Jump to content

Moto Zajednica

honda xl600r

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

još jedan pozdrav bajkerima, kupio sam nedavno ovu xl-u 600r pa me interesira čemu služi onaj metalni filter u air boxu i kako ga izvaditi da ga očistim jer nije unutra bilo spužvastog filtera,hvala unaprijed na pomoći ,slike slijede,da i da li na vašem forumu postoji stručnjak za izradu vizira?

post-30936-0-28513100-1379523012_thumb.jpg

post-30936-0-90401200-1379523050_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

da li na vašem forumu postoji stručnjak za izradu vizira?

 

Postoji zove se Ivan 064/284-78-47

hvala na odgovoru,jel ima slika njegovih radova pošto je u mom kraju dosta hvaljen,večinom su uzimali kawasakije kle

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ovo je pravio Ivan:

 

post-7581-0-35120600-1379528071_thumb.jpg

 

Problem će biti što on, koliko znam, ne pravi nosače pa bi to morao nekako sam da rešiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

da ,ovo sam vidio na dosta kawića a da li možda znaš može li mi uraditi samo ovaj gornji spojler na viziru.Imam originalnu masku na xl-i600 ali je ne bih htio mjenjati nego samo dodati taj mali gornji spojler da smanjim strujanje zraka0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Metalna mrezica sluzi da spreci povratni plamen, tkzv. BACKFIRE.... ne vadi se, ukoliko je zaprljana sigurno je vozen bez filtera za vazduh, sto moze na duze staze biti veliki problem..... skidanje komplet airboxa, detaljno pranje i ciscenje svega, kupovina filtera i ostalog sto ti fali je jedino ispravno resenje.... pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

hvala na pomoći, filter sam kupio jer ga nisam našao u air boxu.To sam i mislio da je prljav zbog nedostatka filtera, čime oprati tu prljavštinu, deterđentom,benzinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

Deterđent me pokida nacisto. :lol:

Filter ti je nov koliko sam shvatio, a ostalo su tvrdi materijali, koje mozes da peres s cim hoces, samo da je cisto. :takoje:

mislio sam ako je taj metalni filter masan da ga operem benzinom ili deterđentom1lol.gif a novi spužvasti nisam još ni stavio unutra dok ne operem ovaj iz čevabđinice1zdravo.gif a i pitanje je kako će motor raditi dok sve stavim čisto u airbox jer sad radi dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

Metalna mrezica sluzi da spreci povratni plamen, tkzv. BACKFIRE.... ne vadi se, ukoliko je zaprljana sigurno je vozen bez filtera za vazduh, sto moze na duze staze biti veliki problem..... skidanje komplet airboxa, detaljno pranje i ciscenje svega, kupovina filtera i ostalog sto ti fali je jedino ispravno resenje.... pozzz

 

hvala na pomoći, očistio sam metalni filter, stavio novi spužvasti i starina sad radi ko nova0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

pozdrav, gledam karburator,onaj vijak za zrak koliko okretaja treba otvoriti, mislim koliko krugova?Bilo je tri okretaja otvoren bez filtera, sad sam smanjio za jedan krug,na 2 kruga i motor dobro radi ,da li je to u redu jer ne mogu naći u manualu0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

2,5 kruga je fabricki

napravio sam kako si rekao i sad neki dan gledam potrošnju -6,5 litara? i to da je nisam terao po gasu nego normalna vožnja po cesti do 100km.Malo mi je to previše, da li se može nešto smanjiti na karburatoru,zazor igle? ili nešta drugo

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Malo je bez veze pricati o tom srafu sto si cackao . To nije sraf za vazduh nego za gorivo i sluzi samo pri ler gasu a i pri nekim obrtajima ali nema veze . Sto se potrosnje tice ide moje pitanje . Da li ti je bakelit izmedju karburatora i usisne grane podeljen tj. vucu posebno karburatori ili ima prorez da vucu i jedan i drugi . Mozda me razumes mozda i ne ali valjda si primetio da do nekog odredjenog gasa radi samo levi a posle se ukljuci i desni karburator i odna ide bolje . Ako si gledao tu podlosku , bakelit ili kako da ga nazovem moras da mi javis pa cu dalje da ti napisem sta i kako .

Drugo , ako si nauljio mnogo filter ili sta si mu vec radeo onda je do toga jer sada radi po principu povucenog sauha i trosi kao lur . Ne bi trebalo da predje 4 l kad se dobro usteluje .

 

Trece taj sraf se steluje ovako......

 

 

Okrenes jedn ipo krug od kraja tj.zatvoris skroz pa okrenes 1.5 kruga . Pustis da se zagreje kako treba i stavis od prilike na 1800 obrtaja . Onda otvaras taj srafcic tj.odsrafljujes ( radi veoma polako da motor stigne da oseti promenu ) i slusas motor . Kada poscne da se gusi kao da ce da se ugasi ti stani . Vrati ga nazad onoliko koliko si ga odvrnuo i zapisi negde . Onda kada si opet na 1.5 kruga ti zasrafljuj sraf i opet broji i stani kada pocne da menja rad . Zapisi i to . Onda lepo izracunaj koliko si ga odsrafio i zasrafio pa sada taj sraf stavi na sredinu . Tu ti je idealna smesa sto se tice karburatora u trenutnom stanju . Jer je fabricki mozda 2.5 ali posle 20 godina se to menja . Ostalo moras malo na uvce levo i desno ali to treba da je tu .

 

Evo primer .

 

 

Odvrnuo si 2 kruga ( od onih pocetnih 1.5 ili 2 kako oces ) i zapisao , vratio nazad ( do pocetnih 1.5 ili 2 ) i zavrnuo 1 opet i zapisao . Znaci ovako , to ti dodje 3 ukupno odvijenih i zavijenih podeljeno sa 2 tj. na pola ( idealno ) je 1.5 pa onda od tog sto si zasrafio odvrni 1.5 kruga ( ne od onih pocetnih 1.5 ili 2 nego tamo gde si zasrafljivao i poceo da menja rad ).

 

Ndam se da si me malo razumeo ali neznam drugacije kako da ti objasnim .

 

 

Ako imas jos nesto pitaj .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

drazo ...tako se nesteluje smesa...to sto si napiso...ja nerazumem....niti se tako steluje niti sta....a ni za ovih 20 godina rada...nisam video tako nesto,a radim s motorima i drzim servis 20godina...

smesa se sasvim sasvim drugacije steluje..to je totalno netacno ...jel ima bre neki admin da pobrise netacne stvari...

smesa se steluje ..po stoti put cu ponoviti ja mislim..tako sto..

STAVIS SMESU NA..KRUG IPO DVA.. nastelujes ler gas na recimo 1600 obrtaja,odvijas smesu i kad motor digne ler gas maximalno ,to moze da bude i za 100 obrtaja a moze i za 300 da bude tu stanes mozes malkice da vratis..tipa pola kruga.. i to je jedini nacin i najpravilniji kako se steluje smesa...i tako svaki karburator po naosob..

inace to sto se zove smesa na leru utice za rad karburatora to jest motorcikla do jedne trecine gasa,tako utice na rad na sitnim obrtajima ali i daje gorivo to jest deo goriva do punog gasa...

jer to gorivo prolazi kroz ler diznu i utice na dalji rad,prvo kroz ler diznu gorivo prolazi a dodaje iz srednje dizne gorivo posle nekog gasa..i na jedno i na drugo ide gorivo..to jest kroz obe dizne ide na punom gasujako bitno da se nasteluje pravilno...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa ako znas sto ne odgovori coveku kako se steluje .

 

Da ne kacim sad ovde uputstvo za xl 600 pa vidi sta pise u uputstvu kako se steluje , ima i u uputstvu za ktm.......

 

Sa srecom da radis jos 20 god . I poslacu ove moje sto dolaze kod mene 20 i kusur da dodju do tebe jer ni jedan do sada nije zadovoljan .

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma to sto pise u uputstvu,...

ja kazem i znam kako se steluje jer sam ih vise rasturio i sklopio nego neke druge.endure bar stalno radim...i tako kako sam napisao se steluje...

i to je najbolji i najsigurniji i najednostavniji nacin..a ti ponovo procitaj kako se steluje smesa..mozda si bice negde pogresio...:stabre:nemam ppojma...

a sto se ktm,a tice ..eto bas da ti kazem da se ovako steluje..bas provereno.bar na ovima sto sam do sad radio..i nijedan se nezali na karbove..

a bar karbove malo malo pa radim..a bas..pa mesecno 2 do 3 ktm,a i bas bas tako stelujem smesu...moze i kao u ktm ovom upustvu,bas tako malo drugacije ali tako nekako kako si ti napisao..i opet razlika bude pola kruga..pa zar nije lakse da odvija dok nedigne ler gas pa zavije pola kruga...zar nije lakse...

u pitanju je odvijanje smese za krug krug i po razlike...od jedne do druge tacke...

Idling range – A

Operation with closed throttle valve. This range is influenced by the position of the air control screw 1 and the idle adjusting

screw 2. Idling adjustment of the carburetor strongly affects the engine’s starting behavior. That is, an engine whose idling speed

is adjusted correctly will be easier to start than one whose idling speed has not been adjusted correctly.

The throttle stop screw is used to adjust the basic position of the throttle. The mixture control screw is used to control the idle

mixture which arrives at the engine via the idle system. Turning it clockwise will reduce the amount of gasoline (lean mixture),

turning it counterclockwise will increase the amount of gasoline (rich mixture).

TO ADJUST IDLING CORRECTLY, PROCEED AS FOLLOWS:

1 Turn in mixture control screw up to the stop, and turn it back out by 1.5 turns

2 Warm up the engine

3 Use throttle stop screw to adjust normal idling speed (1400-1500 r.p.m.)

4 Turn mixture control screw slowly clockwise until idling speed starts to decrease. Memorize this position, and turn mixture

control screw slowly counterclockwise until the idling speed will decrease again. Adjust the point of the highest idling speed

between these two positions.

imam ja knjige,,ali iskustvo govori drugacije..

no dobro njegovo je da proba...pa kako god da uspe ,bitno je da sklopi motor da radi kako treba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

E da zaboravio sam da dodam da e na tom srafu ne steluje nista kao sto majstor kaze ne bi ga ni napravili .

 

Evo jednog tvog komentara a ima i slika pa neznam sta se dobija sa odvrtanjem i zavrtanjem srafa sa brojem 5 ako ne gorivo na ler gasu tj. kad je spusten ventil .

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/22217-ciscenje-karburatora/page__st__40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa dobro majku mu sta sam ja reko sto ti tamo nisi napisao ???????

 

TO ADJUST IDLING CORRECTLY, PROCEED AS FOLLOWS:

1 Turn in mixture control screw up to the stop, and turn it back out by 1.5 turns

2 Warm up the engine

3 Use throttle stop screw to adjust normal idling speed (1400-1500 r.p.m.)

4 Turn mixture control screw slowly clockwise until idling speed starts to decrease. Memorize this position, and turn mixture

control screw slowly counterclockwise until the idling speed will decrease again. Adjust the point of the highest idling speed

between these two positions.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

opet se mi nerazumemo..

lakse mu je ovako kako sam ja napisao....i dodjes na isto..

i da dodam da vazdusare vise vole bogatiju smesu...

pa je zato ovo stelovanje i bolje i lakse...i najtacnije ..tako mi kolor tune pokaze,tako mi i svi motori rade kao sat..i samo tako,no dobro..svako neka radi onako kako misli da treba...

ja tako 20 godina vec i jedino tako i obicno ako je sve ok sa karbovima nastelujem motor cas posla da radi kako treba,e sad..ako su mu dizne lose ili nesto.onda to sve nevazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja