Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Srbijanci, ako neko ima neko lijepu turu dan-dva, Djerdapska klisura,Dunav, fina cesta, nista off road, nek baci ovde.. Nisam nikad tamo bio, pa ne znam, a ne googlaju mi se ture... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin
2 hours ago, jorga83 said:

dale11 ima li kakvog pomaka u transplataciji?

Nisam jos uvek nista uradio, hvala na pitanju ... planovi su da to sto je zdravo prodam u delovima ,a nova se trazi za sledecu sezonu ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Zimski san u toku a za to vreme lagano se pripremamo na prolece,za put u Siriju-Liban-Izrael-Jordan (Petra). Sto kaze jedan moj kolega,samo zdravlje i sve ce si bude eece8ff7102d3bb9f6783406829ba825.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nije improvizovano,kupio sam ih u planeta-bike shopu,to su bisage za biciklu ali su odlicno cucnule,vodonepropusne su i neverovatno kako izgledaju male a unutra u jednoj bisagi stanu ladno 2 cela kisna kombinezona i jos neke sitnice ,bas dosta stvari mogu da se natrpaju unutra..platio sam ih 5.000 dinara cd04918095a1b3058b31b2b18b7cecc6.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ajde kad sam se vec raspisao imam na prodaju nove glanc led maglenke kao na slici..prodajem ih po nabavnoj ceni od 2.500 din.ako je neko zainteresovan,valjda nece administrator da mi zameri ba6c1463facb096e2e78e0c0b575924c.jpg95b4400ec1503cf640c711be1a966634.jpga69df7ad8b16a172b0e9af711977a93e.jpg8bf9a93e3ec536f2dc051bb2081801cf.jpg8e77cc0ef0d748d423bf37010a8c260c.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kaligula kolega, jel mozes da mi das direktan link ka bisagama ovim prednjim sto si kupio u planet bike-u.

Ja sve sto sam gledao, sve ima neke za ispod sedista, a bisage kao tvoje ne mogu da pronadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

PLANETBIKE.RS

Online prodaja bicikala, delova i opreme za bicikle, rolera, fitnes opreme, skija i ski opreme. Brendovi: Shimano, Scott, Cannondale, Polar, Kettler, Elan, Volkl.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja sam ih platio na snizenju 5.000 dinara,pre 2 nedelje sam slucajno pogledao na ovom sajtu bile su 3.800din,sad ih opet podigli na 6.300 bitange

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Pasovale bi..,sa zadnje strane ima metalne kukice koje se navuku odozgo na sipku,a sa donje strane podesiv kais sa kukicom...nema teoretske sanse da se otkace u toku voznju ne brini

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo društvo.
Srećna Pravoslavna Nova!

Ko od kolega iz PI prodaje XRV650?

Послато са MI MAX 2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Imam jedno pitanjce za stručnjake iz ove oblasti:
može li se na Afriku rd 04 ugraditi onaj pokazivač stepena prenosa i ako može je li to komplikovana operacija. Hvala unapred.
Ps. Sretna nova svima i puno bezbednih kilometara na dva ili tri točka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin XRV 750 RD04, ex Yamaha XJ 600 S, ex Kawasaki KLR 650, ex Kawasaki KLE 500, ex Honda NX250

Cao svima! Dugo nisam bio aktivan na forumu ali eto mene nazad sa Afrikom koju kupih proslog leta. Budzim nesto i sredjujem na nedeljnom nivou tokom ove zime tako da bi bilo fer da sam tu i podelim sa vama neka resenja ili pak pitam za neki savet.

 

Evo na primer, prosle godine sam se mučio sa onim plastičnim zupčanikom u pužu za brzinomer i nigde nisam mogao da nadjem nov ili polovan po razumnoj ceni.

Na kraju sam iskopao 3D model tog zupčanika, malo ga doterao u 3D Max-u i isprintao ga za 500 dinara. Eto ga! Radi posao vec 5000km. :)

Ako neko ima isti problem, neka mi se javi slobodno!

 

Vidimo se negde na putu!

 

Srdačno,

 

Jation

IMG_20180923_172401.jpg

IMG_20180713_153552.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07

Raja. Pozdrav. Jedna mala pomoc mi je potrebna. Potreban mi je crash bar za moju rrd07a. Pa ako ima viska da proda, prrporuci nekoga ko.ima, ili neko ko pravi neki zamjenski itd. Bio bih zahvalan.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Mislim da Givi bar i dalje moze da se kupi u MotoLand u Beogradu.
Takodje u Beogradu je i Seba, ko moze da dobaci motor do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
Mislim da Givi bar i dalje moze da se kupi u MotoLand u Beogradu.
Takodje u Beogradu je i Seba, ko moze da dobaci motor do njega.
E hvala ti na info. Veliki pozdrav.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 1/25/2019 at 10:59 AM, Jation said:

Cao svima! Dugo nisam bio aktivan na forumu ali eto mene nazad sa Afrikom koju kupih proslog leta. Budzim nesto i sredjujem na nedeljnom nivou tokom ove zime tako da bi bilo fer da sam tu i podelim sa vama neka resenja ili pak pitam za neki savet.

 

Evo na primer, prosle godine sam se mučio sa onim plastičnim zupčanikom u pužu za brzinomer i nigde nisam mogao da nadjem nov ili polovan po razumnoj ceni.

Na kraju sam iskopao 3D model tog zupčanika, malo ga doterao u 3D Max-u i isprintao ga za 500 dinara. Eto ga! Radi posao vec 5000km. :)

Ako neko ima isti problem, neka mi se javi slobodno!

 

Vidimo se negde na putu!

 

Srdačno,

 

Jation

IMG_20180923_172401.jpg

IMG_20180713_153552.jpg

Meni treba taj puž  za Yamahu TT600R.Ovih dana ću da krenem u sređivanje za sezonu,pa ću biti slobodan da te kontaktiram za to.

Imam i uzorak,pa bih ti poslao,čisto da se pogode mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin XRV 750 RD04, ex Yamaha XJ 600 S, ex Kawasaki KLR 650, ex Kawasaki KLE 500, ex Honda NX250
16 hours ago, Mindžake Merava said:

Meni treba taj puž  za Yamahu TT600R.Ovih dana ću da krenem u sređivanje za sezonu,pa ću biti slobodan da te kontaktiram za to.

Imam i uzorak,pa bih ti poslao,čisto da se pogode

Hajde možemo da probamo. Ako bih ga modelovao od nule, trebalo bi mi dosta vremena. Mislim da je za njega najpametnije da ga provučemo kroz 3D skener, doteram malo detalje i onda na print. Zvaću danas da pitam koliko košta 3D skeniranje, da vidimo da li je isplativo upuštati se u takvu akciju.

Ako nije, mogu da ga izmodelujem od nule, samo da nadjem slobodan dan ili dva, pošto nisam baš mnogo brz. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
12 hours ago, Jation said:

Hajde možemo da probamo. Ako bih ga modelovao od nule, trebalo bi mi dosta vremena. Mislim da je za njega najpametnije da ga provučemo kroz 3D skener, doteram malo detalje i onda na print. Zvaću danas da pitam koliko košta 3D skeniranje, da vidimo da li je isplativo upuštati se u takvu akciju.

Ako nije, mogu da ga izmodelujem od nule, samo da nadjem slobodan dan ili dva, pošto nisam baš mnogo brz. :)

Meni nije uopšte hitno.Početkom marta nosim motor kod majstora i ima dosta stvari oko njega da se radi,tako da ne verujem da će pre aprila biti gotov.

 

Ovo je taj puž koji treba da se napravi.Naravno,ja bih Vam ga poslao i ako možete to da uradite-platiću,jer mi deo svejedno treba,a bolje da platim Vama nego trgovcima polovnim delovima.

WP_20190201_20_35_35_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja