Jump to content

Moto Zajednica

2014 Suzuki V-Strom 1000 ABS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Bombon'ca  :takoje:

Kakvi su utisci sa ovom kožom preko sedišta?

Pa to je ovčija koža. Kao što je bocca_bastard rekao, zimi greje a leti hladi. Osnovna primena ovce je da poveća površinu naleganja guzice na sedište i da ako postoje tačke gde usled pritiska se zaustavi krvotok i pojave rane to umanji. Omogućava koži da "diše" odnosno da postoji neki vazduh između sedišta i guzice.

Posle celodnevnog sedenja boli guzica ali nije tako strašno. Ovo je jeftino i efektno rešenje. Jedini problem je što kada pada kiša moraš da je skineš jer se natopi vodom. Osuši se i ne smeta ništa ali nije prijatno sedeti na mokrom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Dobro izgleda! :takoje:

Koje su ono dodatne lampe?

Jeste, Lampe su Suzuki OEM dodatna oprema i skupe su baš. Inače same lampe su LED a proizvođač je PIAA.

Planiram još jedan par LED svetala da stavim. Denali LED DX ili DR1 čini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav svima,

 

evo malo da osvežim temu i dam neki doprinos opisu ovog motora DL 1000 2014.

 

Čini mi se da generalno i od strane naših uvoznika nije dobio neku pažnju, koja mu možda pripada, pa da malo pomognem onima koji razmišljaju o kupovini.

Inače, vozio sam stari Vstrom 1000, 6 sezona tako da mogu dati direktno poredjenje, jer me najčešče pitaju ljudi koja je razlika izmedju starog i novog.

 

Dakle, uzet je nov u Beogradu od uvoznika sa Adventure opremom. Ja sam dodao par sitnica, Top Case Givi, povišeni vizir Puig,  štitnik prednjeg fara Tourateck, štitnike posude at ulja i ex-up ventila Motech, kao i proširenje za ćopavu Motech. Takodje montiran je i slip-on Leo Vinci izduv, kao i blatobran sa produženim štitnikom lanca Puig.

 

Pored fabričkih Led maglenki dodao sam i spot Led svetla, jer nisam bio zadovoljan kako sijaju fabrička preko dana, radi uočljivosti. Fabrička odlično rade noću.  

Što se tiče vožnje prešao sam nekih 16.000 km i utisci su sledeći:

 

Motocikl je potpuno različit od starog, počevši od novog alu rama, ugla viljuške, kočnica, težišta, ciklistike, kompletno novog vešanja sa napred upside-down viljuškama, pa i izmena u samom agregatu. Agregat je dobio oko 45 cc, nešto je i mehanički menjan (da ne detaljišem o tome) i pomeren mu je maksimalni obrni momenat (oko 105 Nm) na 4.000 obrtaja (sa 6.500 na starom Vstromu), što mu daje fantastičnu elastiku u vožnji. Dodata su mu nominalno samo 2 ks, medjutim spušten obrtni momenat i mapa rada ovog agregata daje prilično bolje ponašanje u odnosu na stari i deluje snažnije.

Ne kaže se džabe : konji prodaju motor ali obrtni moment dobija trku J .

 

Menjan mu je sistem ubrizgavanja i sada ima 2 svećice po cilindru, što rezultuje boljim iskorišćenjem goriva i smanjenom potrošnjom. Prosek mu je oko 6 L. Ukoliko vozite lagano (solirate) magistralnim putevima može čak i ispod 6, oko 5,5.  Ukoliko žustrije vozite oko 7 do 7,5 L, ili ako vozite 200 na autoputu, onda merenje i ne vredi J

Fabrički ima solidan ABS i ESP (kontrolu proklizavanja sa 2 moda osetljivosti).

 

Sredili su mu štucanje na niskim obrtajim u 1 i 2 brzini kada se ide malom brzinom ( znaju vlasnici starog Stroma) kao i klaparanje korpe.

 

Težina mu je nešto smanjena i sada je prazan oko 207 kg odnosno sa tečnostima oko 227 kg , što je prilično lagano. To doprinosi laganoj vožnji i odličnom ponašanju u krivinama.

Vešanje i prilično izbalansirano i daje dovoljno udobnosti i stabilnosti pri oštrijoj vožnji. Ovde mislim na potrebe verovatno većine vozača koji kupuju ovakvu vrstu motocikla. Vstrom nije izraziti trkač (kao ni većina motora u ovoj klasi) ali zadovoljiće većinu vozača. Nećete biti inferiorni u pogledu snage, brzine, niti mogućnosti prolaska kroz krivine, naprotiv. Od većine se lakše vozi i obara. Prilično se stabilno ponaša i na većim brzinama na autoputu. Kao što reče kolega u prethodnim postovima neka putna brzina koja mu sasvim leži je oko 160 kmh, a može se voziti i brže. 

Maksimalna brzina mu je oko 210 Kmh (u zavisnosti od veličine vizira i težine vozača J .)

 

Generalno u klasi, za taj novac (oko 12.000 E sa kompletnom opremom) prilično dobijate i mislim da će performansama zadovoljiti većinu vozača.

Kod verzije za 2017 DL100 XT, jer uradjen face- lift kljuna, kome se nije sviđao ovaj i malo su ga ušarenili.

 

Toliko od mene i srećna nova godina !

Pozdrav Capt.Winters

 

 

 

 

 

 

post-29914-0-56064800-1483108131.jpg

post-29914-0-32501100-1483108148.jpg

post-29914-0-69977000-1483108165.jpg

post-29914-0-72437400-1483108181.jpg

post-29914-0-97536000-1483108197.jpg

post-29914-0-83380400-1483108216.jpg

post-29914-0-93173400-1483108232.jpg

post-29914-0-80749100-1483108247.jpg

post-29914-0-87497500-1483108266.jpg

post-29914-0-82618400-1483108281.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Lepo si uklopio opremu s motorom. Meni je i dalje ruzan napred, ali je uzivo mnogo lepsi nego na fotkama.  Ne svidja mi se ovaj stil "kiklopa" koji je furao i stari versys. Inace, sve ostalo mi se veoma dopada na stromu, probao sam ga i mislim da je prilagodjen onome sto volim na motoru, samo $ fale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Istini za volju, nisam ni ja odusevljen kljunom ali zanemario sam to posle 1 dana voznje. Generalno meni se ne svidja nesto taj kljun ni najednom motoru. Svi to kazu kad ga vide uzivo da je mnogo dopadljiviji nego na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Uživo je mnogo lepši nego na slikama,jednostavno nije baš fotogeničan :D

Ovaj tvoj baš dobro izgleda...

Inače,brat me zvao i ispričao mi za vaš susret juče ispred zgrade dok si prao motor,hehhe...sad sam skapirao da si to bio ti :D

Super ti je maccina...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Složio bih se sa Wintersom. Odličan motor. Ja sam ga kupio takođe novog prvenstveno zbog cena ali posle nekog vremena shvatio sam koliko je u stvari to dobar motor. Mislio sam da je dosadan ali po krivinama u alpima je veoma zabavan. Ja mislim da mu fali jedno 20ks da bi bio savršen ali i ovako je dobar.

Ja sam na mom stavio sve što je moglo iz Givi kataloga i Protaper Adventure korman i to mu je dalo baš dobar fazon.

Nažalost imao sam udes sa njim i šteta je velika. Nadam se da ću uspeti nešto naplatiti od osiguranja.

Sledeći će verovtno opet biti Strom 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Složio bih se sa Wintersom. Odličan motor. Ja sam ga kupio takođe novog prvenstveno zbog cena ali posle nekog vremena shvatio sam koliko je u stvari to dobar motor. Mislio sam da je dosadan ali po krivinama u alpima je veoma zabavan. Ja mislim da mu fali jedno 20ks da bi bio savršen ali i ovako je dobar.

Ja sam na mom stavio sve što je moglo iz Givi kataloga i Protaper Adventure korman i to mu je dalo baš dobar fazon.

Nažalost imao sam udes sa njim i šteta je velika. Nadam se da ću uspeti nešto naplatiti od osiguranja.

Sledeći će verovtno opet biti Strom 1000.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Složio bih se sa Wintersom. Odličan motor. Ja sam ga kupio takođe novog prvenstveno zbog cena ali posle nekog vremena shvatio sam koliko je u stvari to dobar motor. Mislio sam da je dosadan ali po krivinama u alpima je veoma zabavan. Ja mislim da mu fali jedno 20ks da bi bio savršen ali i ovako je dobar.

Ja sam na mom stavio sve što je moglo iz Givi kataloga i Protaper Adventure korman i to mu je dalo baš dobar fazon.

Nažalost imao sam udes sa njim i šteta je velika. Nadam se da ću uspeti nešto naplatiti od osiguranja.

Sledeći će verovtno opet biti Strom 1000.

Ako nisi kriv, ako suprotna strana prizna krivicu naplacujes 100% avansno po predracunu servisa 60% i na kraju ostalih 40%.

 

Ako je cupavo ko je kriv moras preko suda.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nisam kriv, advokat zna šta će da radi. Ja još uvek ne hodam. Nadam se uskoro.

Suzuki je čvršći nego što izgleda. Kao tenk je, mnogo dobar motor.

Agregat se otvorio sa donje strane kao konzerva sardina jer je udario karterom u banderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

taj skid plate je sminka, eventualno zastita od  sljunka, i to sitnog, za zasstitu od zolje i betonskih bandera. nadam se, iske, da ces brzo i potpuno ti da se oporavis. pa mi je onda zao motora, posle sve one price o nabavci opreme, kofera i ostalog. u kakvom si sada stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Taj skid plate je baš to zaštita od rizle i blata. Kači se preko nekih limića na blok motora. Motor je klizao bočno i udario u banderu blokom to je pored kofera i sva šteta plus nešto plastika.

Ja sam prošao malo gore. 2 meseca bolnica, jedna plastična operacija, 2 preloma (koleno i skočni zglob), 34 dana na ekstenziji... Od skoro sam pokretan... Uskoro ću na rehabilitaciju. Doktor kaže da sam imao sreće jer je noga ostala.

Imao sam svu opremu. Da nisam čizmu imao ko zna kako bi noga prošla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja