Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova
1 hour ago, markodecaja said:

Da li neko zna gde u Srbiji moze da se nadje polovan CDI za Africa Twin 1998.g.???

Ili u inostranstvu i kako da ga doteram.

 

Ili mozda neko to ovde popravlja? :)

Malko mi dosadno pa čitam sve teme koje se pojave kao aktuelne i naiđem na

 

MTP-RACING.DE

zertifizierter Shop ✓ große Auswahl ✓ DHL/UPS Paketversand Versand »» Kauf auf Rechnung »» 30 Tage Rückgaberecht

 

Je l' to, to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ostaje ti naravno i opcija da proveriš sa Hondom Srbija pošto je i kada mogu da nabave. Sudeći po cenama polovnih, i to je realna opcija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Na koliko duvate gume na nasim krmacama? Ja sam konkretno na mitas e08, a vidim po netu pise prednja 2.1 zadnja 2.5 za afrike rd07. Tu dole kod tocka mi pise obe na 2.0 sto mi nesto malo, a na samim gumama pise 2.9.

 

@lalajko neka iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Palic
  • Motocikl: Honda Crf 1000l
pre 18 minuta, drmilan_ je napisao:

Na koliko duvate gume na nasim krmacama? Ja sam konkretno na mitas e08, a vidim po netu pise prednja 2.1 zadnja 2.5 za afrike rd07. Tu dole kod tocka mi pise obe na 2.0 sto mi nesto malo, a na samim gumama pise 2.9.

 

@lalajko neka iskustva?

Prednje 2.0, zadnje 2.2 ( Michelin anakee wild)asfalt. Aki idem na off onda - 0.4 na oba

Promenio član Zeljko Dobo
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
pre 26 minuta, Zeljko Dobo je napisao:

Ako ne nadjes, postavi pitanje ovde!

Screenshot_2021-08-04-13-21-24-702_com.facebook.katana.jpg

To ovi grci jel? Kako ide to porucivanje placanje sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
On 4.8.2021. at 14:08, Zeljko Dobo je napisao:

Stupi u kontak sa Kostasom. On rastavlja motore

Screenshot_2021-08-04-14-06-37-269_com.facebook.katana.jpg

Hvala puno..pokusavam da skinem propelere da bih skinuo osovinu inace bi drugu napravio ali ne moze se skinuti nikako.. ..kontaktiracu ga 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Поздрав африканери. Да ли неко можда зна нешто о овој африци? Да ли мотор а овако преправљеним визиром може да прође технички?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa Twin 750 RD07, 1995. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 83900 km, Vrnjačka Banja. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos
pre 34 minuta, Kornjaca je napisao:

Поздрав африканери. Да ли неко можда зна нешто о овој африци? Да ли мотор а овако преправљеним визиром може да прође технички?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa Twin 750 RD07, 1995. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 83900 km, Vrnjačka Banja. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Gledaju sada sve, ja moj reg pre 15 dana , mora auspuh da ima homologaciju , vizir mora isto ima tako da je moj bio "mra" i ima homologaciju broj na njime utisnut, tako da pripremi se zavisi kako koji tehnicki tumaci ..migavce isto gledaju da li imaju homolog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Palic
  • Motocikl: Honda Crf 1000l
Pre sat vremena, Kornjaca je napisao:

Поздрав африканери. Да ли неко можда зна нешто о овој африци? Да ли мотор а овако преправљеним визиром може да прође технички?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa Twin 750 RD07, 1995. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 83900 km, Vrnjačka Banja. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Mora da ima E oznaku na njemu. Meni su to gledali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Pozdrav svima.

Kao uvod i upoznavanje da kažem da sam bio aktivan na temi NC 750X, a od prošle nedelje sam ponosni vlasnik Afrike 1000L DCT iz 2018. i ima 14.000 pređenih km. Oduševljen sam motorom i iskreno srećan. 

Novog NC sam kupio prošle godine u junu sa idejom da me uglavnom služi u gradu, na duže vožnje da idem sam, a na kraće sa suprugom.  Znao sam za taj "problem" sa manjkom snage i konfora, ali sam se rukovodio logikom šta mi je najoptimalnije za moje potrebe. Dugo sam se lomio NC ili mali strom i prevagne NC iz razloga svakodnevne upotrebe u gradu. Srećom ne kupim stroma jer da sam ga kupio, danas ne bi imao Afriku. Mali strom ima 15ak KS više, malo je komotniji i verovatno bi me to zadovoljilo. Ovako se sa NCom pojavila brzo potreba za zamenom, a pomogla je i supruga sa negodovanjem na komfor. Interesantno da mi je mlađi sin, koji uopšte ne vozi motor, pri kupovini NCa u salonu govorio da odmah kupim Afriku. Zna dete. 

Bilo kako bilo, sad smo tu, Afrika je sjajna i oduševljen sam. Mislim da mi je sa DCT menjačem mogućnost svakodnevnog korišćenja u gradu ne pravi nikakve probleme, a ako ne bude savršeno, uvek postoje skuteri.

Pored upoznavanja da priupitam za iskustva se tehničkim pregledom po novome. Rekoh da sam prošle god u junu kupio novog NCa, pa tako ni ove godine nije bilo tehničkog, a i da je bilo, promene su nastupile od jula valjda. Tako, nisam skidao barove i ostalo. Moje pitanje je, kako gledaju na barove, maglenke... Moja Afrika ima sw motech barove i maglenke, kontam da je to evropski homologovano, ali ne znam da li je to dovoljno i kako da dokažem. Vizir je sada originalni, ali sam poručio u Maxmomentu Puigov povišeni jer osećam vetar, ne toliko na kacigi koliko na ramenima. Registracija ide krajem oktobra.

Unapred se zahvaljujem.

Radovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Palic
  • Motocikl: Honda Crf 1000l
pre 18 minuta, Justicije je napisao:

Pozdrav svima.

Kao uvod i upoznavanje da kažem da sam bio aktivan na temi NC 750X, a od prošle nedelje sam ponosni vlasnik Afrike 1000L DCT iz 2018. i ima 14.000 pređenih km. Oduševljen sam motorom i iskreno srećan. 

Novog NC sam kupio prošle godine u junu sa idejom da me uglavnom služi u gradu, na duže vožnje da idem sam, a na kraće sa suprugom.  Znao sam za taj "problem" sa manjkom snage i konfora, ali sam se rukovodio logikom šta mi je najoptimalnije za moje potrebe. Dugo sam se lomio NC ili mali strom i prevagne NC iz razloga svakodnevne upotrebe u gradu. Srećom ne kupim stroma jer da sam ga kupio, danas ne bi imao Afriku. Mali strom ima 15ak KS više, malo je komotniji i verovatno bi me to zadovoljilo. Ovako se sa NCom pojavila brzo potreba za zamenom, a pomogla je i supruga sa negodovanjem na komfor. Interesantno da mi je mlađi sin, koji uopšte ne vozi motor, pri kupovini NCa u salonu govorio da odmah kupim Afriku. Zna dete. 

Bilo kako bilo, sad smo tu, Afrika je sjajna i oduševljen sam. Mislim da mi je sa DCT menjačem mogućnost svakodnevnog korišćenja u gradu ne pravi nikakve probleme, a ako ne bude savršeno, uvek postoje skuteri.

Pored upoznavanja da priupitam za iskustva se tehničkim pregledom po novome. Rekoh da sam prošle god u junu kupio novog NCa, pa tako ni ove godine nije bilo tehničkog, a i da je bilo, promene su nastupile od jula valjda. Tako, nisam skidao barove i ostalo. Moje pitanje je, kako gledaju na barove, maglenke... Moja Afrika ima sw motech barove i maglenke, kontam da je to evropski homologovano, ali ne znam da li je to dovoljno i kako da dokažem. Vizir je sada originalni, ali sam poručio u Maxmomentu Puigov povišeni jer osećam vetar, ne toliko na kacigi koliko na ramenima. Registracija ide krajem oktobra.

Unapred se zahvaljujem.

Radovan

Pozdrav!

Sad pisem moje iskustva iz Subotice. Barove i nosaca kofera imam od Givija. Bar je jako slican fabrickom pa nisam morao da ga skidam ali nosace kofere sam morao jer jasno se vidi proizvodjac. Na viziru su gledali e oznaku, cak sto im je fabricki auspuh bio sumnjiv, su proverili sliku na netu. Moja preporuka je da proveris gde vecina bajlera nosi motore na tehnicki, i odi da ti oni daju savet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ja nikakvih problema nisam imao, imam Hondine original maglenke, SW motech kofere, promenjen vizir itd..., niko mi nije pravio nikakav problem, samo sam skidao zadnji kofer. Prvi put tupili oko prednjeg crash bara, ja im rekao da ne moze ni da se kupi bez njega i to je to. Sve u svemu nemaju pojima sta i kako treba da izgleda, nego od slucaja do slucaja i od tehnickog do tehnickog, a posto je noviji motor sve prodje bez problema.

 

Meni se cini da kolege sa starijim masinama zezaju iz navike, a novije uglavnom nista, sta god da imaju montirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Palic
  • Motocikl: Honda Crf 1000l
pre 39 minuta, milosn je napisao:

Ja nikakvih problema nisam imao, imam Hondine original maglenke, SW motech kofere, promenjen vizir itd..., niko mi nije pravio nikakav problem, samo sam skidao zadnji kofer. Prvi put tupili oko prednjeg crash bara, ja im rekao da ne moze ni da se kupi bez njega i to je to. Sve u svemu nemaju pojima sta i kako treba da izgleda, nego od slucaja do slucaja i od tehnickog do tehnickog, a posto je noviji motor sve prodje bez problema.

 

Meni se cini da kolege sa starijim masinama zezaju iz navike, a novije uglavnom nista, sta god da imaju montirano.

Tu si u pravu, i ja sam im rekao da je sa barovima kupljeno u salonu ali su pogledali sliku na googlu pa je prosao. Posle tehnickog otisao sam u AMS i razgovarao sa likom ko je bas za homologaciju zaduzen, pa mi rekao da nisam ni morao da skidam bocne nosace. A uglavnom sve je do kuce tehnickih pregleda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja