Jump to content

Moto Zajednica

enduro do 35kw

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jer mu je zbog preslabog agregata totalno nedefinisana funkcija. Pritom se odvratno cuje, a i sediste mu je prilicno usko i neudobno.

Da ne bude da je sve crno, lep je motor, posebno redizajn, agregat iako anemican, udobno razvija snagu i sto je najbitnije u srbiji, uklapa se u nizu registracionu klasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Jer mu je zbog preslabog agregata totalno nedefinisana funkcija. Pritom se odvratno cuje, a i sediste mu je prilicno usko i neudobno.

Da ne bude da je sve crno, lep je motor, posebno redizajn, agregat iako anemican, udobno razvija snagu i sto je najbitnije u srbiji, uklapa se u nizu registracionu klasu.

 

zvuk moze da se promeni sa ku[povinom drugog auspuha?ali sedite tesko da se prosiri :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Sad sam se setio još jednog motora koji ti možda može biti interesantan - Honda SLR 650. Čini mi se da ih nema mnogo kod nas, ali je bazirana na Hondi Dominator i više prilagođena vožnji po asfaltu. Koliko je zapravo tu dobra moraće da ti kaže neko ko ju je probao pošto ja nisam, ali po karakteristikama bi trebalo da se uklapa u nivo ponašanja na putu F650, Pegaso i XF650.

Minus je verovatno što je slabija i nekako u naked fazonu pa se meni lično i ne sviđa kako izgleda. Međutim jeftinija je generalno pa je onda veća šansa da nađeš dobru u okviru svog budžeta. A i kada sam se ja raspitivao nije imao neku uslovno rečeno lošiju reputaciju što se tiče pouzdanosti (kao možda Pegaso ili KLE nekih godišta) jer to je ipak Honda (šta god to opet tebi lično značilo). ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kako prva serija objasni nam?????

pa i ti vozis KLE-a, pogledaj mu masku. posle nje bila su dva redizajna i mehanickih sitnih razlika. i smanjenja snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Sad sam se setio još jednog motora koji ti možda može biti interesantan - Honda SLR 650. Čini mi se da ih nema mnogo kod nas, ali je bazirana na Hondi Dominator i više prilagođena vožnji po asfaltu. Koliko je zapravo tu dobra moraće da ti kaže neko ko ju je probao pošto ja nisam, ali po karakteristikama bi trebalo da se uklapa u nivo ponašanja na putu F650, Pegaso i XF650.

Minus je verovatno što je slabija i nekako u naked fazonu pa se meni lično i ne sviđa kako izgleda. Međutim jeftinija je generalno pa je onda veća šansa da nađeš dobru u okviru svog budžeta. A i kada sam se ja raspitivao nije imao neku uslovno rečeno lošiju reputaciju što se tiče pouzdanosti (kao možda Pegaso ili KLE nekih godišta) jer to je ipak Honda (šta god to opet tebi lično značilo). ::)

 

aa lep je motor :) sacu da pogledam po oglasima malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

zvuk moze da se promeni sa ku[povinom drugog auspuha?ali sedite tesko da se prosiri :D

 

Zvuk izduva da, ali ruzni kliktavi zvuk ne :). Problem sedista se moze donekle ublaziti aftermarket sedistem, ali generalno KLE je uzak motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Ja sam vozio :moto3: Tengai 650 (3 kom do sada), Suzuki DR 800s, pa Teneru 660...

 

Blagu prednost i preporuku bih dao Teneri, imaš ih 1991-1994 model 3YF za budžet kojim raspolažeš. Razmisli i o toj soluciji.

 

Naravno iskustva su različita, ali generalno enduro motori su uglavnom svi dobri, nema nekog modela koji se extra loše pokazao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da se nadovezem. 1500e je vrlo tesan budzet za nesto dobro u dobrom stanju.

A sto se mene tice, jos jedan glas za Teneru 660. Malo tezi motor, po recima bivseg vlasnika (mozda se javi na temu da da svoj sud) osetno neagilniji na putu od Freewinda i Pegasa (ipak je cistokrvniji enduro), ali u voznji preko crne gore i bosne je u odnosu na Freewinda pokazao odlicne performanse iako je bio ful natovaren, tako da ako si spreman na to da malo ume da srkne ulje, za male pare moze da se nadje odlican primerak.

 

Edit: A ako ces samo da putujes asfaltom i cilj su ti velike distance, zasto ne pogledas jos nesto sto nije enduro????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Da se nadovezem. 1500e je vrlo tesan budzet za nesto dobro u dobrom stanju.

A sto se mene tice, jos jedan glas za Teneru 660. Malo tezi motor, po recima bivseg vlasnika (mozda se javi na temu da da svoj sud) osetno neagilniji na putu od Freewinda i Pegasa (ipak je cistokrvniji enduro), ali u voznji preko crne gore i bosne je u odnosu na Freewinda pokazao odlicne performanse iako je bio ful natovaren, tako da ako si spreman na to da malo ume da srkne ulje, za male pare moze da se nadje odlican primerak.

 

Edit: A ako ces samo da putujes asfaltom i cilj su ti velike distance, zasto ne pogledas jos nesto sto nije enduro????

Javljam se kao bivsi vlasnik Tenere 660 i osim toga sto hoce da srkne malo ulja nemam drugu zamerku motor udoban lepo povuce do 120 fino drzi u krivini svaka preporuka. Definitivno je treba uvrstiti u odabir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Da se nadovezem. 1500e je vrlo tesan budzet za nesto dobro u dobrom stanju.

A sto se mene tice, jos jedan glas za Teneru 660. Malo tezi motor, po recima bivseg vlasnika (mozda se javi na temu da da svoj sud) osetno neagilniji na putu od Freewinda i Pegasa (ipak je cistokrvniji enduro), ali u voznji preko crne gore i bosne je u odnosu na Freewinda pokazao odlicne performanse iako je bio ful natovaren, tako da ako si spreman na to da malo ume da srkne ulje, za male pare moze da se nadje odlican primerak.

 

Edit: A ako ces samo da putujes asfaltom i cilj su ti velike distance, zasto ne pogledas jos nesto sto nije enduro????

 

a sta da nije enduro za duza putovanja?ja sam gledao touring motore ali oni ni jedan nema do 35 kw ja milim,,ok sad malo skrecemo sa teme ali mislim da svi ovde vole da putuju sa motorima pa ce ovi saveti pomoci mnogima ne samo meni :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Hm, da, zaboravio sam da mora biti do 35kW, oprosti :)

Za duza putovanja prosto treba vise kubika i snage, sto opet ne znaci da se ne moze svet obici i na Tomosu. Drugo, protivnik svih enduro motora je velika ceona povrsina i samim time otpor vazduha, tako da putne brzine oko 120 nisu bas prijatne za agregate u klasi u kojoj ti trazis resenje. Svaki taj motor se udobno vozi do okvirno 110, sto ne znaci da ne moze da tera i vise, ali to jednostavno nisu brzine za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Велико Градиште

Hm, da, zaboravio sam da mora biti do 35kW, oprosti :)

Za duza putovanja prosto treba vise kubika i snage, sto opet ne znaci da se ne moze svet obici i na Tomosu. Drugo, protivnik svih enduro motora je velika ceona povrsina i samim time otpor vazduha, tako da putne brzine oko 120 nisu bas prijatne za agregate u klasi u kojoj ti trazis resenje. Svaki taj motor se udobno vozi do okvirno 110, sto ne znaci da ne moze da tera i vise, ali to jednostavno nisu brzine za njih.

 

mozda onda ipak sacekam jos koju godinu pa tek onda na turu sa nekim jakim motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mislim da se ne moze naci za te pare.

A na sta si mislio pod "ne staje"? Evo meni freewind bas pre neki dan stao na nekoj velikoj uzbrdici posutoj sljunkom, pretpostavljam da je do turng gume. Mada onako laicki bih rekao da bi i bmw tu stao sa takvom gumom.

Ili si mozda mislio na to da se ne kvari? Verovao ili ne, jos po neko u svetu ume da napravi motor koji nece da stane. Evo bas moj vetropir, 3 sezone i ni jednom nije stao. Umeo je da ne krene jer nije upalio zbog loseg akumulatora, ali da stane jok. A i moj bivsi kineski skuter za 4 sezone verovao ili ne nigde nije stao, a teran jadnicak stalno pun gas. Verujem da na forumu ima jos neko kome motor zacudo nije stao za nekoliko sezona.

 

Ako vec nagovaras coveka da kupi taj motor, argumentuj sto. Ako je nekome fora da vozi monocikl bez sedista, ne mora da znaci da je svima. Ne kazem da ne treba da kupi f650 ili bilo koji drugi motor, ali je glupo reci: "Treba! Sto? Zato!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

vecina motora nece stati ako su odrzavani priblizno kako treba po onome sto je fabrika propisala. meni je moja Afrika stala jedanput na autoputu kod Arene zato sto sam ostao bez struje. uzrok je kratak spoj na elektro-instalacijama, razlog je bio greska majstora i moje malenkosti kada smo skidali nosac navigacije koji je imao svoje napajanje pa je jedna zica bila izvucena i dodirivala korman gde se spaja sa ramom. sredjeno sa izolirkom i kupovinom novog osiguraca od 30A. ali ako se ta Honda iole odrzava po S/M-u, makar priblizno ima da ide nenormalno dugo i da ne stane nigde. skoro je jedan moj poznanik sa RD04 napravio krug od Bergera do Istanbula preko HU, RU, pa Turska i nazad preko MAK, AL, BiH CRO i dalje nazad u FRA. vozena je po asfaltu ali je videla i off najvise po Rumuniji. Siril kaze da nijedanput nije ni stucnula a kamoli da je imala nekakav kvar, a to je visokoturazna masina stara preko 20 godina. treba pogledati ukoliko ti budzet dozvoljava da uvezes Afriku ili Super Teneru iz Svajcarske koje su pod blokadom i imaju 35KW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Mislim da se ne moze naci za te pare.

A na sta si mislio pod "ne staje"? Evo meni freewind bas pre neki dan stao na nekoj velikoj uzbrdici posutoj sljunkom, pretpostavljam da je do turng gume. Mada onako laicki bih rekao da bi i bmw tu stao sa takvom gumom.

Ili si mozda mislio na to da se ne kvari? Verovao ili ne, jos po neko u svetu ume da napravi motor koji nece da stane. Evo bas moj vetropir, 3 sezone i ni jednom nije stao. Umeo je da ne krene jer nije upalio zbog loseg akumulatora, ali da stane jok. A i moj bivsi kineski skuter za 4 sezone verovao ili ne nigde nije stao, a teran jadnicak stalno pun gas. Verujem da na forumu ima jos neko kome motor zacudo nije stao za nekoliko sezona.

 

Ako vec nagovaras coveka da kupi taj motor, argumentuj sto. Ako je nekome fora da vozi monocikl bez sedista, ne mora da znaci da je svima. Ne kazem da ne treba da kupi f650 ili bilo koji drugi motor, ali je glupo reci: "Treba! Sto? Zato!"

 

Nemam ja tu sta da obajsnjavam. Moja iskustva su i vise nego pozitivna a imam punoo predjenih km na raznim motorima. Ja sam dao predlog a njegovo je da malo potrazi po netu iskustva drugih ljudi. Svaki motor ima svoju namenu, njemu treba F650 po mom misljenju. :zvizduk:

Nemoj porediti Italijana sa Nemcom. Slicni su ali jako razliciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

E ovo su vec neki argumenti za razliku od proslog posta. Mada kao vlasnik direktnog japanskog konkurenta jos uvek nisam ubedjen da je taj BMW toliko (ako je ista) bolji da bi se pojavila razlika u ceni, i to jos za stariji motor, mada koliko vidim, cene polako dolaze na realniji nivo od onoga sto je bio slucaj pre godinu dve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Iskreno, za mene nema loseg motora. Ima raznih tipova za razne puteve. Tenere je vrh, Afrika isto, APN takodje..sve svojoj nameni..

Cene su jos uvek nekako blesave, kraj sezone a za F650 iz 94 traze po 1900-2200 eura..ludo. aj da je 99-o pa nekako.

Video sam neke i za 1600, to moze da ide na 1500 i eto motor za coveka.Svakako je post stari, ko zna sta je covek uradio.. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Riđica
  • Motocikl: Apn4,goes520,atv200
:BJB-Transalp::BJB-juhu::Navijac::fajt::BJBmoto: HONDA DOMINATOR 650 je vrh najbolji motor jedina mana je malo troskanja ulja 0.2-0.3l na 2500km moja topla preporuka ili honda translap 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja