Jump to content

Moto Zajednica

honda xl600r

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

Koji god oces svi ubijaju kako se cuju na tom motoru jer ima 600 ccm .

 

Imam 2 komada koji nisu bas nesto odokativni ali su extra . Jedan prohrom a drugi aliminijumski . Naravno ce moras da napravis sam .

našao sam na ebayu arrow -kratki top 25 cm, pa sad pitanje da nije to prekratak top, mislim zbog buke ili da motor neće iči normalno0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa najvise ti je bitan promer rupe tj cevi u auspuhu.Bitna je i duzina ali ako je nesto jeftino.....

Ako ne bolje potrazi nesto malo ozbiljnije i duze.Ioi stavi ovde link ili sliku da vudimo o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

ne mogu staviti link, komp me davi ,promjer cijevi je 54mm-vanjski, auspuh je bio na cbr-ki 600, dužina topa 30cm a i nije neka cijena 40 eura0zbunjen.gif malo gledam te topove za enduro motore pa to je sve po 45-50 cm

Promenio član papic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

ima db -killer , sad mi je jedan Slovenac napisal da je imao takav i da motor dobro radi s njim,jedino se dere u visokim obrtajima, da i za tehnički pregled si je ostavio tvornički jer ovaj arrow ne prolazi tehnički pregled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ne mora da znaci da je prekratak.Danasnji se prave i po 20 cm al da se cuju cuju se......

 

Najbitnija je rupa onda kolike su sitne rupice na cevi unutra i koliko ima vune tj.prostora okolo da prigusi zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Motori sa jednim cilindrom su dosta zahtevni sto se tice topova osim ako nemaju manje od 250ccm.Dosad smo drugar i ja napravili bar 50kom za motore sa 4 cilindra od 400 do 1300ccm i nikakvih problema nije bilo,ali kako jedan obican skuter sa jednim cilindrom i 500ccm zna da pokida vunu to je neverovatno.Cak sam video na Ktm-u Lc4 da je uspeo da deformise i perforiranu cev od detonacije.Jedino resenje je da se preko cevi namota mreza od prohromske zice ili ubaci prohromski spon ili cak navuce zica za sudove preko cevke pre stavljanja vune.Moguca je i ugradnja duplih topova radi rasterecivanja udara ali i oni moraju da budu ojacani.

Zato pazi sta uzimas jer i original Akrapovica skinutog sa Suzukuja 1000,full cros od 450ccm pokida za mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja