Jump to content

Moto Zajednica

Menjanje sijalica, sa balona na halogenu

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Pozdrav,

 

Imam skuter od 50ccm koji koristi 12v 35/35w balonjaru. Kako kineski farovi sami po sebi nisu nizasta, svetlost se rasipa na sve strane i jako je slabo (zuto).

 

Razmisljam o kupovini halogenih sijalica ali da ne bacam pare, da li bi ovako nesto moglo da zameni trenutnu balonjaru bez ostecenja plastike fara ili akumulatora?

 

http://www.motobikes..._246510350.aspx

 

http://www.motobikes..._246510355.aspx

 

Kazu da je moguce istopiti far (moj far je plastican) ali racunam, obe navedene sijalice su 12v 35/35w kao i moja balonjara. Jel je ovo izvodljivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Mozes da probas sa ovom plavom, imitacijom xenona. Drugar je stavio na speedfight i kaze da dosta dobro svetli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremčica
  • Motocikl: Yamaha Dt 50x

Nece nista biti sa farom ili akumulatorom,ako stavis neku od te dve sto si pokazao.Ja sam na mom isto zamenio i stavio halogenu blue xenon 600din u max momentu.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Bela, za svaki slucaj izmeri napon pre zamene i posle al ne bi trebalo da bude problema. e da nova sijalica treba da bude iste snage kao i fabricka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

Skini sijalicu i iskrivi malo kontakte u grlu sijalice da bolje naleže.

 

U medjuvremenu je i dugo svetlo prestalo da radi. Jos nisam uradio to sto si rekao, dobro da je nisam bacio. Na njoj se pojavila neka crna boja razmazana, kao vodene bojice kad pomesas. Jel to normalno? (Predpostavio sam da se topi onaj grafit sa vrha)

 

I ako moze, skiciraj mi to sto treba da zakrivim ako imas vremena i volje, moze i u paintu samo da znam o cemu pricas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kada odvrneš sijalicu videćeš da u dnu grla postoje dve mesingane "pločice" koje svojim vrhom dodiruju kontakte sijalice - na to sam mislio da ih malo iskriviš tako da jače naležu na kontakte sijalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Skini sijalicu i iskrivi malo kontakte u grlu sijalice da bolje naleže.

 

U medjuvremenu je i dugo svetlo prestalo da radi. Jos nisam uradio to sto si rekao, dobro da je nisam bacio. Na njoj se pojavila neka crna boja razmazana, kao vodene bojice kad pomesas. Jel to normalno? (Predpostavio sam da se topi onaj grafit sa vrha)

 

I ako moze, skiciraj mi to sto treba da zakrivim ako imas vremena i volje, moze i u paintu samo da znam o cemu pricas.

 

A da ti nije to crkla halogenka pošto si je dobro ispipao, a ne bi smeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint Falcon

A da ti nije to crkla halogenka pošto si je dobro ispipao, a ne bi smeo?

 

Ne, nisam je ispipao jer je dosla upakovana u sundjer, tako sam je i stavio i tek posle skinuo sundjer. Tako sam je kasnije i vadio jednom - dva puta, bas sam obracao paznju da ne diram staklo niti vrh.

 

Sada mi radi kratko svetlo a dugo nece. Valjalo bi da potrazim nekog iz mog kraja sa skuterom pa da probam na njegov, mozda je grlce na mom faru lose jer ako okrenem do kraja, ne radi, vec moram da cackam levo - desno dok mu ne nadjem kontakt (otprilike na sredini). Isto vazi i za balonjaru samo sto njoj radi i dugo i kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Kupio ovu belu, i bolje svetli. Mada mi je posle mesec dana u vožnji, po kiši, u mrklom mraku crkla :( :(. I primetio sam da mi je malo fasung istopila, mada je far i fasung star nekih 30-tak god tako da to ne bi trebalo na nekom "novijem" da se desi :). Obrati pažnju da su ti identična grla. Ovo je grlo ( ako ne grešim ) D20B, možda to nije kod tebe pa ne može da napravi kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja promenio par komada i nijedna nije nesto dugo izdrzala, crkne valjda od vibracija. A da svetli bolje, svetli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Kupio ovu belu, i bolje svetli. Mada mi je posle mesec dana u vožnji, po kiši, u mrklom mraku crkla :( :(. I primetio sam da mi je malo fasung istopila, mada je far i fasung star nekih 30-tak god tako da to ne bi trebalo na nekom "novijem" da se desi :). Obrati pažnju da su ti identična grla. Ovo je grlo ( ako ne grešim ) D20B, možda to nije kod tebe pa ne može da napravi kontakt.

 

:) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja