Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: padina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

Sad sam rastavio,morace ipak kod električra.neko je vec stavio neki drugi regler od Ducatija,i imao je na sebi ventilator,koji ja nisam cuo da je ikad radio.kada sam skinuo buksnu,2 kleme su vec pocele da se tope,i smrde na izgoreno...

20190426_132133.jpg

20190426_132115.jpg

20190426_132059.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Honda XRV 750 rd04

Pozdrav nov sam na sajtu pa da se predstavim.

Srdjan iz Vranja, odnedavno sam vlasnik Honde afrike XRV 750, pa bih da pitam gde mogu da nabavim klizac pogonskog lanca jer je bas pri kraju. Trazio sam na netu ali bez uspeha i naravno malo bih da mu osvezim boju, pa ako imate nekog da preporucite sto se tice izrade nalepnica voleo bih da cujem vase preporuke.

Hvala unapred  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin
14 hours ago, Despot66 said:

Pozdrav nov sam na sajtu pa da se predstavim.

Srdjan iz Vranja, odnedavno sam vlasnik Honde afrike XRV 750, pa bih da pitam gde mogu da nabavim klizac pogonskog lanca jer je bas pri kraju. Trazio sam na netu ali bez uspeha i naravno malo bih da mu osvezim boju, pa ako imate nekog da preporucite sto se tice izrade nalepnica voleo bih da cujem vase preporuke.

Hvala unapred  

6430.jpg
WWW.HAMART.AT

Kettenschleifer, Schwingenschutz, original Honda Ersatzteil Honda Teilenummer 52170-MS8-005 für Honda...

Ja sam ovde porucio , preko drugara u bec... pa mi je on poslao ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda africa twin rd07
Pre 14 sati, Despot66 je napisao:

Pozdrav nov sam na sajtu pa da se predstavim.

Srdjan iz Vranja, odnedavno sam vlasnik Honde afrike XRV 750, pa bih da pitam gde mogu da nabavim klizac pogonskog lanca jer je bas pri kraju. Trazio sam na netu ali bez uspeha i naravno malo bih da mu osvezim boju, pa ako imate nekog da preporucite sto se tice izrade nalepnica voleo bih da cujem vase preporuke.

Hvala unapred  

 

Screenshot_20190427-133634.jpg

Screenshot_20190427-133608.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba
On 1/25/2019 at 10:59 AM, Jation said:

Cao svima! Dugo nisam bio aktivan na forumu ali eto mene nazad sa Afrikom koju kupih proslog leta. Budzim nesto i sredjujem na nedeljnom nivou tokom ove zime tako da bi bilo fer da sam tu i podelim sa vama neka resenja ili pak pitam za neki savet.

 

Evo na primer, prosle godine sam se mučio sa onim plastičnim zupčanikom u pužu za brzinomer i nigde nisam mogao da nadjem nov ili polovan po razumnoj ceni.

Na kraju sam iskopao 3D model tog zupčanika, malo ga doterao u 3D Max-u i isprintao ga za 500 dinara. Eto ga! Radi posao vec 5000km. :)

Ako neko ima isti problem, neka mi se javi slobodno!

 

Vidimo se negde na putu!

 

Srdačno,

 

Jation

IMG_20180923_172401.jpg

IMG_20180713_153552.jpg

Treba meni 2 kom  poslao sam ti pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin
Kod mene na 4000 obrtaja ide 90km na sat a na 4500 obrtaja 100 na sat. Kako je kod vas?
Meni je 4300 - 100km/h...skroz zadovoljan

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin
On 25.1.2019. at 10:59, Jation je napisao:

Cao svima! Dugo nisam bio aktivan na forumu ali eto mene nazad sa Afrikom koju kupih proslog leta. Budzim nesto i sredjujem na nedeljnom nivou tokom ove zime tako da bi bilo fer da sam tu i podelim sa vama neka resenja ili pak pitam za neki savet.

 

Evo na primer, prosle godine sam se mučio sa onim plastičnim zupčanikom u pužu za brzinomer i nigde nisam mogao da nadjem nov ili polovan po razumnoj ceni.

Na kraju sam iskopao 3D model tog zupčanika, malo ga doterao u 3D Max-u i isprintao ga za 500 dinara. Eto ga! Radi posao vec 5000km. :)

Ako neko ima isti problem, neka mi se javi slobodno!

 

Vidimo se negde na putu!

 

Srdačno,

 

Jation

IMG_20180923_172401.jpg

IMG_20180713_153552.jpg

I meni bi trebalo 2 komada, i ako bi bilo volje da se posalje za Cg??? http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/paket-medjunarodni-fizicka-lica.asp :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: padina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07
On 4.5.2019. at 20:04, apic13.goran je napisao:

Da li je neko prepravljao fabricki auspuh od rd07?Unapred Hvala

Ja sam stavio od Roberta iz Ade,i imam onaj stari sto je bio na njoj.mislim da ni taj nije original,ali nigde nisam video oznaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750

Da li neko zna gde je relej od zmigavaca na Africi rd07 stavio sam druge zmigavce sa slabijim sijalicama i sad brzo trepce kao da sam led stavio.Pa bi probao da stavim drugi relej da vidim HOCU LI NESTO DOBITI.Unapred Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju
On 7.5.2019. at 21:58, apic13.goran je napisao:

Da li neko zna gde je relej od zmigavaca na Africi rd07 stavio sam druge zmigavce sa slabijim sijalicama i sad brzo trepce kao da sam led stavio.Pa bi probao da stavim drugi relej da vidim HOCU LI NESTO DOBITI.Unapred Hvala

Na RD04 relej je bio iza satova (iza prednje maske) pretpostavljam da je na istom mestu i na rd07. Ja sam imao isti problem i montirao sam neki relej sa aliekspresa na kom je bilo moguce stelovati brzinu treptanja, bio je bukvalno plug & play, radio sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Jak miris benzina dok motor radi. Kao da nema dobro sagorevanje. Mislite li da je smeša u pitanju ili nivo plovka? Inače motor radi perfektno ako izuzmem ovu anomaliju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ima li u Srbiji da se kupi set za reparaciju karburatora? RD07

 

 

Inače nađoh na ebay ali sa nekim oznakama koje ne mogu da rastumačim. To su: KX-1389; KX-1390; KX-1393. Koliko shvatih podela je po godištima. Za 93 godište treba KH1389 recimo a vidim da prodaju i KH-1393 za ovo godište.  Ponajviše nisam siguran da li ovaj set menja i snagu motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: padina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07
On 7.5.2019. at 8:04, dale11 je napisao:

Kako si zadovoljan sa tim auspuhom od Roberta ??

Prezadovoljan sam,hjma jako lep zvuk,i s obzirom,da je pre bio neki nabudzeni,ouaj joj mnogo lepse stoji.kako sam zahtevao,tako mi je Robert odradio.svaka mu cast.

20180707_175721.jpg

20180707_175743.jpg

20180707_175711.jpg

20180707_175706.jpg

20180707_175706.jpg

20180707_134147.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja