Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Aj nije sto posto ali čini mi se da je 4500 obrtaja na 100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin
Otvoreno i grad.
Tacno cu ovog moj majstora, koji je isto afrikanac, slati kod Vas

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Ok, to je ok ali onda imas taj problem sa karburatorom

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Moja afrika rd07,93' god,27kw,na brzini od 100km/h radi na 4.300 obrtaja...moj stil voznje je uglavnom da ne prelazim brzinu preko 100 km/h,vozim lagano uzivam u viznji..prosle godine kroz nemacku i madjarsku pri ovoj brzini znaci ne preko 100 km/ trosila je 4,2-4,4 litara na 100km..ovde kod nas u Srbiji potrosnja otprilike 5,3l na 100km...kada ponekad resim da izduvam na auto putu na brzini.od 150km udari i do 8 litara kao da je tenk m84 ..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Cisto da podelim radi poredjenja, meni rd07 '93. po gradu ide i do 7.3-4 (kratke relacije, zimi..), a na otvorenom, izmedju 4 i 6k obrtaja, do 120-130, trosi izmedju 5.2 i 5.7..
Ne znam da li pomaze ova info al ne moze da skodi :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Hvala svima za informacije o potrošnji. Ova moja je prešla realnih 105 hiljada kilometra. Sinhronizovani su karburati. Jedino što ostaje da zamenim set dizni u karburatorima. Nadam se da će se potrošnja smanjiti jer taj set košta oko 80 evra što nije nikakava investicija ako se potrošnja smanji kao što je kod vas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Da li neko zna šta znače oznake na tim setovima KH-1377, KH-1389, KH-1390, KH-1393... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Pozdrav jahači kontinenta, nov sam na forumu, uredno sam se predstavio ali da još jednom to učinim. Zovem se Nikola Damjanović i iz Kozarske Dubice sam, na zapadu BiH. Početkom jula mjeseca sam kupio staru Africu 650 iz 1989 i bacio sam se u restauraciju do najsitnijih detalja. Ako koga interesuje više o tome može pročitati na sledećem link koji dolazi sa KLE CROATIA FORUMA jer još uvijek vozim Kawu KLE 500 pa sam registrovan na taj forum već 3 godine i odomaćio sam se, pa pogledajte, mislim da bi trebalo biti zanimljivo: 

WWW.KLE-CROATIA.COM

Africa Twin XRV650 RD 03 1989

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
Pozdrav jahači kontinenta, nov sam na forumu, uredno sam se predstavio ali da još jednom to učinim. Zovem se Nikola Damjanović i iz Kozarske Dubice sam, na zapadu BiH. Početkom jula mjeseca sam kupio staru Africu 650 iz 1989 i bacio sam se u restauraciju do najsitnijih detalja. Ako koga interesuje više o tome može pročitati na sledećem link koji dolazi sa KLE CROATIA FORUMA jer još uvijek vozim Kawu KLE 500 pa sam registrovan na taj forum već 3 godine i odomaćio sam se, pa pogledajte, mislim da bi trebalo biti zanimljivo: 
WWW.KLE-CROATIA.COM
Africa Twin XRV650 RD 03 1989  
Dobro nam dosao druze i svaka cast, malo sam bacio pogled ali trenutno je prekasno da krecem da citam i gledam sve. Jos jednom, svaka cast!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Dobro nam dosao druze i svaka cast, malo sam bacio pogled ali trenutno je prekasno da krecem da citam i gledam sve. Jos jednom, svaka cast!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Hvala na dobrodošlici. Pokušaću i ovde da nastavim da pišem o restauraciji možda čak i temu novu da otvorim pa ubacim sve dosadašnje slike i kratki rezime. Nadam se da ćete i vi i ja imati koristi od ovoga. Veliki pozdrav

Sent from my G3121 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Je l mogu ovdje da pišem o cijeloj restauraciji ili bolje da otvotim novu temu?

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
Je l mogu ovdje da pišem o cijeloj restauraciji ili bolje da otvotim novu temu?

Sent from my G3121 using Tapatalk


Mozda je bolje da otvoris novu temu jer je ova vec poprilicno velika, ali mozda je bolje da se javi neko sa vecim stazom na forumu pa da iskustvo presudi :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin

Dobar dan svima,posebno ovima online (neće biti dan stalno ;) ).

Obzirom da ne mogu doći do IPONE 15/50,ili ne umijem naći distributera u Srbiji,koje ulje da koristim?

Poslednji put sam sipao SHELL advance ultra 15/50, za oko 60€/4lit sad sam ostao bez toga i ne može se nabaviti brtzo,a ima još da se vozi.

Preporuka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Posto nemam mogucnost oglasiti je na za to predvidjenom mestu,moram ovde napisati da prodajem afriku 98'god,puno opreme,koferi,stitnici,barovi... u super je stanju,fabrickom,sem reglera koji je joskin. Cena za forum 3200€ fixna. Slike,sve detaljnije info mogu na br. 064/387-6357

IMG-20191017-WA0001.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kolega, neću da se mešam ali mislim da je cena džabe za ovaj model...
Jel možeš molim te da mi kažeš gde je sedište rađeno, jer ja bih trebao isto da odradim sedište i jako mi se sviđa položaj ovakav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Kolega,mesaj se slobodno:D,sve znam i sve mi je jasno,cena je ta jer mi je cilj da je prodam posto mi je izleteo jedan moped koji sam dugo nisanio... inace sediste je radio srdjan iz surcina i momak to zaista radi profi sa sjajnim izborom materijala,moja topla preporuka kome treba usluga te vrste. Hvala na komplimentima:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja