, BG Zarkovo. Potrosio sam sve to i jos malo. E sad kad sam isao sam, to je bilo smesno, sipao, vratio se, vozio se, zaboravio da sipam i... lagano. Ali napominjem, nas dvojica smo bili teski oko 185kg "suve tezine", a tu je i ostala oprema i to... znaci opterecenje je bilo max, max. Jednom sam samo probao da li moze brzo tako opterecen (napominjem ovo je bilo samo radi testiranja) da ide malo brze i isli smo oko 160kmh i bilo je ok, al tada se makina vec malo napinje. Etoo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Evo ja sam juce testirao Afriku do NS-a. Ja vozim, ortatj pozadi, moja kilaza 93 + -, njegova 92 + -, jos neke stvarcice u kofercetu, nista kabasto... Nismo spustali ispod 120, na 140 ok, preko se vec malo muci... jedino sto se potrosnja osetno poveca, ali bas!

 

A koliko je to 'ali bas', izrazeno brojem ?

 

 

Pa pazi ovako, kad sam krenuo, sip'o sam za 1000 dindzi i ruta je bila samo BG Zarkovo, pumpa - NS centar, BG Zarkovo. Potrosio sam sve to i jos malo. E sad kad sam isao sam, to je bilo smesno, sipao, vratio se, vozio se, zaboravio da sipam i... lagano. Ali napominjem, nas dvojica smo bili teski oko 185kg "suve tezine", a tu je i ostala oprema i to... znaci opterecenje je bilo max, max. Jednom sam samo probao da li moze brzo tako opterecen (napominjem ovo je bilo samo radi testiranja) da ide malo brze i isli smo oko 160kmh i bilo je ok, al tada se makina vec malo napinje. Etoo  ;)

 

Majko mila  :o :o :o :o  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

I bre Cope prodo si coveku sotonu, sram te bilo...

 

Pa 1 000 din je, da kazemo 10 litara, a ti si presao minimu 160km (a sigurno vise), sto ispade MAXIMUM  6.25l/100km...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

I bre Cope prodo si coveku sotonu, sram te bilo...

 

Pa 1 000 din je, da kazemo 10 litara, a ti si presao minimu 160km (a sigurno vise), sto ispade MAXIMUM  6.25l/100km...

 

 

Pa poznat je Cope po tome da uvaljuje ljudima ;D ;D Proslu afriku je prodao sa aftermarket izduvom po ceni bez njega ;D ;D ;D

Sramota ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

I bre Cope prodo si coveku sotonu, sram te bilo...

 

Pa 1 000 din je, da kazemo 10 litara, a ti si presao minimu 160km (a sigurno vise), sto ispade MAXIMUM  6.25l/100km...

 

 

 

 

Pa dobro, demon je dobio djavola  ::) I nije to tako cudno kad se sve uzme u obzir  ;D

Ne stvarno, da ne ureknem, Afrikica je zapravo 3MAJ a ne sotona, sotona je onaj drugi, isto vozi Afriku, samo belu  ;)

 

Eto sta bi kad me je cika Cope inicirao u cekty  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

eo i mene , nisam bio odavno. shto se tiche moje afrike, djeca su uchinjela svoje. potrebni su mi

 

2 retrovizora, rucica prednje kocnice, ablender    :)  rd04 je

 

i ljudi troshi mi kao kamion, ali onaj vojni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

E da, provalio sam da ono po gradu prva, druga, trosi k'o lud, malo sam ga vozio po nekom kamenju isto tako, isto trosi... al kad sve saberem i oduzmem... braate, makina od 750 kuba, izdrzava sve zadatke a trosi k'o Tokai  ;D

Ja vrishtim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Nego da se pohvalim.

 

Majstor Joska mi je prepravio farove na H4 sijalice...

 

E pa jedva čekam da dodje subota, jerbo mi je majstor Joška pričao o toj ugradnji novih sijalica u tvojoj africi pa sad odrađuje isto i u mojoj.

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Idem danas u NS po jos jedan komplet sijalica i releja za jos jednu afriku,pa cu da vidim ima li  da se kupi taj prikljucak za sijalicu,da bude original.Do sada jos nisam uspeo da ih nadjem nigde.

A objasnjenje sta i kako i nije tako jednostavno.

 

Da da da, to je moja, to je moja, mojaaaaaaa  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Sreća moja da imam uši... ::)

 

A sreća naša da imamo Jošku, fala joška unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Uradio sam sinoc afriku.Nov regler,upaljac za cigare,nightbrakeri.Nasao sam i one "fabricke" prikljucke za H4,pa sam uradio sa njima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja