Jump to content

Moto Zajednica

Prozvani smo...

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Samo da se obrati pazznja na jos 1 stvar....ja sam o ovome puno razmisljao, i konsultovao se sa starijim i iskusnijim bajkerima....izvinjavam se na mozda malom offu,....ponekad je bolje izbeci prepreku nego naglo kociti, iako je reflex da se zgrabi prednja bremza.

 

Prema nekim proracunima, motoristi imaju daleko brze reflexe od vozaca obicnih automobila, pa je nama, od momenta uocavanja opasnosti do momenta preduzimanja reakcije potrebna oko 1 sekunda!!!

 

Vidite da u toj 1 sekundi proracunate da li je u konkretnoj situaciji bolje kocenje, izbegavanje, dodavanje gasa ili nesto 5to ili kombinovano.

 

Da neko ne pomisli kako pametujem, i ja sam par 10ina puta bio u ovoj situaciji, i moram priznati da mi je prvi reflex kocenje, jer sam u gradskoj i putnickoj voznji navikao da mi u susret uvek neko dolazi ili da mi neko vozi uz zadnju gumu......

 

primedbe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Samo da se obrati pazznja na jos 1 stvar....ja sam o ovome puno razmisljao' date=' i konsultovao se sa starijim i iskusnijim bajkerima....izvinjavam se na mozda malom offu,....ponekad je bolje izbeci prepreku nego naglo kociti, iako je reflex da se zgrabi prednja bremza.

 

Prema nekim proracunima, motoristi imaju daleko brze reflexe od vozaca obicnih automobila, pa je nama, od momenta uocavanja opasnosti do momenta preduzimanja reakcije potrebna oko 1 sekunda!!!

 

Vidite da u toj 1 sekundi proracunate da li je u konkretnoj situaciji bolje kocenje, izbegavanje, dodavanje gasa ili nesto 5to ili kombinovano.

 

Da neko ne pomisli kako pametujem, i ja sam par 10ina puta bio u ovoj situaciji, i moram priznati da mi je prvi reflex kocenje, jer sam u gradskoj i putnickoj voznji navikao da mi u susret uvek neko dolazi ili da mi neko vozi uz zadnju gumu......

 

primedbe?[/quote']

 

To vreme od 1. sekundu si naveo vreme veoma iskusnog vozaèa.....proseènom vozaèu je potrebno oko 0,8 sek. samo da shvati, da nešto ne valja,sledeèih 0,5 sekunde da analizira situaciju i sledeèih 0,5 sekunde da reaguje.....žalostno je, da onda u velikoj veèini sluèajeva pogrešno reagira i stvari se onda u pravilu ne završavaju dobro....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

....interesantno....još niko nije poèeo da èisti pred svojim pragom, samo po tuðem ....verovatno se nalazim negde na nekom forumu, gde svi voze po propisima i za sve su krivi oni ružni i zli automobilisti, zar ne?....

samo jedna stvar za razmišljanje.....pri brzini 100 km/h motorista prelazi oko 28 met/sekundu.Ako uzmete proseèno reakcijsko vreme, sve opasne stvari, koje se dese unutar 50 metara su potencialno kobne za motoristu...a po gradu su obièno veeoma duge ceste ,zar ne.....sa milion moguènosti izbegavanja ili zaobilaženja prepreka....

Ogranièenja brzine po gradu nisu postavljena radi naplaèivanja kazni, veè zbog što manjih moguèih sudara i nesreèa...

Pre 20. godina promet je bio puno manji, bilo je puno manje automobila, motori su bili tomos, MZ,java i tek poneki suzuki ili kawasaki, zato je i nesreèa bilo manje....danas starci kupuju sinu ili unuku motor od 1000 kubika sa celom hordom konja zbog uspešnog završenja srednje škole, pa ga posle mesec dana pokapaju i krive ceo svet zašto je njihov potomak završio svoj mladi život.....

Vožnja automobilom se smatra jednim od najzahtevnijih radnji,iako se nama èini, da je to èista rutina....onda možete zamisliti, kakvom se smatra tek vožnja motorom, gde imaš puno više faktora, na koje moraš paziti......

I tako èisto razumem ljudi, koji se ljute na sve motoriste, kada vide (ako imaju sreèe) ili samo èuju kako neko "pili" R-ove kroz grad.....

 

E a sada drvlje i kamenje po meni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa dobro' date=' jasno je da niko od motorista nije cvecka (a ko jeste, uostalom), a moja poenta je da treba pokusati biti sto vise fer prema drugim ucesnicima u saobracaju. Naravno, i sam sam nebrojeno puta bio u kriticnim situacijama gde me je manevar izbegavanja nesavesnog vozaca spasio od pada ili neceg goreg. I tada sam bio besan i zeleo da krivcu j sve po spisku cim ga uhvatim na semaforu, sto i najcesce uradim. E sad, da li to pomogne vozacima automobila da postanu svesniji motorista... ne znam. Tvrdim da nema niceg goreg od penzionera za volanom koji zna te je isekao, koji zna da te je ugrozio i da si mogao da se razbijes ko p...a, a ne sme glavu ka tebi da okrene dok ti pizdis ispred njegovog zatvorenog prozora. To sve mora da se resava na visim nivoima od pojedinacnih konfrontacija. Jedno je sigurno, u direktnim kontaktima motocikl-automobil, zna se ko gubi i zna se ko je u neravnopravnom polozaju. Zato, pamet u glavu.[/quote']

 

....Da, žalostno, da ima penzionera za volanom, ali i takvi moraju da žive.....takav sistem pizdenja ispred zatvorenog prozora ne doprinosi nièemu osim imidžu motorista, da su svi barabe i batinaši....puno veèi efekat se dostiže lepom gestom, kad mu zakucaš na prozor i lepo ga pitaš, dali je svestan, da bi mogao da se ubiješ, jer ti je presekao put i hvala bogu, ti si uspeo da ga zaobiðeš ili pravovremeno zaustaviš. Obièno se ljudi vade, da si prebrzo vozio (retkokoji prizna, da te nije video) , meðutim, kad mu objasniš, da si ti mogao da pogineš zbog njegove nepažnje ili izsiljavanja, stvari se menjaju.....na kraju ga lepo zamoliš, da drugi put obrati pažnju na motoriste i poželiš mu lep dan......meni su se ljudi svaki put iskreno izvinjavali...poneki su se èak zahvaljivali se što nisam "popizdio" i prebrojio mu kosti, jer po "default-u" smo svi mi slabi,ružni i zli.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
..puno veèi efekat se dostiže lepom gestom' date=' kad mu zakucaš na prozor i lepo ga pitaš,...[/quote']

 

BMW za Isusa!

 

I ja tako pomislim kako bi mnogo bolje bilo da ga nisam izvukao kroz prozor sasuo mu zube u grkljan zbog toga sto me je video ali ga je boleo djoka!

 

Ali ako to nesto znaci - Djura ce im uvek oprostiti sto ih je tukao :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
..puno veèi efekat se dostiže lepom gestom' date=' kad mu zakucaš na prozor i lepo ga pitaš,...[/quote']

 

BMW za Isusa!

 

I ja tako pomislim da kako bi mnogo bolje bilo da ga nisam izvukao kroz prozor sasuo mu zube u grkljan zbog toga sto me je video ali ga je boleo djoka!

 

Ali ako to nesto znaci - Djura ce im uvek oprostiti sto ih je tukao :wink:

 

to ti rado verujem....nigde nisam napisao, da na bezobrazluk moraš biti pristojan.....kod mene ona hrišèanska ideologija kada te neko ošamari, primakni i drugo lice ne pali.......samo uvek imam u vidu, da smo ipak na kraju krajeva svi ljudi i da me možda èovek stvarno nije video, ili ima slab dan,itd...i tada stvarno nema smisla, da mu dan uèinim još crnjim.....meðutim, kada je neko drzak ili bože nedaj bezobrazan, tu se pristojnost i edukacija završavaju.....smešak na usne i šakom meðu rogove da majmun popije patos.....žalostno, ali nekim modelima u automobilu neke stvari treba doslovce "nabiti" u glavu, pa èak po cenu nepristojnosti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Aman ljudi manite te tuce i agresivne nastupe ajde da pricamo kako mozemo da pokazemo ostalima da imamo vozacke kulture i da smo tolerntni momci.Nemojte da umisljate da su neki drugi debili ili neki nistaci.Ima ljudi kome je neko umro ili je u bolnici i treba mu par hiljada evra za operaciju i taj ne vidi nista oko sebe .........razumite i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

 

....Da' date=' žalostno, da ima penzionera za volanom, ali i takvi moraju da žive.....takav sistem pizdenja ispred zatvorenog prozora ne doprinosi nièemu osim imidžu motorista, da su svi barabe i batinaši....puno veèi efekat se dostiže lepom gestom, kad mu zakucaš na prozor i lepo ga pitaš, dali je svestan, da bi mogao da se ubiješ, jer ti je presekao put i hvala bogu, ti si uspeo da ga zaobiðeš ili pravovremeno zaustaviš. Obièno se ljudi vade, da si prebrzo vozio (retkokoji prizna, da te nije video) , meðutim, kad mu objasniš, da si ti mogao da pogineš zbog njegove nepažnje ili izsiljavanja, stvari se menjaju.....na kraju ga lepo zamoliš, da drugi put obrati pažnju na motoriste i poželiš mu lep dan......meni su se ljudi svaki put iskreno izvinjavali...poneki su se èak zahvaljivali se što nisam "popizdio" i prebrojio mu kosti, jer po "default-u" smo svi mi slabi,ružni i zli.....[/quote']

 

 

100% si upravu ali problem je sto u tom momentu nisam nikada dovoljno pribran da bih nesavesnom vozacu objasnio sta je mogao da napravi!

Obicno mi je kaciga vec ispljuvana iznutra tako da dranje i psovanje a mozda i "diskretno" odvaljivanje retrovizora!

Imam drugara koji nosi stare svecice po djepovima,

drugi poznanik nosi sitno tucani kamen u tank torbi!

 

NISMO neandertalci!

NISMO napaljeni!

NISMO regovali preterano!

NISMO neiskusni vozaci!

 

NE vozimo rr motore.

 

Ljudi o kojima pricam su ozbiljni ljudi sa po 40-50 godina zivota i bar 20-=ak godina staza na motorima! Ozbiljni vozaci koji prelaze +20k km po sezoni! Koji ne piju dok voze!

 

Evo moje jutrosnje anegdote;

Vracam se sa Nbg-a prepodne oko 11h! Na Brankovom mostu idem srednjom trakom brzinom od 50-60 km/h. Ispred mene je Yugo. Rastojanje koje odrzavam je oko 30-40m jer zbog tovara na motoru nisam bio u prilici da vozim brze ili da se provlacim kroz guzvu! Na raskrsnici sa pop lukinom kolona staje ali SOMINA u yugu to ne registruje i udara u punoj brzini (bez 1m kocenja) u auto ispred sebe a ovaj u sledeci auto u koloni!

 

E sada sta bi bilo da sam ja vozio na 2-3m iza njga?

Sta bi bilo da nisam video da je kolona stala?

Sta bi bilo da sam ja bio zadnji u koloni i da je SOMINA naletela na mene?

 

Pamet u glavu VOZNJA PO GRADU JE JAKO OPASNA!

I svakog vozaca ispred treba smatrati za potencionalnog vozaca ovog yuga tj SOMINU!

i u svakoj situaciji drzati dovoljno rastojanje tako da u slucaju da auto, kamion, autobus ili cak i motor koci punom silom mozes ga uspesno zobici ili zaustaviti se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ima ljudi kome je neko umro ili je u bolnici i treba mu par hiljada evra za operaciju i taj ne vidi nista oko sebe .........razumite i to
I ondak te takav pukne i omastiš beton viškom kože koji nisi ni znao da imaš i baš se onako u urgentnom centru sažaljevaš na njega èitave 2 nedelje dok si u gipsu i ko zna èemu još. Ako si puko, idi šetaj pored reke, nemoj gaziti bajkere po gradu :evil: Hvala na razumevanju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
...Ako si puko' date=' idi šetaj pored reke, nemoj gaziti bajkere po gradu :evil: Hvala na razumevanju :lol:[/quote']

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo meni se juce desilo da zena u belom golfu kecu koci i gotovo da staje, na ulici sa isprekidanom trakom... Naravno BEZ ikakvog migavca ili slicno... Ja naravno bez dodavanja gasa zagazim u levu traku, oko metar u dubinu i lagano joj se priblizavam...

 

Osetio sam, al bas sam osetio sta ce da se desi... Zato i nisam dao gas. Pazi, zena me VIDI u retrovizoru i skrece u levo bez migavca... Bas sam gledao u njen levi retrovizor i jasno sam video kako me gleda i ladno SKRECE U LEVO, a ja se priblizavam i vec sam na metar-dva od kola... Ko da bre nisam tu!!

 

Pa kako posle da joj ne prevrnes kola, a pre toga jebes sve po spisku? Nisam toliki hriscanin na zalost... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

BMW imass apsolutno slaganje i podrssku, u pristupu, s moje strane sto se ticce kulturnog objasnjenja situacije nekom iole normalnom, ali onom sto te gleda i prestrojava se u tvoju traku direktno na tebe i occekuje da usporis i napraviss mu mjesta u gradskoj guzzvi zato sto je on u kolima a ti ranjiviji na notoru, dok on drvi mobilnim sve vrjeme, memozzess nissta nazzalost do razlupati ssajbu i njega izvucci kroz istu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
BMW imass apsolutno slaganje i podrssku' date=' u pristupu, s moje strane![/quote']

 

I ja se apsolutno slazem sa tim stavom, al mislim da mi treba jos 20tak godina zivotnog iskustva da bih postigao taj nivo u glavi da mogu da iskuliram tako i budem pacifista...

 

Sad u 26toj godini sam jos uvek osetljiv kad necija nepaznja moze lako da mi oduzme zivot koji sam maltene tek zapoceo...

 

Kao sto sam rekao ranije, mi vozimo sposobnija vozila - brze mogu da se krecu i brze da se zaustave. Zato mislim da realno ne mogu da se primene isti arsini kad su ogranicenja brzine u pitanju. Pa budite iskreni, kad ste vozili striktno po ogranicenjima? Medjutim, samim tim sto su nam motori toliko sposobni, ne znaci da smo i mi vozaci podjednako sposobniji i da smo svemocni. A jos kad na sve to dodas i faktor ostalih ucesnika u saobracaju koji nisu svesni motora, onda se stvari jos i dodatno zakomplikuju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Vodite racuna i o razlicitom mentalitetu i stilu voznje u Slo i u SCG. Kod nas se ipak vozi kao u Ita, zesce, brze, agresivnije, ali nazalost losije.

 

Cisto primedba bmw-u.

 

ZAKLJUCAK: gradska voznja je nista drugo - nego gradska voznja. Nema tu niti Valentina rossija niti Schumachera (odnosno ima ali u malom broju). Dakle, ima tu i baba, deda, neiskusnih i slicno, vecini je to prevozno sredstvo, babe ce kao i do sada da nas gledaju u retrovizore i skrecu u nasu putanju i td itd...

 

Bitno je u celoj stvari da smo mi TOGA SVESNI i da smo SPREMNI da reagujemo. Sto recce bmw, voznja motora je ipak adrenalinski sport a ne samo prevoz ZA RAZLIKU OD VOZNJE AUTOMOBILA u normalnom dnevnom saobracaju.

 

Onaj ko nije vozio motor, a vecina nije, ne zna sta znaci to ubrzanje, promena trake u sekundi i slicno.....

 

Inace nemam nista protiv da se neki majmun odvali od batina zbog teskog bezobrazluka, nazalost od kucanja u prozor ne verujem da ima vajde , jer se bojim da ce kucac popiti pljuvku pre nego sto krene sa objasnjenjem.

 

PS molim vas da ipak iskuliramo zene, decu i starije osobe (osim onih koji se dobro drzze :twisted: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma dobro, svi imamo poentu. Treba naci sredinu. I sam sam gomilu puta krenuo da se obracunam sa 'nesavesnim vozacima' a onda vidim kako slaze neku izvinjavajucu facu i shvatim da je coveku stvarno zao i da me stvarno nije video. Tada se i ja smirim i sve se zavrsi potpuno normalno.

Ali gledajte ovu situaciju:

 

Vozim Kneza Milosa u pravcu Topciderske zvezde levom trakom. Iz desne srednje trake, covek se prestrojava pravo u mene. Ja na sirenu, kocnicu, skrecem levo u suprotan smer (sva sreca pa nije bilo automobila u tom trenutku - pazite kolika je sansa za to u K. Milosa u 5 popodne!!). Jedva uspevam da ga izbegnem, stizem ga i krecem da mu pricam da li je normalan i sl (cak mislim da nisam ni psovao) a on - GLEDA ME I OPET AUTOMOBILOM U MENE (ONO KAO U FILMOVIMA KADA HOCES DA IZGURAS DRUGA KOLA SA PUTA). ZNACI, COVEK ME GLEDA I HOCE DA ME OBORI SA MOTORA!!! I TAKO 2 PUTA. VEC SMO DOSLI DO MOSTARA, ON POBEGNE DOLE KA SAJMU A JA PRAVO PREKO MOSTA (nisam uspeo da skrenem).

 

Evo, kunem vam se zivotom, da sam ga stigao, a sva sreca po mene da nisam - ubio bih ga. Ali stvarno bih ga ubio. Tukao bih ga dok ga ne bih ubio....i posle toga bih ga tukao....i dok bi me vodili u maricu, ja bih gledao da ga i dalje tucem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Djuro alal ti vera, pa ti ko ja. Ja predlazm da od sada vozimo u maskirnim odelima kako bi ulivali strah u kosti...shalim se naravno.

 

Trebao si da mu uzmes BR tablice DA PODNESEMO krivicnu prijavu!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Vasha logika se najvishe svodi na pretutji nekoga...

 

Shta ja treba da radim kad me neko iseche ili ne znam ni ja shta uradi...da sidjem s motora i da ga lemam? Pre tje biti da tju ga udariti jednom i da tje onda on mene sastaviti sa zemljom...

 

Ne moze sve pesnicama da se reshi...ima masa njih koji samo to chekaju, koji namerno iseku nekoga da bi ovaj poludeo pa da se onda lepo potuku da im proradi adrenalin itd... mushkarci :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Kao sto sam rekao ranije, mi vozimo sposobnija vozila

 

Ja bih samo da malo fokusiramo ovu pricu na jedan detalj - Pablo, "sposobnost" vozila je dosta siroka kategorija, ne ogleda se samo u brzini, ubrzanju, manevrabilnosti... Automobili su, slozice se svi, mnogo "sposobniji" u smislu nosivosti, bezbednosti, broja ljudi koje mogu da povezu, upotrebljivosti u svim vremenskim uslovima.. itd. Dakle hocu da kazem, dobro je da svi budemo potpuno svesni svoje objektivne ranjivosti, i da "spustimo loptu" jer znate kako, nista ne vredi sto je motorista "bio u pravu" ili prebio nekoga, ako je motor slupan, da ne govorim o ne daj Boze povredama, bolnici itd...

 

PS evo jutros dolazeci na posao DVA puta sam izbegavao "polukruzno preko pune linije" naravno bez zmigavca automobila ispred sebe... ali uopste se nisam nervirao, prosto ocekujem takva sranja i samo se trudim da ne nastradam... to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

Shta ja treba da radim kad me neko iseche ili ne znam ni ja shta uradi...

 

"govori tiho i nosi psa sa sobom"

 

hahahaha , e nasmeja me sad do suza :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Tacno tako :) Ja bih isto voleo da ne budem pogressno shvacen, a to znaci da nisam agresivan po prirodi - kraj price.

 

"govori tiho i nosi psa sa sobom"

 

Djuro opet si citao americku istoriju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Kao sto sam rekao ranije' date=' mi vozimo sposobnija vozila [/quote']

 

Ja bih samo da malo fokusiramo ovu pricu na jedan detalj - Pablo, "sposobnost" vozila je dosta siroka kategorija, ne ogleda se samo u brzini, ubrzanju, manevrabilnosti... Automobili su, slozice se svi, mnogo "sposobniji" u smislu nosivosti, bezbednosti, broja ljudi koje mogu da povezu, upotrebljivosti u svim vremenskim uslovima.. itd.

 

Mislio sam na sposobnost u manevarskom i vozackom smislu... I kamion je po nosivosti sposobniji od automobila, a od kamiona sleper, od slepera helikopter itd... Ocu da kazem da jedino ima smisla pricati o manevarskoj sposobnosti vozila...

 

Nego, najbolje bi bilo kad bismo mogli da izdejstvujemo nekako (a problem je kinta, kao i uvek) da se napravi spot u kome bi se demonstrirala tipicna situacija gde vozac automobila skrece u levo, bez gledanja dal' mu motorcikl nailazi sa leve strane. Al da taj spot bude iz dva dela - iz aspekta motorcikliste i iz aspekta vozaca kola... Mislim da bi imalo smisla to povremeno pustati na televizijama, cisto da slikovito vozaci kola mogu videti sta rade.

 

Tako nesto bi trebalo napraviti i za nas motoriste, u smislu da vidimo koliko mi ulecemo brzo izmedju vozila, tj. kako to izgleda vozacima automobila. Tako bismo i mi bolje shvatili da cesto i sami izazivamo nesrece....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

odlicna ideja...sa sa swecom koja je producent i nj bivsim deckom koji je vlasnik te kuce pokusavam od prosle godine da napravim film o bikerima pa bi moglo i u okviru toga da se to odradi....:)

 

Mislio sam sve da ubacim, vozace, tuning, tehnike voznje, stuntove, druzenje, zezanje...sta fali ostalo bi nam za ceo zivot a moglo bi mozda i da se progura na neku tv ako bude sweca uradila a urradice dooobru post produkciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

odradicu Vam ja spot, ne bi trebalo da bude problem kinta, naravno, ako nema nekih posebnih troskova. Inace, snimanje i montaza nemaju u ovom slucaju problem sa kintom.

 

Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja