Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
13 hours ago, Kornjaca said:

Поздрав африканери. Да ли неко можда зна нешто о овој африци? Да ли мотор а овако преправљеним визиром може да прође технички?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa Twin 750 RD07, 1995. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 83900 km, Vrnjačka Banja. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ja imam isti vizir, dupli blatobran itd. Ta afrika je zajedno sa mojom bila u Mongoliji 2016. Imas video na yt. Nije losa, odrzavana je, al ta ima bas mnogo km u sebi. To je bila od clana @hitmanako se ne varam, pa on moze vise da ti kaze 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Justicije said:

Pozdrav svima.

Kao uvod i upoznavanje da kažem da sam bio aktivan na temi NC 750X, a od prošle nedelje sam ponosni vlasnik Afrike 1000L DCT iz 2018. i ima 14.000 pređenih km. Oduševljen sam motorom i iskreno srećan. 

Novog NC sam kupio prošle godine u junu sa idejom da me uglavnom služi u gradu, na duže vožnje da idem sam, a na kraće sa suprugom.  Znao sam za taj "problem" sa manjkom snage i konfora, ali sam se rukovodio logikom šta mi je najoptimalnije za moje potrebe. Dugo sam se lomio NC ili mali strom i prevagne NC iz razloga svakodnevne upotrebe u gradu. Srećom ne kupim stroma jer da sam ga kupio, danas ne bi imao Afriku. Mali strom ima 15ak KS više, malo je komotniji i verovatno bi me to zadovoljilo. Ovako se sa NCom pojavila brzo potreba za zamenom, a pomogla je i supruga sa negodovanjem na komfor. Interesantno da mi je mlađi sin, koji uopšte ne vozi motor, pri kupovini NCa u salonu govorio da odmah kupim Afriku. Zna dete. 

Bilo kako bilo, sad smo tu, Afrika je sjajna i oduševljen sam. Mislim da mi je sa DCT menjačem mogućnost svakodnevnog korišćenja u gradu ne pravi nikakve probleme, a ako ne bude savršeno, uvek postoje skuteri.

Pored upoznavanja da priupitam za iskustva se tehničkim pregledom po novome. Rekoh da sam prošle god u junu kupio novog NCa, pa tako ni ove godine nije bilo tehničkog, a i da je bilo, promene su nastupile od jula valjda. Tako, nisam skidao barove i ostalo. Moje pitanje je, kako gledaju na barove, maglenke... Moja Afrika ima sw motech barove i maglenke, kontam da je to evropski homologovano, ali ne znam da li je to dovoljno i kako da dokažem. Vizir je sada originalni, ali sam poručio u Maxmomentu Puigov povišeni jer osećam vetar, ne toliko na kacigi koliko na ramenima. Registracija ide krajem oktobra.

Unapred se zahvaljujem.

Radovan

Sunce na ledinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ma pokažem ja njima ovu fotografiju sa zvaničnog sajta, isto ofarbana, barovi, nosači kofera, maglenke, sve je tu. samoi je od 2020te 1100L, a moja 1000L.

 

 

nova.jpg

moja.jpg

 

I ko sad vidi razliku. U međuvremenu sam stavio nosače bočnih kofera.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Pitanje: AT RD07a, zamenio pregoreli CDI, stavio polovan. Pregorele sijalice psrednja svetla,duga rade zamenio i to. Ali sada lampica Neutral kad god kvacilo stisnem ona se pali. Kad ubacis u brzinu i pustis kvacilo ona se ugasi osim kad je van brzine. Jel imao neko iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Jel cdi onaj sa dva dzeka ili jednim sirokim? Jesi li proverio punjenje? Lici kao da je negde spaja pa brljavi i gori, ili prepunjava:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Da li je neko koristio Mitas gume Terra Force -R. Čuo sam od mnogih da su odlične, vidim da se na KTM 1290 super advanture u prvoj ugradnji pa mi to daje neko uverenje da su dobre. 

Sa druge strane sam čuo da ne vole bele linije na asfaltu. Ima li neko iskustva?

Unapred se zahvaljujem.

 

WWW.MITAS-MOTO.COM

Mitas TERRA FORCE-R is designed specifically as a 90/10 Dual Sport – Trail – Adventure tyre (90% road & 10% off-road use). Ideal for riders looking for dynamic adventure tyres, which...

 

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, Justicije said:

Da li je neko koristio Mitas gume Terra Force -R. Čuo sam od mnogih da su odlične, vidim da se na KTM 1290 super advanture u prvoj ugradnji pa mi to daje neko uverenje da su dobre. 

Sa druge strane sam čuo da ne vole bele linije na asfaltu. Ima li neko iskustva?

Unapred se zahvaljujem.

 

WWW.MITAS-MOTO.COM

Mitas TERRA FORCE-R is designed specifically as a 90/10 Dual Sport – Trail – Adventure tyre (90% road & 10% off-road use). Ideal for riders looking for dynamic adventure tyres, which...

 

Ja sam se dvoumio izmedju njih i e08, pa uzeh e08. Ako uzmes tera force javi utiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Ja sam se dvoumio izmedju njih i e08, pa uzeh e08. Ako uzmes tera force javi utiske

Slabo ja vozim off, mada 90-10 ili 80-20 nije neka razlika.

kakvi su tvoji utisci sa E80?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Justicije said:

Slabo ja vozim off, mada 90-10 ili 80-20 nije neka razlika.

kakvi su tvoji utisci sa E80?

Drzi mi odlicno po suvom, po kisi se boji bele linije ko djavo krsta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 21 sati, drmilan_ je napisao:

Drzi mi odlicno po suvom, po kisi se boji bele linije ko djavo krsta

Hvala. Sad si me malo uplašio iako sam čuo to za bele linije.

Pogledaću sve opcije pa odlučujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
On 11.8.2021. at 16:14, Justicije je napisao:

Da li je neko koristio Mitas gume Terra Force -R. Čuo sam od mnogih da su odlične, vidim da se na KTM 1290 super advanture u prvoj ugradnji pa mi to daje neko uverenje da su dobre. 

Sa druge strane sam čuo da ne vole bele linije na asfaltu. Ima li neko iskustva?

Unapred se zahvaljujem.

 

WWW.MITAS-MOTO.COM

Mitas TERRA FORCE-R is designed specifically as a 90/10 Dual Sport – Trail – Adventure tyre (90% road & 10% off-road use). Ideal for riders looking for dynamic adventure tyres, which...

 

Imam ih ja nisu lose ali vole da bezi zadnji kraj u krivini i brzo se kockaste .. nisu za obaranje nest jel su lose , moj savet ti je ako imas novca kupi Heidnau  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Justicije said:

Hvala. Sad si me malo uplašio iako sam čuo to za bele linije.

Pogledaću sve opcije pa odlučujem.

Danas kacio fuzastere po bosni i krivinama, guma drzi vrh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
pre 27 minuta, drmilan_ je napisao:

Danas kacio fuzastere po bosni i krivinama, guma drzi vrh!

Jesi li bio sam? Ja sa suprugom bio pre nekih 10 dana po rs. Ali natovareni kofer , tak torba oprema mada su moje presle 8-9000km i kockastila se , ali baca malo zadnji kraj , dok po kisi mi je bila odlicna bolje nego na suvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 hours ago, deys said:

Jesi li bio sam? Ja sa suprugom bio pre nekih 10 dana po rs. Ali natovareni kofer , tak torba oprema mada su moje presle 8-9000km i kockastila se , ali baca malo zadnji kraj , dok po kisi mi je bila odlicna bolje nego na suvo.

Sam samcijat, sa 1 koferom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Ima li ko informaciju gde delove porucivati kod nas , krenuo sam u restauraciju Afrike, potreban mi je klizac pogonskog lanca na viljusci sto ide , i ostale sitnice 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 18 sati, deys je napisao:

Imam ih ja nisu lose ali vole da bezi zadnji kraj u krivini i brzo se kockaste .. nisu za obaranje nest jel su lose , moj savet ti je ako imas novca kupi Heidnau  

Hvala, heidenau mi igra samo k76 koje su 90/10, ali ih nema u dimenziji 150/70 R18 tj za zadnji točak, a K60 scout su prefiše off.

Za sada sam između Dunlop Trailmax Meridian i Brigstone Battle advanture A41. Videću koja je ponuda bolja.

Ako neko ima iskustva sa ove dve, biće mi drago poslušati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Kupio Meridian u Solunu za 235 evra.Asfaltna guma ,odlično drži po crnogorskim krivinama.Zadnja 2 komponentna.Može i makadam ali krotko.U odnosu na oem dunlop znatno tiša i nema vibracija na kormanu.Dosad prešao 2k km,zadovoljan!

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Afrikanci jesmo li svi na okupu u punom broju ? :D

Ja pripremih gornju fotku i taman tedoh da pocnem sa pisanjem, kad mi zena dade uzbunu i posla me u nabavku 

Dakle o cemu se radi ....   ... dal mi se prosle ili pretprosle godine, da kazem prelomila guma na jednom migavcu. To sam nekako i sanirao, ali ovog leta su stradale i na ostala tri. Pretoplo leto, a i motorce je u lepim godinama :)

  Ranije sam se  vec raspitao u Hondi i rekose mi da ne prodaju posebno samo gumu, nego moram da kupim ceo migavac.  Cifra za 4 migavca i nije bas mala pa sam hteo da vas pitam da li mozda postoji neka povoljnija opcija ?

 Nesto mi pade na pamet da bi mozda i neki gumar mogao to da mi/nam odlije.

 Da li neko od vas ima neka iskustva sa tim stvarima?

Promenio član popaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pitanje: AT RD07a, zamenio pregoreli CDI, stavio polovan. Pregorele sijalice psrednja svetla,duga rade zamenio i to. Ali sada lampica Neutral kad god kvacilo stisnem ona se pali. Kad ubacis u brzinu i pustis kvacilo ona se ugasi osim kad je van brzine. Jel imao neko iskustva?
Verovatno si mrckao oko osiguraca, imas u onov kucistu jedan jednosmerni provodnik, naopako si ga stavio, meni se to isto desavalo na transalpu, samo ga okreni.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Africa Twin750

Poruka za Popaja, imas na ovom sajtu komplet zmigavac za 15 Eura. 

WWW.MVH-SHOP.DE

Honda+XRV 750 Africa Twin RD07 1993-2003 : Blinker E-geprüft - Benzinpumpe Reparatursatz FPS-900 - Batterie GEL KAGE YTX14-BS - Anlasser Starter Relais SSR-

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja