Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Sto bi je prodavao,ne znas kakve parce moto istorije ti je palo u sake,sa njom ces zaboraviti Dominatorku zacas posla,jedino ako se bas nema para (mada na tvom mestu ne bih prodao Africu osim ako nije tolika frka da bas nema ni za 'leba),opet razmisli malo o tome da je zadrzis ako je tako dobra kao sto kazes!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imam podatak da u nemačkoj i uopšte po evropi skaču cene polovnjaka zbog uporedog rasta cena novih motora. Ljudi, pa novi motor više nema da se nadje ispod 7-8-10 iljada evra a da valja nečemu...

 

offtopic: cope jel tvoja afrika malo malo pa visi ispred vox-a?

Kad se skupi ekipa, onda visi i malo više...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

pa ochuvan je dobro. motor radi kao sat. ne vuche u stranu, diskovi odlichni, pakne nove, prednja guma dobra, zadnja za mijenjanje,

farba odlichna. shta da kazem josh, nema kufer :)

 

sve u svemu motor na mjestu

 

Afriku kad isprevrćeš, iskriviš i volan i vile, ni tad ne vuče nešto preterano osetno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

nije da se nema para, nego chisto ako se zalomi , pa iskochi neshto josh bolje, uz neku malu doplatu, mozda neka novija afrika poshto je ovo skontah 90-92 god.

 

ali moze biti svashta, ako zadovolji moje potrebe , ostace tu dje je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Novije ne mora da znaci i bolje,negde sam citao da su noviji modeli Afrike smrsali pretezno zbog redizajna rama,kako su ga to redizajnirali kad je toliko kila preteklo bas se pitam,i da li je to isto tako robusna Afrika kao ti raniji modeli,ali ako bas hoces sacekaj da sredim Transalp-a,prodam ga i otkupicu ti ja Afriku,ja bas i hocu RD04! ;D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

imam nekoliko pitanja za vas. ne puni mi alternator.

sa alternator idu 3 zice, na ono rebrasto ne znam kako se zove. i to neshto rebrasto se jako grije. kad skinem klemu motor se ugasi.

 

oce li ko da mi kaze shta je to rebrasto i chemu sluzi. i imam isto neki okrugli dzek sa 5 buksni koji ne ide nidje, moze li i to neko da mi primakne shto je.

 

i josh jedno pitanje. jel alternator daje naizmjenichnu struju, pa se pose ispravlja  u jednosmjernu.

 

hvala unaprijed i pomazite mi pliz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

imam nekoliko pitanja za vas. ne puni mi alternator.

sa alternator idu 3 zice, na ono rebrasto ne znam kako se zove. i to neshto rebrasto se jako grije. kad skinem klemu motor se ugasi.

 

oce li ko da mi kaze shta je to rebrasto i chemu sluzi. i imam isto neki okrugli dzek sa 5 buksni koji ne ide nidje, moze li i to neko da mi primakne shto je.

 

i josh jedno pitanje. jel alternator daje naizmjenichnu struju, pa se pose ispravlja  u jednosmjernu.

 

hvala unaprijed i pomazite mi pliz

Shajo jel ti to o Africi i ako jeste o kojoj !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Vidi, 3 zice su faze sa statora koje daju naizmenicnu struju i zavrsavaju se u tom rebrastom delu koji

ti je ispravljac i regulator napona.I da normalno je da se greje dok motor radi.

http://www.electrexworld.co.uk/#2669X0

Kao sto vidis i on sam ima jedan okrugli dzek.

Inace kvar reglera\ispravljaca i jeste najcesca pojava.

Pre svega proveri spojeve dzekova da nisu nagoreli ili oksidirali.

 

Pozz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

ok ok. stavio sam akumulator da se puni pa cu ujutru da pochnem opet. nego reci mi jel taj regulator napona i ispravljach moze da pashe od bilo kojeg motora ili moze samo od afrike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

ok ok. stavio sam akumulator da se puni pa cu ujutru da pochnem opet. nego reci mi jel taj regulator napona i ispravljach moze da pashe od bilo kojeg motora ili moze samo od afrike

Ja ne bih mesao babe i zabe tako da samo original 80 evrica.Budi obazriv pri bacanju para.Cesto puta i los akumulator

moze da onemoguci punjenje.Ako nisi siguran bolje dovedi nekog iskusnijeg da postavi dijagnozu pa onda kupuj sta treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

akumulator je ok jer ga pod farovima vozim sigurno pola sata.

 

ja cu da izmjerim naizmjenichni napon dal daje alternator. ako daje onda je taj regulator, jel tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

akumulator je ok jer ga pod farovima vozim sigurno pola sata.

 

ja cu da izmjerim naizmjenichni napon dal daje alternator. ako daje onda je taj regulator, jel tako

Identican napon na sve tri faze ti moze reci samo da je alternator u redu.Mase na regleru ...zelene zice ?

Plus ...crvene ? Razmisli i polako !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

ovamo kako je sad iz tog regulatora idu samo 5 ica dok vidim da kod fabrichkog idu u okrugli dzek 5 i kockasti 3

 

e bem li ga.

 

izlaz iz alternatora su sve 3 bijele, i idu direktno na taj regulator

 

u sushtini koliko i dje moze da se nadje taj regulator, da ne lomim ja glavu mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Jedno pitanje:  koje su prednosti Afrike u odnosu na Transalpa?

 

nema ih :)

 

kočenje, agregat ... i to je valjda to ... ostalo je pretty much the same :)

 

TA rideri su samo AT wannabes (ali nemaju dovoljno kila :(  :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Jedno pitanje:  koje su prednosti Afrike u odnosu na Transalpa?

 

nema ih :)

 

kočenje, agregat ... i to je valjda to ... ostalo je pretty much the same :)

 

TA rideri su samo AT wannabes (ali nemaju dovoljno kila :(  :D )

 

pa zasto su AT wannabes kad su isti a TA je i ekonomicniji (a i lepsi)?

Mada meni se vise svidja Afrika, al ne znam zasto pa vas molim da mi objasnite  ;D  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

pa zasto su AT wannabes kad su isti a TA je i ekonomicniji (a i lepsi)?

Mada meni se vise svidja Afrika, al ne znam zasto pa vas molim da mi objasnite  ;D  ::)

 

ni ja ne znam :) ali znam da je 'OĆU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jedno pitanje:  koje su prednosti Afrike u odnosu na Transalpa?

Manji volumen motora - manja potrošnja, snaga nadomeštena kraćim hodom klipa, nema hladnjak ulja benz. pumpu, jedan far, kraći hod viljuške... itd... Malo manje pelazi i malo se više kvari, po meni lepše ide po asfaltu od AT da kažem agilniji mi je od 2500-4000 rpm, i bolja veza sa podlogom (asfaltnom) zbog kraćeg hoda prednje vile - mirniji  iposlušniji na upravljaču od čega se stiče ustisak sigurnosti... bla bla....

 

(pričam o starom TA)

 

Jel piše lepo Honda šta te boli q.. dalje... kupi i teraj, samo da nije izvadjen sa dna Dunava....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo i ja nesto da kazem kao bivsi vlasnik Transalpa, a sadasni vlasnik Afrike. Pricam konkretno o primerku Transalpa koji sam posedovao (PD06 '89 god) i primerku Afrike koju posedujem (RD04 '90 god).

 

Po mom utisku i iskustvu, Afrika bolje lezi na asfaltu od Transalpa, TA mi je u brzim krivinama odavao nekako nesigurnost na upravljacu, dok Afrika za razliku od njega ide kao po sinama.

Afrika ima vecu putnu brzinu, na istim obrtajima ide za 10 km/h brze od Transalpa (fabricki prenos), a ima i mnogo manje vibracija pri vecim brzinama, tako da komotno moze da se drzi putna brzina od 140 km/h sto je za Transalpa ipak previse. Ubrzanje im je isto, nisam primetio neku razliku. Potrosnja veca kod Afrike za 1 lit/100 km. Udobnija je i mnogo robustnije i cvrsce napravljena. Koci mnooogo bolje, to mi je u pocetku bila najuocljivija razlika. Svetla - mnogo bolja na Africi, takodje i zastita od vetra. Ima lampice (cak 2) za rezervu, sto je vrlo korisno.

 

Sto se tice offroada tu mi nije nista bolja od Transalpa, cak naprotiv, ali iskljucivo zbog tezine. Neki se tu samnom nece sloziti, ali ja nemam hrabrosti da je poteram tamo gde sam prolazio Transalpom. Mozda je za brze prolaske losijih terena bolja, ali ja offroad ne vozim tako, nego lagano i pri takvoj voznji je lakse kontrolisati lakseg Transalpa.

 

Na kraju, sto rece Cope koji god da uzmes, neces se prevariti, ja se Transalpom slatko navozao bez i najmanjeg problema, a jos sladje se vozim Afrikom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

 

TA mi je u brzim krivinama odavao nekako nesigurnost na upravljacu, dok Afrika za razliku od njega ide kao po sinama.

 

 

Hehe, zveknule ti opruge u vilama, ili ulje, il ležaj dobio lufta, il si imao druge gume il drugi pritisak u njima, il si se sad izveštio po zavojima pa ti se čini :):):)

 

Generalno oba motora su izbalansirana do bola, Africa pogotovu. Stanem na semaforu i ne spuštam noge na zemlju i stojim tako  ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja