Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Na staroj africi sam imao progresivne opruge, i bio sam zadovoljan ali nije bilo stelovanja.

Ova opcija je verovatno nesto mnogo bolje?

Mnogo je jednostavnije samo ubaciti ovo, nego menjati komplet vesanje. Jedino sto ne izgleda onako mocno u udnosu na usd od 48 mm. :)

Ima li nekih iskustava korisnika za ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Stelovanje i preloada i kompresije i povrata. Mislim da se moraju obraditi stapovi za ovaj kit, tj prosiriti rupa na dnu kako bi kertridz prosao.

Nije lepo kao WP to stoji :) ali za nas iz Srbije cini mi se ipak jeftinija varijanta. Jbg, Britanac, Svaba... moze da najuri ceo prednji KTM kraj za 400-500eur, mi odavde tesko.

 

Videcu da pojurim po stranim forumima ako ima iskustava sa ovom konverzijom, ne secam se da sam procitao ranije negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Za prednje vjesanje od DRZ-a (Showa 49mm, 'normalni' stapovi, modeli nakon 2003-ce su potpuno podesivi) je dosta lijepog napisano. Imao sam to vjesanje na Teneri 660 koja je tezinom slicna africi i na njoj se fino pokazalo. Od podesavanja imas predopterecenje, povrat i mislim kompresiju, lako odrzavanje, mozes naruciti i tvrdje opruge da kompenziras razliku u tezini, samo si ogranicen na jedan disk. Na teneri, zbog oblika rama nije bilo problema sa radijusom okretanja, cak je bio i bolji od originalnog tenerinog prednjeg kraja. Na africi bi moglo biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Meni se čini da je najbitnije za bilo kakav reli (stvari koje najviše utiču na postignuto vreme) sledeće baš po navedenim stavkama:

 

- Pouzdan motor koji se neće kvariti usled određenih prepravki. (znači sve to nešto što se nabudži mora biti ranije adekvatno testirano, a obično bude sve napravljeno noć pre...)

- Ostati na ruti, tj. imati dobar osećaj za navigaciju i markaciju

- Biti konstantan - ovo naročito dolazi do izražaja ukoliko se reli nekoliko dana vozi

- Adekvatan prenos 

- Ogibljenje

- sve ostalo...

 

Dakle, definitivno ono u šta bih najviše uložio vremena i para (a vezano je za prepravku motora) je upravo adekvatan prenos i što bolje ogibljenje. Posle toga samo trening.

Sve ostalo ne utiče toliko na vreme kao ove dve stvari, bar za nas amatere, razume se uz adekvatan trening....

 

Bilo kakvo budženje motora (veće mehaničke prepravke) samo utiču na pouzdanost, a definitivno troše vreme, novac, a i živce...

 

 

Ajde javljaj kako napreduje to tvoje čudo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

To je ktm 950 adv koji vec imam. On je za rally fazon odlican, uz male dorade.

Medjutim, malo je nezgodan za teske terene. Mnogo visok S model, prevelik radijus, prejak, visoko teziste, pretezak za podici zbog toga, .....

Ali kad izadjes na pravac ..... odlican.

Kod mene u kraju, ali i vecini dimacih predela nisu beskonacni pravci, u ostalom sad za vikend si video kakvi su predeli.

Tu pokusavam da napravim kompromis po svom ukusu, a da nije mala tenera ili ktm 690.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Obrrni okreni i posle peepravke ces da imas pretezak motor za teske terwne. Sto bi se jebavao kad ima sve vec napravljeno, sta fali ktm-u 690 ? Citao sam putopise gde su ljudi bez ikakvih problema prelazili Sibir na tom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

690 mi nije dovoljno udoban za duze ture. Mali je. Losa zastita od vetra. Da ga napravim da bude sve potaman, treba mi 8.000 eur.

Inace nisam mislio na ne znam kako teske terene, vec ono sto je savladivo sa AT.

 

A pored svega, ovaj proekat mi se provlaci vec duuugo godina kroz glavu, i red je da se realizuje.

I ako ga zavrsim, taj motor sigurno ostaje u garazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

To je ktm 950 adv koji vec imam. On je za rally fazon odlican, uz male dorade.

Medjutim, malo je nezgodan za teske terene. Mnogo visok S model, prevelik radijus, prejak, visoko teziste, pretezak za podici zbog toga, .....

Ali kad izadjes na pravac ..... odlican.

Kod mene u kraju, ali i vecini dimacih predela nisu beskonacni pravci, u ostalom sad za vikend si video kakvi su predeli.

Tu pokusavam da napravim kompromis po svom ukusu, a da nije mala tenera ili ktm 690.

 

A pored svega, ovaj proekat mi se provlaci vec duuugo godina kroz glavu, i red je da se realizuje.

I ako ga zavrsim, taj motor sigurno ostaje u garazi.

 

 

To je to onda!  :)

 

Nadji neku dobru 750-icu i jedno po jedno  ;)

 

USD vile (koje god) jedan disk napred (kao Kvarni što je nabidžio) ne toliko zbog uštede na težini koliko da se ne zajebavaš za kombinaciju za dva diska (imaj na umu da svi ovi što budže 950-ice skidaju jedan disk sa svojih KTM-a) što je i razumno jer jedan disk na terenu sasvim dobro radi posao i neki što bolji amort nazad ala WP ili Willbers.

 

Podigni motor koliko ti odgovara, uradi sedište da ima što bolji grip, Renthal korman, Rally gripovi, pancirna creva, Excel rims (ionako ćeš verovatno morati prednji točak da menjaš zbog USD vila i kočiona klešta), Barkbusters štitnike ruku i neki Akarap i posle ostaje samo kozmetika (nalepnice, tank, maska, vizir, LED svetla, fuzasteri...sve to kako ti odgovara).

 

Ako budeš menjao rezervoar verovatno ćeš morati i air box da prerađuješ. Ako tako bude onda gledaj da ubaciš Twin Air sunđerasti filter vazduha koji se lako održava. 

 

Skrati prenos onoliko koliko ti treba da imaš dobru prosečnu brzinu sa nekim čupavim gumama ala Michelin Desert i što bi ovi moji rekli - samo vatra!  :)

 

 

Ovde imaš svašta nešto na temu kozmetike za Rally, pa je samo mašta i malo budžet granica  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Koji nadjes u najboljem stanju u cjenovnom rangu koji si odabrao :).

 

Upravo! :)

 

Ionako ćeš je preraditi da bude prema tvojim potrebama.

 

Dakle, samo da nije neka koja je prošla ''sito i rešeto''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kepo, ima dosta primera "scramblerovanih" afrika što ti u suštini i želiš da odradiš (oljuštiš od "nepotrebnog" i preradiš za ozbiljniju offroad namenu). Za ovu tvoju namenu ja bih izbarao 750ccm u svakom slučaju (RD04, RD07) i gledao da sam agregat bude u što boljem stanju da makar tu nemaš značajnijih ulaganja (razlika u masi samih agregata mislim da je zanemarljiva za ovo što tebi treba). Kad skineš ceo prednji deo (što bih ja u svakom slučaju uradio ako već idem na neku rally opciju) već ćeš značajno da smanjiš masu motocikla (cenim samo tu da ćeš ujesti 15 kg minimum - plastike, farovi, instrument tabla i celokupna gvožđurija koja to drži). Sa nekim aftermarket laganim auspuhom još ćeš skinuti par kilograma itd...

 

Evo ovde jednog primera sa Afrikom 650 (mislim da može da ti bude dobro kao smernica).

 

http://www.pipeburn.com/home/2013/09/28/88-honda-africa-twin-650-whiskey-throttle.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Kepo brate, misli da ti je definitivno vreme da se registrujes na FB. :D

Evo ti album od coveka koji je napravio tu, a i mnoge druge afrike - Gian Paolo Mucci. To na slici je RD04 i definitivno nam se ta najvise svidela kada je Maxxa planirao istu pricu. 
A pravio je Mucci vrlo slicnu i od RD03.


https://www.facebook.com/gpmucci/media_set?set=a.10202411269834073.1073741840.1563255452&type=3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Kepo brate, misli da ti je definitivno vreme da se registrujes na FB. :D

 

Evo ti album od coveka koji je napravio tu, a i mnoge druge afrike - Gian Paolo Mucci. To na slici je RD04 i definitivno nam se ta najvise svidela kada je Maxxa planirao istu pricu. 

A pravio je Mucci vrlo slicnu i od RD03.

 

 

https://www.facebook.com/gpmucci/media_set?set=a.10202411269834073.1073741840.1563255452&type=3

 

Ovaj bre napravi fabriku za štancovanje Custom Afrika?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

 

Prednja viljuska od CRF 450?

Sta kazu za ovu kombinaciju, jesi negde procitao ili onako iz glave?

 

Citao i to mislim bas na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja