Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

ako se odlucis da pjeskaris masinu,,dobro ,AL DOBRO zastiti usise na gdje idu karburatori i sve druge otvore tipa izduv, mjesta gdje idu niplovi crijeva ulja itd....jer ako udje pijesak u masinu sam ces sebi da kunes pjeskarenje,,,mozda je bolja opcija smirglanje masine,,a Ram slobodno pjesari,,i naravno otvori temu kad krenes u posao

 

Kada se bude to radilo, motor ce se vaditi, mislim da je tako najlakse... Moram jos malo da se uputim u sve to pa ko zna mozda i sam pocnem sve to da radim! Tvoj rd01 uvek dajem ljudima za primer sta moze sa malo vise truda da se napravi od motora!

 

Hvala drug za moj motor!!! istina je ako se previse upustis u neki sminkeraj da ces izgubiti vrijeme i dosta novaca uloziti

 

Najbolje ti je ogoli ram (ispjeskari i obarbaj) dok je to tako, uradi inspekciju masine dok je napolju i sve lijepo vrati nazad!

Sve ostalo oko tockova,viljuske,instalacije i plastika mozes raditi pripadom i usput da se vozis!

Tako sam ja na mom motoru radio da nebih gubio ljeto,,mada on meni sluzi kao hobi motor da odem do bazena,kafica,,godisnje 500-600km predjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Što dalje implicira da ćeš se možda provozati sezone 2016,

 

sa polusklopljenim motorom i jedva sipanih 1000 dinara goriva,

 

jer si potrošio sve pare iz kuće.

 

Samo nam molim te obrazloži, zbog čega planiraš sve ovo?

 

Jel motor ispravan ili ne, olupan ili sa normalnim tragovima koričćenja?

 

Imaš garažu, alat, znanje, slobodno vreme?

 

Malo pogledaj srećkovu temu i njegov projekat restauracije,

 

čoveku svaka čast ali mislim da nije ni sanjao u kakvo vrzino kolo ulazi.

 

U prethodnim postovima sam napisao da nemam znanja i mogucnosti da sam radim, tako da bih to sve platio nekome, radio bih sve to jer ne bih menjao motor i volim da je sve uvek na svom mestu, Motor je totalno ispravan, sve funkcionise i radi najnormalnije, a sto se tice estetike ima naravno normalne tragove koriscenja posle posle 24god postojanja sem na desnoj strani de se vidi da je plastika varena pa mi to periodicno zasmeta1neznam.gif. Kazem priodicno jer mi je nekad totalno nebitno kako izgleda dokle god ide kako treba, a ponekad zbog zadovoljstva koje mi pruza bih voleo komplet da ga sredim. Prvi mi je motor i bukvalno sam prezadovoljan! Najvise bih voleo sam da uzmem sa njim da se bavim, ali ne bih da nesto zeznem pa bi mi bilo lakse da nekome platim. Mozda nadjem nekog ko ce tome da me nauci, pripomogne, to bi bilo idealno!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ja sam radio moju africu sam. U svojoj garazi i nisam platio ni jednog majstora, pa sam ulozio jos 2 afrike u moju.

Ako placas, to ce kostati papreno. Bolje uzmi neki noviji motor i vozi se.

Jedino ako si bas ljubitelj afrike... :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Ja sam radio moju africu sam. U svojoj garazi i nisam platio ni jednog majstora, pa sam ulozio jos 2 afrike u moju.

Ako placas, to ce kostati papreno. Bolje uzmi neki noviji motor i vozi se.

Jedino ako si bas ljubitelj afrike... :zdravo:

 

To mi svi kazu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Brate ne zameri nešto, samo se plašim da je ne prodaš na kraju u gajbicama razočaran u sebe.

 

Evo kolega Smokes ti je objasnio, jes da je njegova Afrika sada neprehebiva, ali je i on sam posebna priča.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Africa je motor napravljen da RADI i lepa je i kad ruzna . Ako vec imas volje za i love za trosenje onda to radi parcijalno i ooopusteno . :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Brate ne zameri nešto, samo se plašim da je ne prodaš na kraju u gajbicama razočaran u sebe.

 

Evo kolega Smokes ti je objasnio, jes da je njegova Afrika sada neprehebiva, ali je i on sam posebna priča.

 

Ma nema sta da se razocaram ipak mi je to jedna vrsta razonode... Kao sto je kolega ispod rekao, ako odlucim da je zadrzim, lagano, deo po deo i doci ce sve na svoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

nabaci koju sliku africe da vidimo sta to tebe muci sto se tice sminkeraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

nabaci koju sliku africe da vidimo sta to tebe muci sto se tice sminkeraja

 

U svadji sam sa kompom pa nikako da provalim kako to da uradim, kako se kaci slika? 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

nabaci koju sliku africe da vidimo sta to tebe muci sto se tice sminkeraja

 

U svadji sam sa kompom pa nikako da provalim kako to da uradim, kako se kaci slika? 1neznam.gif

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11244-kako-postavljati-fotografije-na-forum/page__pid__1454998#entry1454998

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: AFRIKA TWIN 1998

Zdravo javljam vam se iz Slovenije.Trebao bih tripmaster ili samo dugme za svoji Afriku,dali možda netko ima ili zna gdje bi mogao naručit.L.P.zupi

post-31267-0-73253600-1383584661_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kolasin Montenegro
  • Motocikl: africa twin rd04

Ko ce mi reci dje da kupim lezajeve viljuske za rd04.Trazio sam u Astrid Vozdovac i prije desetak dana prodali zadnje a nece skoro nabavljati.Hvala i pozdrav svima iz Crne Gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

Ko ce mi reci dje da kupim lezajeve viljuske za rd04.Trazio sam u Astrid Vozdovac i prije desetak dana prodali zadnje a nece skoro nabavljati.Hvala i pozdrav svima iz Crne Gore.

 

druze ja sam stavio masinske konusne lezaje imas u svakoj radnji auto delova i mogu ti reci VRH 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

Moja AT ce na dobos. Definitivno mi ne trebaju dve.

 

WlayCo je zainteresovan, nesto se dogovaramo na PP :) Ajde hvataj Simona pa da pravimo biznis :D

 

Elem, ukratko, menjao bih moju AT za Simonov KTM 640 ADV + par TKC 80 guma.

 

Eto, momci, pravite kombinacije ;)

 

Brat imas PP 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Hej kolege i drugari evo i ja koju da progovorim na temu sredjivanja afrike... Ja sam moju Afriku rasparcao pre 15-20 dana, jer me uzasno nerviralo cukaranje koje se culo u masini... E sad posto sam vec izvadio agregat iz rama, resio sam da kraljici vratim fabricke boje... Plastike sam vec odneo na varenje (nisu imale vecih ostecenja samo po koju pukotinu), ram sam presmirglao vise od pola, do kraja nedelje se nadam da cu zavrsiti sa farbanjem rama (sam planiram da radim pripremu i farbanje, letos sam sam radio pripremu i farbanje blatobrana bocnih plastika blatobrana i stitnika ruku i vrlo sam zadovoljan uradjenim tako da cu opet sam odraditi pripremu i farbanje)... Neckao sam se da prodam motor al sam najzad odlucio da ga ipak sredim kompletno i zadrzim za sebe, to je ipak motor na kom sam pronasao sebe... Motor koji ima sasvim dovoljno snage i fenomenalne vozne karakteristike za moje potrebe... Inace prosle godine sam izmenjao lance bregastih u masini, lanac uljne pumpe, reparirao sam korpu kvacila, zvecanje se nije umanjilo vec je samo postajalo sve jace i jace, sumljao sam da je neka vodjica ventila dobila lufta pa da ustvari ona zveci jer sam primetio i povecanu potrosnju ulja... Kad zavrsim sve oko motora objavicu u temi slike i opis radova... Nadam se da do marta motor bude komplet sredjen i spreman za sezonu... 1moto3.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Dobar snimak,,a i dobra reklama za Heidenau K60 Scout

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

jedno pitanje za znalce1care.gif neko vreme cuje mi se odredjeno tiho lupkanje iz prednje viljuske ,resim da zamenim semerige i ulje i kad sam rasturio vile vidim da nisu opruge u originalu kao sto bi trebale biti duzi deo dole pa podloska pa onaj kraci deo opruge dali su to progresiv opruge jer zadnjih desetak cm od iste je namotan na istezanje i ako jesu gde ide taj sabijeni deo gore ili dole.Sklopim vile i opet isto nema svaki put ali cuje kad je pritisak u viljusci manji od 0,5 bara IMAL LEKA JAKO ME NERVIRA0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja