Jump to content

Moto Zajednica

VTR - valja li to sta?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Htio bih da oprobam 2 cilindra od po 500 kubika, a hronicno mi nizak nivo love u dzepu, pa taman kad sam se skoro predao naletim na pristupacnu Hondu VTR 1000 F iz 2004-e.

 

Traze se dojmovi i iskustva clanova koji su probali ovu sklopociju.

Kako ide u odnosu na rednu 1000-ku?

Sta je bolje, a sta gore?

 

U principu, ja je gadjam zbog powera odmah (u nizim obrtajima), malo za promjenu i sto hocu nesto lakse.

Jeftinije od ovoga moze samo neki stariji TL, ali on je mlogo tezak i (kazu glasine) nepouzdan.

Sve ostalo (KTM, Ducati, Aprilia) je dosta skuplje. Mada Aprilia Tuono isto moze da se nabode za pribliznu lovu, ali ti motori su generalno vise izdrkani od VTR-ova. (licni dojam)

 

 

ps. Na prodaju FJR! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Valja ta masina, ona ti je i u Varaderu, uz neke sitne promene. Jedino sto nisam siguran koliko je to motor za put. Ipak su ti se kriterijumi sad 'poremetili' nakon FJR-a. :nanana:

 

TL nije toliko problematican motor ko sto mislis, ali tek TL ti nije za put. Mada, putovalo se i na njemu... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Bez zelje da uticem na tvoju zelju, ali sam skoro citao nesto u arhivu Motorrada o TL-u, (kao jednom od vecih promasaja), pa da podelim sa tobom:

 

U poslednjoj godini proizvodnje, 1999/2000 i kasnije (samo rasprodaja sa postojecih lagera) Suzuki je otklonio sve nedostatke, a kojih je u pocetku bilo dosta i koji su TL-a odmah doveli na los glas. Ukoliko je redovno odrzavan, ne bi trebalo da bude vecih problema.

 

Po Motorradu Suzuki je i kod starijih modela (prva godina proizvodnje 1997) preko dilerske mreze azurno otklanjao nedostatke. Problem moze biti ako te recall-akcije nisu radjene na vreme, pa je u medjuvremenu vec bilo posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ovde imas savet za kupovinu SP1 i SP2, relativno svez, iz septembra 2012, sto govori i o popularnosti modela:

 

http://www.motorrado...beratung/429640

 

p.s. s obzirom da je holandski zapravo nemacki sa govornom manom (1nanana.gif), nadam se da ces nesto razumeti, ako ne tu sam da ti pomognem 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 955i

Odlican motorcikl za sport-touring, moje zamerke bi bile : velika potrosnja pri ostrijoj voznji i mali rezervoar (16 l) kod modela do 2004-e.

 

Prilicno udoban na putu za sport motorcikl, malo umara desnu ruku, mozda bi guvernal bio resenje.

Na stazi mekan predni kraj ali i to se resava setom progresivnih opruga.

 

Preporuka za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Odlican motorcikl za sport-touring, moje zamerke bi bile : velika potrosnja pri ostrijoj voznji i mali rezervoar (16 l) kod modela do 2004-e.

 

Prilicno udoban na putu za sport motorcikl, malo umara desnu ruku, mozda bi guvernal bio resenje.

Na stazi mekan predni kraj ali i to se resava setom progresivnih opruga.

 

Preporuka za kupovinu.

 

Takodje. :takoje:

Vrlo "veseo" motor :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Vidim da je u svijetu snaga 110 ks, a u D je 98.

Pitanje je kako to i da li je jednostavno "pustiti sve konje s lanca"?

 

Koliko ja znam razlog je kategorizacija osiguranja u D - kod motocikala preko 98 ks je osiguranje dosta skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ovo je link firme coveka koji je poznat u VTR-krugovima - bavi se iskljucivo tim modelom (u svim verzijama) i puno saveta i predloga za poboljsanja stavlja na sajt:

 

Higgens

 

U prilogu imas opisano kako da jednostavno sa nemackih 98 ks dodjes na punu snagu (stvarno je prosto).

 

:zdravo:

 

p.s. od godine proizvodnje 2001. VTR ima veci rezervoar i manju potrosnju

leistungsaenderung_von_98_ps_auf_112_ps.zip

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ne znam bas. GS npr mi se dojmio jako zanimljiv posle FJR-a. Mozda bih ga i kupio da imam bar 10 zaposlenih. :D

LM, isprobacemo ga vrlo uskoro, pa cemo vidjeti. Eno ga na prikolici stoji jos uvezan, pushi se, cekam da se ohladi pa da ga probam. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam nikad vozio TDM.

U principu FJR je keva za sve osim za extremnu ganju (pogotovo po kozijim stazicama). Tezak je i kravast za uske krivinice, ali ima puno snage i na nekoj siroj magistrali bi mogao u par sa manje vise svakim motorom, odnosno zavisi uglavnom od vozaca.

Znaci ako ti treba brz, komforan, sportski tourer, a nisi mentalno nezreo, onda je pri vrhu ponude, ali isto tako pri vrhu i sa cijenom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pa ne znam bas. GS npr mi se dojmio jako zanimljiv posle FJR-a. Mozda bih ga i kupio da imam bar 10 zaposlenih. :D

LM, isprobacemo ga vrlo uskoro, pa cemo vidjeti. Eno ga na prikolici stoji jos uvezan, pushi se, cekam da se ohladi pa da ga probam. :)

 

Opa! :D Čestitam, neka te dobro služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Hvala.

Nisam ga jos provozao. Moram malo da ga sredim prvo. Ima par ostecenja i sitnica koje treba dovesti u red, a trebam ga i uvesti / registrovati.

To mi se ne isplati sad raditi, da placam davanja preko zime bez veze. Ostat ce bez tablice do proljeca, taman da sve sredim kako treba. (osim naravno ako mi pundravci ne poremete razum i planove)

Trenutno rezem auspuhe (i sve slikam za ubijanje dosade zimi na forumu :D)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja