Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

pre dve nedelje kada sam se vratio sa putovanja iz nemacke,zablokirao mi.je cilindar u prednoj celjusti kocnice zbog prljavstine.prilikom ciscenja i vracanja cilindra u leziste ostetio sam malo gumicu.pozvao sam hondinu prodavnicu u beogradu i rekli su mi da imaju gumice i da kostaju 6.000 dinara ovde su 10 dolara..cini mi se da malo vise udaraju po usima

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
pre dve nedelje kada sam se vratio sa putovanja iz nemacke,zablokirao mi.je cilindar u prednoj celjusti kocnice zbog prljavstine.prilikom ciscenja i vracanja cilindra u leziste ostetio sam malo gumicu.pozvao sam hondinu prodavnicu u beogradu i rekli su mi da imaju gumice i da kostaju 6.000 dinara ovde su 10 dolara..cini mi se da malo vise udaraju po usima

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Tako isto su mom drugu, vozi yamahu yzf 600, on htjeo da promjeni sve, mislio da mu lik priča o kompletu za sve cilindre, međutim kada je rekao po komadu da je cjena oko 6000 on malo hvalilo u nesvjest da rokne. Strašni su.


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Eto kome treba bilo kakav deo za afriku transalpa ili varadera nemoj da mu ovlasceni servisi niti bilo ko drugi skidaju kozu sa ledja..mogu sve da naruce sa ovog sajta..to je prodavnica koja se nalazi u Londonu,fabricke cene delova.Odatle se snadbevaju svi ostali ovlasceni i neovlasceni preprodavci delova..i kao u mom slucaju da nisam znao za ovaj sajt umesto 8 evra platio bi 50 evra..osisaju te kao ovcu i to je to.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

24 - 26.08  u Kosjericu je tradicionalno okupljanje afrikanaca i tenerasa koje traje od 2009 god.  AT vs ST .

Bice kamp, bazen, svirka, voznja, ...

Ko zeli da se pridruzi, izvolite. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Hajde da vidimo, CDI RD 04, normalna neka opcija da nije 500 dolara, ili neko skarabudzenje funkcionalno, zamjenski ili sta god.. Radi moj al volio bih imati rezervni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
Pozdrav svima! Novi clan, sretne voznje svima!
Pozdrav.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 9.7.2018. at 11:39, djomla87 je napisao:

Africa je dosla iz Svajcarske pre dve godine kod mene.

Od tada je presla 6000km, hvala Bogu nikakvog kvara nisam imao.

Penjao sam je i na 2000metara nadmorske visine, prolazio kroz reke, vozio i blagi offroad, radi kao sat.

Kada sam shvatio zasto je tako popularna i cenjena zaljubio sam se u nju. 

Trenutno ima 70k na satu. Kupio sam i svecice  pre godinu i po dana, dao za njih 60evra u Louisu ako mi zatrebaju. 

Eno ih i dan danas stoje u fioci, ni naznake da ih trebam menjati. :D

Na motoru je sve originalno, prva boja, original auspuh. 

Servisi se rade na 2000km, maximalnu negu ima. :) 

Pouzdanija od devojke, uvek spremna za voznju :D

19601507_10213142564389019_4445300236616345378_n.jpg

Kakvi servisi na 2000km, osim ako pranje ne zoves tako

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Africa Twin750
10 hours ago, jonel said:

Moze i neka slika? :)

 


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

 

Da se pridružim i ja Afrikancima. 2016 kupljena. Prezadovoljan sa AT, Honda je to..... :)

IMG_20180722_114907.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
.Ovo mi lici na "Ocu dobar motor al' nemam pare"  I tata bi sine...
 
Pa rekao sam da hocu HONDU.    Salim se ja malo naravno.
 
Kao sto rekoh prosle godine sam uvezao Viraga iz Austrije. Tamo mi je burazer pa kad ja nadjem nesto na netu sto mi se cini dobro ja ga posaljem da vidi. Prosle godine sam ga iscimao nekoliko puta bas za tog Viraga i mislim da je ispiz..... Dok je trazio i dok je mene tukla euforija sto cu kupiti motor on mi jednom kaze "Sta si mi ovo uradio, sada hocu ja da uzmem nesto za sebe" ali nemam dozvolu a ovde da polazem.... Prodje godina, trazi on, gledam ja i pre neki dan mi kaze: Africa, 92 ili 93 (nisam siguran), pali iz prve, nove gume, disk, plocice, lanac i lancanici, ulje, filteri....  ALI presao nesto preko 90 000 km. STA DA RADIM. E zato ja Vas pitam koliko bi bila generalna. Srle potpuno si u pravu sto kazes za ostale delove, to mora da je vec istroseno ako nije i to menjano pa mu taj nije ni spomenuo. Prenecu bratu to pa nek ga pita da li je jos nesto radio na biku, ako ga nije vec prodao. Mislim da je trazio nekih 1000 E.
A nasao je i Transapla samo novijeg, ali ne znam u kakvom je stanju taj, pa sam i za njega isto pitao.
Druze upravo to godiste Afrike,zakljucno do sredine 94-te godine,dok proizvodnja nije premestena u Spaniju,sa redovnim servisima prelazi po 180.000 ko od sale.normalno zavisno od uslova voznje i da ga nije bas neka buzdovancina od vozaca krvnicki unistavala,ima nas raznih..ali generalno za normalne uslove voznje to godiste prelazi 180-200.000 bez ikakvih problema,do prvog velikog servisa.Afrika je to druze,ne smes ni u jednom trenutku da posumnjas u nju ispod predjenih 200.000

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 2 sati, kaligula1 je napisao:

 
Pa rekao sam da hocu HONDU.  emoji4.png  Salim se ja malo naravno.
 
Kao sto rekoh prosle godine sam uvezao Viraga iz Austrije. Tamo mi je burazer pa kad ja nadjem nesto na netu sto mi se cini dobro ja ga posaljem da vidi. Prosle godine sam ga iscimao nekoliko puta bas za tog Viraga i mislim da je ispiz..... Dok je trazio i dok je mene tukla euforija sto cu kupiti motor on mi jednom kaze "Sta si mi ovo uradio, sada hocu ja da uzmem nesto za sebe" ali nemam dozvolu a ovde da polazem.... Prodje godina, trazi on, gledam ja i pre neki dan mi kaze: Africa, 92 ili 93 (nisam siguran), pali iz prve, nove gume, disk, plocice, lanac i lancanici, ulje, filteri....  ALI presao nesto preko 90 000 km. STA DA RADIM. E zato ja Vas pitam koliko bi bila generalna. Srle potpuno si u pravu sto kazes za ostale delove, to mora da je vec istroseno ako nije i to menjano pa mu taj nije ni spomenuo. Prenecu bratu to pa nek ga pita da li je jos nesto radio na biku, ako ga nije vec prodao. Mislim da je trazio nekih 1000 E.
A nasao je i Transapla samo novijeg, ali ne znam u kakvom je stanju taj, pa sam i za njega isto pitao.
Druze upravo to godiste Afrike,zakljucno do sredine 94-te godine,dok proizvodnja nije premestena u Spaniju,sa redovnim servisima prelazi po 180.000 ko od sale.normalno zavisno od uslova voznje i da ga nije bas neka buzdovancina od vozaca krvnicki unistavala,ima nas raznih..ali generalno za normalne uslove voznje to godiste prelazi 180-200.000 bez ikakvih problema,do prvog velikog servisa.Afrika je to druze,ne smes ni u jednom trenutku da posumnjas u nju ispod predjenih 200.000 emoji3.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Za Afriku to nije neka kilometraza,ja sam moju prodao sa oko 100h km gram ulja nije trosila 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

107 hiljada kilometara, za sada... Prosle sedmice do Ukraine i nazad, bez problema, CDI se jos uvijek trazi... Izbacio elektricnu pumpu za gorivo, stavio vakum obicnu..Pozdrav i sretne voznje...

Screenshot_20180812-195601_Instagram.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 7 sati, king_julien je napisao:

Kolega od koga auta i od kog modela si nasao pumpu i gde si kupio?

Nije od auta, to je obicna za scooter ili cak za kosilicu. Evo slike, ja sam nasao ovakvu ali mozes bilo koju sa tri izvoda. Na usisnoj grani imas saraf koji izvijes, onda ti neki metaloglodac napravi " sisu" da mozes staviti crijevo i spojis ovu pumpu ( bitno je da je fino pozicioniras da ti ne smeta) Meni je stara elektricna zeznula regler i necu uopste da mi je gorivo zavisno od struje. Nemoj razmisljati o tome koliko treba da " baca" ova vakum, jer ti je dovoljna i od 50 kubicnog scootera.. U biti XRV moze raditi bez ikakve pumpe ali preko pola rezervoara..

Screenshot_20180814-172531_Google.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

imam problem

izgleda da pusta ulje negde gore na cilindru pa ako neko zna koliko je to jebeno sad

ne znam koliko sam dugo vozio ovako , nadam se da nisam nesto ozbiljno zeznuo

ne znam kome bih u Beogradu mogao da oteram motor na servis posto mi se moj majstor ne javlja

Uradio bi ovo, stelovanje ventila, ciscenje karbova I zamenu svecica kad vec idem

hvala svima

40422131_2044854215536959_215777739611832320_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Proveri nivo ulja,ako je u granici normale nije mu nista,samo da se predihtuje silikonom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja