Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega koja je cena za prepravku sedišta, ako naravno nije tajna, a i da te ne bombardujemo svako ponaosob u vezi toga.
A što se tiče afrike, stvarno je žalosno što joj je ovakva cena, jer ima raznih modela(da ne vređam) koji se prodaju i prodali po mnogo većoj ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja sam narucio na Ruggeds Roads navlaku za sediste,mislim da je navlaka 28 funti,postarina 15 evra i lopovi mi naplatili carinu za ovolicko parcence skaja 10 evra :zvizduk:,ukupno me sve izaslo 7.200 dinara,vise me iskostali troskovi od same navlake..od komsike sam pozajmio heftaliicu i sam sam isheftao navlaku,ispalo profi..nisam bio za varijantu da menjam izgled fabrickog sedista

IMG_20191108_194554.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ovaj rapavi deo odozgo na sedistu,koji je materijal pojma nemam,dodje kao neka mekana rastegljiva guma ali kao da sednes na super lepak,uopste ne klizi du.e

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Prekjucerasnja voznja do Leskovca,da se baci pogled sta ima u Intersportu od kamperske opreme..brzina celog puta od 80-90 km/h ,bez agresivnog davanja gasa,prava skolska voznja,potrosnja tacno u gram 3,8l/100km :)56b0b191bde5d8aaefa22440cc5b89c4.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
On 11/9/2019 at 12:08 PM, king_julien said:

Ma i ja sam da se ne menja oblik fabričkog sedišta, ali realno jako je neudobno(po meni) i mislim da bi takođe lepo čučnulo kao sedište kod kolege jorga83.

Slazem se, ni meni ne odgovara za duza putovanja gde su duze deonice sa sedenjem. Za off jeste verovatno bolje nego ovako sire, ali kad pogledas proporcionalno koliko vremena provedem u sedistu a koliko stojeci, prezivecu nekako sa sirim sedistem i na offu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ma i ja sam da se ne menja oblik fabričkog sedišta, ali realno jako je neudobno(po meni) i mislim da bi takođe lepo čučnulo kao sedište kod kolege jorga83.


Jedan put sam napravio tako prerađeno sjedište i nebih ponovo.
Bez drugog kata se na dugim putovanjima možeš cimat amo tamo.

Bitna je udobnost koja se dobije drugim spužvama ili želeom.


Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Drugari, imam jedno pitanje. Pojurio bih bocne kofere za afriku, e sad posto se ne razumem bas u tu tematiku, zeleo bih da me neko uputi i da smernice sta da trazim. Posto moja afrika nema nosace bocnih kofera, to znaci da mogu da pojurim kofere koji mi ispadnu i da namontiram nosace za te, ako se ne varam i ako negde ne gresim. Ono sto gledam na netu ima raznih modela kofera kao sto i sami znate, pa me zanima dal mogu nosace da napravim kod nekog ko to radi da ne jurim originalne, i ono sto je najbitnije dal svaki model kofera ima razlicito kacenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kako sam citao i istrazivao, ako sam lepo shvatio(ako nisam neka me neko ispravi) da bocni koferi postoje samo sa monokey sistemom.

Dok gornji koferi mogu da budu i monolock i monokey sistem.

el classico, drug znam za rumune,jako mi se svidjaju njihovi koferi, ali iskreno mozda mi malo prelaze budzet :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Kako sam citao i istrazivao, ako sam lepo shvatio(ako nisam neka me neko ispravi) da bocni koferi postoje samo sa monokey sistemom.
Dok gornji koferi mogu da budu i monolock i monokey sistem.
el classico, drug znam za rumune,jako mi se svidjaju njihovi koferi, ali iskreno mozda mi malo prelaze budzet 
Imas hepco i becker sa komplikovanijim kacenjem i posebno zakljucavas kacenje a posebno kofere. Mislim da je taj slucaj kod starijih hepco becker, kod novihih n3 znam. Probaj u TC MOTOSHOP LJUBLJANA, tamo dam kupio svojr givi e22n i platio ih oba oko 110 evra. Izasli su mi ususret i odmah mi dali popust 20% kako se ne bih morao zahebavti sa povratom pdv. Imas i one vece od 40+ litara, mislim da su 160 evra oba i jos kad skines 20% sasvim prihvatljivo.

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Napravi sam bocne nosace,nece da te kostaju vise od 1.000 dinara( u stvari bocne odstojnike,odbojnike ili kako se vec zovu, na koje ce da legnu torbe) Ako putujes sam,cak ni ni bocne torbe ne trebaju.Jedan veliki planinarski-kamperski ranac od 80 litara ti zavrsava posao..bacis ga iza tebe na sediste,lepo pricvrstis i lagani gas ..Kad stanes,krenes u neki obilazak grada,mesta ili sta vec,ceo ranac na ledja i resen problem..Ja bar tako radim

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

džoni, hvala za info, videću šta i kako, to mi je baš povoljno...

Kaligula, kolega nemam alat ja za to, jedino da se iscimam kod nekih prijatelja ali ne znam našta bi to ličilo i dal mogu da uradim. I meni ipak trebaju držači kofera, jer ne bih uzeo bisage pa da mi trebaju odbojnici/odstojnici.

Ono što ti imaš mi se sviđa i tako bih nešto i napravio ja.

Ma za te torbe znam, svestan sam ja, ali ne idem sam na putovanja tako da mi trebaju bočni koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako ces ih koristiti par puta godisnje onda razmisli i o kinezima, po meni nisu losi za ovu namenu. Prodavao ih je ovde kolega mislim lucky vladano a imas ih i na kupujem prodajem. To su kopije givija. Mislim i da je neka cena simbolicna, oko 30eur komad. Ako ti nije daleko i Seba moze da ti napravi dobre nosace. Sve u svemu izadje kao malo bolji kofer, ne verijem da ce da predje 150 eur. 

A ako planiras više da ih koristis, onda znas sta ti ciniti, ako ne znaš sta je dobro pitaj sta je skupo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Eee lemy kolega dobro si mi rekao za ovo. A reci mi gde mogu da pročitam neki utisak o njima, ja znam da za taj novac ne mogu da budu najbolji koferi na svetu, ali da vrše posao, da nije krhka plastika da na dodir puca je ono što mene zanima.
Opet kažem znam da ne mogu sigurno da se upoređuju sa givi i ostalim markama ali da vrše posao, baš me briga što su kinezi i što nije neka marka na njima, ne bolujem od toga. I da, to bi se koristilo par puta godišnje, ne bi svakodnevno naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Probaj malo googlaj, sta znam. 

Iz prve ruke, ja ih imam na transalpi. Imam i givi kao top case. Razlike naravno ima ali za mene vrse posao. Vidi se da je plastika tanja, posebno na dnu gde je najvaznije ali opet nije da puca na dodir. Vizio sam ih i ful pune bez problema. 

Prvi put kada sam ih koristio udario sam u betonsku žardinjeru jer nisam bio svestan gabarita. Bila je mala brzina ali i velika inercija, ja i devojka da puna tri kofera. Preziveo je samo sa dobrom ogrebotinom. Mislim da za asfalt mogu jako lepo da sluze, za neke normalne brzine. Na off roud se nebih kladio ali to nebi ni da drugim brendiranim plastičnim. 

 

IMG_20190422_173216.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo nasao sam na kp ove sto kolega sa foruma prodaje, ako ne gresim

 

86280629_5dcb2fbd7c0c96-47114763105_0887
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Za dodatne informacije posaljite mi PP ili me pozovite 15-21h. ...

2 kofera 70 eur i za nosace jos jedno 80 eur i za 150 eur imas opremu za ponekad. Za te pare nema ni 1 bolji kofer

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Što se tiče givi e22n bočnih kofera. Imam samo riječi hvale. Ako imaš veliki topcase u koji stanu dvije kacige onda su ti ova 2x22 litre sasvim dovoljna, uži su i lakši za virkulisanje kroz saobraćaj a može dost da stane u njih. Plstika je elastična to znm iz ličnog iskustva, paar puta mi se kle 500 prevrnuo i na jednu i na drugu stranu dok su koferi bili prazni i prošli au sa samo par ogrebotina.

 

Sent from my G3121 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Čak sam jednom onako i jače tresnuo na lijevu stranu kada mi je kle proklizao na travi pa dohvatio asfalt, nosu pukli.

 

Sent from my G3121 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Hvala vam drugari na savetima, puno znace

Ono sto me jos zanima je ovo

1 hour ago, lemy said:

i za nosace jos jedno 80 eur

posto ce ti nosaci biti samo za te kofere koje uzmem, sta se desava kada se odlucim za neke druge kofere(givi,kappa,hepco...) da li opet mora da se prave iznova nosaci ili mogu postojeci da se "obrade/dorade" da pasu novi koferi na njima?
I imam jos jedno pitanje za vas, na koliko bara pumpate gume, prednje~zadnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Hvala vam drugari na savetima, puno znace
Ono sto me jos zanima je ovo
posto ce ti nosaci biti samo za te kofere koje uzmem, sta se desava kada se odlucim za neke druge kofere(givi,kappa,hepco...) da li opet mora da se prave iznova nosaci ili mogu postojeci da se "obrade/dorade" da pasu novi koferi na njima?
I imam jos jedno pitanje za vas, na koliko bara pumpate gume, prednje~zadnje...
To se uvijek može prepraviti na drugi tip kačenja, ako nađeš dobrog mjstora samo što će ti tad stradati boja. Ja svoje na 2,1 i prednju i zadnju

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja