Jump to content

Moto Zajednica

VTR - valja li to sta?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Slike su iz neznatno razlicitih uglova. Ne znam koliko cm se uvukao, ali clearance je popravljen znatno.

Prije je onaj pipak na fuzicu bio duplo duzi, pa je opet falilo pola centimetra da dodje do asfalta prije auspuha.

Sad stigne oko pola ili vise cm prije auspuha, iako je kraci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uradi li nesto sa "odgusivanjem" agregata na punu snagu?

Zaboravio totalno na odgusivane jbt..:staa2: sad cemo to napasti... :takoje:

 

 

Moze li da radi ta zadnja viljuska a da ne cese top?

Stavi nekog (tezeg od Karmenke}, pa skacite malo po sicu.

 

Sad ce doci neki gosti koji imaju mesa na sebi. :)

Razočaran. .poslednji mikron bosanca u tebi je iščezao. :)

 

Ma ima microna jos koliko hoces, samo mi se jos manta od prosli put. :D

(Mujo, Hitler i gasna komora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam odustao, samo stedim... da ne potrosim sve radove prije proljeca. :D

 

Kupio sam ulje i filter (ima vec 10-ak dana), ali nisam jos ni to odradio. Stavio sam superbike guvernal (korman, stangu, ili kako vec..) sas pancirna crevca i napunio ih.

(Riknuo mi motor od frizidera, pa sam izmislio novi privremeni vakuum sistem).

 

Before:

 

After:

 

Vacuum:

 

Sad treba da izrezem oklop, ali nisam se jos odlucio kako cu. (triput mjeri, jednom sijeci jbga).

 

Smeta:

 

Dilema: ili

 

 

Naprezem i ovo malo mozga nebi li ispljunuo kakav lako skidljivi vizir za autoput... i tako... bice gotovo valjda do proljeca. :zdravo:

 

 

Edit za Unasa: Odgusen! (to jest, provjereno i nije ni bio prigusen). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Edit za Unasa: Odgusen! (to jest, provjereno i nije ni bio prigusen). :)

 

Vidi ti iskvarenih Svaba... odgusen, a u papirima 98 PS tj. KS 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Edit za Unasa: Odgusen! (to jest, provjereno i nije ni bio prigusen). :)

 

Vidi ti iskvarenih Svaba... odgusen, a u papirima 98 PS tj. KS 0namigivanje.gif

 

Proslo je vec neko vrijeme od nabavke VTR-a, a koje sam ja proveo u Njemackoj. Naoruzan mojim unapredjenim Deutsch 0.2

krenem ponovo da citam papire i naletim na ovo:

 

Bemerkungen und Ausnahmen:

LEISTUNGSTEIG.D.ANSAUGSTUTZEN OHNE BLENDE

 

Pa onda Nennleistung in KW: 0082

 

Znaci ipak je u pitanju mitoloski bezgresni pravi schwabo, a i ja sam dzabe krecio, tj. skidao airbox (kad ne znam da citam jbga). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Edit za Unasa: Odgusen! (to jest, provjereno i nije ni bio prigusen). :)

Vidi ti iskvarenih Svaba... odgusen, a u papirima 98 PS tj. KS 0namigivanje.gif

Proslo je vec neko vrijeme od nabavke VTR-a, a koje sam ja proveo u Njemackoj. Naoruzan mojim unapredjenim Deutsch 0.2

krenem ponovo da citam papire i naletim na ovo:

 

Bemerkungen und Ausnahmen:

LEISTUNGSTEIG.D.ANSAUGSTUTZEN OHNE BLENDE

 

Pa onda Nennleistung in KW: 0082

 

Znaci ipak je u pitanju mitoloski bezgresni pravi schwabo, a i ja sam dzabe krecio, tj. skidao airbox (kad ne znam da citam jbga). :)

 

 

1lol.gifMi krenusmo da ga opanjkavamo, a on sve lepo uneo u papire. ´ebi ga, nece covek da rizikuje da ostane bez osiguranja, ako se nesto desi.

Gledaj na to sa pozitivne strane - malo si se "vezbao" i video kako to sve izgleda. Ako vozis po pustinji i uleti pesak u usisni trakt, da te ne slepaju kao KTM-a 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

 

gde si kupio ove drzace i koliko je bilo novca?ako imas neki link gde bih mogao da pogledam bio bih ti zahvalan

(jer i ja planiram da na mojoj 'ondi podignem guvernal

unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

gde si kupio ove drzace i koliko je bilo novca?ako imas neki link gde bih mogao da pogledam bio bih ti zahvalan

(jer i ja planiram da na mojoj 'ondi podignem guvernal

unapred hvala

 

Ne mozes ti moj attachment da koristis bez dozvole. hehe :)

Adapter sam kupio zajedno sa kormanom i celicnim crevcima za 285 na njemackom ebay-u (Gimbel).

Evo link za VTR, pa potrazi od njega za svoj motor.

Samo adapter je oko 150. Samo korman 40-50. Samo crevca (3 kom) oko 120.

 

Koja slucajnost da sam ja bas sinoc nastavio da se zezam sa motorom nakon mjesec dana nista.... :)

 

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

ma nema veze-vazno je da smo se mi razumeli.nego,da li si razmisljao mozda kako ugraditi rukohvate za suvozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mislim da sam negdje vec procitao o tom tvom problemu. Nisam nikad o tome razmisljao, ali znam sta te muci.

1. Realno gledano, motori sa ovako niskim heblovima i nisu za dvoje. Vise je to da se ode do kafica, a neki ozbiljan put je poprilican smor, pogotovo za vozaca.

2. Ja se nadam da ce superbike korman popraviti malo sliku (za moju muku), ali znam da ce moj suvozac (sa FJR-a) da potpuno shvati onu "imo pa nemo", sta god da modifikujem na VTR-u. :)

3. Za klince ima da se kupi (ili napravi) pojas, koji ti vezes oko struka, a na kojem su ruckice za drzanje. Mozda moze da se primjeni i za odrasle? :neznam:

 

Imas li ti nekih ideja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

i kod mene je isti problem-koristim fazer-a FZS 1000 udvoje ali sa podignutim upravljacem mislim da bi i Honda mogla na neko putovanje.ja imam orginalni rukohvat koji se srafi na poklopac rezervoara ali nije to to.mozda bi sa nekog drugog modela Honde ili Suzuki moglo nesto da se "nabudzi"?ili pak da uradim drzac bocnih torbi ili kofera pa ujedno da mi posluzii kao rukohvat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nosac prtljage ce biti izazov. On je sledeci na redu. Mora da bude neko svemirsko, unikatno rjesenje, da radi, a da ne smeta.

Nisam jos poceo da crtam, ali mi se ideje vec motaju oko usiju. O rukohvatima nisam ni razmisljao, ali vidis vidis...ni to nebi bilo lose.

Izgleda da ce biti jos svemirskiji....:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

GIVI je napravio nosac zadnjeg kofera za VTR a i cena mu nije nesto velika(na Italijanskom trzistu)-oko 80 evra,ujedno moze posluziti i kao rukohvat a za bocne torbe posao cu najverovatnije prepustiti majstor SEBI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Znam za Givi, imam vec pdf sa crtezom i to. Problem je sto je kofer previse pozadi kad sam sam.

Hocu da je tamo kad vozim suvozaca, a da "klizne" iznad sjedista, kad sam sam. Vidjet cemo da li je to moguce. :)

 

LM, ovaj moj novi volan mi je jos uvijek prenizak, pa sam odlucio da ga podignem. Ima da se kupi "riser", ali svi ti gotovi imaju onu izbocinu ispod koja nije potpuna (da tako kazem), tj. ne zatvara cijelu rupu, pa izgleda malo blesavo. Moja ideja je da ubacim komad solidnog aluminiuma ispod mojih nosaca. Napravio sam od drveta razne debljine i ustanovio da bi mi nekih 25 do 30 mm bilo OK.

Nasao sam i aluminium po dobroj cijeni (oko 3 puta je jeftiniji od postarine), ali mi je ostalo jos jedna nedoumicica u glavi, a to je kvalitet aluminiuma.

Radi se o 2 bloka od po 20 x 25 x 55 mm, kroz koje idu 2 rupe za M8 sraf. Nesto kao ovo drvo na slici samo uskladjeno s dimenzijama nosaca.

Sta mislite, da li svaki aluminium moze da odradi ovo ili mora da se pazi da bude odredjene kvalitete?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

mislim da komadi aluminijuma u ovom slucaju ne igraju toliku ulogu koliko kvalitet srafa kojim ces ih pricvrstiti.ali opet to je moje misljenje-prepustio bih rec nekom ko je strucan u tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jbga, nije mahagonij, pa sam morao da diram. ;)

LM, gledam ja tako u to drvo i odjednom, nicim izazvan, kresnem i sad imam ovo:

 

 

 

Zanemarite privremene podloske markirane plavim X-om (tu su dok ne nabavim mahagonij).

Fokus je na crvenom mrdu po stapovima.

Meni sad izgleda nekako fragilno, ali ne mogu da potkrepim nekom naukom zasto. Mozda neko od vas?

Ili sam ja ipak utripovao i ovo je sasvim sigurna opcija?

 

 

Evo opet drvo da mozete lakse uporediti (sa < i > :) )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

imaš za kupiti orginalne nosace šipke volana koji su visoki, u nekoliko varijanti, i do desetak cm. sve ono što je na neki nacin nadrkano onako iz glave moglo bi te zeznuti u vožnji, mislim da se naš charuga zajebo zbog takvih nadrkavanja i umalo izgubio glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ovo je "originalni" nosac sipke. Kupljen u njemackoj sa certifikatom (u D svaki aftermarket dio mora da ima certifikat da je ok).

Ja sam ga samo pomjerio na gore (vidi crvenu strelicu) i imam neki subjektivni osjecaj da je sad slabiji nego kad je dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pa ovo je "originalni" nosac sipke. Kupljen u njemackoj sa certifikatom (u D svaki aftermarket dio mora da ima certifikat da je ok).

Ja sam ga samo pomjerio na gore (vidi crvenu strelicu) i imam neki subjektivni osjecaj da je sad slabiji nego kad je dole.

slabiji je jer se trokut volana sa nosacem volana više ne oslanja na gornji trokut vilica i ako sada ne dodaš amortizer volana imaceš probleme u vožnj sa prednjim kotacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja