Jump to content

Moto Zajednica

2014 Suzuki V-Strom 1000 ABS

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ja ne razumem tu cenu!?Vreme ce reci sve!Prezadovoljan sam bio Dl 650 ali jedan od razloga je i povoljna nabavna cena u tom momentu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Sve je to relativno. Ne kupuje se motor samo na osnovu broja konjskih snaga i cene. Ako bi gledali cenu po kg mase koja se dobije onda je Crosstourer stvarno dobra kupovina. Ali samo po tome. Kakav god da je tocak napred, ne moze se anulirati skoro 300kg (!!!) tezine sa DCT-om, koferima i crash barom... visokim tezistem, samo 145/146mm hoda amortizera napred/nazad, plus isto tako nezasticen auspuh i katalizatori... Pa, taj motor je problematican i na obicnom makadamu. Dobar je turer na asfaltu i nista vise. I ne treba vise da kosta.

 

Strom je po meni upotrebljiviji, bez obzira na cenu. A da ne govorim o omrazenom GS-u 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

E vala kad Gs adventure moze da kosta 22000 eura(toliko je prodat sa dodatnom opremom prije par dana u PG) moze i Suzuki 12 hiljada koliko je u CG. :lol: :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
1397549708[/url]' post='1624832']

E vala kad Gs adventure moze da kosta 22000 eura(toliko je prodat sa dodatnom opremom prije par dana u PG) moze i Suzuki 12 hiljada koliko je u CG. :lol: :lol:

 

Posmatrajuci tako , u pravu si , ali

Obican GS , go ko pistolj je mnoooogo bolji motor , realno , I razlika nije tolika , a ima je ....

Bolje nam kazi koliko je GS bez icega. , to je realnije poredenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vozim malog stroma, al kako sam seo na novog DL1000 razocarao sam se...nekako je neubedljiv i deluje kao mladji i manji brat DL650 (mislim na stariji model)...sta ga znam, ocekivao sam vise za te pare...bar kardan...i pre bih uzeo GS-a ili Teneru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ako nesto mrzim ovde , od kad sam u Srbiji , mrzim sto takoreci nema motomagazina , tako da , kad sam zadnji put obisao London uzeo sam , pored ostalih i magazin sa nazivom Adventure Bike Rider , broj za februar , i izmedu ostalog ima clanak o novom Suzukiju . Citavih 9 strana

 

E sad , da su to neka druga vremena , sedeo bi par sati na kompjuteru da , bar u grubo prevedem taj clanak za drustvo ovde , ali prosla me volja za tim , odavno ...

 

Uglavnom imaju za njega lepe reci , mada moram priznati da sam samo letimice procitao clanak , ali samo da se osvrnem na cenu ....

 

9995 £ ( u Engleskoj )

 

dok je GS go ko pistolj 11.650 £

 

Dali ce V Strom da kosta manje u odrzavanju ? verovatno

 

Dali ce GS bolje da drzi cenu ? verovatno ...

 

i tako dalje ...

 

ali NEMA smisla uporedivati ovog Suzukija sa potpuno okicenim GS Adventure modelom ....

 

razlika je znaci SAMO oko 2000 Eura , a to sto GS tesko moze da se nade go ko pistolj , to je druga stvar ...

 

ali je razlika u specifikacijama poprilicna ... verovatno vise od 2000 Eura ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Problem je i taj sto ti za te pare i ne mozes kupit GS-a kod nas. A druga stvar sto me nervira ne samo kod Bmw-nego i kod drugih njemackih marki u auto industrji je taj da za sve zivo traze doplatu kao da je od suvog zlata. Taj strom za 9999 u osnovnoj verziji ima abs,kontrolu proklizavanja,verovatno i dvije ili tri mape rada, bord kompjuter. A bmw- u osnovnoj verziji nema nista (osim abs-a, i to tek od prosle godine cini mi se) a opet je skuplji 2-3 hiljade i ako oces da ga dovedes na nivo opremljenosti osnovnog stroma ili bilo kojeg drugog proizvodjaca treba ti jos 2-3 hiljade. Ne raspravljam ovdje koji je motor bolji ili gori nego jednostavno me nervira ta njihova politika doplate za sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

zanimljivo kako generalno pljujete novog stroma a tek ga je po neko video uzivo, tek po neko seo na njega a niko ga nije provozao...

 

ja sam godinama vozio CBR 954 ne zato sto nisam imao love za neki noviji i snazniji vec zato sto postoje neke stvari koje su ljudima bitnije od prestiza - u sta se pretvorio dobar deo motociklizma - mislite o tome ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

zanimljivo kako generalno pljujete novog stroma a tek ga je po neko video uzivo, tek po neko seo na njega a niko ga nije provozao...

 

 

 

niko ne kaze da je los , samo da je ruzan 1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

zanimljivo kako generalno pljujete novog stroma a tek ga je po neko video uzivo, tek po neko seo na njega a niko ga nije provozao...

 

 

 

niko ne kaze da je los , samo da je ruzan 1zvizduk.gif

I to je neka vrsta pljuvanja. Plus se tu odmah stvori i BMW i sve se samo sa njim poredi. Ide mi to malo na qrac. Nego skoro sam vidio ovog Stroma dok sam isao na posao. Vozio jedno vrijeme iza i pored njega i mogu reci da sam se iznenadio izgledom prema kojem sam bio skeptican. Na slikama je ruzan, ali in real life ne izgleda lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ma ne izgleda tako lose , plus kad ga jases i nevidis njusku

Ja mislim da je ovo sasvim fin motor , nije toliko jeftiniji a uz to bolji od GSa koliko je bokibd Hteo da prikaze , ali ipak.

Dobar izbor , sigurno

Ali se palite kad neko zeza , samo kad svi opale po BMW u i njihovim vlasnicima , Ondaatje je OK

Treba da gledate drugcije , da nema te njuske , niko nebi imao nista lose da kaze ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Motorrad, katalog za 2014:

 

Jeftini GS 1200: 14.400 evra. Odlican motor, ponasanje; los, krljav menjac, neprijatno kvacilo, izuzetno brzo trosenje kocionih obloga, BMW navodi da radi na ispravljanju toga svega.

Adventure: 15.900 evra za veci rezervoar, ogibljenje +20 mm & tockovi primerenije silasku sa asfalta. Koferi nisu uracunati u cenu.

 

Strom 1000: 11.990 evra go. Uglavnom ga hvale po svim tim testovima i smestaju, kako po ceni tako po performansama, u tu nisu izmedju domena GS-a i manjih "putnih" endura, tipa mali strom i F700. Tvrde da je razvoj tih 100 konja, odnosno pre 103 nm (pri 8 odnosno 4.000 obrtaja) fenomenalan i prijatan za voznju.

 

Ko ima para da razmislja o prvom, drugom ili trecem, treba dobro da razmisli o tome za sta da se opredeli.

 

Ja nemam, a ne bih se gadio ni jednog. Da dodam da se ne bih gadio ni Tenere 1200, a ni novog malog stroma. Ovo, dakle, nije nije zauzimanje za ovaj ili onaj, samo prosta konstatacija tzv. preporucene maloprodajne cene i par recenica iz opisa u katalogu, verovatno jednog od najboljih moto-magazina na svetu.

 

U Nemackoj je sigurno drugacija cena nego sto je u Srbiji, ali cenim da odnos moze da posluzi za poredjenje.

 

Dda dodam jos ovo: nijedan od ovih motora nema SM tockove (17") nego 17-19"... Dakle, nijedan ne nosi off-road 21"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kolko prodje od predstavlja,mislio sam da ću se vremenom malo naviknuti na njega ali ne ide i dalje mi je odbojan,da ne kažem ružan :D Ne sumnjam da su napravili odličan motor i da je bolji od prethodnika ali dizajn brate slatki,jel moze gore od ovoga?Pitam se dal prate oni šta konkurencija izbacuje ?

Nadam se da ovaj dizajner vise nije na platnom spisku Suzukija !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Čuj,strom nastupa u najpopularnijoj i najprodavanijoj klasi motora,gde je konkurencija ogromna i gde su kupci dosta razmaženi.Slazem se da izgled nije presudan ali ne znam cime bi privukao nove kupce?Imao je i vrlo uspesnog i popularnog prethodnika,koji je imao dosta obozavalaca pa sam tim vise iznenadjen ovim zaokretom u dizajnu.Sumnjam da će vlasnici starog modela ostati u sekti i preci na nov model.Ja bih licno pre kupio Versys-a 1000.

Cena je takva kakva je.To je nov model i treba vratiti ulaganja i novac ulozen u njega,a to mora u prvih par godina.Za godinu-dve ce biti povoljniji ,a mozda i pre kad vide prodajne rezultate :D Inače,kod nas mu je cena kao i napolju,ali me iznenadjuje cena malog stroma kod nas.U Nemačkoj ih ima ispod 7000,a kod nas preko 8000???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Slazem se da izgled nije presudan ali ne znam cime bi privukao nove kupce?

 

Strom je kupce do sad privlacio cenom i kvalitetom. Izgled i performanse mu nikad nisu bili aduti.

 

Ako za 12.000EUR neko moze da kupi novu Super Teneru 1200, onda ne vidim zasto bi iko kupio Stroma 1000. KTM 990 ADV je cak i kod nas bio na popustu za 12.000. Mislim da u toj konkurenciji Strom nema nikakve sanse dok mu cena ne bude 10.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Stari strom je predstavljen daleke 2002 godine,znaci pre skoro 13 godina.U to vreme on je imao ozbiljne performanse ,pa cak i za danas.1000 cm i 100ks,svakome dovoljno i previse.I novi ima otprilike to isto,nista jaci od staroga,verovatno samo ugladjeniji.Izgled je individualna stvar ali meni stari sasvim lepo izgleda i posle svih ovih godina.Capponord je bio njegova konkurencija i varadero,a pogledaj danas kako izgleda novi capponord i sta nudi.Mislim da je Suzuki u teskom kanalu i nije mi zao uopste,jer njihova politika ih je dovela dovde.Nesto sam nacuo da ce cak i Bandita da izbace iz proizvodnje,sta reci???

Cene koje si naveo za Tenere i 990 adv su akcijske,mada nijedan od ova dva ne vidim kao istu klasu kao strom.Tenere je izasao restajl model,a Ktm je izbacio potpuno novi model,pa otuda i snizenja.Strom je tek izbacen ,a na popustu ce i on biti dosta jeftiniji,ali sigurno ne kod nasih prodavaca,nazalost.Ako juris tako nesto i nije ti bitan izgled manekenke imas Versysa1000,oko 9700 eura i ostane jos dosta para da se lepo opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Usudio bih se čak da kažem da je stari Strom bio lepši i potpuno se slažem da ovaj model neće imati puno uspeha kod tako jake konkurencije. Mogli su da plate nekom Italijanu da to nacrta kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Najbolje da ga nikad nisu ni dirali! To kao kad ovi Afrikanci pricaju da je RD04 i danas najbolja, najlepsa, najpouzdanija....

Strom - stari, 1000/650, dakle i moj - je ruzan k'o tezak dan. Glavat, vizuelno top-heavy. Dakle, o lepoti ne vredi raspravljati, to je ionako stvar posmatraca. Manje mi je bila ruzna uzivo nego na prvim fotkama.

 

Svi znate da staru 1000 tera dve decenije star agregat sa puno bubica i da je to jedan od razloga njenog penzionisanja. Isto tako i 650 je zagrizlo vreme, cak i ovu verziju od pre dve godine.

 

Nova hiljadarka (koju nikad necu imati, jer preskupa mi je, bas kao i bilo koji drugi motor od 11-111.000 evra) je potpuno moderan motor, konkurentan u toj nisi koju su i trazili. To nije moj sud, nego nekakvih eksperata. Agregat odlican, sva elektronika/bezbednost i ostalo bez cega danas nigde (osim u Srbiji) ne moze da prodje... Mislim da niste u pravu i da je Suzuki odlicno odradio posao.

 

Nazalost, evo opet, ne branim neki svoj izbor, mada bih voleo da to jeste slucaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Posmatrajmo to ovako: dodje covek sa 12.000 EUR i ispred njega stoje ganc nov DL1000 sa 0km, zatim nova Super Tenere 1200, a za 11.000 moze da se uzme Tiger 800 koji je zapravo konkurencija DL1000. Zbog toga ce Strom da pukne, a ne zbog estetike, agregata ili elektronike. Da ne govorimo sto ce velika vecina ljudi da kupi polovnog GS-a za te pare, radije nego novog Stroma.

 

Isto tako je i novi mali Strom 650 pukao pored Honde NC700. Ne moze se od stare slave ziveti tako sto ce se povecati cena.

 

Cujem da u Nemackoj vec sad mogu da se kupe novi DL1000 sa 0km (stajali u salonu) za oko 10,000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

U Nemackoj je novi Strom ispred Honde NC700 i svih velikih japanskih i italijanskih enduraca, ali iza BMW modela 1200 GS i F800/700 GS: brojke

 

Cena iz kataloga, ona koju nazivaju "preporucena maloprodajna cena," nikad ne ostaje, nego odmah krene dole, tako da tih 10.000 ne iznenadjuje, mada nisam ni trazio ni nasao.

 

Da li ce neko da kupi novog Stroma ili polovnu Tenere ili GS-a sa 90.000 kilometara, ne znam, niti nameravam time da lupam glavu. Da imam izbora, ne bih je lupao ni tri minuta.

 

Zaista mislim da ce novi DL bolje da prodje nego sto prognozirate. A novi 650 trku od NC 700 gubi zbog kategorizacije, odnosno Honda se prodaje zbog svojih "prirodnih" 48 KS, dok Stroma sa tom snagom, koliko znam, ni nema (za razliku od mnogih drugih modela).

 

Uf, mrtvosan sam, pa ako sam negde nesto zabagovao, pardonirajte!

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja