Jump to content

Moto Zajednica

Prozvani smo...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pa ajde da probamo. Treba nam par motora i nekoliko kola od vozila, a treba da osmislimo i scenario. To ne bi trebalo da bude problem.

 

E sad, treba da vidimo da pronadjemo nekoga ko bi mogao da progura takav spot na nekoj od jacih televizija... Doduse, treba prvo to napraviti, pa tek onda traziti TV stanicu.

 

Mozda da se obratimo i skupstini grada za ovo? Sigurno bi im prijalo da zapocnu takvu akciju koja bi zaista mogla da spasi zivote, sto kaze Cale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo ja sam 100% u akciji! Znaci count on me. Motorom obavezno.

 

Djura ima veze na odredjenim mestima , ja takodje u republici a verujem i ostali. Da li da guramo na skupstinu grada, vladu republike, saobracajnu.....?

 

Mislim ako vrh bude uradjeno TV ce mozda i sve da emituju, Pricao sam o ovome i sa sestrom. Da je spot komercijalnog tipa ili drugog karaktera bila bi druga prica.

 

Aj da potrazzimo i sponzore. Mala je lova u pitanju a mogu da budu iz domena bezbednosti, tipa auto skole i sl....mozda neka firma. Ne mora da bude u lovi sponzorstvo, npr pablo sam svoju firmu reklamira tako sto napuni sam svoj rezervoar benzinom :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

no ja se dobrovoljno javljam da budem onaj sto vozi kola i treba da udari onog na motoru. No pitam se ko ce da da kola a ko motor. I sto je jos vaznije, ko ce da vozi motor :twisted: .. No fina ideja. Moze se to lepo uraditi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

uopste ne mora da dodje cak ni do situacije bliske sudaru na snimanju. Na snimku se simuliraju samo nacini kretanja, nista vise. Ostalo se radi u montazi pomocu specijalnih efekata jer nije neophodno videti da neko strada da bi se shvatile psoledice moguceg stradavanja. Dakle, bez panike. Jedan motocikl, mozda dva, skuter i neki drugi (bilo koji drugi jer je naglasak bas na ovakvoj podeli) motor, a sto se tice kola i tu je dovoljno uglavnom dva automobila. Naravno, pre svega je neophodno nekoliko dobrih ideja za sve simulirane situacije iz kojih bi se rodio storyboard jer neko neartikulisano snimnja tipa; hajde sad probamo ovo, hajde sad ono...je najgora moguca varijanta i odmah asocira na nepropfesionalan rad a retko se moze pokriti kasnije u postprodukciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slazem se sa Lanciom. Sve je u dobrom osmisljavaju scenarija. Skoro svi mi ovde imamo pored motora i kola, tako da to nece biti problem, cini mi se.

 

Odlicno sto ste prihvatili ideju. Trebalo bi da se sad svako baci u razmisljanje sta bi trebalo snimati. Situacije koje treba da pokrijemo su one koje nam se svakodnevno dogadjaju, tako da mislim da to nece biti problem.

 

Al ponavljam da bi trebalo da pokrijemo taj problem i iz ugla vozaca automobila jer ni mi nismo cvecke... Taj aspekt je isto vrlo bitan.

 

Kad vec pricamo o spotovima, mozda bi trebalo napraviti spot koji bi demonstrirao (na neki nacin) koliko su kacige bitne jer smo svi svedoci koliko nase bajkerske brace gine upravo zbog nenosenja odgovarajuce opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

PABLO ja bih predlozio nessto..da sad, lepo otvorish novi post koji glasi tako kako bi trebalo. Pa da brzo delujemo. Da svako napise 4,5,6....50 stavri koje je zapazio kao opasnost u odnosu na sebe same od strane (pazi sad - ciljna grupa : pesake, kamione, vozila, sva vozila u odnosu na vozacce motora (ovo bi trebalo utvrditi da li svi "protiv nas" ili samo putnicka vozila, ja predlazem svi)).

 

Ja licno zadnjih 2 godine upisujem na papir sve situacije koje su mi se desile, i one za koje sam SAM kriv i one druge.

 

Pa de lepo onda to isfiltriramo.

 

Znaci bez mnogo interakcije za pocetak, nego da se svi izredjamo sa iskustvima, makar se i ponavljali (sto se vise ponavlja znaci da je opasnost od TOG postupka, radnje ili situacije vecca), pa tek onda da se sredjuju utisci. pa

 

tek onda da se sedne sa strucnjacima , kamermanima i sl....rezzija :)

 

Bicce extra:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ako se to uradi kako treba, mogla bi se napraviti i serija spotova, po minut ili cak manje u kome se kaze neki tip koji ce pomoci ili motoristima ili automobilistima da nas primete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ja bih volio da se tako bude Cale,ali npr: kad sam bio u BGD najesen i negde tamo oko izmedju sajma i ade tip sa Ladom isece bus.Tj. bus je izlazio iz stanice ovaj sa ladom se napravio lud i nije hteo da stane tj. propusti bus.I skor da se poljube Lada i Bus.Kad tip iz lade izleti sa nekom stanglom i pocme da lipa po Busu(oko vozaceve strane)izlupa ga samo tako ovaj mora da ide kod limara 100%.A koliko ja znam bus ima prednost..................ima ovakvih primera koliko hoces jer mi je prijatelj Taxista pa mi prica sta rade busevima i svima ostalim u saobracaju........Sta rece pablo vozacka kultura nije na visokom nivou(nije ni ovde gde ja zivim ali te oderu po djepu i nema ono moze da mi oprostis)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Caco, vozacke kulture NEMA...nazalost, postoje samo izuzeci. U Italiji voze kao ludi al postoje pravila...obozavam da vozim tamo, super drug talijan mi je u Torinu, a kad uporedim voznju i kulturu voznje u USA, npr Kalifornija koju najbolje poznajem, tamo ko prvi na raskrsnici stane prvi i krece makar se cekali.....

 

Ali , imajuci u vidu da su nasi uz disciplinu uveliko uspeli preko grane, i da mozemo da postujemo propise, a narocito ako se opali po dzepu, mozda i ima nade.

 

Ja licno mislim da NEMA i da ce se i dalje voziti siledzijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
.... a kad uporedim voznju i kulturu voznje u USA' date=' npr Kalifornija koju najbolje poznajem, tamo ko prvi na raskrsnici stane prvi i krece makar se cekali.....[/quote']

 

Ne kapiram sta je pisac 'Teo recci?? Pojasni!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To su '4 way stop' raskrsnice, gde svi imaju Stop znak i krece se po principu ko je prvi stao prvi i krece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

pa bas kao sto sam napisao. Onim redom kojim vozila dolaze na raskrsnicu, tim i prolaze. Ko poslednji zaustavi vozilo, poslednji krece. Po redu. Naizmenicno. Naravno, tamo gde nije regulisano prvenstvo prolaza, a uglavnom nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
pa bas kao sto sam napisao. Onim redom kojim vozila dolaze na raskrsnicu' date=' tim i prolaze. Ko poslednji zaustavi vozilo, poslednji krece. Po redu. Naizmenicno. Naravno, tamo gde nije regulisano prvenstvo prolaza, a uglavnom nije.[/quote']

 

xe..1.put sam chuo za OVO...

 

Fuck USA!! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

To vam je pravilo tipa: ni jedan ne sme da krene dok drugi nije otisao. Ovaj zakon za divno cudo stvarno postoji(za vozove doduse) ali sam zaboravio gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Evo razlika:

 

Razlike u saobracaju izmeðu evropskih i severno-americkih uslova nisu velike, ali ni zanemarljive. Prvo sto se primeti su sire ulice i putevi. To sto su siri ne znaci da su boljeg kvaliteta. Ima ih i odlicnih, ali su generalno mnogo ispod zapadno-evropskog nivoa. Druga stvar su automobili. U proseku su veci od evropskih. Treca stvar se primeti dolaskom na benzinsku stanicu. Gorivo je mnogo jeftinije. Kanada ga prodaje po litru i koristi metricki system, dok USA koriste milje i galone. Americki galon je manji od britanskog i iznosi oko 3,8 litara. Jedna milja je 1,6km. Centralna linija je zute boje, a granicne su bele, sto je obrnuto od evropskog sistema. Ogranicenja su 100km/h u Kanadi (65mph USA) na autoputevima., dok je kanadsko ogranicenje u gradovima 50km/h, ako nije drukcije naznaceno. Kod voznje u gradu se uocava da su semafori drukcije postavljeni. Nalaze se na suprotnoj strani ulice, tako da se ne moze podvuci pod semafor koji treba da vidis. To je kao kada bi nase semafore zarotirali za 180 stepeni. Takodje su i svetla razlicite velicine, negde i razlicitog oblika, tako da daltonisti nemaju problema. Skretanje u desno je dozvoljeno i kod crvenog svetla, osim ako to nije posebno istaknuto. Na opasnijim mestima pise da je zabranjeno dok je crveno svetlo. Dozvoljeno je i skretanje u levo pod istim uslovima, ali ako se skrece iz jednosmerne u jednosmernu ulicu. Jos jedna vazna razlika je STOP svim pravcima. To je stop znak na raskrsnicama bez semafora. Svi koji dolaze u raskrsnicu sa takvim znakom se zaustavljaju na trenutak, a onaj ko je prvi dosao, prvi krece. Funkcionise veoma dobro, ali nekada treba biti i malo tolerantan. Na putevima ima svega. Nema starosnog ogranicenja, mada ima zdravstvenog. Tako se normalno viðaju babe i dede od 80-90 godina za volanom. Ne treba vam objasnjavati kako voze. Oni dobijaju dozvole koje brzo moraju da obnove i pri tome obave neke osnovne preglede. Ako proðu, izdaje im se nova dozvola. Kategorije su drukcije oznacene. Uglavnom, ali ne u svim delovima, dozvola za auto je G, za motor M, dok se za teske kamione mora polagati test za vozila sa vazdusnim kocnicama. Auto skola nije obavezna. Ja je licno preporucujem iz financijskih razloga. Jeste da je platis, ali ti se to isplati zbog nize cene osiguranja, koje je neverovatno skupo. Kosta otprilike koliko i mesecna rata za auto, pa i ako su vozila jeftinija, troskovi su na taj nacin veci, ali je gorivo jeftinije i sve u svemu imati vozilo te kosta otprilike isto kao i u Zapadnoj Evropi. Kazne su dosta visoke i ulaze u vozacki dosije, gde ostaju 2 godine. Svaka kazna nosi odreðeni broj poena, zavisno od tezine. 15 poena u Ontariju (Kanada) automatski znaci suspenziju. Za jedan prekrsaj se moze dobiti od 1-6 poena. Obicno sa 6 poena dobijes opomenu, a ako skupis jos koji zovu na razgovor, gde je moguca suspenzija i pre 15 poena. Kada policija zaustavi nekoga, ne treba izlaziti iz kola. Samo spremiti dokumente i otvoriti prozor. Mom poznaniku se desilo da ga je policajac udario kada je hteo da izvadi dokumente iz unutrasnjeg dzepa. Potkupljivanja nema. Svi autobusi MORAJU stati pre prelaska pruge, cak i ako je rampa otvorena. Nepostovanje skolskih autobusa je najtezi prekrsaj (naravno nebrojeci bezanje sa mesta nesrece i sl.). Kada skolski autobus stane za ulaz ili izlaz dece (postoji signal na autobusu) moraju se zaustaviti sva vozila koja mu dolaze u susret i koja voze iza njega. To vazi cak i na ulicama sa 4 trake (ovo je dosta redak slucaj), ako one nisu razdvojene pesackim ostrvom. Strane dozvole vaze 3 meseca po dolasku, a osim par drzava ne priznaju nicije dozvole posle tog perioda, pa ni dozvole EU, osim ako to nije britanska. Sto je nelogicno, Britanci jos voze levom stranom. Eto to bi bile glavne razlike. Mozda sam nesto zaboravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Evo razlika:

Ogranicenja su 100km/h u Kanadi (65mph USA) na autoputevima

 

Cale, kao i obicno, pokazuje da je prava riznica znanja :)

Samo bih dodao da je na autoputevima van naseljenih mesta ogranicenje 75mph, sto dodje nekih 120km/h, tako da je ogranicenje vrlo slicno vecini evropskih drzava.

Takodje, niko te nece dirati dok vozis 80-85mph van naseljenog mesta. Preko toga vec zalazis u opasnu zonu.

 

I mozda najveca razlika u odnosu na nas (mada sada vec zalazimo u ustavno uredjenje) je to sto u Americi ne postoji institut 'rutinske kontrole'. Znaci, nema ono da ti izlece Dart Weider sa onim svetlecim stopkom iz mraka i zaustavlja te iz cista mira zato sto mu je dosadno i zato sto bi bas sada malo nekog guzio, a ti nisi napravio nikakav prekrsaj.

 

Ima slucajeva kada policija sumnja da u gepeku imas mrtvaca ili 10 kila koke i prate te kao budale dok ti zaboravis da stanes na neki stop znak (ovo je tamo katastrofalan prekrsaj) i tek onda mogu da krenu sa procedurom...

 

Ma sjajna zemlja ta Amerika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja