Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Imam dobar Sebring top, mislim da bi legao na Afriku , ali treba odraditi onih 30 cm cevi.

Znate li koga u blizini BG da radi kvalitetno cevi za auspuhe od prohroma ili već nečega što ne rđa ?

 

Ima jedan momak u Bariču - Bane - meni je radio grane i montažu novih auspuha na Yamahi. Nije jeftin, ali radi vrhunski, tako da u smislu kvaliteta urađenog nećeš biti nezadovoljan. Tel. 062/8329-039

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Nakon toliko odslusanih prica o toj cuvenoj Africi resih i ja da probam  :)

Ova koja je meni zapala tek ima da se dokazuje i da pokusa da stigne deo reputacije koju je imala .

Kratko je imam da bi mogao nesto vise da iznesem o utiscima ali za sad sam odusevljen  :na_glavi:  :jee1:

 

evo i neka slicica 

 

Kakva crvena zver na poslednjoj slici!

A ni ovaj motor ispred nije loš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

16707045_10208460698538248_1949995847_n.

Motor je jos uvek na prodaju i ceka srecnog kupca a slika je stara 20 dana i jos uvek isto izgleda motor a uzivo se moze videti i na Sajmu motora u Beogradu na standu Mas-a.

Promenio član Shuster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

I nervira me što je 35 kw.

Uopšte nisam obratio pažnju na to kad sam uzimao, pogotovo što, i ako nije skinuta blokada, to se uglavnom lako skida, što ovde nije slučaj. Ovde mora da se poigra i sa bregastim osovinama itd..u šta se ne bih upuštao.

Ali najviše mi smeta što nigde ne mogu da nađem kolika joj je sa ovim promenama vrednost obrtnog momenta ?

Ako su bregaste nežnije, to jest manje oštre, snaga bi trebala biti nešto manja, ali obrtni momenat bi trebao biti veći ?

I opet, šta bi dobio da izvadim blokadu iz creva za dotok vazduha, dakle da prodiše, a da ne diram ništa bregastu,( što mi za sada ni ne pada na pamet :)  ) ?

 

Jasminko sad tek videh novinu, sjajan primerak, nek je sa srecom.

 

 I moja je uštrojena stigla iz Švice. U startu, dok nisam zamenio izduv to je izgledalo ovako - do nekih 4-5 hiljada povuce kako-tako, a onda kao krava - dajes gas i ništa se ne dešava. Od kako sam sravio Robertov izduv performanse su se osetno popravile. Od tada sam potpuno zadovoljan sa onim sto mi pruza. Na putu (vidi fotku) ja i zena, motor maksimalno natovaren (3 kofera, tank ruksag, šator + ranac na ledjima), drzim opusteno putnu brzinu 130.

   Uz to udobnost na zavidnom nivou i to kaze moja zena koja je sada usla u šestu deceniju. Ranije kada smo bili dosta mladji na putovanjima je svaki čas tražila da stanem da protegne noge. Sada stajem samo kada treba da dopunim rezervoar ili kada vidimo nešto interesantno..

 

 Ako hoceš možemo jednom da stavimo moj izduv na tvoj motor, pa da vidis da li ima razlike.

 

 

 

k3oksj.jpg

 

Ali stvarno je interesantno koliko taj motor drzi cenu. Ja sa mojom ulazim sada u jedanaestu godinu i pre 10 g sam ga platio oko 3200 EURa

 Lično me se to nešto ne tiče, jer s jedne strane uopšte ne nameravam da ga prodam, a sa druge (što sam već više puta rekao), sve i da ga poklonim posle 10 g mogu da pevam što sam se vozio takvim motorom za 300 EUR/g.  Nego taj podatak mi je fascinantan sam po sebi

 

I evo još dve fotke sa Alpa

 

 

mvs37c.jpg

 

 

2a21k0.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari, Crna Mamba vise nije crna, sad je postala belka :)

Znate li nekoga ko pravi i lepi nalepnice za motore, vratio bih joj onu fabricku (belo-plavo-crvenu) kolor semu? Posle ce mi biti potreban i neki dobar bravar koji je raspolozen da se igra sa ovim kres barom (treba da se malo prepravi)

Isto bi mi znacilo neko trajno resenje za prednje migavce (prosle godine sam promenio nekoliko komada) ili mi komsije lome migavce ili ih ja lomim kad skidam i stavljam ciradu... :stabre:  (al verujem i nadam se da sam ipak ja u pitanju) 

 

post-3601-0-35983200-1490792152.jpg

 

post-3601-0-57589500-1490792160.jpg

 

post-3601-0-42397300-1490792175.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

 

 

I nervira me što je 35 kw.

Uopšte nisam obratio pažnju na to kad sam uzimao, pogotovo što, i ako nije skinuta blokada, to se uglavnom lako skida, što ovde nije slučaj. Ovde mora da se poigra i sa bregastim osovinama itd..u šta se ne bih upuštao.

Ali najviše mi smeta što nigde ne mogu da nađem kolika joj je sa ovim promenama vrednost obrtnog momenta ?

Ako su bregaste nežnije, to jest manje oštre, snaga bi trebala biti nešto manja, ali obrtni momenat bi trebao biti veći ?

I opet, šta bi dobio da izvadim blokadu iz creva za dotok vazduha, dakle da prodiše, a da ne diram ništa bregastu,( što mi za sada ni ne pada na pamet :)  ) ?

 

Jasminko sad tek videh novinu, sjajan primerak, nek je sa srecom.

 

 I moja je uštrojena stigla iz Švice. U startu, dok nisam zamenio izduv to je izgledalo ovako - do nekih 4-5 hiljada povuce kako-tako, a onda kao krava - dajes gas i ništa se ne dešava. Od kako sam sravio Robertov izduv performanse su se osetno popravile. Od tada sam potpuno zadovoljan sa onim sto mi pruza. Na putu (vidi fotku) ja i zena, motor maksimalno natovaren (3 kofera, tank ruksag, šator + ranac na ledjima), drzim opusteno putnu brzinu 130.

   Uz to udobnost na zavidnom nivou i to kaze moja zena koja je sada usla u šestu deceniju. Ranije kada smo bili dosta mladji na putovanjima je svaki čas tražila da stanem da protegne noge. Sada stajem samo kada treba da dopunim rezervoar ili kada vidimo nešto interesantno..

 

 Ako hoceš možemo jednom da stavimo moj izduv na tvoj motor, pa da vidis da li ima razlike.

 

Ali stvarno je interesantno koliko taj motor drzi cenu. Ja sa mojom ulazim sada u jedanaestu godinu i pre 10 g sam ga platio oko 3200 EURa

 Lično me se to nešto ne tiče, jer s jedne strane uopšte ne nameravam da ga prodam, a sa druge (što sam već više puta rekao), sve i da ga poklonim posle 10 g mogu da pevam što sam se vozio takvim motorom za 300 EUR/g.  Nego taj podatak mi je fascinantan sam po sebi

 

 

 

Popaj, hvala na postu podrške i na lepim slikama,

Vozio sam je malo više prošli vikend. Ona ide sasvim normalno. Mislim da se zbog lošijeg poznavanja nemačkog jezika nismo razumeli. Austrijanac je verovatno rekao da je blokada skinuta ali da je nije uveo kroz papire jer je hteo da i sin može da je vozi.

Povlači odlično ( koliko to Afrika može), na auto putu Preljina - Ljig sam prešao čak i preko 180 km/h ( sat pokazivao), potrošnja prešla 6 litara/ 100km, tako da mislim da mesta za  priču o blokadi nema  :) .

Idem sada da se iživljavam na njoj....stavljajući joj ksenone, Scotojler, dodatne bočne sijalice itd..itd..

Znajući sebe, glupo je da joj, kad sutra poludim i stavim u oglase, nešto od opreme fali  :) .

 

Kažu da je prevaziđena, matora a skupa, ... ima dosta činjenica koje to i podržavaju, ali, dobar primerak se najjeftinije može naći u Srbiji.

U ostalim delovima Europe je znatno skuplji.

Tako da , ako smo mi ludi po tom pitanju, najmanje smo lud narod od svih europskih naroda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

[quote name="jasminko VIR" post="1955457"

 

Idem sada da se iživljavam na njoj....stavljajući joj ksenone, Scotojler, dodatne bočne sijalice itd..itd..

Znajući sebe, glupo je da joj, kad sutra poludim i stavim u oglase, nešto od opreme fali  :) .

 

 

Stavi obavezno I voltmetar. Regler joj je slaba tacka (to si sigurno vec cuo), a posto ti jos ubacujes dodatne potrosace dobro bi bilo da stalno mozes da pratis punjenje. Regler kad rikne moze da prestane da puni, ali moze I da da visok napon. Ako to snimis, onda iskljucivanjem/ukljucivanjem farova mozes da spasis akumulator u prvom, odnosno CDI/potrosace u drugom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Hej drugari da nema neko slucajno viska jednu onu zastitu grane auspuha, noga mi izgore leti kad se vozam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Vaistinu vaskrse!

Za nalepnice se obratite Gvozdenu iz Kikinde. On je uradio jednu Super Teneru mnogo dobro. Ta je bila kod Sumara a sada je kod Popsyja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zvornik Republika Srpska
  • Motocikl: Honda XRV 750 Africa Twin RD 07

Samo da vas pozdravim. Tema je vrh. Posjedujem Africu RD07 98 godište. Na satu 16458 KM. Kilometraža orig imam originalne papire. Za razliku od svih vas imam iskustvo na njoj tek nekih 200 kilometara loko vožnje. Ali koliko sam skužio vrh je.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Imam Heidenau i nisam zadovoljan, bolje su mi bile Full Bore. Ali sledece ce verovatno da budu neke za asfalt, ne planiram mnogo da zujkam po blatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ima li ko RD07 u delovima.

Treba mi kućište filtera (Air box). Ovaj pre mene se valjda igrao sa dotokom vazduha pa izbušio plastiku oko filtera vazduha.

Ima 20-tak rupa prečnika 1 cm. Kasnije je to zatvorio onom jakom lepljivom  trakom.

Sve je to sada ok, ali me nervira kad nešto nije onako kako ga je fabrika napravila.

 

Zna li ko kakvu je to modifikaciju hteo da izvede ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja