Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svaki T-Max ima duple trouglove. Ima ih i Maxsym 400 a Silver Wing :jok:

 

@ marko_bg: napisao si da si čitao teme o SYM GTS-u... Tamo ti sve piše o nazivima modela u zavisnosti od tržišta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

SYM GTS, Joymax i RV je isti motor a oznake se stavljaju u zavisnosti od tržišta za koje je rađen. Oznaka EVO se stavlja na restilizovane ie modele (za 250-ku, prelez sa jednog na dva fara napred, recimo). Dakle sve je to isti model samo par restilizacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Razumeo i zapamtio :) Ono sto primetih kod poslednje verzije jesu ventilacioni otvori, kao i to da mi se cini da je nesto kraci od prethodnika. Ne svidj ami se mesto otvora za gorivo na rezervoaru, mnogo bolje resenje je bilo kod prethodnih modela. Takodje, sada i levi i desni far imaju oboreno i dugo svetlo, a maglenke su naravno ostale. Lepsa instrument tabla i felne. Zadnji stop je ostao u led tehnici sto je za svaku pohvali, jedino ne znam da li su gabariti isti kao kod prethodnika jer je to razlog kada se jedan nasao ispred mene na semaforu sa ukljucenim stop svetlom da se zapitam koji je ovo skuter i da li je to fabricki ili nesto budzeno. Danas sam vozeci auto iza jednog motocikliste mora da nagadjam kad ce kociti ili dati pokazivac pravca. granulo sunce, a njemu svetlosna signalizacija slaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Marko, jel tebi Nikola1978 neki rod... 0stabre.gif

 

 

manse pitanja raznih i zagledanja, neces vecnost provesti na jednom skuteru..... idi gledaj, probaj, okreni krug il dva pa ces sam znati koji ti model najvise odgovara.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Nije, u mom slucaju ja sam jedino musko, sve same zenske :D Necu provesti vecnost ali isto tako ako kupim dobar primerak ceka ga dugo dugo druzenje samnom. Sto se detalja tice, takav sam, volim teoriju dok nema prakse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije, u mom slucaju ja sam jedino musko, sve same zenske :D

 

Toooo Lave 1care.gif

Koji god skuter pazaris od 250cc cisto sumnjam da cete se dugo druziti, pogotovo ako imas suvozaca. Za 2,3 sezone shvatices da ti treba 400/500cc ili jace i jace i glad postaje sve veca.

Kada sam postao clan foruma, dosta njih je vozilo do 250cc, pa su presli na 500cc i kako vreme odmice tako glad postaje veca, eto sad im je i to malo ( ne svima ) ...fali jos koji konj pod guzzcom i td.

 

Ako bas hoces 250cc moj ti je savet da kupis nesto sto ces lakse "sutra" prodati u slucaju da ti ne zadovoljava potrebe i tako stepeik po stepenik. Prosle 2 sezone moj konjic od 250cc mi je sasvim korektan bio, ove sezone i te kako osecam potrebu za 500cc+ 1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ne stizem u poslednje vreme da pratim forum redovno ali imao sam Sym 125, Sym 250 i sada Xciting 250...

 

Xciting je jednostavno veci skuter, on je naravljen da primi motore od 250, 300 i 500 ccm a SYM motore od 125, 200, 250 i 300 ccm.

 

Xciting je jednostavno bolji skuter a detalji su detalji i manje vise su svi navedeni ovde... Sym ima vise mesta pod sedistem, nize se sedi, ima mekse sediste, mekse vesanje... Kymco je vislji, sto zbog tockova, sto zbog viseg sedista, vise se vozi kao motor a ne kao skuter, tvrdje je vesanje i jedno tri puta stabilniji nego Sym. Kvalitet plastike i opsti kvalitet skutera je na strani Kymca, dokaz su cene i kod nas i u Evropi, Italiji naprimer...

 

Sto se tice motora, Kymco 500 bije glas da trosi od pet do osam litara i zbog toga ga nisam kupio. Sym 250 ima noviji motor od Kymca, cetvoro ventilski dok Kymco 250 ima stari motor iz Grand Dink-a sa samo dva ventila i bucniji mi je i malo se vise okrece da bi kompezovao vecu tezinu, otpor kotrljanja, vetra itd od SYM-a. Pouzdani su podjednako i jedan i drugi po svemu onome sto sam nasao na netu. Razlike izmedju karburator i indzeksn verzije po onome sto sam pronasao na netu za jednocilindricne motore nisu velike osim sto je gore navedeni Xciting 500 poznat po nekom "rastelavanju" i povecanoj potrosnji...

 

Meni je Sym 250 trosio malo ispod tri i po na otvorenom i u umerenoj voznji do malo ispod cetiri litre u (malom) gradu dok Kymco 250 tesko spada ispod cetiri, imao sam skoro turu od 600 km na otvorenom, sam, prosek je bio 3,8 litara, Sym bi verovatno potrosio pola litre manje, obicno je nesto preko cetiri litre, da kazemo 4.25...

 

Ali Xciting je mnogo bolji... :) Ne zalim 500 eura doplate i pola litre na 100 km i ne zalim sto nisam kupio 500, meni ne treba brzi... Ko ima para i treba mu, neka kupi 500i...

 

Mislim da je novi Xciting 400 prava mera... Sedeo sam na novom Symu 300i, samo lepsi, nista veci...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Starcevo (Pancevo)

Pozdrav svim forumašima,

 

Ovih dana ću prodavati auto da bih pokrpio neke stvari i nadam se da ću mi ostati nekih 1000-1400e kad poplaćam šta treba, pa samo počeo da razmišljam da kupim maxi scooter. Prvu stvar koju sam rešio da to bude scooter od 250cc. Gledam oglase već neko vreme i za budžet koji ću imati vidim da je to uglavnom Piaggio X9, Yamaha Majesty. Na forumu koliko sam uspeo da pročitam hvali se i jedan i drugi. Mada ono što sam našao X9 vidim da su svi ishvalili X9 2002-2004 koji ima agregat od Honde, pa me interesuje da li ovi lošiji ili ne. U vezi Majesty-a vidim da ima stari i novi model koliko sam video novi je od 2001. Koja je razlika izmedju novog i starog, da li je agregat isti? Oko potrošnje koliko sam uspeo da pročitam oba su tu negde do 4l.

 

Molimo vas da mi date neki savet, kako bih lakše odlučio šta je pometno kupiti.

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Nije mi se svideo Bev 500, jeste da ide ko lud pa uhvatim sebe da vozim k'o manijak, stalno nekoga obilazim i ulecem u makaze a i vetar ubi a ja 50+ godina... Kad sednem ponovo sa Xcitinga na Beva, kao da sam seo na biciklo, takav je raspored mase... Imao i Syma i Beva, Xciting mi naj legao...

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk 4 Beta

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ne znam kakav je majesty, ali ja sam sa x9kom prezadovoljan.. najbitnija stvar ti je redovno odrzavanje, preporuceno je na 3000km, ali ako uradis malo ranije nista nece skoditi.. hondin agregat nema filter ulja, tako da ce te ta investicija kostati nekih 1000din, samo pri prvoj promeni moras uzeti 2L ulja, jer u njega ide 0.9-1.1L zavisi koliko se potrudis da iscedis staro ulje.. sto se tice delova masina je ista kao i na hondi foresight, tako da nije problem nabavka.. ima napred dupli disk, pozadi jedan.. pristiskom levi rucice koci prednji levi i zadnji, a pritiskom desne rucice koci prednji desni.. na tom modelu koji si ti naveo 2002-2004 je vizir podesiv po visini, sto moze biti korisno pri daljim turana, jer dosta stiti od vetra.. rezervoar je 14.5L, tako da se bez problema mozes preci 350-400km cak i vise od toga ako nisi agresivan na gasu.. to bi bilo to sto imam da ti kazem za x9, sto se yamahe tice morace neko ko je vozio da ti kaze..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Starcevo (Pancevo)

Nisam znao koji ti je nick na forumu :), culi smo se u vezi tvog X9, ja sam onaj s koji prodaje Fiat Stila.

Hvala na savetima, ako uspem da prodam auto, definitivno cu doci da pogledam X9 :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

sve sto te zanima u vezi x9ke pitaj.. mogu ti pomoci.. sto se yamahe tice ne znam nista, pa cak ni koju masinu nosi.. zvao me jedan da mi ponudi 180ccm majesty, ali sam odbio, nije mi se svideo i po slikama bih rekao da je dosta manji od x9ke..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Marko, jel tebi Nikola1978 neki rod... 0stabre.gif

 

 

manse pitanja raznih i zagledanja, neces vecnost provesti na jednom skuteru..... idi gledaj, probaj, okreni krug il dva pa ces sam znati koji ti model najvise odgovara.

au brate sta mi uradi! :hej:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav svim forumašima,

 

Ovih dana ću prodavati auto da bih pokrpio neke stvari i nadam se da ću mi ostati nekih 1000-1400e kad poplaćam šta treba, pa samo počeo da razmišljam da kupim maxi scooter. Prvu stvar koju sam rešio da to bude scooter od 250cc. Gledam oglase već neko vreme i za budžet koji ću imati vidim da je to uglavnom Piaggio X9, Yamaha Majesty. Na forumu koliko sam uspeo da pročitam hvali se i jedan i drugi. Mada ono što sam našao X9 vidim da su svi ishvalili X9 2002-2004 koji ima agregat od Honde, pa me interesuje da li ovi lošiji ili ne. U vezi Majesty-a vidim da ima stari i novi model koliko sam video novi je od 2001. Koja je razlika izmedju novog i starog, da li je agregat isti? Oko potrošnje koliko sam uspeo da pročitam oba su tu negde do 4l.

 

Molimo vas da mi date neki savet, kako bih lakše odlučio šta je pometno kupiti.

 

Hvala unapred!

 

Pozdrav druze!da li si razmisljao da dodas jos koju stotku pa uzmes makinu od 500 cm3?ako jesi,pogledaj moju X9-ku na netu,srebrna NS 03-685,motor za preporuku..Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav svim forumašima,

 

Ovih dana ću prodavati auto da bih pokrpio neke stvari i nadam se da ću mi ostati nekih 1000-1400e kad poplaćam šta treba, pa samo počeo da razmišljam da kupim maxi scooter. Prvu stvar koju sam rešio da to bude scooter od 250cc. Gledam oglase već neko vreme i za budžet koji ću imati vidim da je to uglavnom Piaggio X9, Yamaha Majesty. Na forumu koliko sam uspeo da pročitam hvali se i jedan i drugi. Mada ono što sam našao X9 vidim da su svi ishvalili X9 2002-2004 koji ima agregat od Honde, pa me interesuje da li ovi lošiji ili ne. U vezi Majesty-a vidim da ima stari i novi model koliko sam video novi je od 2001. Koja je razlika izmedju novog i starog, da li je agregat isti? Oko potrošnje koliko sam uspeo da pročitam oba su tu negde do 4l.

 

Molimo vas da mi date neki savet, kako bih lakše odlučio šta je pometno kupiti.

 

Hvala unapred!

 

Pozdrav druze!da li si razmisljao da dodas jos koju stotku pa uzmes makinu od 500 cm3?ako jesi,pogledaj moju X9-ku na netu,srebrna NS 03-685,motor za preporuku..Pozdrav!

 

Izvinjavam se,na brzinu sam preleto vasu prepisku i nisam iz prve skontao da pregovarate za X9,mislio sam da se samo savetujete..bas je ispalo bez veze,izvinjenje jos jednom..:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

sve sto te zanima u vezi x9ke pitaj.. mogu ti pomoci.. sto se yamahe tice ne znam nista, pa cak ni koju masinu nosi.. zvao me jedan da mi ponudi 180ccm majesty, ali sam odbio, nije mi se svideo i po slikama bih rekao da je dosta manji od x9ke..

 

Ta yamaha 180 nosi potpuno istu masinu kao i x9 od 180 ccm (model se zove amalfi). To je leaderova masina sa 19 ks i nije slabasniji od hondinog motora od 250 ccm, ali sam cuo da je honda ipak bolji izbor. Ja ni sa ovim nemam problema, ali primarno gledaj stanje samog motora, zvuk, kako povlaci od starta (da li trese ili glatko), pogledaj i da li baguje neki od instrumenata. Inace x9 je veoma udobno i lepo cudo, pa ces ubrzo ispitivati i njegove touring mogucnosti.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Neću da grešim dušu ali mislim da amalfi 180 i Yamaha 180 nisu isti agragati. Yamahin agregat je Minareli. Proveriću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nisu iste masine sigurno, Yamaha nosi Minarelijevu... Dobre su i jedna i druga ali po meni Yamahina je bolja. Kazu neki majstori da ih ne spominjem da su to neunistive masine, mislim na Minareli, i ja sam imao 150cc u Madisonu i posle 37000km nikakav trag zamora.. Potrosnja na otvorenom ispod 3 litre ma slatko sam se izvozao... Taj Madison mi u najlepsem secanju ostao bas zbog agregata..

 

Inace Minareli od 125cc 150cc i 180cc su isti svi i samo se cilindar razlikuje...

Piaggio sam imao od 250cc (Quasar se pise valjda) isto u Madisonu i nekako nisam bio odusevljen... Minimalna razlika u snazi, velika u potrosnji, stalno se nesto grejao i palio ventilator kao lud.. Mozda je od primerka do primerka ali definitivno Yamaha je po mom misljenju daleko ispred Piaggia...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Starcevo (Pancevo)

Zdravo svima,

 

Hvala svima na savetima, i da budem iskren, u par post-ova koje ste napisali sam dosta saznao :) tj naucio.

@Djile77 ma lagano, mi smo se culi pre nego sto sam uopste pisao na forumu. 500cc mi nije bas zanimljiv ne zbog cene koliko zbog nekih drugih troskova koje nose posle toga (registracija, i pretpostavljam da je potrosnja veca).

 

Po onome sto sam procitao ustvari i 180cc moze da mi zavrsi posao, sto me raduje :).

 

Hvala jos jednom.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

na kraju sezone verovatno moja honda ide na oglase pa ako dotle ne kupis nista javi se da se dogovaramo :zvizduk: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Starcevo (Pancevo)

na kraju sezone verovatno moja honda ide na oglase pa ako dotle ne kupis nista javi se da se dogovaramo :zvizduk: ...

 

Dogovoreno, samo auto da prodam, posle za ostalo nece biti problem :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja