Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Slobodno teraj i uzivaj,nije mu nista,samo kontrolisi nivo ulja.ili je popustio silikon na glavi cilindra ili zapuseno crevo za odusak.ne sekiraj mu se nista

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

99% je pustio dihtung na poklopcu ventila,sto je relativno cesta pojava. Mozes ga samo skinuti,ocistiti,zalepiti za poklopac crnom diht masom i vratiti (nije skup,mozes i promeniti). U sustini nista opasno,vozi komotno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Drugari imam problem,  crko mi motor ... najbrze resenje je da kupim drugi agregat , da li znate dge mogu da nadjem rasturenu rd04 91g ili koja godina bi druga mogla da se uklopi ... hvala unapred i pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Vec sam na vezi sa tim momkom iz slovenije zadnja 4 dana , trazi mi 900 e sa karburatorima i paljenjem... pa sam mislio da u srb ima neko da izbegnem carinu i ostale peripetije ... 

Ukratko ... doso sam sa odmora iz greece i javljaju mi ujak iz sombora umro ,subota uvece , a nedelja sahrana ... ja bez provere ulja i ostalo krenem u nedelju i u startu sam kasnio zbog nekih majstora , od leskovca do bgd 6.5-7000 obrtaja ,pocela da greje stanem ventilator ne radi ... premostim zice i gas kod indjije promeni zvuk motora , ja na silu do prve pumpe nekako se dovucem i zovi da nadjem nekog majstora ... nedelja , preobrazenje , nema nikog zivog ... nadjem u indjiji preko prijatelja ,ali kazu moram da ga odvezem nemaju cime da ga oteraju ... morao sam na kovilj da se vratim u suprotnu traku nekih 18 km otprilike i tu ga dokusurim ... eto 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Titograd
  • Motocikl: honda africa twin
Vec sam na vezi sa tim momkom iz slovenije zadnja 4 dana , trazi mi 900 e sa karburatorima i paljenjem... pa sam mislio da u srb ima neko da izbegnem carinu i ostale peripetije ... 
Ukratko ... doso sam sa odmora iz greece i javljaju mi ujak iz sombora umro ,subota uvece , a nedelja sahrana ... ja bez provere ulja i ostalo krenem u nedelju i u startu sam kasnio zbog nekih majstora , od leskovca do bgd 6.5-7000 obrtaja ,pocela da greje stanem ventilator ne radi ... premostim zice i gas kod indjije promeni zvuk motora , ja na silu do prve pumpe nekako se dovucem i zovi da nadjem nekog majstora ... nedelja , preobrazenje , nema nikog zivog ... nadjem u indjiji preko prijatelja ,ali kazu moram da ga odvezem nemaju cime da ga oteraju ... morao sam na kovilj da se vratim u suprotnu traku nekih 18 km otprilike i tu ga dokusurim ... eto 
Uh, mnogo! Ja sam je iz Austrije, sa dostavom do Grude, pored Dubrovnika, dobio za 480€, svi papiri. Stavio mi je vrijednost na fakturi 280€,pa nisam plaćao carinu.
Probaj na www.hamart.at, direktno ga kontaktiraj, posle registracije na sajtu.
Srećno!

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E bas steta, upropascen motor bezveze.  Ventilator na AT se ukljucuje samo kad je bas spora voznja kreni stani,  inace je protok vazduha dovoljan da je rashladi, zato nemoj da ocekujes da ti ventilator radi posle brze voznje.  Na osnovu ovoga si mogao da zakljucis da nesto nije u redu,  a imas i merac temperature na tabli, pa mozes da zakljucis da li se motor pregreva ili je nesto drugo u pitanju.  Srecno sa pronalaskom nove masine.  Mada bi ja na tvom mesru otvorio da vidim sta je sve otislo,  mozda se isplati popravka postojece masine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07

Kolege

Voleo bih da cujem vase misljenje:

1. RD07, imam utisak dane drzi pravac pri brim voznjama (preko 90km/h), utisak mi je kao da povremeno bacaka levo desno. Kad naletim i sa manjim brzinama na kolotrag ili neravninu imam utisak da mnogo baci motor na stranu, takoreci ne pegla neravninu. Cini mi se da to ranije nije tako grubo bilo.

Da li gume mogu da uticu n takvo ponasanje? Ranije su bile Anake 2 a od pre dve godine Dunlop TrailSmart . Zamenjeno pre dve godine ulje u vilama, i ubacena jos jedna manja opruga u svaku vilu zato sto su postojece bile malo slabije. Zamenjeni lezajevi u lezistu vila ove godine.

2.  Drugo pitanje kofer na repu (Givi Monokey) se prilicno razlabavio u lezistu ona dva zube bas imaju slobodan hod. Mnogo lupa i drma se dok se vozi. Jel neko resavao takav problem?

 

Unapred zahvalan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07
1 minute ago, jorga83 said:

Ja sam stavio jedan sundjercic izmedju kofera i ploce cija je uloga da kopce drzi nategnute tako da nema lapkanja,a prvi problem:stabre:

neki tvrdi sundjer? ili gumu ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Po tim kolotrazima se svaki motor baca i Afrika koju sam vozio i sada Pan Evropa koju vozim.Kako si zakljucio da su ti opruge slabe pa si dodavao neke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
2 hours ago, Sveta 5. said:

Po tim kolotrazima se svaki motor baca i Afrika koju sam vozio i sada Pan Evropa koju vozim.Kako si zakljucio da su ti opruge slabe pa si dodavao neke.

pa to mi je dodao jedan majstor u servisu u Solunu. Kaze malo da se ojacaju a posle ili da kupim druge nove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07
3 minutes ago, markodecaja3 said:

nemam mnogo iskustva ali sve mislim da je takav tip guma, voleo bih da uporedim sa drugim motorom - afrikom ili da neko ko dugo vozi afriku proba moju

ovo sam greskom poslao sa starog profila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja