Jump to content

Moto Zajednica

Prozvani smo...

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Upravo èitam sms na StudioB jutarnjem programu: ''Recite saobraæajnoj policiji da obrate pažnju kojom brzinom se kreæu motori na NBG, ogranièenje je 40km/h a oni idu 200km/h'' :cry:

Baš uvidjajan gradjanin koji je uspeo iz auta kojim se kretao 40km/h da izmeri brzinu motora od 200km/h :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Upravo èitam sms na StudioB jutarnjem programu: ''Recite saobraæajnoj policiji da obrate pažnju kojom brzinom se kreæu motori na NBG' date=' ogranièenje je 40km/h a oni idu 200km/h'' :cry:

Baš uvidjajan gradjanin koji je uspeo iz auta kojim se kretao 40km/h da izmeri brzinu motora od 200km/h :twisted:[/quote']

 

U pravu je! Sve bih ja vas u zatvor, neradnici jedni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

..NIje u pitanju tacna brzina, covek je ocigledno shokiran....

 

Poenta je da smo primeceni i da strcimo.....

 

Policija je OCIGLEDNO dobila nalog da poostri kontrolu, a ovo sam i cuo pre neki dan od prijatelja koji radi u toj sluzbi.

 

Juce su po centru sa rotacijama jurili cak i skuterasse sa sve kacigama na glavi.

 

Steta bi bila da zbog par idiota opet budemo na lossem glasu, a idiota fakat ima...bar ih je bilo juce....

 

..jbg deca prettrcavaju, babe sporo idu a oni voze slalom kroz njih na pessackom:( To nije ressenje. A onda je narodu lakse da za sva sra*a u saobrajaju okrive primitivne motoriste....tj nas :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Poenta je u tome što je proseèan debil za volanom auta koji ide brže od 80km/h 5 puta opasniji od bajka pri 200km/h, što nas æuškaju i gurkaju ulicama, ponekad nas i primete kad se zajebu. A odma' su uoèili bajk od 200km/h! :shock: Kako su samo uvidjavni, srce su mi ganuli :cry: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma Dex ja se slazzem sa tobom 100% nego u drugom apektu priccam, malo samokritike nije na odmet. Dodusse ne na nas racun ali na racun nekih drugih motorassa sigurno.

 

Ipak, kao sto se automobilisti mogu podvesti pod milion kategorija, slicno je i sa nama. S druge strane, nas je mnogo manje, mnogo smo upecatljiviji i drugaciji, pa smo zato podlozni svrstavanju pod kategorije, uglavnom pogrdnih imena i osobina.

 

Mene je sramota od shabana, al opet zabole me. Nek nas kategorizuje ko kako hoce.

 

Meni je samo sto konsekvence policijskih kontrola i poglede vozacca , uplassenih zena na prelazima i sl, osecam u vazduhu.

 

 

Ali mozzda sam ja samo malo visse emotivan :?

 

AA STO SE TICE IDIOTA ZA volanima, vec sam 2x usijao bremzu u SRED grada zbog taxista koji naglo koce zbog STRANKE bez migavca sa polupokvarenim stopsvetlima.

 

JA sad svecano izjavljujem da takve bijem na licu mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Upravo èitam sms na StudioB jutarnjem programu: ''Recite saobraæajnoj policiji da obrate pažnju kojom brzinom se kreæu motori na NBG, ogranièenje je 40km/h a oni idu 200km/h''

 

Pa u sustini je besmisleno i jedno i drugo - ogranicenje u J.Gagarina od 40km/h (!) je totalna idiotarija, prosto zato sto ce pre tako neko da zaspi pri letnjoj vrucini nega recimo na normalnoh gradskih 60km/h. S druge strane, 200 (dobro, dobro, znam da nije bilo bas 200.. VALJDA?!) ili neka slicna brzina stvarno nije za grad, tu vrlo malo kontrole ostaje u rukama motocikliste.

 

..NIje u pitanju tacna brzina, covek je ocigledno shokiran....

Poenta je da smo primeceni i da strcimo.....Policija je OCIGLEDNO dobila nalog da poostri kontrolu, a ovo sam i cuo pre neki dan od prijatelja koji radi u toj sluzbi. Juce su po centru sa rotacijama jurili cak i skuterasse sa sve kacigama na glavi. Steta bi bila da zbog par idiota opet budemo na lossem glasu, a idiota fakat ima...bar ih je bilo juce...jbg deca prettrcavaju, babe sporo idu a oni voze slalom kroz njih na pessackom:( To nije ressenje. A onda je narodu lakse da za sva sra*a u saobrajaju okrive primitivne motoriste....tj nas

 

Potpuno tacno... iskreno, mene vise nerviraju neizivljeni degenerici na neregularnim motorima nego sto nerviraju automobiliste.. i treba da bude ostrija kontrola, kao i kaznena politika... kako da motoristi traze svoja prava, ako ne postuju tudja? Uopste ne zagovaram voznju "ko po jajima" ali svakako je za svaku osudu divljanje po ulicama gde neko (pored motoriste) moze da nastrada, pre svega mislim na pesake...

 

U pravu je! Sve bih ja vas u zatvor, neradnici jedni!

 

ti se ne javljaj... to 200km/h, to su verovatno snimili tebe kad si me vozio od Dexterra nazad kuci, znas ono, "laganica" :D:D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja tu na 40km/h imam uslovnu jer sam Hondu CRX prosle godine vozio 3x brzze...mislim da je panduru ispao radar kad je iskocio iz zbunja heheheh.....jedva sam se kod sudije izvukao na neodoljiv sharm :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sve to jeste...

 

Vozaci automobila jesu uglavnom nesposobni debili (svaka cast izuzecima) koji ne prate dovoljno saobracaj oko sebe (dokaz za to je broj saobracajnih nesreca koje se svakodnevno dogadjaju).... Pa bre svaki dan nas neko isece ko da ne postojimo, a o skretanjima u levo bez migavca i da ne pricam...

 

Ali, ako cemo otvoreno, ni mi nismo cvecke... Mi stvarno jurimo ulicama brze od njih, pa je i normalno sto nas ne vole... Zamislite samo kako se oseca tamo neki dedica, koji vozi juga 70km/h, a onda pored njega (sa leve ili desne strane) projuri neki motor sa duplo vise km/h na satu i ultra bucnim auspuhom....

 

Poenta je u tome da mi vozimo sposobnija vozila i da se zato brze krecemo. To nosi sa sobom i pozitivne i negativne posledice, na zalost...

 

Ali, sigurno je tacno da mi na motorima smo dosta ranjiviji ako vozimo njihovim brzinama, pa vi vidite onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Video sam tuzakanje koje Dexterr pominje. Ubedjen sam da je upravo ta poruka presek stanja koje gradjani imaju prema vozacima dvotockasa. Zavist pre svega, sto neko ima motor (skuter), sto ume da ga vozi, i sto stize brze na odrediste nezavisno od gradske vreve je koren loseg odnosa vozaca automobila prema motoristima. To ide dotle do raznih bezobrazluka poput namernog zatvaranja prolaza izmedju kolona u ulicama kada te vide u retrovizoru, ili do oduzimanja prednosti u razlicitim situacijama. A jos su gori ovi koji te snime sa autobuske stanice i zale se javno kako neki motoristi voze 200 tamo gde treba 40. Za te kontole je zaduzena saobracajna policija, a pomenuta poruka samo produbljuje mrznju prema motoristima.

Zbog navedenog, a i mojih licnih ubedjenja, mislim da BJB moze da ucini dosta po tom pitanju. Iako smo svi razliciti, razlicitog temperamenta, ono sto BJB moze da zahteva je - TOLERANCIJA. Sustina kluba je da obuhvati ljude slicnih interesa, pa i nekih moralnih nacela koji odredjuju savesno ponasanje u saobracaju. Zato mi je zasmetalo kada je jedan korisnik ovog foruma napisao da saobracajcima ne treba stajati, vec samo dodati gas.

Elem, ako u glavu utuvis da ti je bitno da uzivas na motoru, da se prevezes od tacke A do Z, i sto je najvaznije - da ostans ziv da pricas o propagiranju motocikala, tolerancija bahatih vozaca je po meni razumno resenje. Pusti ih i neka odu, odtrube svoje, izbalave staklo na vratima od pluvanja - znas da si bolji od njih jer te takve stvari ne tangiraju.

 

Vozim motor - kriv sam :)

 

Disclaimer: Nisam clan BJB, i unapred se izvinajvam upravi kluba ukoliko sam izneo nesto sto oznacava stavove koji nisu utemeljeni. Sve navedeno je moje licno razmisljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ma opusteno, termogedgo. Mislim da si rekao istinu. BJB ce moci uskoro (kad postane malo jaci) da se bolje organizuje i da nesto i ucini u smislu razbijanja predrasuda o motoristima...

 

Treba jednostavno da skrenemo paznju da motoristi postoje, da su drugaciji od drugih i da ostali vozaci jednostavno moraju da vode racuna o nama...

 

Paralelno sa tim, svi mi ovde radimo i drugu stvar - uticemo na celu moto populaciju da bez opreme ne seda na motor i da motori zahtevaju dosta veci stepen opreza tokom voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nisam clan BJB, i unapred se izvinajvam upravi kluba ukoliko sam izneo nesto sto oznacava stavove koji nisu utemeljeni. Sve navedeno je moje licno razmisljanje. 


 

ima mnogih koji nisu clanovi kluba, nema veze..... jlda Pablo?

 

 

tolerancija bahatih vozaca je po meni razumno resenje. Pusti ih i neka odu, odtrube svoje, izbalave staklo na vratima od pluvanja - znas da si bolji od njih jer te takve stvari ne tangiraju.

 

Sustina je u tome sto koce na 2 metra ispred nas , ili seku put. Ima mrtvih od njihovih balavljenja....

 

 

 

Zavist pre svega, sto neko ima motor (skuter), sto ume da ga vozi, i sto stize brze na odrediste nezavisno od gradske vreve je koren loseg odnosa vozaca automobila prema motoristima. To ide dotle do raznih bezobrazluka poput namernog zatvaranja prolaza izmedju kolona u ulicama kada te...

 

ja mislim da njih bas zabole jer ako imaju kola verovatno mogu da imaju i 2 tockass....ti su isti i prema 2gim vozacima bilo kog vozila...mozda ih samo malo vise iritiramo:)

 

JA samo znam 1 stvar, ivan&co i ja smo hteli prosli put da bijemo, ali bio je stariji covek.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

ima mnogih koji nisu clanovi kluba' date=' nema veze..... jlda Pablo?

[/quote']

 

Apsolutno. BJB se jos uvek definise, ali je najverovatnije da BJB nece ni biti samo moto klub, vec Nezavisna Moto Zajednica ili tako nesto... Mi svi ovde cinimo BJB i to je nesumnjiva cinjenica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

ima mnogih koji nisu clanovi kluba' date=' nema veze..... jlda Pablo?

[/quote']

 

Apsolutno. BJB se jos uvek definise, ali je najverovatnije da BJB nece ni biti samo moto klub, vec Nezavisna Moto Zajednica ili tako nesto... Mi svi ovde cinimo BJB i to je nesumnjiva cinjenica.

Tako je brate m svi smo mi BJB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

To mora da mu je ostalo u secanju od Oktobra kad sam ja povoazao naj CBR900RR(koje ono boje bese) :twisted: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

More....kakva bre TOLERANCIJA u zemlji u kojoj narod u istoj toj ''Jurija Gagarina'', baca kese sa djubretom kroz prozor (slicno je i u drugim krajevima grada). Opsti Divlji Zapad u kojem su sad motoristi na ''tapetu''. Rrrrrasi postali kljucni problem ove ''sredjene'' nacije.

Nego brate, ili se uklapaj ili propadas!

Dok si fin, kulturan, lepo vaspitan i TOLERANTAN SVI CE DA TE KA.....JU!!!!

Zato....nemoj biti takav :twisted: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Ma sve je to stvar kucnog vaspitanja i kompleksa! I s jedne i druge strane, svuda, ima budala kojih se treba chuvati. Ali ovde u/na bjb ima toliko zrelih i kvalitetnih ljudi, da zaista mozemo (znaci i moramo) da im pokazemo da od divljastva nema `leba...

Unapred se dobrovljno prijavljujem za sve akcije edukativne prirode.

P.S. Ali i Smajser je u pravu, ponekad treba biti i bezobrazan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Moja makina moze max 100 km/h, tako da se ne osjeccam prozvanim :wink:

SSalu na stranu svi sno mi uccesnici u saobraccaju, vozili jedan, dva, tri, ccetri ili 18 tocckova i za sve vazze issta pravila ponassanja i valjda vozaccki kodeks, a i zakon naravno.Tako da ako neko vozi "bezobrazno" to je njegov izbor i trebalo bi da je svjestan posljedica koje sve mogu da se dese izazvane takvom vozznjom (udes, batine, tuzba, kazna....) Obiccno ne vozim bezobrazno, mada mi se nekad desi da vaspitno korigujem svoju vozznju na "ekstra bezobrazno" kad me neko svojom vozznjom ugrozi ili dovede u situaciju da ja zbog njega ugrozzavam druge. Trudim se da to iskontrolisem i svedem to na najmanju moguccu mjeru i mislim dea je to jedini naccin -- svak da radi na sebi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
More....kakva bre TOLERANCIJA

 

IH bre Smajseru kad ti ne bi zagovarao diktaturu... :wink: :D

 

Da, ali OROCENA diktatura, kao u Rimskoj Republici. Dok se plebs (tur. fukara) ne dovede u red. Problem je samo sto ovde nema elite koja bi zarad dobra drzave, to ciscenje i sprovela.

Elitu smo streljali pre 60 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
More....kakva bre TOLERANCIJA u zemlji u kojoj narod u istoj toj ''Jurija Gagarina''' date=' baca kese sa djubretom kroz prozor (slicno je i u drugim krajevima grada). Opsti Divlji Zapad u kojem su sad motoristi na ''tapetu''. Rrrrrasi postali kljucni problem ove ''sredjene'' nacije.

Nego brate, ili se uklapaj ili propadas!

Dok si fin, kulturan, lepo vaspitan i TOLERANTAN SVI CE DA TE KA.....JU!!!!

Zato....nemoj biti takav :twisted: ![/quote']

 

Pa dobro, jasno je da niko od motorista nije cvecka (a ko jeste, uostalom), a moja poenta je da treba pokusati biti sto vise fer prema drugim ucesnicima u saobracaju. Naravno, i sam sam nebrojeno puta bio u kriticnim situacijama gde me je manevar izbegavanja nesavesnog vozaca spasio od pada ili neceg goreg. I tada sam bio besan i zeleo da krivcu j sve po spisku cim ga uhvatim na semaforu, sto i najcesce uradim. E sad, da li to pomogne vozacima automobila da postanu svesniji motorista... ne znam. Tvrdim da nema niceg goreg od penzionera za volanom koji zna te je isekao, koji zna da te je ugrozio i da si mogao da se razbijes ko p...a, a ne sme glavu ka tebi da okrene dok ti pizdis ispred njegovog zatvorenog prozora. To sve mora da se resava na visim nivoima od pojedinacnih konfrontacija. Jedno je sigurno, u direktnim kontaktima motocikl-automobil, zna se ko gubi i zna se ko je u neravnopravnom polozaju. Zato, pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Upravo èitam sms na StudioB jutarnjem programu: ''Recite saobraæajnoj policiji da obrate pažnju kojom brzinom se kreæu motori na NBG' date=' ogranièenje je 40km/h a oni idu 200km/h'' :cry:

Baš uvidjajan gradjanin koji je uspeo iz auta kojim se kretao 40km/h da izmeri brzinu motora od 200km/h :twisted:[/quote']

 

Ne razumem zasto ne gledaju svoja posla.

Najgore od svega je sto to pricaju ljudi koji nikada nisu seli na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Karlos, nj draga, ja i Mina na mom motoru smo sinoc isli niz Francusku, tip sa Daciom Logan parkiran kod Bucka, skrece levo da obidje auto parkiran ispred njega do tada a mi na par metara od njega u punoj (normalnoj gradskoj) brzini nizbrdo....

 

Do tada je bio parkiran - naravno desno na kolovozu uz trotoar...

 

Znaci stigao sam ga dole na semaforu, stao ispred njega , rekao mu 5,6 reccenica, da nije Mina bila nazad, sisao bih sa motora i odvalio mu retrovizor.....!!!!!!!!!

 

Trebali ste da vidite taj GLUPAVI (nemam drugu rec) izraz lica dok sam ja histerisao ispred njega :evil:

 

NIJE DECKO NI POGLEDAO IZA SEBE KAD SE UKLJUCIVAO U SAOBRACAJ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Mladenovac,Srbija
Karlos' date=' nj draga, ja i Mina na mom motoru smo sinoc isli niz Francusku, tip sa Daciom Logan parkiran kod Bucka, skrece levo da obidje auto parkiran ispred njega do tada a mi na par metara od njega u punoj (normalnoj gradskoj) brzini nizbrdo....

 

Do tada je bio parkiran - naravno desno na kolovozu uz trotoar...

 

Znaci stigao sam ga dole na semaforu, stao ispred njega , rekao mu 5,6 reccenica, da nije Mina bila nazad, sisao bih sa motora i odvalio mu retrovizor.....!!!!!!!!!

 

Trebali ste da vidite taj GLUPAVI (nemam drugu rec) izraz lica dok sam ja histerisao ispred njega :evil:

 

NIJE DECKO NI POGLEDAO IZA SEBE KAD SE UKLJUCIVAO U SAOBRACAJ.[/quote']

A kada se desi ,ne daj boze ono najgore,vise nije bitno ko je kriv!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

UPRAVO tako. Zato pamet u glavu. Ja sam ipak korektno i lagano vozio, zato sam ga i izbegao a i pomalo prikoccio, stavisse, imao sam saputnika.

 

Nema potrebe u gradu da se extra divlja. Ima toliko otvorenog prostora i puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Eh, kad nemamo ni jednu kako treba moto stazu, pa tamo da isteramo nase R-ove koji su samo za stazu i pravljeni... Ovako, osudjeni smo na ulice i saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja