Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Haha komedija.

Gledam sad ovaj snimak i moja devojka spava.

U trenutku kad je Africa pochela da brunda samo chujem u pozadini:

"To ne staje, to ne staje nikad"

Okrenem se i vidim Tijanu kako pricha u snu.

Evo sad se valjam u sobi!

Ima neshto kod te Africa-e mamicu joj!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ovi iz Beograda bi trebali da znaju Zareta, vozi zelenu africu, prepoznatljiva je po registraciji  "ZABLjAK 0001" (bas tako pise na tablici). Pre 5 godina sam pricao sam njim i pitao ga kad ce da promeni motor, rekao je cim Honda napravi bolji enduro od Africe.Video sam ga pre par meseci i dalje vozi tu Africu koja je presla ko zna koliko km i ko zna koliko ces jos preci.  ;D

 

žare i ja smo u istoj zgradi! ali registracija mu je najluđa!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pozdravi Zareta kada ga vidis ;) nisam ga dugo sreo...

 

Lalajko, ta afrika pali tako zato sto je stara 20 godina pa je vec dobro uvezbala ;D

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: NBGD, blok 44

Da li neko ima logo Africa Twin u nekoj pristojnoj rezoluciji? Ne mogu da nadjem na netu nista dovoljno veliko da napravim masku za airbrush. Ne mora vektorski, moze i bitmapa, samo da je dovoljno veliko da preko njega mogu precizno da nacrtam logo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Evo i mog skomnog doprinosa. Dao sam ovaj podatak već u Garaži, ali verujem da će ovde biti pristupačniji. Iz nekog razloga, ovoga nema u service manualu.

 

Ispravan alternator Honde Afrike RD03, u radu, na oko 1200rpm, daje oko 15V naizmenične struje na svim kombinacijama između faza. Upali se motor, raskači džek kabla alternatora koji vodi prema regleru i na kontaktima kabla alternatora se premere sve tri kombinacije između tri kontakta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko, odakle ti info da je proizvodnja AT premestena u Spaniju, posto sam prilicno siguran da su sve pravljene u Japanu?!?

 

www.xrv.org.uk

 

Negde tamo je pisalo o tome.

 

RD03 is made in Japan, never twins (from 1996) are made at Montesa in Spain. No problems with fuel pumps, clutchwires, regulators etc. At those years Honda wanted to "Build" a good reputition, especially when it comes to quality, thats why also other bikes from this era ( VFR, CBR, TRANSALP...) are very well build bikes. Just watch and compare the, paint, rims, spokes, frame, plastik. RD03 is a legendary bike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosto neverovatno. Na mom pise MADE IN JAPAN, a i po broju je fabrika u japanu...

Mislim da su se zaje*ali...

 

Moguce da je deo sklapan u Japanu a deo u Spaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Evo iskustva koje bi vlasnicima afrika možda moglo uštedeti 30-50 evra.

 

Radi se o sinhronizaciji karburatora, za koju su po pravilu potrebni vakuumetri, ali koju, prema mom iskustvu možete uraditi sami, bez odlaska u servis. U service manual-u (za RD03 model) opisano je kako se to radi. Kada su oba karburatora spojena, pomoću šrafa za regulisanje podesiti leptire karburatora tako da spoljašnjom ivicom na pola "seku" rupicu na donjem delu usisne cevi tela karburatora. Mislio sam da je to podešavanje samo ugrubo dok se motor ne odveze na fino štelovanje vakuumetrima. Ja sam na mojoj africi raslapao oba karburatora zbog čišćenja i naštelovao sam ih prema tom uputstvu. Da bih bio 100% siguran i da bi moja afrika "pevala" juče sam otišao u servis kod Marka sa Karaburme da se stručno uradi sinhronizacija karburatora i štelovanje ventila. Marko je posle kontrole na vakuumetrima rekao - Karburatori su ti savršeno sinhronizovani, nema šta da se radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Evo iskustva koje bi vlasnicima afrika možda moglo uštedeti 30-50 evra.

 

Radi se o sinhronizaciji karburatora, za koju su po pravilu potrebni vakuumetri, ali koju, prema mom iskustvu možete uraditi sami, bez odlaska u servis. U service manual-u (za RD03 model) opisano je kako se to radi. Kada su oba karburatora spojena, pomoću šrafa za regulisanje podesiti leptire karburatora tako da spoljašnjom ivicom na pola "seku" rupicu na donjem delu usisne cevi tela karburatora. Mislio sam da je to podešavanje samo ugrubo dok se motor ne odveze na fino štelovanje vakuumetrima. Ja sam na mojoj africi raslapao oba karburatora zbog čišćenja i naštelovao sam ih prema tom uputstvu. Da bih bio 100% siguran i da bi moja afrika "pevala" juče sam otišao u servis kod Marka sa Karaburme da se stručno uradi sinhronizacija karburatora i štelovanje ventila. Marko je posle kontrole na vakuumetrima rekao - Karburatori su ti savršeno sinhronizovani, nema šta da se radi.

 

Moja prošla africa je imala 35.000 kad sam je uzeo, a prodao sam je sa skoro 60.000 km na satu. Ništa nisam pipnuo na motoru osim ulja, filtera i svećica. kad sam je prodao rekao sam čoveku da mora pod obavezno da uradi veeeliki servis, i proveri zazore i vakuume. Kada ga je otvorio, sve je bilo u fabričkoj toleranciji  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700

evo ja juche zamijenio moju dominatorku za africu    malo je starija od dominatorke, ali je osjecaj voziti je nemoguc. imam 2 metra, smjestim se kako treba, navlachi vrhunski. nemam rijechi. ne znam koji je model, jer je stranac,a papiri su mi kod tog lika shto treba da mi zavrshi registraciju

 

 

koja ovo moze biti godina, i da pali bash kao na ovom video snimku shto je chovjek pokazao

 

post-2523-1287899814304_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Dva diska napred imaju sve Africe osim prve RD03 a i ona ima drugaciju prednju masku i manju kubikazu pa se lako provali da ovde nije ona u pitanju (sem ako nije neko bas zesce cackao oko nje,osim sto je farbao,jer mislim da se nisu proizvodile u ovakvoj boji)!

Ako zelis bas precizno da utvrdis koji je model pogledaj oznake na ramu,ako ih nema (to vec treba da te zabrine),ili se ne vide lepo iz nekog razloga,onda izmeri visinu sedista,ako je vislje od 86cm onda nije RD07 ili RD07A,onda ostaje samo RD04 kao moguci model,a one su pravljene 90-91 i 92 godine,preciznije od toga (tacnu godinu) ne bih znao kako bi odredio sem pregleda"VIN"brojeva kako ih zovu Ameri,ali onda treba da znas sta koja cifra znaci i koja cifra,tacnije dve,predstavljaju godinu proizvodnje!?

Ako je sediste bas te visine onda moze biti RD07 ili RD07A,mada mi se licno ne cini po izgledu maske da je RD07A,procitaj bolje ono sto je Lalajko napisao na prvoj strani i provalices vec koje su sve razlike,ja sam to odavno citao pa ovo pisem iz secanja (nemam vremena sad da citam opet celu temu) ali po sedistu ces najlakse provaliti da li je RD04 ili RD07,sem ako nije i ono menjano nekim aftermarket modelom!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja