Jump to content

Moto Zajednica

R1150RT: Gasenje na leru

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Ako moderatori zele da podele temu i otvore novu. Slobodno ja se necu buniti. Ovo je Supersport build S1000RR :)))

 

Otvori možda bolje zasebnu temu, ono tjunevine, pa ćeš verovatno mnogima moći da ukažeš na pravilan i istančan pristup mehanici i podučavaš pošto si već izrazio želju i pokazao volju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ma slobodno pisite ... dok ja ne krenem da rasturam onaj motor ne mozemo dalje ... ovako samo jos nesto mozemo da naucimo ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma slobodno pisite ... dok ja ne krenem da rasturam onaj motor ne mozemo dalje ... ovako samo jos nesto mozemo da naucimo ... 0takoje.gif

 

Možemo mi još nešto da te naučimo, samo da te prvo nagovorimo.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ma slobodno pisite ... dok ja ne krenem da rasturam onaj motor ne mozemo dalje ... ovako samo jos nesto mozemo da naucimo ... 0takoje.gif

 

Možemo mi još nešto da te naučimo, samo da te prvo nagovorimo.:lol:

 

necete me prevariti strikanje.gifBandolera.gif2jee2.gifOlja.gif

 

mozda Sloper.gif ali i to ..........

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako se uskoro ozenis, recicu ti sta je problem na motoru.:zdravo:

 

Ako se oženi, reći će mu se samo, viš Peco kako mi oženjeni-srećni,štrikamo mehaniku.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Mali Caca : Jel ce da bude neka tema o tuningu uskoro ?

PS. Da li ste saznali sta je na kraju bio kvar ?

 

Mogli bi da bude nesto, Ali ja nemam mnogo slobodnog vremena. Porodica, posao, moja privatna radionica itd.... necu nista da obecavam 100% ali bice nesto zima je ponekad duga ovde u Vankuveru

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Prekljuce rasturuli motor i juce vec resili problem ..

 

Kvar je bio luft u osovinici leptira , i ono cuveno "kuckanje" desnog leptira . Zbog toga je motor nepravilno radiona leru i gasio se na leru . predpostavljam da ni TPS nije mogao da daje dobra ocitavanja .

Luft jes da nije bio veliki ali dovoljan da sve to zeza , Mi resli problem stavljanjem novih biksni koje su uradjene na strugu ali to nije naj bolje resenje , bolje je da smo osovinice kupili nove a biksne stavili original ali i ovo radi kako treba .

Posle reparacije vise nema lufta i sve se vrlo lako vratilo nazad a podesavanja , selovanja i sinhronizacija nikad laksa .

Tps na 0,36v "zuti srafovi (oba) na 2,2 kruga i sinhronizacija je bila idealna , motor radi na 1050 obrtaja samo sapuce , (vise srece no pamet) .

 

Izgubilo se ono kuckanje leptira i nema vise da varira ler gas ....

 

Znaci da ponovimo motor je imao isljucivo problem na leru , lepo isao , lepo palio , dobra potrosnja , svecice bele jedino na leru znao da obori broj obrtaja i ponekad ugasi , porbali smo da pritegnemo stop srafove da mu fizicki dodamo malo jaci ler gas ali bezuspesno , bilo je bolje ali nije bilo to to ..

 

Do sledeceg cackanja pozdrav i hvala svima na pomoci 1zdravo.gif

 

ps. jos necu da se zenim

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Peco, dali si promenio i onaj mali semering na krajevima osovine leptira ( 8x13x3 ) i gde si ih kupio.:zdravo:

 

nismo menjali , bile su solidne pa sam ih samo ocistio dobro podmazao i vratio ... ja hteo sve to da menjam ali drugar bio nestrpljiv ....

 

ako ti treba to ja mogu da idem da pogledam ovde kod mene .. imam par radnji sa takvim ne standardnim stvarima ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

...Usisi već na 40 k umeju da budu istrošeni, naročito desni, tako da sam položaj TPS-a i iz tog razloga može da osciluje. Proveri aksijalne i radijalne luftove osovina.Može da se desi da se eliptično okreću i uprkos sinhronizaciji da u nekom položaju odu u disbalans. To takođe može uzrokovati falš vazduh, čas ga ima čas ne...

 

...Ode ugao leptira usled istrošenosti i automatski ga TPS očitava drugojačije i ta vrednost bude ajd da kažem pogrešna i Motronik zabaguje. Moguće da je toliko otišo da očitani napon Mo tumači kao recimo "fatal eror" i jednostavno ugasi agregat...

...................................

 

Prekljuce rasturuli motor i juce vec resili problem ..

 

Kvar je bio luft u osovinici leptira , i ono cuveno "kuckanje" desnog leptira . Zbog toga je motor nepravilno radiona leru i gasio se na leru . predpostavljam da ni TPS nije mogao da daje dobra ocitavanja .

Luft jes da nije bio veliki ali dovoljan da sve to zeza , Mi resli problem stavljanjem novih biksni koje su uradjene na strugu ali to nije naj bolje resenje , bolje je da smo osovinice kupili nove a biksne stavili original ali i ovo radi kako treba .

Posle reparacije vise nema lufta i sve se vrlo lako vratilo nazad a podesavanja , selovanja i sinhronizacija nikad laksa .

Tps na 0,36v "zuti srafovi (oba) na 2,2 kruga i sinhronizacija je bila idealna , motor radi na 1050 obrtaja samo sapuce , (vise srece no pamet) .

 

Izgubilo se ono kuckanje leptira i nema vise da varira ler gas ....

 

Znaci da ponovimo motor je imao isljucivo problem na leru , lepo isao , lepo palio , dobra potrosnja , svecice bele jedino na leru znao da obori broj obrtaja i ponekad ugasi , porbali smo da pritegnemo stop srafove da mu fizicki dodamo malo jaci ler gas ali bezuspesno , bilo je bolje ali nije bilo to to ..

 

Do sledeceg cackanja pozdrav i hvala svima na pomoci 1zdravo.gif

 

ps. jos necu da se zenim

 

Osovine se jedu eliptično i što je još gore konusno i nove biksne iako izrađene po meri će relativno kratko trajati, pogotovu ako su od istorodnog materijala kada postoji velika šansa zaribavanja bez obzira što je sinter bronza koja koliko ja znam ne postoji više u pravom kvalitetu. Biksne za ovu namenu su od samo podmazujućeg polimera i elastične da bi pratile temperaturne diletacije. Daj Bože da se ništa ne desi, ali ako posumnjate u anomaliju, ponovo detaljno pregledajte da ne dođe do okretanja biksni u kućištu, tada nema više popravki već mora novo telo, jedan jedini čičko koji je uspešno trnovao karburatore više ne radi, nisam siguran da bi neki još koje znam hteli to da rade.

 

Stop šrafovi se ne diraju, BMW to izričito naglašava tvrdeći da samo oni mogu da izvrše nulto baždarenje, što jeste u suštini tačno, ja sam morao da izradim pomagala plus simulaciju probnog stola da bi dobio jednako punjenje kroz ceo opseg. Sinhronizacija na leru nikad gotovo da nije problem, al dobiti iste vrednosti ili nivoe na sinhronizatoru bilo koje vrste na svim obrtajima zaključno sa maksimalnim već jeste muka. Ako se zaključi da je nužno dirati ih, onda jednostavno izvršiti pomeranje preko sajli, mada teško da će se dostići puna ispravnost već samo prihvatljiva, pojam mirnog rada kod BMW-a je diskutabilan jer je uvreženo da je normalno da se klati što ne mora da bude uopšte. Ako si sinhronizovao preko stop šrafova, (a jeste ih dirali), jednak broj okreta, 2,2, BBS-a ne garantuje sinhron rad na višljim obrtajima, nužno je da se ravnoteža očita istovremeno na 3500-4000 obrtaja.

 

Nakon baždarenja svoijh TB-a, stop šrafovi se razlikuju zbog neminovnog fizičkog habanja koje je sanirano finim brušenjem. Smer zareza na glavama šrafova nije merodavan ali je indikativan.

 

56_zps4559bbc8.jpg

 

Propadanje TB-a je tipično za BMW, moje mišljenje je da je to propust konstruktivni plus je neuobičajeno da se osovine rade od mekog materijala, mesinga, bez obzira na relativno mek ležaj. Adekvatne biksne ne koštaju ništa ko što sam ranije pomenuo i valjalo bi ih intervalno i preventivno zamenjivati, sačuvati od skupe generalke i imati kvalitetan dugotrajni rad motora jer svaki disbalansi skraćuju radni vek. Set za reparaciju može da se kupi kod Bing-a i Rumuna, a i moja melenkost ima izrađen set sa čeličnim osovinama plus leptirima.

 

59BING_zps02f0953c.jpg

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1567661

 

Peco, dali si promenio i onaj mali semering na krajevima osovine leptira ( 8x13x3 ) i gde si ih kupio.:zdravo:

 

nismo menjali , bile su solidne pa sam ih samo ocistio dobro podmazao i vratio ... ja hteo sve to da menjam ali drugar bio nestrpljiv ....

 

ako ti treba to ja mogu da idem da pogledam ovde kod mene .. imam par radnji sa takvim ne standardnim stvarima ...

 

 

Šeširaste semeringe ja nisam uspeo da nađem, postoji neki INA-in, al nije to to pa pošto su mi bili dobri, jednako ko Peca, bejk mast i u redu je. Originali su toliko mekani i kad se ubace u kućište zaptiju tako da baš treba da se izarče da bi propali. Koliko su korisni toliko mogu biti i negativni jer maskiraju i odlažu detekciju kvara, pojavu falš vazduha što je prvi znak pojedenosti u osovinici leptira. Kad je sve kako treba i nema zazora, falš vazduh je prisutan samo teorijski i ne sećam da sam ih viđao na Weber i Solex karburatorima. Može da se napravi alat za livenje i ima još jedan specijalni sistem izrade za polimere ali nisam se raspitivao jer može guma da se oblikuje na isti način, običan O prsten može.

 

45a_zpsa5e987d1.jpg

 

Deko, ja sam obezbedio kamaru oringa, EPDM, silikon, viton, ubacujem ih dodatno više da bi stabiliso okretanje osovina nego da bi sprečio usis falš vazduha koga nema kad je sve ultra precizno napasovano.

 

39_zps6771fff0.jpg

 

Ko ti paše, mogu da ti šibnem đuture.

 

45b_zpsdf9bce16.jpg

 

Peco, doćićemo ti Deka, ja i još neki ostali da popustimo ti te pritegnute stop šrafove, nije ti dobra smeša, za ženidbu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Peco, dali si promenio i onaj mali semering na krajevima osovine leptira ( 8x13x3 ) i gde si ih kupio.:zdravo:

 

Treba i meni jedan mali semering... Jel resena enigma gde moze da se nabavi? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Peco, dali si promenio i onaj mali semering na krajevima osovine leptira ( 8x13x3 ) i gde si ih kupio.:zdravo:

 

Treba i meni jedan mali semering... Jel resena enigma gde moze da se nabavi? 1Mina.gif

 

 

Jeste, kod Bing-a.

 

Kad je sve kako treba i nema zazora, falš vazduh je prisutan samo teorijski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Evo ja da se javim , posle poduhvata reparacije osovina leptira i biksni vrlo brzo se opet javio problem gasenja na leru . Terali motor u servis ajd da oni pogledaju , isproveravali sve nekim test aparatima i ustanovili da je sve nastelovano kako treba . Motor se i dalje vozi uprkos problemu . Do sad se zamenile sve 4 svecice , stelovani ventili , sredjeni usisnici a zadnje sto smo uradili proverili smo i Hall senzor , bio je relativno cist a kablovi u dobrom stanju .

Uvek kad se zainatis da uzmes i resis problem motor ko za inat dobro radi i ne gasi se . ima dana kad se ni jednom ne ugasi na leru ..

Znaci i dalje se desava isto , ponekad na leru motor malo obori obrtaje i ugasi se kao da radilica zakovala bas zestoko stane , odmah nakon toga upalis i on radi besprekorno .

Sledece sta cu proveravati je lambda sonda , da je skinem i vidim dal je ona ok , zatim ka krenem da precesljam sve mase i konektore na motoru .

Nekom logikom u trenutku gasenja ili ostane bez komplet struje na svecicama ili bez goriva ne vidim trecu stvar ,

Da bar imam drugi TPS da probam , mozda na ovom onaj potenciopmetar unutra izlizan pa kad nekad naidje na izlizano on pobrljavi i ugasi motor, ne znam dal bi se motor ugasio kad bi u radu jednostvno iskljucio TPS .

Pa se razmisljao i da skroz isljucim Lamda sondu i temp . vazduha i tako da se vozi da se proba ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

Ako ti treba TPS imasm viška jedan.Meni se gasio tako slično kao što si opisao ali sam to rešio,bili su mi leptiri previše otvoreni i negde kad se zagreje oko trece crte samo se promeskolji i ugasi se ili samo sto se neugasi plus vukao mi levi difuzor falš vazduh pa i vakum nije bio izjednacen posledica toge je da mi je desni leptir bio mnogo otvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ma TPS mi treba samo za probu , ako je slucajno do njega kupili bi nov . A gde ti vuko fals vazduh na onu gumu izmedju glave i usisnika ? bila iscepana ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ovaj vikend javljaju kisu pa na skup tesko da cu doci ali svakako vrlo uskoro dolazim na tvoj kraj pa ti se javljam imam broj pa se cujemo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Problemi koji su se javljali na mom motoru: na leru, nekad radi normalno a nekad diže gas...pa spušta...pa se ugasi. Ako mu dodam gas onda je sve normalno...čak i na najmanjem gasu. U vožnji, sve najnormalnije do momenta kada pritisnem kvačilo. Čim padnu obrtaji, motor se ugasi. Ako ga "varkam" na gas, sve u redu. Nekada bude sve najnormalnije 200 km pa počne da zeza. Stvarno nije bilo pravila. Svašta je pokušano dok nije zamenjen TPS. Od tada radi kao singerica.

 

P.S. motor BMW F800ST

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Peco, podigni napon na TPS-u i istovremeno samo na BBS-ovima smanji broj obrtaja na leru za koliko je potrebno, ako se ne dešava gašenje, znači da je klizač na TPS-u otišo na početku podele. TPS hoće da daje nestabilne napone kad se istroši on ili TB, i u nekom trenutku dođe do ne slaganja ulaznih parametra u Motronic i on jednostavno prekine rad motora. Neispravna lambda sonda neće da gasi motor, ako radi lenjo ili nema dovoljan opseg očitavanja, samo malo osciluju obrtaji i povećana je potrošnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

....promeni CCP....(Cat Code Plug).....pogotovu ako je motor uvezen.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja