Jump to content

Moto Zajednica

Koji mobilni telefon - Android za GPS ?

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Koristio sam iGo savrseno na Note I ...sad imam Note III i nece da moze........iGo ne podrzava toliko veliku rezoluciju na Note III..... strasno.

 

Sva sreca pa nisam prvi sa ovim problemom, te me je kolega Jager uputio na HERE maps....radi odlicno....i ima veliki izbor preuzimanja potrebnih mapa (naravno free, sa Google play-a)...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Za Full HD rezoluciju je potreban samo jedan mali fajl, pa ce raditi na bilo kom telefonu u toj rezoluciji.

 

Eto...drago mi je sto ti to znas..... sad jos kad bi pomogao 1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Chek da iskoristim dok je tema sveza da priupitam koji android telefon je za vas imao najbolju vidljivost pri jakom suncu? Kuburim bre sa tim glupim odbleskom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Ja koristim Samsung Galaxy s3 i mat foliju ( ne ostavlja otisak prstiju po ekranu) i odlican je.Sve je to isto. Koji telefon koristis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Za problem sa suncom, trazi bilo koji sa SuperAmoled ekranom. Jednostano imaju najbolju vidljivost na suncu. Imao sam jos pre par godina Samsung Wave GT8500 i uvek se bruka dobro videlo i pri najajcem svetlu dok na sadasnjem Samsung duos moram da zaklonim rukom da bih procitao sta pise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja dobih samsung x cover 3.Pravi bajkerski.Garantovano mu sat vremena na metar dubine,full otporan na padove,prasinu,blato...smrzavanje...

post-13797-0-23711500-1433233954.jpg

post-13797-0-45299100-1433233962.jpg

post-13797-0-20603700-1433233970.jpg

post-13797-0-24027400-1433233980.jpg

post-13797-0-54980400-1433233987.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2444 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja koristim neki HTC - android, kupljen pre 3 god. koji mi stoji samo za to. Nije velik i staje svuda. Nije mi bitan ekran, stavim ga u džep ili tank torbu slušku u jedno uvo i milina. Do sada nijednom nisam promašio ono što sam tražio. Ako mi baš treba da buljim u ekran za to imam navigaciju od 5" ili tablet sa još većim ekranom. Mada do sada na motoru sam uvek posao zavšavao sa ovim HTC i sluškom u uvetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Kakvi su ovi novi Windows Phone sa navigacijama?

 

Uz njih dolazi Here maps, sasvim pristojna a i free zamena za iGO i sl. navigacije koje se plaćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

I iGo koristi Here mape i koliko vidim dosta su dobre i novije su od onih Contrast-ovih iz 2012. Dodat je recimo Pupinov most ali nema sve brojeve kuca ovde u Vrscu kao Contrast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Moj lapsus..mislio sam na Here+ aplikaciju koja koristi Here mape.

Mene je zimus iGO zahebavao po Trstu, vodao me okolo-naokolo, umesto samo pravo. Uključio Here aplikaciju, našla pravi put "iz prve"..od tad samo Here.

Mada poslednjih par dana testiram Maps.me aplikaciju na telefonu, isto se biraju mape za download, doduše nisam proverio kog su proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Aj pa javi sta je bolje na kraju :)  Ja za sad imam Sygic ali mi je prevelika mana sto nema glasovnu navigaciju(ima kad kupis, naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6285 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Here drive navigaciju na win telefonu koristim dve godine, jako dobro radi, mala mana u odnosu na igo i garmin je sto nema kucnih brojeva, barem za moj grad, a velika mana je sto nema planiranja rute po usputnim tackama, nego samo se izabere krajnje odrediste i koji vam put on izracuna to vam je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Pantheon 150

Here drive navigaciju na win telefonu koristim dve godine, jako dobro radi, mala mana u odnosu na igo i garmin je sto nema kucnih brojeva, barem za moj grad, a velika mana je sto nema planiranja rute po usputnim tackama, nego samo se izabere krajnje odrediste i koji vam put on izracuna to vam je. 

 

Ne nudi ti opciju da sam izaberes kucni broj kao iGO, fora je da kad u pretrazi ukucas ime ulice u nastavku upises i broj, probaj radi 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

 

Here drive navigaciju na win telefonu koristim dve godine, jako dobro radi, mala mana u odnosu na igo i garmin je sto nema kucnih brojeva, barem za moj grad, a velika mana je sto nema planiranja rute po usputnim tackama, nego samo se izabere krajnje odrediste i koji vam put on izracuna to vam je. 

 

Ne nudi ti opciju da sam izaberes kucni broj kao iGO, fora je da kad u pretrazi ukucas ime ulice u nastavku upises i broj, probaj radi 100%.

 

Baš tako. I ja ukucam svaki put i kućni broj a navigacija me dovede skroz do cilja. Provereno u nekoliko zavučenih, uskih, veoma sporednih beogradskih uličica  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Meni iGo nije podrzavao veliku rezoluciju na Note telefonu, tako da sam koristio samo Here...... prezadovoljan.

A u medjuvremenu sam se malo i namazao iskustvom , pa imam i obavezno instaliranu i neku od offline navigacija...just in case  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja