Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 15.1.2008. at 12:15, Najzli je napisao:

Ovo sam rekao, iza toga stojim i tvrdim da je istina. Posedovao sam RD03 i doživeo da mi Nataša skoro kroz suze kaže: "Prodao si našu Afriku..."

 

"Postoji nešto lično u predstavljanjima motocikala. Uglavnom to je posledica što tekstove pišu dve ruke i jedna glava, pa nema mesta za mnogo oprečnih mišljenja. Dakle, u predstavljanjima je poruka jasna, ne može se motocikl karakterisati kao loš a dobar, ili srednje odličan... Predstavljanje je krajnje subjektivan pokušaj da objektivizujemo naše utiske. Iz tog razloga, pokušaću da obavim neformalni razgovor a auditorijumom na temu vudu magije, crnog kontitenta, divljine, slobode, pustinje... Afrike... Pokušaću da vam stvorim sliku u glavi, koju ja imam kada pomislim na Afriku.

 

Moj prvi suret sa Afrikom je bio dok sam bio osnovac. Putovao sam u Alžir, gde sam proveo ukupno 12 meseci svog života. Afrika je za mene, vetar u licu, dugački francuski hlebovi, prašina i nemirno more. Peščane plaže koje se prostižu nedogled, Arapi koji žvaću duvan, limenke svežeg narandžinog soka i velike ribe na roštiljima. Dečački san, sam u Alžiru, ćale radi po ceo dan, a ja slobodan da istražujem ogromne mrave, paukove, retke travke i sunce koje pritiska. Ja ne znam gde se taj osećaj Afrike pretočio u ljubav prema određenom motociklu, ali samim pogledom na to graciozno telo shvatam da je to ono što ja želim, da je to miris pustinje preslikan u utisak snage, more koje je talasima vajalo vizir, krik nepregledne stepe koji raširenim rukama dozvoljava da široko uhvatiš korman, viši od vrhova Kilimandžara, glasniji od Viktorijinijih vodopada, snažan kao Nil, a izmišljen da prevari svoje ime, da prevaziđe i sušu i vodu i mrak i sunce... Torzoa širokog kao u žirafe, oklopljenog stomaka kao u nosoroga, panter u skoku, režući kao puma tera vas da zažmurite i pomislite: Da, to je to... Afrika u svom surovom izdanju, Afrika kakvu poznaju samo oni koji su nekada u njoj bili žedni, koji shvataju nemilosrdnost crnog kontitenta, opasnost kojom odiše... Ne zamerite vlasnici Bandita, Nindži i ostalih pojava koje se mogu kopirati, napraviti i preraditi... Ali Honda XRV, Africa Twin, je jedini motor koji će osećaj peska među zubima, suvih usana i vrućine na butinama usaditi u sećanje kao nešto najlepše što je moglo da Vam se desi.

 

Honda XRV Africa Twin

 

Honda kao kvalitet, XRV ili X kao Extreme, R kao Reliability, V kao Victory (Kako bi inače karakterisali V motor?) Africa kao objašnjenje odozgo i Twin, kao V2 makina. Aj neka neko poželi još nešto! Položaj vozača taman takav da možeš da gledaš u nogice curice koja sedi u autobusu do prozora, pod suknjicu curice koja se saginje da izvadi kolače iz rerne pred otvorenim prozorom prvog sprata. Ne ti nisi vozač Afrike, ti si džin koji je došao sa neke druge planete, ti si gospodar pustinje, ti si amfibija, tobom plaše decu kada nisu dobra, ti si rika lavova u centru grada, ti si kontitent na putu. Ti ne voziš motor, ti jašeš divljinu, tebe ne zanima kubikaža, snaga, obrtni momenat, ti ne znaš za brzinu svetlosti, svetlost usporava pred tobom. Tvoji kramponi nagrizaju asvalt, tvoja cisterna drži pola Malawi jezera, težak si kao Madagaskar, tvojim venama teče voda sa Tanjganjika obala. Ispod grube spoljašnosti još grublja unutrašnjost, mišićavo telo sa venama koje pokazuju sklad bez viškova, bez nepotrebnih detalja. Želite lepotu? Gledajte filmove. Želite suštinu, divljinu, znoj i stvaran život, vozite Africu Twin!

 

Ima tri ventila po cilindru! Koga boli kurac za to??? Africa Twin je iznad performansi, neuporedivi spartanac, gladijator, odgovor na životno pitanje, egzistencija, kap vode u pustinji, vetar na mirnom moru, adrenalin u živom blatu, moć sunca, voodoo magija... XRV je brisanje granica, širenje puteva na šume, jezera, planine, sneg i vatru, to je oslobađajući krik na rođenju, poslednja želja zarobljenog čoveka u ogradama modernog društva, mašta ukotvljenog broda, sećanje zaboravljenoh junaka. Mitološko biće, Androkleov lav, snaga Samsona, Kiklopov nemir, Persefonino kajanje, Torov bes, Perunova milost, Herkulova nervoza... Africa twin je... legenda.

 

Cope, Lalajko i ostali, zavidim Vam, zavidim na svakom trenutku provedenom na Africi, zavidim Vam na svakom sekundu u sedlu, na svakom kilometru. Zavidim vam na slobodi, na snazi... Svaka čast...

 

Afriko, vratiću ti se, jednom.. obećavam."

 

Izvor www.bjbikers.com  ;D

 

Africu treba osetiti. Uspomene ostaju zauvek.

 

najzli

 

 

Svaka cast..vozim afriku tek od juce,vec nemam komentara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 28.11.2008. at 14:09, Pablo je napisao:

 

 

 

Koliko je realno da je neko ko je posedovao Africu Twin 11 godina, presao samo 40.000km sa njom? To je nesto jedva preko 3500km godisnje... Ok, mozda je bilo manje voznje tokom onih godina, ali opet.

 

Sta mislite?

 

Ja sam ove 2017 godine od aprila do novembra meseca  hondom silver wing 600ccm3 presao 7.400 km..dakle sa mnoogoo slobodnog vremena..bukvalno se nisam skidao sa motora.Npr ujutru mi padne na pamet da skoknem do Sofije na jutarnju kafu,(msm na gl.grad bugarske, ne na komsinicu sofiju :D ).imam  ja tako fiks ideje u trenutku koje odmah sprovedem u delo.dakle vrlo je moguce da neko ko je samo malo vise poslovno zauzet,a u danasnjem vremenu sve je vise obaveza a sve manje slobodnog vremena.predje 3.500km godisnje,nista cudno i sasvim realno.Od pre 3 dana sam ponosni vlasnik Afrike ..ali moram da napomenem da je honda silver wing-honda afrika medju maxi skuterima..takva udobnost,takva zastita od vetra,tako strahovito potezanje kada mu zavrnete gas do kraja,brzina do 185km/h,tako pouzdan agregat koji moze da okrene sestocifrenu brojku na km satu bez generalne, da zasluzuje istinsko postovanje i naklon do poda..izvinjavam se mozda sam malo skrenuo sa teme ali me ponele emocije,ko je vozio silvera zna o cemu pricam..HONDA je fabrika:care: sve ostalo su radionice..

2017-11-13 09.07.28.jpg

Promenio član kaligula1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Ćao narode (izvinjavam se ako je već bilo rasprave o ovome) Vozim Hondu Transalp 600, ali je speedometer gear box isti kao i na Africi pa me interesuje

da li je neko skidao ovaj deo i čime? :) Stavio sam novi puž (plastični), sajla od točka do obrtomerta (cajgera) funkcioniše , dole (ispod) je postavljen šraf da bi zategao tu sajlu i puž ali i dalje ima lufta i čim počne da se okreće, naiđe na otpor i nema prenos ka cajgeru. Mislim da skinem ovaj gore psrten i tu ubacim deo koji će držati rastojanje sajle ravnomerno u osovini. Verovatno ste eksperimentisali pa me zanimaju mišljenja i saveti. :cirka1:

44800mv1013-honda-speed-gear-box-assy-xrv-xlv-africa-twin-transalp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ajd malo da razmrdamo ovu Afričku temu.
Evo vam jedna pitalica:
Čemu bi mogao da posluži ovaj moj "pronalazak" :
000b8bb874bfb6301c407eb51d815b29.jpg

Dostavljeno s kamijonem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Ma šala mala.
Ovo sam smislio u ove zimske dane, kad motor ne palim 2-3 nedelje, benzin u karburatorima izvetri i da ne bi dugo verglao dok povuče gorivo malo pripomognem duvanjem na čep rezervoara.
Mogu da kažem veoma "učinkovito".
Pozdrav.

Dostavljeno s kamijonem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Gde si bio da to izmislis dok sam bio u vlasnistvu Afrike :(

Kad se samo setim tog besomucnog verglanja... Ja stalno praktikovao ako mi motor stoji duze od 10-15 dana da to prvo paljenje prespojim sa autom i tako upalim motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Poštovane kolege na Afriku, imam kolegu koji je skoro prodao svoju Yamahu tt a pošto je probao moju Afriku želi da udomi jednu. Hoće da me za#ebe pa trażi neku od 99. do 2003 godišta.
Ako ima neko il zna nekog ko ima za prodaju, javljajte.
Hvala.

Dostavljeno s kamijonem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

Inače taj kolega je Jonel sa našeg foruma al je malo stidljiv.
Dajte ljudi neku dobru Afriku za njega.
🤡🤡🤡

Dostavljeno s kamijonem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07

Pozdrav raja. Treba mi jedna informacija. Potrebne su mi gume za afriku. Pa ako moze mala pomoc oko zastupnika dobavljaca itd. Gdje sam god nazvao svi nesto kao nemaju i bla bla. A hocu da uzmem Dunlop Trailmax 90/90 21 i zadnju 17 ku. Akoneko ima info kod koga sta i kako molim pomoc. BIH, Srbija nebitno. Pozeljno sa dostavom. Lp.


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin

*Aleksis xrv* ne mogu ti pomoći, ali bih te zamolio ako pronađeš neku povoljnu kombinaciju da podeliš sa nama jerbo i mene interesuju te Danlopke. Hvala unapred.

Dostavljeno s kamijonem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
*Aleksis xrv* ne mogu ti pomoći, ali bih te zamolio ako pronađeš neku povoljnu kombinaciju da podeliš sa nama jerbo i mene interesuju te Danlopke. Hvala unapred.

Dostavljeno s kamijonem.


https://www.facebook.com/Yamaha-BAREL-1409511885929782/

Nasao uz pomoc naseg forumasa i kolege. Imaju u Nisu, imaju u Bg.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
Alexis jesi zavrsio za gume.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока


E jesam jesam. Poslao sam ti PP.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07
2001 god. Cena hmmm 3750 evropejaca

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

auuuu. dobra cijena. Koliko ima na satu je li obrtala jedan krug? ili? mislim to je nebitno, nego ja imam afriku sa org kilimetrima 98 god. kod nas u BIH su dosta jeftinije .

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja